Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 21:27:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192146 пъти)
 
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #345 -: април 26, 2012, 08:59:06 »

Здравейте, имам притеснение относно количеството сън на детето ми. Той е на 1 и 10 месеца, спи веднъж през деня. На обяд заспива приблизително към 13 - 13и30 и спи до 16и30-17. Този сън му е доста лек и ако не е тихо вкъщи се буди, не може да заспи пак и е много кисел. Преди нормално беше да заспи до към 10 часа вечерта като го приспивам от към 9. И след това се събуждаше към 8 като по този начин нощното спане му се събираше до 10 часа. но от около седмица заспива все по-късно случва се и към 11 да заспи и сутрин става по-късно, което го разбирам след като заспива по-късно, но като общо му се събират 11-12 часа сън. Мислите ли че е нормално? Или е индикация за него което ми убягва?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: април 26, 2012, 10:38:52 »

malinkata , според мен няма място за притеснение . Напълно достатъчно сън му е, все пак вече са по-големи децата.
Никола до скоро заспиваше към 20:30 , от 1-2 седмици към 21-22 . Сутрин го будя към 7- 7:30 за ясла. На обяд спи по 3 часа.
Ето тук има писано от колко сън имат нужда децата : http://www.biberonbg.com/info/san.htm
« Последна редакция: април 26, 2012, 10:41:05 от leni_beni_ » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: април 26, 2012, 10:40:36 »

Ами, лично аз, предвид възрастта му, не виждам нещо притеснително. Просто си свикнала да спи повече.
При нас, от доста време заспиването е към 21-21.30, а събуждането - около 7ч, плюс минус половин час. През деня ни се събират 2.30-3 часа сън. Тоест, Ели е с 8 месеца по-малка, а спи само 1-2 часа повече. Не съм забелязала да има проблем. Тя си е впечатлителна и ако сме имали по-интересен, различен, динамичен ден, си се врътка нощем повече, не помня една нощ да е спала непробудно. През деня сънят й е на фази, което всъщност е нормално и за децата, и за възрастните - спи известно време леко, после дълбоко, после пак леко и така. За да се наспива добре, съм жертвала домакинстването (не че много съжалявам за което blum ) и като спи през деня, аз съм си при нея, в случай че се разбуди, да я гушна и да заспи пак.
Та, мисълта ми е че не виждам причини за тревога. Аз не съм лекар, разбира се, но ако не забелязваш други симптоми у детенцето - кожата, очите, сенки под очите, настроение и прочие, не мисля, че трябва да се притесняваш. Може и да го тормозят зъбки, особено ако са кътници или кучешки.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #348 -: април 27, 2012, 13:19:21 »

sunray , и при нас следобед не се работи  pardon, но важното е на децата да им е добре  heart. Притесняваме, че започна да спи повече. Ето и в тази информация, която е дала лени_бени пише до към 13 часа в денонощие, а той по 12 спи нощно + 3 през деня  crazy. Докторката нищо не каза  и сега за мен остава притеснението.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: април 27, 2012, 13:46:56 »

Аз си помислих, че се притесняваш, че спи малко, а ти, че спи повече .....
И въпреки това, пак не ми се вижда тревожно. Може пък да е обратното на терзанията с никненето на зъбите - да са го отпуснали сега и да си спи по-спокойно  pardon
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: април 29, 2012, 20:41:06 »

malinkata и аз като теб все се притеснявах, че спи много, той пък сега започна да спи прекалено малко. Чак му личи - много е крив и се вижда, че е недоспал. Всички тези норми са статистически и не означава, че всички деца ще отговарят на тях. Щом детето се чувства добре, не се притеснявай!  good
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #351 -: май 01, 2012, 22:03:41 »

Да, Светли, за пореден път се убедих, че всичко си е на периоди. Май си влязохме в нормалния ритъм за спане и така ми е по-спокойно. Остана да се преборим и с късното заспиване (което мен много ме тревожи), но все още не мога да разбера на какво се дължи, защото не е всяка вечер, а понякога само  crazy
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: май 03, 2012, 00:07:40 »

От много време се каня да пиша в тази тема за съвети относно приспиването на детето,но все не ми стига времето.Откакто не се кърмим дреб заспива главно на ръце.Първите няколко вечери понеже проплакваше за мляко и аз го гушках и носих,защото ми се свидеше да плаче и от тогава вече 5 месеца на обяд и вечер по 20-45 мин се разнасяме на ръце.От седмица лягам донего и му чета приказки,но като му се доспи идва и ляга отгоре ми и ми казва "мамо моо (моля)" да го взема и аз  pardon
Та въпросът ми е как заспиват вашите дечица,като изключим биберони и шише с мляко,понеже не ползваме. Ако го оставя в леглото му и не е в чувалче задължително ИЗЛИЗА или поне се опитва и идва при нас.А ако е с чувалче и само го оставя в леглотому се върти и реве докато не отиде някой.Пробвахме слампа пееща-тц. Играчка да му дадем докато заспи при него в леглото-тц. Но вече е 12,800 и доста ми натежава.Ще съм благодарна на всеки съвет.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: май 03, 2012, 05:34:39 »

matsinka, моето момиче е на 2 годиники вече. До почти година и половина се приспивахме на ръце /ама сама съм си виновна/. Накрая като й натежа дупето достатъчно, а и се появи вариант ясла /където не ги приспиват на ръце/ започнах лека полека да я оттучвам. На обед понякога я слагах в люлката и тя моментално заспиваше /но имам късмета, че тя обича люлки smile/, вечер й давах в ръцете една пелена да си я мота, лягах зад нея, пусках музика от телефона и се правех на заспала. Нещата не се получиха веднага, но постепенно отвикна да заспива на ръце и вече на нея самата не й е удобно някой да я люлее, за да заспи. Успех с оттучването!  good
Ние сега сме на етап махане на памперс или по-скоро учене да си казва, че има пиш, ако...ама никакъв напредък. След като свърши работата чак тогава си казва. Давайте идеи....
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: май 07, 2012, 09:44:37 »

Момичета, какво имате в домашната си бебешка аптечка? Сега се замислих, че след като Ники вече се предвижва по мебелите и върви, хванат за ръце са възможни наранявания- охлузвания, рани и т.н. в няй-скоро време. Освен бинт, лепенки, йод примерно, какво още имате вие вкъщи? А също и какви лекарства за спешни случи имате? Ние за падане имаме Арника, за тепература Вибуркол и Панадол, имаме и едно хомеопатично за зъбите Калакреа Фосфорика и 2 вида капки, отново хомеопатични. Вие какво имате вкъщи?

Мацинка, не мога да помогна за твоя проблем, съжалявам. Ники от около седмица отказа да заспива на ръце. Иска да лягаме заедно на леглото и така заспива.
« Последна редакция: май 07, 2012, 09:47:14 от Капризче » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: май 07, 2012, 11:29:11 »

И ние заспиваме една до друга на голямото легло. Гушвам я, като главичката й ляга на сгъвката на лакътя ми и само й потупвам с другата длан дупето, но нежно, не се полюшва цялата. Де факто, тя си лежи супер сгушена в мен и така заспива. Отнема 2-3 минути буквално, дори вече не остава време и да пея песнички. Естествено, когато й е дошло времето за сън и е изморена, то иначе просто не ми се получава опита за приспиване...
Ели на ръце не е заспивала и преди.

Капризче, ще карам по спомен какво точно имаме в бебешката аптечка:

за рани, охлузвания, ужилвания, ухапвания - арника гелче.
за температура - Панадол
за очичките (преди доста месеци й се зачервяваше и сълзеше едното) - Офталмосептонекс. Тобрадекс също имаме - те са за по-сериозни случаи - антибиотични. ползвали сме ги един път.
за зъбките - Калгел (така си и стои, защото е с лидокаин и прибягнах до него веднъж)
за подсилване на имунната система - клеева тинктура
за хрема - Коризалия

Имаме и два вида Шуслерови соли - за температура и за хрема. Не им помня наизуст номерата обаче.

Това е май май.

Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: май 07, 2012, 12:03:50 »

Matsinka, защо не пробваш да го гушнеш, но вместо да го разнасяш, да седнеш на леглото и да се облегнеш някъде, може лекичко да се полюшваш даже, ако на него му харесва. Аз откакто се е родила малката все така я приспивам /година и четири месеца вече/, просто защото така заспива най-бързо, а и защото обожавам да се сгушва в мен  LOVING. /Имахме само един кратък период, в който се приспивахме, както Дани е описала/. Сега някой път, ако държа в ръце бебчето и са ми заети ръцете, сядам на леглото и тя си слага главичката в скута ми и я галя и тя така заспива.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: май 11, 2012, 09:01:39 »

Matsinka и аз преспивам Ники по същия начин като Бени. Тъй като от известно време за предиобедния сън не се кърмим, съответно преспиването стана с леко полюшване - сядам на леглото и се облягам назад, гушвам го, пускам си му неговата муз играчка и за 5 мин е заспал.
plamik относно отучването от памерси, не знам до колко мога да съм полезна тъй като едва преди няколко дни махнах многократните пелени за през деня. ЕБХ прилагам от доста отдавна, дъържах го над мивката а сега сме с приставката за тоал.чиния. Често питах има ли "пиш" докато той просто не се научи да си казва- понякога е лъжлива тревога, но въпреки това не си позволявам да му казвам че е сбъркал.За акането-само вкъщи върши тази работа- като след това даже маха за чао:) Винаги казвам  Bravo и той се радва, знае че е свършил добра работа:)опитвай се често да слагаш детенцето на гърне, като обясняваш какво се прави там, но без рабира се да е като натякване че задължително трябва да стане и то веднага, често питане дали има-"пиш" и мисля че ще ги махнете скоро. Като ги махнеш и след като се напишка ще разбере, че нещо не е наред. Ники например като се напишка и беше по слипчета-така се разрева....веднага ме хвана за ръка и ме води да го преобувам.А и всичко е до детенцето-някои ги махат по-рано, други по-късно-важното е търпение да има, спокойствие от наша страна и всичко ще стане:)

Момичета и аз съм с въпросче- от коя детска паста за зъби сте най-доволни?
« Последна редакция: май 11, 2012, 09:29:23 от Поли » Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: май 15, 2012, 15:25:50 »

Аз досега само една паста за зъби съм пробвала - аквафреш от 0-3 години и съм доволна, но нямам набюдения върху други пасти.

И аз имам въпросче, по-скоро огромна молба за съвет. Имам възможност да пусна малката на ясла за 2 часа  половина на ден - от 9 до 11 и 30 за през лятото. Не съм принудена да го правя, мога да си я гледам и вкъщи, но си мисля, че за нея ще е много по-добре да си играе с децата. Тя е свикнала да е заобиколена от много деца, а сега, откато се прибрахме в Бг почти няма деца наоколо по детските площадки, всички са на ясла и градина  pardon
Та молбата ми е да споделите дали не мислите, че тя е много мъничка още (на година и четири месеца), дали няма да е голям стрес за нея, при положение, че е много привързана към мен. А мамите, които вече са пуснали мъниците, ако може да споделят опит и да дадат някоя идейка за по-лесното отделяне на мъниците от нас (ако въобще има лесен начин). Знам, че е само за два часа на ден, но въпреки това ми е много свито коремчето и много се притеснявам. Единственото нещо, което ме успокоява е това, че не съм принудена да го правя и ако видя, че нещата не потръгнат, просто ще си я гледам удома. Въпреки всичко обаче, не ми се иска да подлагам малката на излишен стрес и много ми се иска да успее да свикне с новата обстановка. Кажете ми какво мислите  вие?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: май 15, 2012, 17:19:46 »

Албенчик, много зависи от яслата. Тук при нас има една частна( предполагам на частна ще я пуснеш), в която приемат деца от 3 месеца на горе. С много добри впечатления съм от нея. Имат хубав подход за адаптация и персонала изглежда много свестен. Искаше ми се да пуснем Никола там като стане на годинка, но мъжа ми не е съгласен и ще си го гледам. Както и да е. За мен, ако яслата е качествена има смисъл от нея. Ако харесат възпитателите, директорката, условията и начина им на адаптация пускай го детето без да го мислиш много много. За нея ще е много добре да си общува с деца на нейната възраст, а и ще развие много допълнителни умения. Но всичко това само при положение, че яслата е читава. Това в държавна ясла според мен е малко вероятно да се получи както трябва. А и става въпрос за 2 часа само. Както казваш, ако не и хареса, прибираш си я това е. Не се притеснявай, както казват хората от опит глава на боли smile
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines