Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:40:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Christy-05.05.2012  (Прочетена 99053 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 10, 2012, 15:17:01 »

И аз мога да посъветвам да се избягват хапчетата, но също съм ги ползвала. Не знам дали е редно да кажа кои точно, но знам че уж са най-безобидните. Нямах никакви проблеми после, слава Богу. Но всичко това след консултация с гинеколог и съвет от него. Аз също бих пила хапчета специално за сватбата, защото с бялата рокля и цял ден болки в корема няма да е никак добре. Но подуването ще си го има дори и да се отложи цикъла.
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 10, 2012, 16:24:45 »

Пропуснала съм роклята  sad

За цикъла - кофти ситуация, но наистина се виж с гинеколога. По-добрия вариант е не да се отлага, а да ти дойде малко по-рано. Оргаметрила прави точно това, предизвиква цикъл. Два-три дена не са толкова фатални, даже до 5 дена по-рано или по-късно се приема за нормално.
Аз лично съм пила Оргаметрил, защото съм на противозачатъчни отдавна и един път не ми дойде. Пих го 3 дни и след 5 дена ми дойде цикъла. Следващите месеци нямах никакви проблеми.
А благодарение на противозачатъчните, още август успях да изчисля кога ще ми е цикъла и ще ми свърши в петъка преди сватбата smile
Успех и да пишеш какво е станало!
Активен
tOnItKaTa
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 10, 2012, 18:34:33 »

Christy ... при мен проблема е същия smile Онзи ден ходих на лекар и му обясних как стоят нещата, още повече, че сега и сме на тема бебеправене, но той ми изписа Оргаметрил, каза да го пия 3дни преди очакваната дата и няма да имам проблеми smile но все пак, посъветвай се и ти smile
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: април 10, 2012, 21:10:14 »

Честита темичка и от мен, за съжеление ги виждам много късно тези теми и ипуснах доста неща, но съм сигурна , че ще се справиш добре и всички ще бъде прекрасно. smile Успешни последни дни като г-ца smile
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 11, 2012, 08:35:37 »

Да хапчетата не са никак безобидни, той ми влезе в положението, макар че 100 пъти се размрънка - прав е човека, но и аз съм си права. Трябва да се пият 10 дена преди чакания цикъл, понеже в момента съм в идеален момент ще го изместим с противозачатъчни и ще продължа да си ги пия и след това, макар че според него е все едно като ефект на влияние, но като че ли това е най-щадящото... и от днес ги започвам, няма да ги спра и ще започна втора опаковка за няколко дена и на 5-ти ги спирам, за да ми дойде.
Активен
tOnItKaTa
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: април 11, 2012, 08:48:34 »

какви ти изписа?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: април 11, 2012, 09:13:04 »

Кристи, ако правилно съм разбрала, искаш да продължиш да си пиеш противозачатъчни и след изместения цикъл...Това добре ли го обмисли? Аз мога да ти кажа от личен опит и такъв на приятелки, че колкото и да обясняват лекарите, че са нискодозирани, всъщност са хормонална бомба. Понякога се отразяват много зле, да не говорим, че разбъркват тотално хормоните, а те после много трудно влизат в релси.
Не искам това да се превърне в тема "за" и "против" оралните контрацептиви, просто давам съвет и споделям опит. Успех, каквото и да решиш!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 11, 2012, 14:06:37 »

хубаво е всичко да се прави след изследвания, защото е строго индивидуално. При мен се отразиха много добре, с някои малки изключения, но както казва Веси- това все пак си е хормонална бомба, нормално е да  има негативи, но ако са подбрани спрямо резултатите от изследвания хапчетата, ще са минимални проблемите.
 Offtopic аз лично смятам някой ден, ако ми е писано да имаме дете, след това да ги почна пак за известно време.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 11, 2012, 18:18:16 »

Факт е това за хормоните за съжаление и ако не беше заради този ден, нямаше да го направя... ама да му се не знае, нямам много избор  sad

пп - Ясмин ми изписа и ще ги пия само 4 дена повече.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 12, 2012, 11:54:51 »

Вече мисля да отворя един тефтер с това какво ни остава да направим, макар че горе долу съм наясно.

Имам чувството, че имаме да правим толкова много неща, че просто не знам, ще ги организирам по дни. И ще направя списък какво къде трябва да се носи.

Обаче изобщо не знам традициите - в нас като дойдат влиза първо кумата, закача ми воала и тогава влизат другите нали? Няма да има това с пъхането на пари в обувката.

Трябва да си направим медицинските, да занесем някакви декларации до гражданското, да доплатим църквата и там трябваше да занесем едно листче е имената и ЕГН-тата на кумовете, изобщо остават си доста неща. Тези дни ще почна пак с направата на картичките за масата, трябва да ни потвърдят присъствие и да направим разпределението, да се срещнем с всички - DJ, фотограф, видеооператор, гримьор и фризьор, с хората за украсата, да отидем до цветната борса да си избера цветя най-накрая, до флористката... о няма да ми стигне времето! И костюм на милото не сме купили  girl_impossible Кошнички, които трябва да украсим за малките шаферки, менютата за масите, да се купят всички неща за ресторанта... Не знам вече, дребните неща са толкова много, само с екшън план ще се справя!!!  angry
Активен
tOnItKaTa
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 12, 2012, 12:04:15 »

Christy - дишай дълбоко - мотивирай се и ще успееш! smile Имаш време и ако всеки ден правиш по нещо, ще ти стигне нужното време ... аз кошничките ги направих точно за 1ден Wink Другите неща са срещи, които пак се уреждат - по-важното - вземете костюма Wink
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 12, 2012, 12:17:53 »

О, аз още не съм успяла да се стресирам, просто вече наближи много, чак ми е малко нереално...

А ако ми напишете малко традиции и обичаи ще ви обичам завинаги lol. Вие какво мислите да спазите и какво не?  pardon
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: април 12, 2012, 12:29:28 »

Кристи с теб вървим заедно...и ние нямаме костюм...Аз мисля да спазвам всички обичаи,които знам smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: април 12, 2012, 14:52:52 »

Ние мислим да спазим следните традиции и обичаи:
* взимане на булката с музика (булката не е много съгласна, но това е др тема)
* извеждане от бащата на булката
* в ресторанта ще имаме захранване от свекървата и тъщата
* чупене на чаши
* питка
* кумско даруване - танциори ще изиграят по една ръченица за кумовете и няма да има типичното за сватби надиграване и гонене на торти и петли : )
Кристи, аз отдавна имам тефтер - използвам го освен за записки по сватбата и за събиране на визитки и брошури.
 Моят съвет е сядаш и си разпределяш задачите по дни, като гледай последния ден да е свободен, не че няма да ти изникнат 100 неща, но знаейки че нямаш нищо важно планувано предварително, ще ти е една идея по спокойно.  Wink
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: април 12, 2012, 14:58:24 »

miss™, благодаря ти! Аз само ще пропусна това с музиката и извеждането.

Кумата ще ме забули, ще се почерпим в нас и после ще тръгнем.

В ресторанта ще има захранване от свекървата, ритане на менче, чувала съм и за семеен огън, но не знам какво представлява. За чашите също не съм сигурна, защото трябва да са различни от нашите - тях ги обожавам! Ще чупим и питката, както и двама танцьори ще изиграят танц на кумовете с питка и торта, но без откупуване или надиграване.

Иначе тефтер имам, но отдавна не съм писала там. Май наистина ще направя план ден за ден и ще ми е по-спокойно!

Изобщо не съм запозната с традициите по сватбите и се чудя какво да направим и какво не, затова буквално си "крада" идеи от вас за тази част  good
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines