Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 20:43:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 143525 пъти)
 
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: октомври 08, 2012, 23:39:08 »

Здравейте, ние получихме покана да кумуваме. yahoo
Много съм развълнувана и ще следя темата с интерес.
Активен
vanini
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #286 -: октомври 09, 2012, 11:15:19 »

Честито tsvet_3.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #287 -: октомври 11, 2012, 16:34:57 »

Ами заедно няма как да си станете кумове едни на други в църквата. Идеята е кумовете да са духовни водачи, затова не могат и хора по златна линия да стават кумове - родители, братя, сестри, баби и дядовци... Разбира се остава условието с избора на църква и свещеник.
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #288 -: октомври 11, 2012, 22:40:07 »

Здравейте, момичета, някоя от Вас наясно ли е, дали нашите кумци, могат да ни станат кумове?
И двете семейства нямаме църковен брак и искаме да си направим такъв, заедно. Тъй като нашите кумове бяха неправилно избрани /за съжаление/, ние нямаме такива. Най - блиските ни приятели са нашите кумци. Ако някой се е сблъсквал с такава ситуация, моля да ми пише.
На всички желая страхотни сватби и най - готините кумове!!! good

Няма как това да стане. Кумовете стават духовни родители на кумците си. Няма как техните деца (образно казано) да им бъдат и родители.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: октомври 12, 2012, 21:24:14 »

И на нас ни казаха същото- кумата била за украса и ако искаме може да имаме само кум  pleasantry Разбира се държали кумовете да са семейство, но ако не са можело и без кума да сме. За Благоевград говоря .

Няма такова нещо. Ама в днешно време поповете са повече търговци и циркаджии, отколкото да спазват ритуалите.  NO
Активен
puhcho83
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



« Отговор #290 -: октомври 19, 2012, 23:42:28 »

Здравейте и от мен  smile !
Писах по няколко темички и реших да се включа и тук! Нашата сватба ще е през декември. Прочетох последната част от темата ама никъде не видях нещо такова  - Наши кумове ще са на приятеля ми племеницата му и нейния приятел. Тя е на 23, а той на 27. Ние сме малко по - възрастни от тях smile. И си мисля, дали в църквата питат дали има роднинска връзка. Пък и като гледам, как на някои им кумуват сестри, братя и т.н., едва ли има значение. Аз лично много се радвам, че избрахме тях и те много се радват и са много ентусиазирани. Само ни чакат да се приберем (защото не сме в България) и да почваме с организацията. Имаше и други варианти за кумове, но или аз не харесвах приятелите на милото или той моите, защото сме от различни краища на България. А с тях двамата много се разбираме. Кума е един от най- добрите приятели на милото, даже се съгласи да се кръсти заради нас. Наистина много се радвам, те ща са ни кумове.
Пожелавам на всички да избират верни приятели!
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: октомври 20, 2012, 10:48:44 »

puhcho83, всичко си зависи от църквата. Нас свещеникът не ни е питал дали имаме роднинска връзка с кумовете си. Единственото изискване беше да са кръстени и да представят кръщелни свидетелства.
Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #292 -: октомври 21, 2012, 20:23:01 »

И аз нямам спомен да са ме питали за роднинска връзка. Едва ли ще има някакъв проблем, но може, за да си спокойна, да пратиш кумовете да питат в първата църква. Честито за сватбата и не забравяй да се наслаждаваш на подготовката й, толкова е прекрасно всичко, че с удоволствие бих правила сватба през година-две, ако можех lol)
Активен
puhcho83
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



« Отговор #293 -: октомври 21, 2012, 21:45:58 »

DVKZ ,
Благодаря, надявам се да мине леко подготовката!
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: октомври 22, 2012, 07:43:12 »

А да ви питам на вас дават ли ви акъл кои да са ви кумове? Ние като се сгодихме и се почна-хубаво е да са двойка, да са ви близки. Е да,ама имаме три двойки, които са по-скоро негови приятели и аз не ги чувствам толкова близки,че да са ни кумове.
Засега сме се спряли на моя много добра приятелка и неговия най-добър приятел. Дано само момчето да не откаже, че той "не си падал много по такива работи" crazy
Активен
puhcho83
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



« Отговор #295 -: октомври 22, 2012, 14:30:13 »

Мариелка ,
На мен лично никой не ми е казвал. Но кумовете на моите родители и до ден днешен са приятели с тях - вече 35 години. И затова исках и аз да имам такива кумове. Моя приятел има много добри приятели - на двама от тях аз не харесвах жените -  в смисъл, не са ми толкова близки(ние сме от различни краища). Той не харесваше мъжа на моята най-добра приятелка. Другата ми приятелка вече са запазени. И с неговата племеница се разбирам много добре. А нейния приятел е един от най-добрите приятели на милото (както по горе писах). И те много се радват че избрахме тях. А да са двойка е добре, дори ако женена - още по - добре. Да ви бъдат верни приятели и да се събирате да празнувате празниците заедно!
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: октомври 22, 2012, 15:38:57 »

Ние избрахме двойка приятели, не ни бяха от най-близките, но сега все повече се разбираме и обичаме. Основен довод да не избираме не семейни е че, след време и те като се задомят може да не се разбираме така добре с техните половинки...Може и половинката на кума и на кумата да не се разбират едни с други и така празнуването заедно на празници става невъзможно.  pardon Може и егоизъм да е, но това е положението.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: октомври 22, 2012, 16:07:54 »

Там е работата, че ние семейни приятели нямаме. Честно казано на този етап предпочитам най-близките необвързани приятели за кумове, отколкото двойка не толкова близки, които днес са гаджета, ама утре знам ли.
Не знам, мога и да си променя мнението, има още време.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #298 -: октомври 22, 2012, 16:17:21 »

Мариелка, на нас никой не се е месил. Обаче много държахме да са си двойка. То никога не е гаранция какво ще стане след време, дори и да са женени   pardon
Имай предвид, че не винаги най-добрите приятели са най-добри кумове. Казвам това, защото при нас се получи, че поканихме най-близкия приятел на мъжа ми. Те обаче взеха, че се разделиха с приятелката му. После се събраха, после разделиха... Мислехме варианти да е с майка си. Обаче все пак при жив баща не е етично най-малкото. Бяхме луднали! Накрая той ни отказа да ни е кум.
Поканихме друга двойка, които ги познаваме от около година. Имаме приятели от много по-отдавна, но не е въпрос на най-старо приятелство тук. Мога да ти кажа, че бяха прекрасни кумове на сватбата. Подготовката и организацията супер много ни сближи. Сега през ден се чуваме и ако не се видим цяла седмица е голяма трагедия  tease
Активен
puhcho83
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



« Отговор #299 -: октомври 22, 2012, 16:19:52 »

Мариелка,
Които са ти на сърце тях избирай!
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines