Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 06:50:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 149664 пъти)
 
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 22, 2012, 11:56:22 »

Веси,каква ще е ролята на шаферките в гражданското ,май зависи най-вече от града и ритуалната зала...Мъжо е бил 'шафер' на сватбите и на брат си и на сестра си.Сестра му се омъжи в София...и никой не разбра,че е шафер blum-нито го включиха в ритуала по някакъв начин,беше си до мен, сред гостите...Пък на сватбата на брат му в гражданското на Сандански,заедно с едно момиченце от страната на булката са били до кумувете със свещи в ръка smile

anna_karenina ,същите въпроси и на мен ми бяха в главата няколко дни преди подписването...След като и двамата с мъжа ти се подпишете,тогава бързай до го настъпиш...мен ме изпревариха,толкова се бях отвеяла :PТова с преплитането на ръцете май не е задължително...при нас мъжа ми настоя,като ни подадоха чашите..спокойно няма как да се счупят,щом на шемет като мен не се случи и при теб всичко ще е наред.За  воала-може да ти е пред лицето и съпруга ти да го вдигне преди първата ви целувка..Букета ...знам ли ,както ти е удобно,няма правило,но според мен го дръж заради снимките,пък като дойде време за подписите,чашите и халките може да го дадеш на шаферка или кумата..аз така го прехвърлях от човек на човек с чантата през цялото време....,че даже и мъжо го държа по едно време smile
Иначе като отидете по-рано давате чашите,шампанското,халките,от гражданското ги подреждат в залата и после ви вкарват с младоженеца и кумувете в една стаичка да ви обяснят подредбата и другите подробности,спокойно всичко ще е наред smile
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 22, 2012, 12:03:15 »

Миличка много благодаря за информацията...сега кат ознам какво трябва да правим ми е някак по спокойно  kiss
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 29, 2012, 16:36:13 »

Искам да споделя, че за последните 5 години съм била на 12 сватби по света и у нас:) и пак ми е притеснено.
Направила съм Аction plan за мен и него отделни, включващи не само часовете, ами и какво трябва да се носи за съответния час и за съответния ритуал.
Мен няма да ме вземат от вкъщи, защото и без това няма да имаме традиционно вземане - хора, пълнене на обувки, затискане на врати.
От хотела ни дадохда стая безплатно и нашите ще са там, така че ще ме вземат от стаята на родителите ми (не било хубаво да те вземат и да се върнеш на същото място). Вземат ме само той, кръстниците и сестра му. При мен ще са само сестра ми, родителите ми и сигурно малката шаферка.
За воала и аз се чудя - някой знае ли дали трябва да е пуснат или вдигнат в Ритуалната?
Всички останали гости съм им казала пред Ритуална 5-10мин по-рано от часа на ритуала.
 
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 29, 2012, 16:57:55 »

Доколкото знам няма правило,въпрос на преценка :)Повечето булки са с пуснат воал и младоженеца го вдига преди първата им законна целувка :)Аз бях с прибран още от началото,защото го исках повече като аксесоар и не се чувствах добре като ми скрива лицето huhhuh.gif
Сега пък питах ,нали имам една бъдеща булка до мен,и тя каза,че няма да се забулва в гражданското,защото не виждала смисъл,след като младоженеца я е'отбулил' вече при вземането.
« Последна редакция: март 29, 2012, 17:38:42 от gothic_queen » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 30, 2012, 08:10:55 »

gothic_queen е права, че няма правило. Аз също не мисля да съм с пуснат воал.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 30, 2012, 11:32:53 »

И мен  ме  отбули  при  взимането и  така  си  бече  докрая.Накрая в  ресторанта  го  свалих  защото  умирах  от  жега  от  толкова  скачане
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #36 -: април 02, 2012, 09:18:12 »

няма особен смисъл да е спуснат воала.  huhhuh.gif  няма да се вижда лицето на снимките и после ще ви е яд  nea
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 02, 2012, 15:47:49 »

Искам да споделя, че за последните 5 години съм била на 12 сватби по света и у нас:) и пак ми е притеснено.
Направила съм Аction plan за мен и него отделни, включващи не само часовете, ами и какво трябва да се носи за съответния час и за съответния ритуал.
Мен няма да ме вземат от вкъщи, защото и без това няма да имаме традиционно вземане - хора, пълнене на обувки, затискане на врати.
От хотела ни дадохда стая безплатно и нашите ще са там, така че ще ме вземат от стаята на родителите ми (не било хубаво да те вземат и да се върнеш на същото място). Вземат ме само той, кръстниците и сестра му. При мен ще са само сестра ми, родителите ми и сигурно малката шаферка.
За воала и аз се чудя - някой знае ли дали трябва да е пуснат или вдигнат в Ритуалната?
Всички останали гости съм им казала пред Ритуална 5-10мин по-рано от часа на ритуала.
 

Яра покажи Аction plan-а smile
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 03, 2012, 14:25:49 »

Това е моя, сигурно ще претърпи промени

В чантата: Лична карта, пари, балсам за устни, червило, носни кърпички, матиращи кърпички, безопасна игла, телефон, ако има място и мокри кърпички

10.00 Прическа

11.30 Грим

12.15 - 12.30 Тръгване за Романс
Рокля, воал, наметка, обувки, чанта,
багаж за другия ден
менче със здравец и рози
чанта за ритуалната-  халки, чаши, шампанско, кошничка
късмети за хвърляне, почерпка
чанта за църквата – копия от актовете за кръщаване, свидетелството за брак, халки, червено вино, пита за освещаване
за ресторанта – шампанско, кутия за подаръци

13.30 Вземане
Забулване, излизане с кърпа държана от татко, ритане на менче пред вратата на хотела

14.10 Тръгване за Ритуална зала
Чанта с халките, чашите, шампанско, кошница, почерпка

15.45 Тръгване за църквата
Чанта с актовете за кръщаване, свидетелството за брак, халките, червено вино, пита

17.00 Снимки

18.45 Тръгване за ресторанта

19.00 Парти
2 пити + 1 пита от църквата за захранване
1 шампанско
Кутия за подаръци
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 03, 2012, 14:54:47 »

yara, искаш да кажеш, че питата от църквата ще я вземете за захранване в ресторанта ли? Аз доколкото знам, тя се оставя там.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #40 -: април 03, 2012, 22:17:16 »

тази пита от църквата няма ли да е понатрошена малко. не мисля, че ще е във вид да се използва и за друг ритуал...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #41 -: април 03, 2012, 22:22:05 »

Питата за църквата и виното се оставят там. Вероятно и от църквата ще ви го кажат преди това.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: април 04, 2012, 14:55:53 »

мдам,така  е.Обикновенно   се използва  питата,която  се  чупи  в ресторанта  за  захранване.
Виното  и  питата от  църквата  си остават  там,както и  шоко бонбоните.Взимате  си  бокала и свещите
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 05, 2012, 09:13:52 »

Ние като ходихме да запазим час в църквата ни казаха, ако искаме може да се освети питата за занхранването - цена 5-6лв.
Освещават я след венчавката и ни я дават.
Бокал също казаха да не носим, а само вино, свещи, свидетелства и халки.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 05, 2012, 14:33:27 »

Я кажете, в гражданското шаферките имат ли някакво специално място или си стоят при другите гости?
Весе аз досега не съм виждала шаферите да правят нещо в ритуалната, но може би навсякъде е различно. Аз знам, че шаферите седят зад кумовете в църквата, но каква им е ролята и идея си нямам. Моите шафери, изявиха желание да подарят подаръчетата на всеки гост и да ги посрещнат, това ще им е задължението.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines