Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 17:54:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 143489 пъти)
 
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #300 -: октомври 22, 2012, 20:35:47 »

А да ви питам на вас дават ли ви акъл кои да са ви кумове? Ние като се сгодихме и се почна-хубаво е да са двойка, да са ви близки. Е да,ама имаме три двойки, които са по-скоро негови приятели и аз не ги чувствам толкова близки,че да са ни кумове.
Засега сме се спряли на моя много добра приятелка и неговия най-добър приятел. Дано само момчето да не откаже, че той "не си падал много по такива работи" crazy

Вероятно ще се намерят хора да ти дават акъл за всички и постоянно, особено роднините. Не го правят с лошо или да се месят, просто си имат някакви техни разбирания и се опитват да помогнат. Вие обаче не трябва да правите компромиси, защото това ще доведе само до напрежение, от което няма никакъв смисъл. Моят съвет е да чуваш какво ти говорят, може така да се роди някоя хубава идея, но не и да се съобразяваш с този и онзи. Денят си е ваш и не е нужно нито да слушате някой, нито да изпълнявате нечии капризи. Специално за кумовете пък трябва да са хора, с които много се уважавате, и да са такива, които наистина искат да ви бъдат кумове, а не само да отбият номера. Някак си зареждащо е някой друг да се вълнува заедно с теб, повярвай ми. Дали са женени, неженени, двойки или дори непознати помежду си, за мен поне няма абсолютно никакво значение.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: октомври 22, 2012, 20:52:12 »

оказа се вярна теорията- че най -близките приятели не са задължително най -подходящи за кумове....
Най- подходящи според нас се оказват хора, които са на същата вълна pleasantry и разбират вълненията ви. Искрено и истински. А не да ми се чуди с какво я занимавам и да ме гледа с отегчение. Ако е била булка или е сгодена, по -скоро щеше да ме разбере... nea
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: октомври 22, 2012, 22:08:19 »

С това за най-близките приятели съм абсолютно съгласна- моята най-най-добра приятелка е в Шотландия, но и да си беше тук нямаше да я избера за кума, защото тя е такъв тип човек, който въобще няма да е във възторг, въпрос на характер...
Затова се притеснявам за най-добрия приятел на мъж ми, защото той е супер душица и темерут едновременно (нещо като Багата biggrin ). Аз естествено ще му обясня, че от него нищо не се очаква, даже и реч може да не държи, защото кумата може да го замести. След като запазим дата, ще го питаме и ще споделя.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: октомври 23, 2012, 08:15:10 »

"оказа се вярна теорията- че най -близките приятели не са задължително най -подходящи за кумове....
Най- подходящи според нас се оказват хора, които са на същата вълна и разбират вълненията ви. Искрено и истински. А не да ми се чуди с какво я занимавам и да ме гледа с отегчение. Ако е била булка или е сгодена, по -скоро щеше да ме разбере... "
Емка,нашите  кумове  бяха  и на  вълната  на която  и ние и най-добри  приятели(кумът  най-вече) и  пак  имаше  дивотии.Много е  различно и си  зависи  от  хората
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: октомври 23, 2012, 08:17:48 »

Според мен с кумовете трябва просто да се разбираш и да се уважаваш. Истината е, че колкото са по-близки хората в сватбеният ден нещо се случва и си много изненадан - това го видях с очите си. Както казах с кумовете не се виждаме всяка седмица, не си пием кафето заедно всеки ден, но във всеки един момент знаем, че можем да разчитаме на тях  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: октомври 23, 2012, 10:27:36 »

"оказа се вярна теорията- че най -близките приятели не са задължително най -подходящи за кумове....
Най- подходящи според нас се оказват хора, които са на същата вълна и разбират вълненията ви. Искрено и истински. А не да ми се чуди с какво я занимавам и да ме гледа с отегчение. Ако е била булка или е сгодена, по -скоро щеше да ме разбере... "
Емка,нашите  кумове  бяха  и на  вълната  на която  и ние и най-добри  приятели(кумът  най-вече) и  пак  имаше  дивотии.Много е  различно и си  зависи  от  хората
Така е, винаги има и по-зле, но аз се опитвам момичетата да ги предпазя поне от едното нещо.... angry
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: октомври 23, 2012, 10:41:12 »

ми  колкото и да  ги предпазваме,не с е  знае от къде ще  изкочи  зайче,но пак  ,опита  говори:)дано  те нямат подобни проблеми
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: октомври 23, 2012, 10:49:31 »

ми  колкото и да  ги предпазваме,не с е  знае от къде ще  изкочи  зайче,но пак  ,опита  говори:)дано  те нямат подобни проблеми
Поне основните пунктове да знаят- че е  хубаво е хората да са на тяхна вълна и още от първите месеци на подготовката да ги наблюдават дали са заинтригувани от това събитие избранниците, ако не- да ги сменят. Животът е един и няма място за Replay.... nea
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: октомври 23, 2012, 12:14:00 »

Всеки си има своите приоритети и интереси! Аз ни най-малко не държах кумовете да са на нашата вълна, нито пък да участват в организацията и да ги "тормозя" с каквото и да било! За мен кумовете започват отговорностите си след сватбата, а не на този ден - аз исках да са хора на които да можем да разчитаме винаги, а не да играят добре с пилето, да казват хубава реч или да се интересуват от организацията. Да, исках и да са двойка, за да е по-лесно събирането след това, но не намерихме достатъчно близка двойка и се спряхме на най-добрите ни приятели. Не са проявявали кой знае какъв интерес в подготовката, но знам, че когато и с каквото и да им се обадя те ще отвърнат!
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #309 -: октомври 23, 2012, 15:26:24 »

Според мен с кумовете трябва просто да се разбираш и да се уважаваш. Истината е, че колкото са по-близки хората в сватбеният ден нещо се случва и си много изненадан - това го видях с очите си. Както казах с кумовете не се виждаме всяка седмица, не си пием кафето заедно всеки ден, но във всеки един момент знаем, че можем да разчитаме на тях  pardon

Това все едно аз съм го писала. Бих добавила само, че според нас кумовете трябва да са със сходни на кумците семейни ценности, защото каквото и да си говорим не всеки разбира по един и същи начин семейството.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: октомври 23, 2012, 15:32:43 »

Това все едно аз съм го писала. Бих добавила само, че според нас кумовете трябва да са със сходни на кумците семейни ценности, защото каквото и да си говорим не всеки разбира по един и същи начин семейството.
Всеки си има своите приоритети и интереси! Аз ни най-малко не държах кумовете да са на нашата вълна, нито пък да участват в организацията и да ги "тормозя" с каквото и да било! За мен кумовете започват отговорностите си след сватбата, а не на този ден - аз исках да са хора на които да можем да разчитаме винаги, а не да играят добре с пилето, да казват хубава реч или да се интересуват от организацията. Да, исках и да са двойка, за да е по-лесно събирането след това, но не намерихме достатъчно близка двойка и се спряхме на най-добрите ни приятели. Не са проявявали кой знае какъв интерес в подготовката, но знам, че когато и с каквото и да им се обадя те ще отвърнат!
имали сте късмет, кумата и след сватбата ни  не е кой знае колко заинтригувана, затова казах че може да се познае донякъде от отношението преди сватбата (и от семейния й статус), по време на подготовката, какъв ще е случаят после. Е, не казвам че важи на 100 % , но не е зле да си отварят очите хората.  В 2/3 от случаите незаинтересоваността на кумове не прераства във взаимни грижи после.....
аз лично не съм искала нищо да ми помага , пък и нямахме ритуали, танци и пилета. pardon
а по отношение на двойка или не- и двойка е риск, има доста случаи вече в форума и извън него, кумове да се разделят и после... красота. GROAN
« Последна редакция: октомври 23, 2012, 15:34:22 от emmmmmy » Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #311 -: октомври 23, 2012, 23:01:21 »

Избора на кумове е преди всичко останало!мисля че най - важното е избора да е одобрен и от двамата,след това е лесно. Поне в нашия случай бе така, не забравяйте че в този ден кумовете са втори по важност след младоженците ( родителите дори са след тях)
Активен
sunbaby
Новак
*
Публикации: 8


Кумата


« Отговор #312 -: октомври 24, 2012, 11:34:40 »

Здравейте,
поканена съм за кума . Има може би цяла година smile Но аз още от сега се интересувам . Толкова съм ентусиазирана. Сякаш е моята сватба ! smile За мен е голяма чест и искам всичко да мине гладко, интересно и забавно ! smile За съжаление няма чак толкова информация за кумовете колкото ми се иска smile Вие като булки, които сте минали какво ви издразни в кумовете и какво ви хареса в това което направиха те за вас smile Ще ми е интересно да споделите.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: октомври 24, 2012, 15:14:43 »

Здравейте,
поканена съм за кума . Има може би цяла година smile Но аз още от сега се интересувам . Толкова съм ентусиазирана. Сякаш е моята сватба ! smile За мен е голяма чест и искам всичко да мине гладко, интересно и забавно ! smile За съжаление няма чак толкова информация за кумовете колкото ми се иска smile Вие като булки, които сте минали какво ви издразни в кумовете и какво ви хареса в това което направиха те за вас smile Ще ми е интересно да споделите.
Рядко пиша вече във форума, но тази тема ми е интересна. Като минали по пътя на кумуването, това, което ние направихме са няколко неща:
1. Помагахме с мнения за избрани от младоженците ресторанти.
2. Когато вече се спряха на ресторант, държах да го видя (на снимка), за да съобразя какъв тип ще е сватбата - по-елегантна, по-лежерна...
3. Давах честното си мнение за всичко, което ме питаше булката - букет, бутониери, украса.
4. Съобразихме тоалетите си с цвета на сватбата, нещо, на което много държах. Дори заедно купувахме дрехите и техните, и нашите.
5. И не на последно място съобразявахме се с техните желания и предпочитания. И разбира се забавлявахме се невероятно.
Някой беше написал, че не се виждат често с кумовете си, не си пият кафето заедно всеки ден, но могат да разчитат на тях по всяко време. Подкрепям това мнение с две ръце!!!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #314 -: октомври 25, 2012, 13:03:20 »

Аз досега не съм имала момент, в който да ме издразнят кумовете ни, напротив. Ето кое ме впечатли до този момент:
1. Кумата дойде на някои от пробите на роклята ми
2. Помогна ми в избора на свещи, късметчета, украси... всякакви дреболии - мъжът ми нямаше възможност да идва с мен, заради работното си време
3. Кумовете ни се постараха страшно много с облеклото си и прическите за сватбата ни
4. Съобразиха се изцяло със сценария, който избрахме - взимането им, моето взимане, фотосесия, венчавка, ритуал...
5. Кумът ни специално се научи да играе право хоро и ръченица и го направи така, че никой не разбра, че той не ги е играл до този момент
6. Бяха поръчали специална украса в тях - балони, панделки... Постараха се масата да е подредена така, както в изискан ресторант
И нещо изключително важно - бяха в страхотно настроение в деня на сватбата ни. Няма нищо по-хубаво от усмихнати младоженци и кумове - те създават цялостният облик на една сватба  good

Може би това внимание от тяхна страна ни помогна с гладкото протичане на подготовката и сближаването ни.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines