Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 05:24:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 149662 пъти)
 
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #165 -: март 22, 2013, 16:12:43 »

Аз, защото точно това чакане пред олтара и воденето на булката от бащата не искам да изпусна, повече ми хаерсва този вариант, защото лично според мен е по роматничен, да не говорим че баща ми вече сън не може да спи, как ще ме заведе по дългата бяла пътека до бъдещия ми съпруг  heart, а и ние ще тръгнем от вилите на мястото на което ще бъде цялата сватба, ако тръгнат да ме взимат от вкъщи ще стане голяма галимация, и нашата сватба е август и ако е горещ ден, не искам да подлагам нито мен и мъжа ми нито гостите на разкарванки по горещините.
Церемонията ни ще започне в 18:00 заради горещините, след това уелкъм дринк и вечерята в 20:45.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #166 -: март 22, 2013, 16:14:27 »

Моят човек иска да го правим това, ама е доста Американско и не знам дали ще се получи. Той иска да отиде до ритуалната зала с кумата, а аз след него с кума и той да ме чака там, обаче то не се прави така по принцип влизат заедно, но едва ли някой ще направи проблем. Струва ми се като интересна идея, тъй като ние така или иначе не искаме да правим "панаири" у нас - не искам нито да ме купува, нито да търси обувки, така че като ще е толкова цивилизовано по-добре направо да се видим в ритуалната зала.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #167 -: март 22, 2013, 16:19:10 »

malkabulka, и аз като теб бях в чуденка с взимането, защото тръгвахме от хотела и първоначално мислехме дори направо да се срещнем в църквата и там да се видим smile В последствие по логистични причини решихме да ме вземат от хотела мъжа ми и кумовете и да тръгнем заедно.
Та, мисълта ми беше, е дори да те взимат, пак идва момента, в който се виждате за пръв път и съм повече от 200% сигурна, че при всички младоженци фотографите са успели да направят уникални снимкил, на които да се вижда как се гледат младоженците. Просто... то е един такъв момент, който винаги присъства... smile
П.С видя, че сме писали заедно, момичета. Проверете дали в църквата ще ви позволят да го направите така, защото обикновено влизат първо гостите, а след тях младоженците.
Иначе взимането не е нужно да е панаир. Аз не исках да идват много хора и да има ядене и маси, затова общо се събраха не повече от 10 човека.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: март 22, 2013, 16:19:20 »

Зачетох се назад в темата, но никъде не открих някой да е правил нещо, на което му казват First Look. Това е интимен момент само между младоженците, запечатан от фотографите и операторите. Идеята е младоженеца да стои и да чака булката, която пък идва към него в гръб и той се обръща когато тя застане почти плътно зад него. Целта е да се запечата този първи поглед между двамата в сватбения ден. От момента, в който чух за тази опция много се развълнувах и ми се иска да го направим. Проблемът е че трябва да се случи преди всички ритуали, а така като гледам се обезсмисля и вземането от дома ми. Ритуалната зала, църквата и ресторанта са на не повече от 100м едно от друго, т.е. надявам се да има време. В блога където прочетох за това препоръчват ако се прави този първи поглед да се направят и снимките с роднините и шаферите в същия период от време и след това да се върви от ритуал към ритуал без големи паузи. Другия проблем е че сватбата ще е на 31 август и това може да се окаже един много горещ ден. ... В голяма чуденка се оказвам, има ли някой който смята да прескочи момента с вземането от дома на булката? Била съм и на щури и на по-културни вземания, и честно казано не знам дали ми допада, но пък от друга страна съм сигурна че ще качи градуса на настроението една идея. Хммм...

Да, при нас няма да има взимане на булката. Моят бъдещ съпруг ще ме види чак, когато баща ми ме заведе при него за изнесения ритуал. Аз мисля, че е много романтично и по-вълнуващо ако той е с лице и ме гледа докато вървя към него. Пак има first look, но от малко по-гголямо разстояние. Мисля, че вълнението ще е страхотно докато се приближаваме един към друг.

НИе сме на 17 август и ритуалът ще е по обяд, което може би е ужасна идея. Но иначе няма как да вместим всичко. Ресторантът ни е за 6 часов период, който трябва да свърши най-късно до полунощ. След това има overtime. Ние сме се приготвили за малко overtime плащане, но ако почнем много късно, ще е супер солено и тържеството ще е по-кратко.

Ще инвестираме в много вода, за да хидратираме гостите по времем на изнесения ритуал, а после имаме Welcome Drink и след това църквата.
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #169 -: март 22, 2013, 16:52:07 »

milenuity, и аз смятам, че е по-романтично ако ме вижда как идвам, но не от прекалено далеч. И все пак ми се иска момента да остане интимен, а не пред всички. Така или иначе баща ми ще ме отведе в гражданското пред всички гости, но ми се иска да получа 100% от вниманието на любимия когато ме види за първи път. Мисля си, че това е невъзможно ако влезне в нас където има толкова много хора, като добавим и цялото суетене с фотографи и оператори, които ще се опитват да намерят подходящ ъгъл... а и стаите вкъщи няма да поберат всички желаещи да наблюдават и може да се получи едно голямо бутане и изнервяне на обстановката. Не съм говорила с нашите още, но мисля че ще срещна разбиране.

Сега трябва да измисля къде да направим този първи поглед както и дали ще го комбинираме с фотосесията с най-близките роднини и шаферите, или ще го оставим за времето на коктейла, когато слънцето вече ще е паднало ниско. Иска ми се да спазим някои от ритуалите, но този с вземането мога да го преживея  smile
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #170 -: март 22, 2013, 17:59:42 »

Пускам един линк към снимките, за които говоря, както и към всички тях има личното виждане на младоженеца в конкретната сватба и какво мисли той за идеята. Статията е на английски, а авторката е моята любима сватбена фотографка   girl_wink

http://www.jasminestarblog.com/index.cfm?postID=727&the-first-look-grooms-perspective
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #171 -: март 25, 2013, 19:19:52 »

Честно казано за мен най-забавният момент от една българска сватба е взимането на булката. На нашата сватба няма да има музиканти и разбира се в къщи ще има само много близки хора(останалите ще чакат в църквата), но моментът с откупуването на булката за мен е много вълнуващ и най-вече има традиционен мотив, които се е съхранил стотици години назад във времето! Още повече, че операторите винаги наблягат на моментът, когато младоженецът отваря вратата и се виждат за първи път и за мен е не по-малко вълнуващ! Това със срещата на младоженците пред олтара,  е католическа традиция(в което няма нищо лошо), но си  е чужда традиция! В днешно време хората се стремят да копират чуждото като си мислят, че то винаги е по-добро от нашето, но не е така. Ще се радвам ако този ритуал с вземането на булката се съхрани във времето като нещо традиционно и внуците ми някога също го спазват! Аз в момента съм Америка и преди няколко дни разказвах на група приятели(от различни националности) за тази традиция. Всички бяха много заинтригувани и намериха този ритуал за много интересен,оригинален и забавен!
 Всеки разбира се сам си преценява и не искам да налагам мнението си на никой! Важното е да сте много щастливи, усмихнати и влюбени на този толкова специален ден! smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: март 25, 2013, 21:00:19 »

Албена, много хубаво си го казала! За мен също този момент е един от най-вълнуващите, да не кажа най-вълнуващият от цялата сватба, защото знам как ще ми прескача сърцето до момента, в който срещна погледа на любимия човек. Аз също много държа на тази традиция, той да дойде, да се “пребори“ за мен и накрая наградата за цялата тази борча да съм чакаща го с огромно нетърпение!
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: март 25, 2013, 21:25:55 »

При нас също го има моментът с "Купуването и краденето" на булката  smile
От страна на мъжа ми това е моментът с най-голяма подготовка, събират се всичките му приятели и е голям купон. От моя страна това е първата сватба в рода ми и всички са много въодушевени  pardon
Въпреки, че мен ще ме вземат от хотел huhhuh.gif малко е притеснително да няма щети, но се надявам всичко да е Ок smile
От няколко дена си мисля за момента на гражданската церемони, ще е изнесен ритуал и си мисля, дали татко да не ме заведе до младоженеца  pardon За него ще е голям жест, но още не съм го обсъдила с моя човек smile
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #174 -: април 05, 2013, 13:18:45 »

Зачетох се назад в темата, но никъде не открих някой да е правил нещо, на което му казват First Look. Това е интимен момент само между младоженците, запечатан от фотографите и операторите. Идеята е младоженеца да стои и да чака булката, която пък идва към него в гръб и той се обръща когато тя застане почти плътно зад него. Целта е да се запечата този първи поглед между двамата в сватбения ден. От момента, в който чух за тази опция много се развълнувах и ми се иска да го направим. Проблемът е че трябва да се случи преди всички ритуали, а така като гледам се обезсмисля и вземането от дома ми. Ритуалната зала, църквата и ресторанта са на не повече от 100м едно от друго, т.е. надявам се да има време. В блога където прочетох за това препоръчват ако се прави този първи поглед да се направят и снимките с роднините и шаферите в същия период от време и след това да се върви от ритуал към ритуал без големи паузи. Другия проблем е че сватбата ще е на 31 август и това може да се окаже един много горещ ден.
Първоначалния план беше да започнем с подписването към 16:30ч, църквата към 17ч, оттам коктейл за гостите и фотосесия 17:45-19:15, като след това приемем поздравления и подаръци на коктейла и постепенно настаним гостите в ресторанта за започване на тържеството около 20ч.

В голяма чуденка се оказвам, има ли някой който смята да прескочи момента с вземането от дома на булката? Била съм и на щури и на по-културни вземания, и честно казано не знам дали ми допада, но пък от друга страна съм сигурна че ще качи градуса на настроението една идея. Хммм...

Да, да ! И ние  yahoo
Тъй като сме морсква сватба с изнесен ритуал направо прескачаме краденето на булка( по принцип не ни е и по вкуса). Изнесеният ритуал ще е на мястото на самия купон(привечер) и идеята ни е той да ме чака на място,а аз да пристигна в подходящия момент. Сега се чудя дали съвсем да не го поамериканчим и да кажа на малките шаферчета да вървят пред мен.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #175 -: април 05, 2013, 13:22:53 »

Моите големи шаферки ще вървят под ръка с големите шафери под звуците на бял роял (само да не запраска някой дъжд beating, че отиде рояла и целите красоти на мястото за изнесения ритуал), и чак след като те се подредят ще тръгна аз по пътеката с баща ми, вземането на булката ще го пропуснем, въпреки че аз не бях против него, но не се вързва в цялата програма.
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #176 -: април 06, 2013, 01:49:05 »

Мрявка, звучи чудесно. Особено с рояла си представям една приказка!
И аз ще съм като теб, само че с малки шаферчета. Отказах се от големи , защото имам прекалено много близки приятелки и не мога да избера. А не върви да покан 15 шаферки   blush

Мрявка, да те питам. При вас ще има ли кошнички/късметчета?Ще се ръси ли изобщо нещо? Аз още се чудя, не ми се иска да развалям тревата. Мислих ца листенца от цветя, но пък ми е жал за цветята и съм в голяма чуденка  huhhuh.gif
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #177 -: април 06, 2013, 01:54:18 »

Листенцата от цветята са много добра опция и няма какво да ти е жал, защото така или иначе по-увехналите се хвърлят girl_wink Просто трябва да попиташ в някой цветарски магазин, ако си от Варна ще съдейства, имам познати girl_wink
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #178 -: април 06, 2013, 09:36:41 »

Мрявка, звучи чудесно. Особено с рояла си представям една приказка!
И аз ще съм като теб, само че с малки шаферчета. Отказах се от големи , защото имам прекалено много близки приятелки и не мога да избера. А не върви да покан 15 шаферки   blush

Мрявка, да те питам. При вас ще има ли кошнички/късметчета?Ще се ръси ли изобщо нещо? Аз още се чудя, не ми се иска да развалям тревата. Мислих ца листенца от цветя, но пък ми е жал за цветята и съм в голяма чуденка  huhhuh.gif

Ще се ръси да, малките ми шаферчета (2 на брой) ще ръсят листа от рози, но те няма да са откъснати специално, а се разбрахме с агенцията, че след украсата на една сватба остават мн листенца и цветенца, които изхвърлят, та те ще ми дадат такива листенца, вместо да ги хвърлят, аз мисля да ги сложа в кедийки или кошнички и да ги дадем на малките :-)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #179 -: април 06, 2013, 12:54:30 »

Честно казано за мен най-забавният момент от една българска сватба е взимането на булката. На нашата сватба няма да има музиканти и разбира се в къщи ще има само много близки хора(останалите ще чакат в църквата), но моментът с откупуването на булката за мен е много вълнуващ и най-вече има традиционен мотив, които се е съхранил стотици години назад във времето! Още повече, че операторите винаги наблягат на моментът, когато младоженецът отваря вратата и се виждат за първи път и за мен е не по-малко вълнуващ! Това със срещата на младоженците пред олтара,  е католическа традиция(в което няма нищо лошо), но си  е чужда традиция! В днешно време хората се стремят да копират чуждото като си мислят, че то винаги е по-добро от нашето, но не е така. Ще се радвам ако този ритуал с вземането на булката се съхрани във времето като нещо традиционно и внуците ми някога също го спазват! Аз в момента съм Америка и преди няколко дни разказвах на група приятели(от различни националности) за тази традиция. Всички бяха много заинтригувани и намериха този ритуал за много интересен,оригинален и забавен!
 Всеки разбира се сам си преценява и не искам да налагам мнението си на никой! Важното е да сте много щастливи, усмихнати и влюбени на този толкова специален ден! smile

Не съм съгласна, че хората копират и се стараят да направят нещо ново или американско. Вече има толкова информация и на сватбите в България вече е видяно всичко - особено предвид колко смесени бракове има вече, а и много хора живеят в чужбина, а и дори момичетата които живеят в България, виждам че се интересуват супер много как се случват нещата и така всеки си изгражда някаква идея и някакво негово си виждане, което много зависи от неговия вкус.

Не споря че взимането на булката е традиция, но предвид че е традиция от едни съвсем други времена, е много изкуствено да се правя, че следвам традиции предвид, че днес правим 10 години откакто сме заедно и отдавна един вид сме се взели, не виждам защо да не направя нещата не толкова традиционно българско, няма да го правя и американско, или английско, а така както ние двамата ще сме най-спокойни, щастливи и доволни!
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines