Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 09:03:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 13  (Прочетена 176543 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: януари 12, 2012, 08:37:21 »

cook cook cook Torte Torte
Добре дошли в новата ни темичка.
В нея ще споделяме вкусни рецепти и ще готвим заедно.
Нека не забравяме и старите теми в които се крият много вкуснотийки.
Torte Torte cook cook cook

Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 12, 2012, 09:51:59 »

Хей, супер, имаме си нова тема smile Пу първа:)
Вчера бяхме на гости и направих шоколадов сладкиш с ябълки по рецепта на Йоли, досега съм правила няколко неща, но все добавям нещо, защото не се получава не знам защо така, малко ми дойде брашното и добавих, но както и да е, аз не го опитах разбира се, но гостите си облизаха пръстите. Не е диетично smile

аранжирах си го по мой начин

Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #2 -: януари 12, 2012, 10:05:00 »

Наистина не  е диетично ,но вкусно,кое е всъщност рецептата ,може ли линк
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #3 -: януари 12, 2012, 12:30:45 »

Вместо запис, да споделя една много вкусна рецепта,която скоро ми припомниха.
http://thegingercookies.blogspot.com/2010/06/blog-post_5061.html
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 12, 2012, 12:36:15 »

Момичета някой искаше рецепта за спаначената салата.
1 кг спанак-пресен
1 с.л горчица
1/2 с.л балсамико
1.с.л. захтин

Спанака се почиства и се оставя на листа-не се реже.Задушава се на бързо докато омекне.Приготвя се дресинг от горчицата,балсамикото/става и с обикновен оцет/ и зехтина.Готовия спанак се овкусява с дресинга/не е нужно да слагате всичкия/,колкото прецените на вкус.И се хапва-и топла и студена е добре.По желание могат да се добавят сурови ядки.Диетично и полезно.
Ето и една снимка макар и стара.сега на пазара има доста пресен спанак.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 12, 2012, 13:12:59 »

Тази салата изглежда страхотно!  good Трябва дя я пробвам. smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 12, 2012, 13:14:44 »

Аз сега хапнах крем супа от спанак и пармезан.Ако някой иска ще драсна рецептата.Не е сложна.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 12, 2012, 13:25:45 »

Наистина не  е диетично ,но вкусно,кое е всъщност рецептата ,може ли линк
Juji, аз само добавих буркан сладко/ smile
http://yoli-www.blogspot.com/2008/10/blog-post_17.html
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 12, 2012, 13:45:56 »

Аз сега хапнах крем супа от спанак и пармезан.Ако някой иска ще драсна рецептата.Не е сложна.


В нашето семейство много обичаме спанак под всякаква форма smile Бих била благодарна, ако споделиш рецептата да я пробваме  give_rose danceg
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 12, 2012, 14:30:26 »

Крем супа от спанак
1-2 кг спанак.
1 кофичка заквасена сметана
настърган пармезан-на вкус
босилек
магданозчерен пипер
хляб за крутони/аз го пропускам защото съм на диета/
Спанака се задушава.Маха му се водата.Спанака се пасира с босилека и магданоза.Добавя заквасената сметана и се връща на котлона да се посгъсти.Всеки преценява каква гъстота му допада и съответно колко заквасена сметана ще му трябва.След като изстине супата се добавя настъргания пармезан.Неговото количество пак е на вкус.Преди сервиране/топла или студена/ се слагат крутоните и отгоре пармезан.
Ами това е.на нас много ни харесва.Освен пармезан може и натрошени ядки/бадеми,орехи,шам-фастък/ да се сложи.На мен ми допада.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #10 -: януари 12, 2012, 16:30:39 »

Juji, аз само добавих буркан сладко/ smile
http://yoli-www.blogspot.com/2008/10/blog-post_17.html
Мерси,казваш харесали са го много....
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 12, 2012, 17:24:23 »

Здравейте момичета и в новата темичка!  chee

Тази спаначена супичка ще се пробва - как обожавам спанак само! Благодаря gucci! tweety bird, ти май си кралицата на десертите, само ни изкушаваш тука!  blum mwpo, и това ще се пробва! Леле, не ми останаха дни в годината да пробвам, толкова неща съм си заплюла!  huhhuh.gif

Та относно тайната на телешкото, както казах без варене, много е важно да се спази времето за печене и температурата на печене, както и количеството сол. И понеже се пече на ниска температура трябва да сте търпеливи иначе не го почвайте! А и да не забравя - използва се много малко количество мазнина (зехтин) и рецептата си е доста диетична според мен. Понеже месото става много сочничко не се налагат сосове и мазнотии, за да му дадете вкус. Само не комбинирайте с мазни картофки, а със зеленчуци де, хехе!  cap

И така:

Перфектно изпечено телешко:


Ето още една снимчица:


Нашето парче беше около 500-550 грама и всичко, което пиша е за такава големина, ако имате друг размер трябва да се съобрази всичко - време, количество сол и т.н. Това мисля, че е за около 3 човека, макар че ние доста си похапнахме!  blum И е много лесно, но аз обичам да пиша подробно и ясно и затова изглежда много.  Wink

Продукти:
Купувате цяло парче месо (500-550 грама) и дори да не е от най-скъпите ще стане много крехко и вкусно.
1 ч.л. (пълна) готварска сол или  2 ч.л. ако използвате сол от мелничка (морска сол, която е на по-големи парчета)
2 ч.л. зехтин
черен пипер (най-добре от мелничка, прясно смлян)

Приготвяне
От предишния ден наръсвате солта хубаво от всички страни на месото, равномерно и увивате с прозрачно фолио и слагате в хладилника - 18 до 24 часа, но не повече от 24 часа! Това е важна стъпка, защото солта разбива протеините в месото и прави дори и жилавото парче много крехко.
На другия ден нагласявате фурната на 110 градуса. Изваждате месото и попивате с кухненска хартия от всички страни влагата - това е важно за печенето, защото влагата влияе върху температурата на печене. Хубаво втривате 1 ч.л. зехтин в месото от всички страни. Поръсвате с черен пипер (най-добре прясно смлян) равномерно от всички страни. Загрявате тигана на котлона с 1 ч.л. допълнително зехтин. Когато е хубаво загрят и съвсем леко започва да пуши мазнината слагате месото и запържвате като го въртите от всички страни - около 2 мин. на страна. Внимавайте да не го прегорите, важно е да покафенее леко, но не да стане като подметка. Премествате в тавичка за печене във фурната, най-добре върху хартия за печене. Пече се в така загрятата фурна около 55 мин. докато температурата на месото е около 52 градуса (ако имате термометър за готвене е най-добре, той се вкарва в месото). Изключва се фурната и се оставя месото вътре докато повиши температурата си до 55-60 градуса, около 15 мин. Изваждате го и го оставяте да подиша около 10 мин. Нарязва се на много тънки парченца.

---------------------------------------------

Много е лесно за следене ако имате термометър за готвене. Аз го ползвам за супер много рецепти, при които е важна температурата - като при телешкото и барбекюто. Мисля, че можете да го намерите в по-заредените магазини за домашни потреби и кухненски принадлежности. Аз вече без него не мога да живея!

Да ви е сладко!  give_rose
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 12, 2012, 19:23:22 »

Записах си рецептата. Ariel, нямам търпение да я направя.
Утре ни идват гости и аз направих една торта, а за събота ще правя Molten Lava Cake smile
 Така от снимката не се вижда, но има блат (готов), сладко от смокини, крем на Д-р Йоткер, орехи, пак блат, пак сладко и пак крема на Д-р Йо, орехи отгоре натроших готови шоколадови парченца с ядки. Украсих с портокал.

Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 12, 2012, 19:26:45 »

По това време наистина ли има спанак? Защо не съм го забелязала?  crazy
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 12, 2012, 19:38:38 »

Има, да. Аз скоро готвих за бебенце със спанак, а на мен и мъжа ми салата със спанак, цвекло, орехи и портокал и малко сирене. smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines