Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 17:33:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 143484 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: декември 10, 2012, 20:12:14 »

Аз знам, че ако си кумувал с някой (а не на някой), после не е разрешено да сключиш с него църковен брак.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: декември 10, 2012, 20:17:30 »

Да Весе и аз точно това съм чела някъде, но незнам дали е вярно
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: декември 10, 2012, 20:17:48 »

Това ми се струва не съвсем логично...а ако сте несемейна двойка когато кумувате и след година решите да се ожените официално...няма да можете да сключите църковен брак, защото сте кумували на някого ли...

И аз знам, че като кумувате на някого, не може да се обвързвате с него, защото става от най-близките членове на семейството.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #348 -: декември 10, 2012, 21:09:19 »

Аз знам, че ако си кумувал с някой (а не на някой), после не е разрешено да сключиш с него църковен брак.

И аз съм чувала същото, за това на несемейни двойки не се препоръчва да кумуват при църковен брак. Дори съм чувала за църкви, където правят забележка.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: декември 11, 2012, 09:43:26 »

За да няма грешки, най-добре да се пита в църквата. Да, знам, че за пари поповете правят всичко. Относно забраните, ето ви текст от сайта www.pravoslavieto.com относно кумуването и отношенията кумове - кумци .
"Православната църква не позволява брак в следните случаи: Кръвно родство по права линия от всички степени, кръвно родство по съребрена линия до пета степен включително, по двоеродие (сватовство) до трета степен, и от четвърта само в случаите двама братя да вземат две сестри или брат и сестра да вземат брат и сестра. Не е разрешено и кръстници да встъпят в брак с родителите на своите кръщелници (по своето кръщение първа и втора степен)."
Успех на всички в намирането на правилните кумове!  give_rose
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: декември 14, 2012, 12:16:39 »

И аз тук smile
Ние също имаме проблем с избора на кумове, за радост до сватбата има повече от 6 месеца и се надявам да се разберем  smile
Когато бях кума за 1-ви път, не бяхме двойка с кума и в църквата ни обясниха, че с кумуването ние се сродяваме не само с младоженците, но и помежду си и след това ние не можело да бъдем двойка. Не ни направиха проблем, че не сме семейство.
Втория път, когато кумувах, бяхме кумове с настоящия ми приятел /и бъдещ съпруг smile/, но нямахме брак. В църквата отново имахме проблем. Не ни позволиха да сме кумове, защото нямаме църковен брак. Тогава в църквата записаха други имена в свидетелството.
Мисълта ми е, че май във всяка църква по различен начин тълкуват канона. Питайте най-добре в църквата, която сте избрали.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: декември 14, 2012, 12:24:04 »

Да и аз точно така бях чела.
А може да ви се стори малко глупав въпроса, но ако кумовете са семейство трябва ли да имат църковен брак? Ако са кръстени и имат само граждански брак, дали може да направят проблем в църквата?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #352 -: декември 14, 2012, 13:13:20 »

Да и аз точно така бях чела.
А може да ви се стори малко глупав въпроса, но ако кумовете са семейство трябва ли да имат църковен брак? Ако са кръстени и имат само граждански брак, дали може да направят проблем в църквата?
Това няма значение. Искат само кръщелни smile
Активен
djuliani
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #353 -: декември 16, 2012, 22:32:03 »

Здравейте,ние си избрахме за кумуве,хората ,които ни запознаха,а те са ни едни от най9добрите ни =приятели.Искам да ви попитам какви подаръци им правите?В деня на сватбата ли ги давате?Ще минем без танците за пилето,но пак ли торта да им подарим?
Активен
puhcho83
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



« Отговор #354 -: декември 16, 2012, 23:03:19 »

Аз на нашите кумове купих комплект вилици, лъжици и т.н.Те това си поискаха и по - скоро кумата ми.И аз незнам кога ще го подарим. А да попитам, освен чашите и шампанското, букета, трябва ли да купят и чашата и виното за църквата?
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: декември 17, 2012, 10:32:11 »

Аз на нашите кумове купих комплект вилици, лъжици и т.н.Те това си поискаха и по - скоро кумата ми.И аз незнам кога ще го подарим. А да попитам, освен чашите и шампанското, букета, трябва ли да купят и чашата и виното за църквата?

Да, също и свещите за църквата
Активен
IvaGeorgieva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #356 -: декември 19, 2012, 21:25:48 »

Момичета, колко време преди сватбата поканихте кумовете, че ние имаме голяма чуденка
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: декември 19, 2012, 22:04:00 »

Неофициалното канене може да го направите, когато вече сте сигурни в избора си. Официалното- когато имате поканите.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: декември 19, 2012, 22:05:16 »

Ние ги поканихме 9 месеца по-рано  pardon Бях направила специална покана за повода, а след като започнахме да раздаваме поканите за гостите, направихме и на тях една покана с часове и т.н.
Активен
IvaGeorgieva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #359 -: декември 19, 2012, 22:33:34 »

Ами то ние сме сигурни в избора си, но знам ли...чудя се дали да ги питаме първо неофициално или направо да отидем с всичките приготвени неща и да ги изненадаме
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines