Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 08:51:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 147948 пъти)
 
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: февруари 23, 2014, 16:46:17 »

Ако сватбата е предимно от млади хора, не мисля, че са нужни игри и забавление под строй. Вай-важното е на младоженците да им е весело от там нататък всички се заразяват с добро настроение и купона върви.  Ние мислехме да имаме група,  но май няма да стане и ще заложим на танци Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #421 -: февруари 23, 2014, 16:59:59 »

Сетих се и за нещо, което сме правили на фирмено тържество: Извикват се всички, желаещи да танцуват на дансинга и им се предлага да теглят номера. Номерата се повтарят, като на единия пише пр. №5ж, на чифта - №5м. Разделят се първо на "ж" и "м". На всички с "ж" /жени/ се раздават предварително приготвени големи червени устни, които да залепят с лепенка под носа си, а на другите /мъжете/, съответно мустаци. Има и големи листове с номерата, които се слагат на гърба на "мъжете" за да се маркира двойката. "Жените" си намират партньорите и двойките се състезават по танци. Създават се много комични ситуации, защото често жените имат залепени мустаци, а мъжете- огромни устни. Случват се и еднополови двойки. Забавно е и за млади и за по- възрастни.
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #422 -: март 19, 2014, 17:52:59 »

Предварително се извинявам, ако вече има такъв въпрос...
Тъй като ние сме с изнесен ритуал в градината на нашия ресторант, се чудя какво става след него? В смисъл има ли пак влизане в ресторанта, както е по традиция?
Благодаря предварително!

Както решите smile Има двойки, които предпочитат да са без посрещане , има и такива, които искат да си спазят традициите. Символиката на двата ритуала е различна, така че те не са в конфликт един с друг. Изнесеният ритуал симулира гражданската церемония, тоест, самото озаконяване на брака, докато посрещането е традиция, която се извършва от свекървата (но отново в зависимост от семейните взаимоотношения, може да се извърши в комбинация на двете майки или друг човек). Бялото платно символизира чистотата на вашата любов, захранването със сол и мед символизира сладките и солените моменти в живота, а менчето е ясно smile

Така че ако искате и двата ритуала, не се притеснявайте да ги сложите в програмата smile А ако ви изглеждат много еднакви, може да приемете поздравления след изнесения ритуал (и някои двойки също избират тогава да си приемат подаръците от гостите) smile Така ще мине време време между двата ритуала и няма да се усети повтаряемостта!
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: март 20, 2014, 21:12:04 »

Момичета вие кои традиции мислите да спазите?
Аз исля да имаме само:
1. Взимане (но без музиканти и прочее)
2. Менче и захранване
3. Разчупване на питка
4. Разрязване на торта
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: март 20, 2014, 21:26:54 »

Момичета вие кои традиции мислите да спазите?
Аз исля да имаме само:
1. Взимане (но без музиканти и прочее)
2. Менче и захранване
3. Разчупване на питка
4. Разрязване на торта
1. Взимане (но без музиканти и прочее) - ние няма да имаме взимане
2. Менче и захранване - това ще го правим както и другите традиции,които се правят в ресторанта.
3. Разчупване на питка
4. Разрязване на торта
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: март 20, 2014, 21:38:22 »

Кои други традиции? Ние няма да имаме булченско хоро или дарове за кумовете или хвърляне на разни неща по гостите  LAUGHTER Само първият танц забравих, но се чудя дали трябва още pardon
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: март 20, 2014, 22:15:45 »

Кои други традиции? Ние няма да имаме булченско хоро или дарове за кумовете или хвърляне на разни неща по гостите  LAUGHTER Само първият танц забравих, но се чудя дали трябва още pardon
Еми другите изброени от теб по-горе. smile Иначе за булченското хоро и аз не съм му фен. Не обичам хората като цяло.Не ме бива в тях. То са много традициите,но от тези,които знам вече съм си избрала.  smile
Активен
chopper_girl
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #427 -: март 21, 2014, 21:55:09 »

Ние засега мислим да имаме :
1. Взимане - с двама музиканта с народни носии, гайда и тъпан, смятаме да пропуснем часта с хорото, пред къщата на булката.
2. Менче и захранване
3. Разчупване на питка
4. Булчнинско хоро, но без да се събират пари на него. Смятаме да имаме професионални танциори и те да водят хорото.
5. Разрязване на торта и евентуално хвърляне на букет
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: март 22, 2014, 14:14:02 »

повечето неща май ще ги правим
чела съм че има настъпване в ритуалната зала,това кога се прави.. има ли кой да ни каже и т.н
има някакъв ритуал с някакви ленти и това не знам какво е и за погачите колко на брой са за целия ден и разните му ритуали? writer
четох някъде че са 4
1.за църквата
2.за захранването
3.за разчупването
4.за кумската ръченица
нали така?Да не съм пропуснала нещо?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: март 23, 2014, 09:35:02 »

Зайче, настъпването е след като вие се подпишете, докато се подписват кумовете. Прави се, за да се види кой ще командва в новото семейство. Никой няма да ви каже кога се прави, обикновено някой приятел подшушва.
Това с лентите, не го разбрах. При нас нямаше подобно нещо.
Питките задължително са 3- църква, захранване и една  цяла, а не на парчета за разчупването. Даровете за кумовете са каквито вие решите- пиле, торта, алкохол. Това е по ваш избор.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #430 -: март 23, 2014, 18:58:41 »

Това за лентите го организира водещият. Прави се при влизането на младоженците в ресторанта, преди захранването.
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: април 23, 2014, 08:16:23 »

Момичета, колко време да си предвидим за наздравицата с гостите..смисъл, когато поздравяваме всеки и евентуално ни дават подаръци.
Гостите ми са 118, от които обаче има семейства и двойки. Ако предвидя по 5-10мин на всяка двойка..да речен 50 по 5 мин..са 250мин?!?!?! Което ми се струва адски много...

Или става по-бързо?

А трябва да знам, защото през това време ще се смени коренно музиката и трябва с ди джея да сметнем и да видим колко песни да предвидим
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #432 -: април 23, 2014, 08:49:08 »

ами на нас ни отне около половин час наздравицата+ давахме подаръчетата на гостите, направихме го по средата на вечерята така че тези които бяха вече при край с яденето си получиха първи подаръците smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: април 23, 2014, 09:03:47 »

Като съм била на сватба, много малко време са се задържали младоженците около нас по време на наздравицата. Става въпрос за под 2 минути.
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: април 23, 2014, 09:39:48 »

Като съм била на сватба, много малко време са се задържали младоженците около нас по време на наздравицата. Става въпрос за под 2 минути.

значи около час си смятам, час и малко
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines