Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 05:57:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 147943 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #450 -: април 28, 2014, 09:16:08 »

госпожица DjNick Mc е много прав give_rose. Сватба само с  предпочитаната музика на младоженците може да се провали. От личен опит мога да ти кажа че аз бях дала инструкции на нашият ДЖ да има хора от началото до към 22:00, но многооо му благодаря че не ме послуша а усети какво искат гостите. Аз лично от опит смятам че не трябва да се правят плей листи и стриктни задължения да се дават на ДЖ, може само напътсвия да се дават. Те усещат гостите и пускат това което ги забавлява, а не това което вие смятате че ги забавлява. Аз лично много се радвам че и до ден днешен роднини и приятели ни казват колко са се забавлявали на нашата сватба и това е благодарение на ДЖ, сватбите не трябва да бъдат режисрани до последният детайл трябва да има място за спонтаност. Пожелавам ви да бъде страхотен купон и години наред да се говори за вашата сватба, на пук на нашите исказвания  Girl_hide
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: април 28, 2014, 09:45:04 »

Ние нямаме списък за ДЖ, затова сме наели човек с който си допадаме, но с младоженеца ненавиждаме чалга и кючек например,  ако се пусне ще развали празника за нас, нима трябва да го изтърпя в и името на гостите,  които след 2 месеца няма и да помнят какво е имало и какво не.
Няма начин да се угоди на всички и не съм съгласна,  че младоженците,  които влагат най-много и емоционално и всякак трябва роатаянно да отстъпват и да правят компромиси
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: април 28, 2014, 11:31:33 »

Аз съм нещо като среден вариант между това да давам плейлист и това да го оставям сам да решава.

Дала съм му кои песни искам за по-важните моменти.
Поздрав към моя татко, поздрав към родителите, моето хоро, докато се реже тортата, докато се хвърля букета и жартиера и докато минаваме за наздравица с гостите.

Тоест по-скоро си избрах фоновата музика, а това как и с кои песни да вдига хората от масите..или с една дума КУПОНА го оставих на него. Все пак това му е работата на човека. Не мисля, че знам по-добре от него как да накарам хората да се почувстват добре.

А с моето злато сме добри музикални пумияри и все ще се кефим, каквато и музика да е.

Онзи ден бях на сватба, на която по-голямата част от музиката беше предвидена от младоженците и мога да ви кажа, че можеше да бъде по-добре. Не беше онази веселба, която съм виждала на други сватби.

А относно чалгата..младоженеца харесваше рок и метал....но след изпитата ракия и преживяното вълнение какви кючеци обаждаше - да му завиди човек danceg danceg danceg
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #453 -: април 29, 2014, 17:53:40 »

Плейлиста ДА или НЕ - според мен доверете се на професионалиста, не правете плейлисти не поставяйте много строги ограничения. Просто упоменете стиловете музика, какво харесвате и какво НЕ харесвате. Останалото - оставете на изненадата, изненадите са хубаво нещо (ако са приятни разбира се).
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #454 -: април 29, 2014, 21:25:15 »

Плейлиста ДА или НЕ - според мен доверете се на професионалиста, не правете плейлисти не поставяйте много строги ограничения. Просто упоменете стиловете музика, какво харесвате и какво НЕ харесвате. Останалото - оставете на изненадата, изненадите са хубаво нещо (ако са приятни разбира се).
Няма проблем да направите плейлиста, но нека тя да включва 20-30 песни максимум - такива, които най-много харесвате и имате желание да прозвучат. Дайте насока, какви стилове харесвате и кое не и оставете Дж да импровизира. Тогава нещата има по-голяма вероятност да се получат добре.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: май 27, 2014, 14:16:47 »

  Ние сме на етап планиране на сватбения ден и... angry  angry angry
  Родителите искат едно, аз искам друго, младоженецът, разбира се, не знае какво иска  crazy
  Решили сме да има следсватбена фотосесия, за да ни е по-лесно в самия сватбен ден.
  Големият въпрос е дали да се приготвя вкъщи или в хотела, където е ресторанта?

  + на домашното приготвяне са : всичко и всички ще са ми наблизо понеже сме от един квартал; мога да се приготвя (грим и прическа) в моя дом и да се облека при родителите ми
- на домашното приготвяне - ако искаме фотосесия в хотела, то младоженецът ще ме види като булка много преди вземането, ще трябва да пътувам до и от хотела с роклята и ще разкараме кумовете с нас до там и обратно до родителите ми за "традиционото" взимане
+хотелско приготвяне - фотосесия в хотела (стаята е супер красива и снимките там стават разкошни),напваро там ще се срещна с декораторката, за да й дам неща за украсата ,а тя да ми даде букета, ще мога да подготвя подаръците за гостите
- хотелско приготвяне - ще съм сама с кумата
Общо взето проблема е там ,че се опитваме да комбинираме двете неща -  ида има взимане на булката от дома й, и да има снимки в хотела и това преди гражданския ритуал.
 
  17.30 - Ритуална зала (цветя и картички ще събираме в хотела по време на Питието за добре дошли и тогава ще черпим гостите с бонбони)
  18.00 - Снимки с гостите (общи и индивидуални) до ритуалната зала
  18.30 - Питие за добре дошли пред ресторанта (шампанско и бонбони) + приемане поздравления и подаръци
  19.00 -Влизаме в ресторанта и почва тържеството ИЛИ оставяме гостите да се настанят и келнерите да разлеят питиета, а ние м/увременно се снимаме в младоженския апартамент с кумовете
Моля за съвет как да постъпим  give_rose

Става въпрос за ресторант Стара София, ако някой се е женил там и може да сподели как си е организирал сватбения ден ще ми е много от полза!

И бонус въпрос - иска ми се фотографа да снима дреболийките по сватбата + пръстените и букета ми. Самото приготвяне не искам да се заснема, затова се чудя кога и къде да организираме снимките на сватбените детайли. Също така ми се иска фотографът да снима и залата на рестората, след като е украсена за гостите и преди те да са влезнали и отново същия въпрос - кога да се случи това?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #456 -: май 27, 2014, 17:09:19 »

.....- иска ми се фотографа да снима дреболийките по сватбата + пръстените и букета ми. Самото приготвяне не искам да се заснема, затова се чудя кога и къде да организираме снимките на сватбените детайли. Също така ми се иска фотографът да снима и залата на рестората, след като е украсена за гостите и преди те да са влезнали и отново същия въпрос - кога да се случи това?

Нормалният отговор на този въпрос може да се получи след един кратък разговор с вашия фотограф. Не е коректно да се дискутира тук с някоя друга булка, след което евентуално да му се обадите и да му разпоредите, това , което някой друг ви е посъветвал. Всеки има индивидуален начин на организиране на работния ден, а вашата сватба също е индивидуална. Фотографа , ако е професионалист е много осведомен човек и е правилно по много въпроси консултациите с него да са преди да потърсите други мнения smile
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: май 27, 2014, 17:24:29 »

 Делийски, благодаря за мнението, но мисля че не си разбрал въпроса ми.
 Ще се радвам някоя булка, която си е правила програмата да сподели опит  Wink
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: май 27, 2014, 18:14:11 »

Нормалният отговор на този въпрос може да се получи след един кратък разговор с вашия фотограф.Всеки има индивидуален начин на организиране на работния ден, а вашата сватба също е индивидуална. Фотографа , ако е професионалист е много осведомен човек и е правилно по много въпроси консултациите с него да са преди да потърсите други мнения smile

tinycat, съгласна съм с  Deliysky.
 Всеки професионалист ще отговори на въпросите ти, ще ти предложи най-добрия план/ програма в сватбения ден, така че да останете доволни и като погледнете снимките си дори след 5 - 10 г да си кажете не съжалявам, че се доверих на този фотограф.
Винаги съм действала със списъци за консултациите с Дж, фото, видео, ресторанта, декораторката и в сватбения ден, но при срещата с фотографа бях "забравила" за някои важни снимки/моменти и той ме подсети -  беше до мен, и ми казваше кое и как е добре да се направи. И както казах доволна съм, след почти 5 г. и до днес се вълнувам като си гледам снимките.
Успех и една незабравима сватба ти желая Good luck
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: май 27, 2014, 19:41:32 »

tinycat за оправянето аз бих те посъветвала в къщи smile

Ти самата казваш, че не искаш снимки от подготовката и тогава няма смисъл от красивата стая и т.н. Отделно, ако искаш снимка как си слагаш червило  или как кумата ти оправя воала или ти роклята или как ти помага с обувките или как ти слага огърлица и т.н. това спокойно може да го направите след ритуала, когато се качите за сесията, а после си ги нареждаш в албума преди подписването и готово   Wink Дето се вика и вълка сит и агнето цяло.

Аз само бих те посъветвала да отделите и малко време да се поснимате само двамата преди гражданското, денят ви не е дълъг, а смятам, че емоцията в очите на младоженците на самият ден няма как да се пресъздаде в отделен ден  pardon Ако ти е интересно моята програма я има в моята тема, гражданското ми е почти по твоето време и също нямаме църква.

А що се отнася за букета и подаръците за гостите, впрегни баща си или брат си или шаферка, но не се натоварвай ти. Твоята работа на този ден е само да бъдеш красива, да кажеш да и да се забавляваш.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: май 27, 2014, 20:10:46 »

 госпожица, благодаря ти  give_rose веднага отварям да чета твоята програма (защп не се сетих по-рано  crazy )
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: юни 06, 2014, 08:31:58 »

Новата тема - http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36506.0.html
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines