Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 17:12:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 147909 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #405 -: януари 21, 2014, 16:25:49 »

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.395102096504.160809.384162541504&type=3
Друго интересно при сватба с чужденци е "бръснене на младоженеца и забулване на булката", изиграно пак от танцова формация
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #406 -: януари 21, 2014, 16:48:17 »

Сега ще разгледам, благодаря  give_rose  На кумовете определено ще им бъде интересен този ритуал.
Активен
kaia
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #407 -: януари 21, 2014, 22:01:20 »

Предварително се извинявам, ако вече има такъв въпрос...
Тъй като ние сме с изнесен ритуал в градината на нашия ресторант, се чудя какво става след него? В смисъл има ли пак влизане в ресторанта, както е по традиция?
Благодаря предварително!
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: януари 21, 2014, 22:02:44 »

Да, изнесения ритуал е различен от ритуала по посрещане в ресторанта.
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: февруари 07, 2014, 15:56:45 »

такааа ето и нашия план
граждански в ритуална зала "средец" 15:30ч
църковен храм "Света София" 17ч
ресторант "Акорд" 18:30ч.

принципно ритуалите са ни записани вече обаче ме притеснява ,че има голямо разстояние от време между гражданския и църковния т.е 30 мин повече... ние ще си правим малка фотосесийка за загрявка ама гостите какво ще правят? Girl_hide
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #410 -: февруари 08, 2014, 14:20:12 »

Ще пият по едно кафенце някъде или ще пропуснат гражданския ритуал и ще дойдат направо на църковния. Кофти е, че така ги разкъсвате, но явно е решено вече, така че е късно да го мислиш.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: февруари 08, 2014, 14:26:54 »

Зайче, не се притеснявай изобщо. Гостите ще намерят как да уплътнят 30мин., ще се разходят, ще се снимат, ще пият по нещо. Винаги има дупки, ние имахме час и половина дука за фото сесията и повечето гости бяха пили кафе, видяли се с стари познати и така. Не го мисли много, вие сте важните!
А и понякога не е лошо да имаш 15-20 мин. предвидени, ако изникне нещо непредвидено  girl_wink
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: февруари 08, 2014, 14:42:27 »

Ние миналата година бяхме на една сватба с голяма дупка между църква и ресторант. Църквата беше Св.Неделя, а ресторантът - в Шератон. Дупката ни дойде много добре и се събрахме в Хепи да се видим с роднини, които не бяхме виждали от години. После ни бяха разпределили на други маси, та добре, че така се получи тогава.  good
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: февруари 08, 2014, 15:17:24 »

ами то че е решено решено е,баща ми като чу за малката фотосесийка и реши че всички ще се снимаме  laugh
както каза мойто мило,ще пушат по цигарка,две и готово  good
Активен
Bloody_Mary
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #414 -: февруари 21, 2014, 15:12:34 »

Здравейте, момичета,
имам питанка относно тържеството в ресторанта. Тъй като ние никак не харесваме повечето ритуали, вкл. посрещане и захранване, ритане на менче, танци с пиле и торта и крадене/откупуването им, жартиер, омазване с торта накрая (сигурно има и нещо, което пропускам), та въпросът ми е с какво да забавляваме гостите? Някакви идеи, някой нещо по-различно правил ли е - например игра, или някакъв ритуал извън тези? От сватбарските ритуали ще имаме само първи танц, хвърляне на букет и евентуално реч на кума, но още не е потвърдил. През останалото време какво можем да правим (освен да танцуваме)?
Активен
julieta85
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #415 -: февруари 21, 2014, 16:01:12 »

Здравей,bloody_mary след като не желаеш да има традиционни ритуали,ти предлагам игри.
Една от игрите е с Обувката се води,ди джея на сватба ви задава въпроси от рода (Кой целуна пръв другия ?,Кой прави повече изненади ?....и т.н)от този род свързани със запознанството.
Следващата игра ,която аз видях на една сватба.Кръстника и кръстницата всеки по една табла и се ходи из залата и се наддава какво бебе ще имат младите.Съответно кръстницата бяга за момиче,а кръстника за момче.Голямо шоу стана.Аз мисля да я изпробвам на нашата сватба.
Има и една игра с балони където има във балоните вътре пъхнати обещания и се пукат един по един и съответно всеки на другия обещава.
За други игри не знам,за нашата сватба мисля да пробвам тия и традиционните.
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #416 -: февруари 21, 2014, 16:04:52 »

Освен игрите, какви други развлечения предвиждате за сватбения ден? танцови формации, пиро ефекти, балети, латино танци? нямам ама никакви идеи  shok
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #417 -: февруари 22, 2014, 22:40:32 »

Освен игрите, какви други развлечения предвиждате за сватбения ден? танцови формации, пиро ефекти, балети, латино танци? нямам ама никакви идеи  shok

Всичките споменати опции се срещат по сватбите. Въпрос на предпочитания, връзки, бюджет и избор !
Активен
Bloody_Mary
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #418 -: февруари 23, 2014, 13:05:40 »

Благодаря за отговорите, игрите с балоните и обувките и аз ги знам, но за мен те влизат в графата "сватбарски", които ние много не харесваме. Всъщност ми се ще сватбата да е нещо като купон с приятели, без непременно в игрите или ритуалите да се споменава каквото и да било за бебета, семейни неща и т.н., защото ми е много натоварващо всичко около това да се върти. Ако някой нещо друго се сети, приемам идеи smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #419 -: февруари 23, 2014, 14:44:53 »

Ами бях на сватба, на която масите бяха все от по 8 души. Кумата раздаде на всяка маса по един красиво оформен лист, на който имаше някаква задача за изпълнение. Нашата маса трябваше да излъчи човек, който да разкаже виц за младоженци, хората от съседната маса трябваше да се състезават с младоженците, кумовете и шаферите /пак 8 души/ в щафетно пренасяне на сурово яйце. Една друга маса пък трябваше да разкаже комична случка от живота на младоженците - хаха, това се падна на масата, на която стояха братовчедите им и направо ги разбиха. Не си спомням другите задачи, на мен не ми допадна като идея. Младите обаче се забавляваха много.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines