Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 05:43:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Christy-05.05.2012  (Прочетена 98996 пъти)
 
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: април 15, 2012, 12:36:24 »

Честита темичка (съжалявам, че чак сега се включвам)  weddingday twohearts yahoo
Пожелавам ти само положителни емоции!!!
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: април 16, 2012, 09:45:03 »

Честита темичка (съжалявам, че чак сега се включвам)  weddingday twohearts yahoo
Пожелавам ти само положителни емоции!!!

Въобще не си закъсняла, добре дошла  give_rose

Снощи след обсъждане на менюто останах с впечатление, че доста ще остане от храната. Имаме доста богато меню, мезета, ядки... и после пиенето - по 3 безалкохолни на човек (бяха по 4, но ги намалихме) и 2 минерални води, 50 литра вино, 12 литра ракия (5 литра са 25 годишна някаква страхотна и уникална според разбирачите, а другата е домашна кайсиева, отново била много хубава), около 60 бири, 5-6 литра водка. Това за 120 човека, от които около 20-25 не пият (сигурно ще пият по 1-2 чаши вино)

Решихме да няма уиски, защото логично повечето хора ще наблегнат на него и няма да му излезе края. А повечето от гостите ни не пият твърд алкохол, като младите ни са основните трезвеници - те ще наблегнат на виното и малка част на бирата. Решихме, че които пият твърд алкохол, ще наблегнат на хубавата ракия, а не на водката и затова понамалихме литрите й. И единствената свободна консумация ще е чай и кафе. Друго ако искат, няма да го поемаме ние.

Аз мисля, че е достатъчно, вие как мислите, при положение, че храната е доста?
Активен
tOnItKaTa
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: април 16, 2012, 10:05:08 »

Christy - достатъчно ще е, ние ще имаме същия алкохол, но + уиски, но ние ще сме с ок. 60 човека повече. А менюто също е добро, според мен, при положение,че ще имате и ядки и мезета smile Общо взето съм забелязала от приятелки, които вече са минали по този път, казват, че докато се стигне до предястие и основно, хората се наяждат с мезета и ядки и основното почти остава наполовина. Но както се казва .. няма как, трябва да има. То е ясно, че не може да се угоди на всички, но поне на повечето Wink
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: април 16, 2012, 10:11:06 »

Ние ядките и мезетата ще ги дадем след основното. Няма смисъл преди това - салата, солидно предястие... ами те ще се наядат с мезетата. А после ще стоят на празна маса... Понеже имаме доста близки ресторантьори, казаха, че мезе и ядки се изнасят преди основното, само когато яденето е малко като количество (грамаж) и няма да се наядат, при нас абсурд. Доста ще остане, но няма значение.

Ние заложихме на по-хубаво вино и хубава ракия, както и водка, за сметка на уискито. Защото ни предупредиха, че като се разпият на уиски не може да им кажеш "свърши, минете на водка или ракия". Няма такъв вариант - уиски до край и то ще ни излезе златно, а другите алкохоли ще останат неизпити. От друга страна има хора, които не пият или пият само вино, но ако имахме уиски, трябваше да намалим качеството на виното и ракията... И най-оптималният вариант, които ни препоръчаха всички, за да ни е мирна главата е да махнем уискито и да заложим на по-качествени вина, ракия, водка и бира. Така и направихме, пък ще видим прави ли сме били lol

пп - допълвам се: за безалкохолните, без минералната вода, сметката е около 240 лв. 10 каси кола, 1 каса спрайт и няколко каси фанта (забравих колко), общо около 400 безалкохолни. Остава водата. Всичко е в стъклени бутилки от 250 ml. Бирата също е на бутилки - Шуменско специално, по 1 лев. Като цени много доволни.
« Последна редакция: април 16, 2012, 11:18:10 от Christy » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: април 17, 2012, 08:08:40 »

Кристи, като има 5-6 литра водка ще има ли ба всяка маса по бутилка?
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: април 17, 2012, 09:22:46 »

Кристи според мен е нормално,ние ще сме с 60-70 човека повече,а алкохола ще е двойно повече + уиски
Безалкохолните вие ли ще си ги вкарвате?От ресторанта позволяват ли?И на каква цена ще бъде менюто ви на човек и какво включва?
« Последна редакция: април 17, 2012, 09:40:21 от Bulka88 » Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: април 17, 2012, 10:21:36 »

Весе, няма да има на всяка маса, защото ще се сервира. Ракия например ще се сложи в последствие по бутилка на маса в ледарка. Но понеже ги знаем, че разпият ли се не ракия няма да се разпият на водка, затова не сме предвидили шише водка за всяка маса... Още повече, че младите хора - приятелите ни, не пият твърдо изобщо (в смисъл изключения са, а изключенията вече се точат на ракията аххахахх). При нас ще се изпие повече ракия и вино. А аз имах изрично изискване при влизането ни в ресторанта да няма нищо по масите, освен украсата. А бутилки пък дума да не става! Ясно е, че после всеки ще си сложи бутилката, искам само в началото да се види украсата.

Булка, всичко си вкарваме ние. Куверта ни е 40 лв. И включва салата (домати, краставици, чушка, прясно сирене, моркови със селъри маслини), топло предястие - филе от фазан с бекон, чушка бюрек и печени тиквички, патладжан, лук и домати, основно - свински котлет с печен сос, пилешки бон филета със сос рокфор, печени картофи и задушени зеленчуци и торта за десерт (която е нашата торта, много е красива и вкусна). По принцип цената на куверта е 50 лв. и включва още вода, безалкохолно, ракия - 0,50 и вино - 250 мл., но на нас управителят ни е близък и махна напитките от куверта изцяло. От нас и внасяме алкохола (без такса, но мисля, че по принцип е без такса там), безалкохолните, мезетата и ядките.

Алкохола мисля, че ще стигне предвид многото непиещи...
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: април 17, 2012, 10:54:03 »

Уникално меню... Bravo Нашето не стига че е просто...но и не ни позволяват да внасяме нищо освен алкохол и мезета,дори бирата не позволяват да внесем...
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: април 17, 2012, 11:05:29 »

Уникално меню... Bravo Нашето не стига че е просто...но и не ни позволяват да внасяме нищо освен алкохол и мезета,дори бирата не позволяват да внесем...

Като се срещахме с тези от украсата (ГиС) и им казахме, че няма да има нищо по масите и той - "О, ама много хубаво, че ви позволяват! Защото имаме една сватба в Хасково и на момичето такива условия й поставят от ресторанта..." и аз " Аз я знам нея!", а момчето се облещи lol Много е гадно така като има само едно място, което побира желания брой гости и естествено вървят с техните си глупости, нищо че им плащаш - монопол... Ужасни са просто, как може такова нещо. Не че сватбата ти няма да е уникална, напротив, тя си зависи само от вас, затова си представям колко ще е готина, ама за какво трябва да ви изнервят!?
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 17, 2012, 14:26:54 »

Сериозноо лии?Хахах...значи все пак мислят за мен (ГиС)  danceg
Много се притеснявам че ме забравят и че няма да изпълнят всичките си обещания, за украсата,които са ми дали...Това е едно от малкото неща,които ме притесняват толкова много....
Димитър Грънчаров ми обеща да присъства на украсяването....надявам се всичко да е окей....
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: април 17, 2012, 14:34:11 »

Димитър е този дребничкия, нали, синът. Той не само че присъства, но в повечето случаи украсява!
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: април 17, 2012, 17:55:31 »

Сигурно ще е при теб, защото при мен ще е някаква жена - Силвия? Забравих й името, но сигурно той ще е при теб lol

Ние днес почти се сдобихме с костюм, на Boss, обаче ги шият във фабриката на Росини (шият за Росини и за Бос) и го поръчахме - уникална материя и костюма е страхотен, с елек е от същия плат, забравих как се казва типа вратовръзка... много съм забравена, п... нещо си, което ние харесваме повече от вратовръзката е в кремав цвят, към шампанско, ризата е нещо подобно, но по-светла. Костюмът е графитен. Всичко ще излезе около 500 лв. Купихме и обувки вчера.

Купих и брошка за букета - перлена и едно колие с перла, но още не знам искам ли колие, обеци нямам все още... Купих си безшевно бельо - само гащички де, сутиена ми е вграден в роклята.

Кумата ми си има рокля - черна е и много й отива! Шаферките вече шият само едната още се мотае, майка ми сигурно ще шие и тя, не си намери нищо.

Запазих си час за пробна прическа и грим при Слав.

Слава Богу намерих още кафява панделка, същата като тази която купих за тейбъл картичките, но се оказа недостатъчна и се бях шашнала - нямаше същия нюанс и ширина, но вече намерих. Сега продължаваме с тренировките, вчера пуснахме и солариум, много е силен и от 6 минути вече имаме лек тен хахха. Това е за сега, по-главните неща. Тази седмица ще се обаждаме за присъствие и казваме без цветя, по-старите май не го приемат много, много, но младите са "за" идеята. Просто не ми се занимава да ги пренасяме след ресторанта, после къде да ги държа в нас - нито имам вази, нито кофи... И да се пазя да не ми покапат по роклята и да ме боядисат, ще дадат по 40 лв. за букет, който ще изхвърля... Мисля да си го спестим!
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: април 17, 2012, 19:06:50 »

И ние помолихме нашите гости да не носят цветя, първо защото живеем в малко жилище и нямам дори 1 ваза, а камо ли повече и второ, защото няколко дни след сватбата заминаваме на меден месец и просто няма смисъл. Гостите го приеха добре, зарадваха се, дори баба ми одобри идеята, което беше голяма изненада за мен! В крайна сметка букета си е неудобство и за гостите- за да е пресен трява да го купят в същия ден, ако пътуват от друг град това се усложнява, да не говорим за цените на хубавите букети...
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: април 18, 2012, 09:50:46 »

Christy, аз малко късно се включвам тук, защото вчера се регистрирах, но ти честитя темичката и ти желая да я напълниш с много положителни разкази! Ще следя с интерес, защото твое беше първото мнение, което прочетох във форума и някак си ми като талисман.   give_rose

П.п. - Името на гримьора ти ми е доста познато, чувала съм го тук и там. Ще очаквам някакви коментари и мнения. Всичко хубаво желая!
« Последна редакция: април 18, 2012, 10:39:15 от Bride2012 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: април 18, 2012, 10:11:27 »

блазе ви,моите гости дотук не реагират много позитивно на молбата да са без букети и разтапящи се бонбони в кутии bad
Освен младите де. ама и някои на средна възраст пак ми реагират все едно ГИ Карам да ми купуват, а не да си спестят парите. Ааа, ма как така могло без букет за булката, какви били тези измислици diablo
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines