Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:06:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 162443 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 26, 2012, 00:54:59 »

мерси, милички

Snow_White, ти в коя седмица си? Относно прегледите, ние след биохимичния скрийнинг ходим само на консултации през 3 седмици, където мерят пулса. Ултрасаунд имаме чак юли месец, когато е феталната морфология в 21 седмица. Вижда ми се цяла вечност....
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #16 -: май 26, 2012, 11:41:13 »

аз съм в 16-та седмица и трябваше тази седмица да сме на преглед, но поради почивните дни срещата с бебчо се отложи с една седмица, та затова ми се видя толкова дълго....инъче и аз на около 3 седмици ходя, но се записах на ЖК по ЗК в Студентска поликлиника (заради безплатните изследвания), а ходя и в Токуда на платени прегледи, където определено ми обръщат повече внимание и виждаме бебчо по-често - така ми е по-спокойно, мисля и в Токуда да раждам smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 28, 2012, 18:31:46 »

здравейте, мамчета

Имам един малко неудобен въпрос, за което се извинявам. Имате ли проблем със запек и как се справяте с него? Откакто съм бременна имам запек, ходя до тоалетна може би веднъж на 2-3дни и когато отида понякога е трудно да свърша работата. Гледам да не се напъвам или напрягам понеже знам, че не е хубаво да се напъваме при бременност. Ям доста плодове и зеленчуци, пия доста вода 1.5-2л на ден, но не знам защо се получава така. Дайте ми някакъв съвет как да се справя с тази ситуаиця. Четох че млечните продукти запичат, но нали пък все пак ни е нужен калции- как да избегна млечните продукти тогава? А и от млечни ям главно сирене и кашкавал и то веднъж на ден.
« Последна редакция: май 28, 2012, 20:21:32 от Anita81 » Активен
daisyto
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #18 -: май 29, 2012, 09:28:01 »

Здравейте, записвам се при вас с термин 7.11. От София съм и ми е първа бременност. Надявам се да обменяме полезен опит и съвети докато стане време да гушкаме пухкави бебчета smile
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 29, 2012, 09:48:30 »

 Anita81 аз имам твоя проблем, но не в следствие на бремеността, а от малка съм с хроничен и мързеливи черва. На мен ми помага печен пипер, киви на гладно, както и кайсии, които сега вече ги има на пазара и сушени сини сливи. Да те пртедпопредя да не пиеш чайове и да не се напъваш по- добре да изчакваш както се казва да ти дойде музата отколкото да се напъваш иначе докато бях в болница на някой бременни им даваха дуфалак .
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #20 -: май 29, 2012, 13:05:53 »

Здравейте на всички,радвам се,че малко помалко темичката ни се запълва с нови мами.Аз днес съм на преглед за секрет и да видим пола на бебчо.Ние от около 2 седмици ритаме активно,даже вчера цял ден  Eeager.Аз май за сега съм с най-голямо бебче,затова ако имате въпроси ще се радвам да бъда полезна good
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #21 -: май 29, 2012, 15:41:52 »

добре дошли на новите мамчета  :welcome:и леко бременеене smile

Катенце, стискам палци за прегледа и да знаеш, че ти завиждам за ритничетата.....нашето бебе ще е поспаливо като майка си и баща си вероятно, хич не се мори да напомня за себе си  sarcastic

За запека, не че съм го излекувала съвсем, но ми помага много комбинацията на плодове с прясно мляко - както казва мъжлето: "круши и прясно мляко му е майката".
Аз за пръв път чувам, че млечните запичат - мисля, че е обратното ....
На мен ми действа много добре мюсли с кисело мляко за закуска - почти винаги има ефект.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 29, 2012, 16:32:05 »

мерси, милички

мерси за отговорите

Бергерия, аз чайове не пия. Пия главно вода или някакъв сок. Гледам изобщо да не се напъвам даже. Седя си и чакам, понякога се е случвало да седя 20мин и пак да не свърша цялата работа, но предпочитам да седя повече вместо да се напъвам.
Относно млечните продукти, четох че водят до запек понеже отнемало повече време на организма да ги преработи, което ги кара да сточт по-дълго време в червата и от там водело до запек. Четох нещо за сок от сливи, но честно казано с него не съм пробвала. Сега пък прочетох че и ябълките запичали а аз ям абълки на поразия. Как запичат като имат фибри  crazy Откакто съм бременна не мога без ябълки. Също пренатал витамините които са с повече желязо може да доведат до запек. Надявам се да му намеря цаката, че всеки път като трябва да ида и е голямо притеснение какво ще свърша sad
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #23 -: май 29, 2012, 20:35:42 »

дано намериш твоето разковниче smile
Вие, момичета, записахте ли часове за ФМ и ФЕ? Аз си записах час при д-р Марков за 4 юли, но още се чудя къде да ида на ФЕ.....
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #24 -: май 29, 2012, 21:20:23 »

Ето ме за отчет,ще си имаме момиченце danceg.Беболинката беше супер шавлива и доктора чак се учуди колко много мърда,в корема ми е една непрекъсната буря Eeager, но не се оплаквам де.За запека,да ви кажа не съм имала за сега,черешите не ви ли помагат?????
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 30, 2012, 00:39:57 »

Честити розови гащи, Катенце smile Предполагам усещаш движениятя на бебчо. Аз още нищо не усещам или поне не успявам да разпозная такива.

Snow_White, аз имам запазен час за ФМ за 5 юли, когато ще съм вече в 21 седмица, но тук обикновено се прави в 20-22 седмица. Има повече от месец дотогава и чак тогава ще видим бебчо пак. Иначе имам консултация следващата сряда и ще питам лекарката нормално ли е още да не усещам движенията на бебчо.

Момичета, как се справяте с яденето? Имам предвид колко пъти на ден ядете, какво ядете и огладнявате ли често? Питам понеже аз имам закуска около 11 часа сутрин- мекици, макарони, някакви принцеси, после около 3 следобед хапвам салата примерно, и вечеря около 6-7 часа. Понякога (особено последните 2-3 дни) преди да си легна огладнявам пак и хапвам примерно 2 филии със сладко или пък сирене. Между тези яденета хапвам и някой плод или ядки. Чудя се дали ям достатъчно или трябва да сменя режима си на хранене.
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #26 -: май 30, 2012, 08:51:39 »

Мерси Анита,да усещам малката и то доста,а понякога и по цял ден.Да ти кажа аз не съм си променила режима на хранене, с изключение на това,че закусвам.Но да ти кажа съм си качила почти 3 килца,отдавам го на това че по принцип съм слаба и организма ми сега трупа запаси smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 30, 2012, 17:40:23 »

Катенце, в коя седмица си? 

Относно яденето. Аз ям доста повече и по често от преди. Преди можех да карам гладна цял ден и да ям само вечеря или в някой случай и обед. Сега обаче си ям 3 пъти на ден - макар закуската ми да е в 11 сутринта и обеда ми да е някаква салата все пак е ядене. И отделно си прихапвам някой плод или филийка със сладко или сирене междувременно. Вчера например поне 3 пъти ядох и филии със сладко понеже ме мореше глад постоянно и вече се чудех кво да ям. И въпреки това съм качила само 1.5кг. И аз съм слаба и може би затова не качвам много. Бях 44кг а сега съм 45.8кг. Надявам се бебчо да расте добре макар аз да не качвам много.
« Последна редакция: май 30, 2012, 17:54:53 от Anita81 » Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #28 -: май 30, 2012, 18:15:29 »

Анита в 19 седмица съм,аз започнах от 47,сега съм 49 и нещо blush
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #29 -: май 30, 2012, 20:16:26 »

здравейте и от мен.....верно сме си раздвижили темичката, много се радвам smile
Относно яденето и килограмите - аз просто гледам да хапвам по-редовно, да не пропускам хранене...странното е, че не ми се яде месо, а преди много обичах pardon Аз съм в 16 седмица и досега съм качила само един килограм, въпреки, че не съм от най-слабите, чак се чудя дали е нормално.
Днес вече имам оформено коремче....пробвах да си облека една по-стегната блузка и ми се очерта много сладко  yahoo
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines