Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 21:20:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192126 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: март 14, 2012, 10:53:34 »

Момичета, малката тъкмо се оправи и вчера кихаше, през нощта запушено носле, много неспокойна беше. Така ме е яд, че я повтаря вероятно. Педиатърката каза ако утре е по-зле да я водим. Само й тече носът и е малко нервничка. Каза да й купя капки коларгол2% какво мислите за тях? Също и Вит,Ц, но тя го пише преди седмица 10 дни и сега се чудя дали да й го давам. Дадох и панадол преди да заспи снощи. Сега едвам заспа с голям рев. Напоследък много трудно заспива. Иначе е много кротка.
Дали не е от пилешкото? Странен въпрос, бях го спряла докато беше болна, сега пак го почнах и тя пак се разболя. Дали пък не е от зъбите, подути са й венците, но не виждам да й избият, преди 2 м й избиха два и така си и седи. Много ми е жал като я гледам така, искам при мен да дойде настинката... sad
По повод да се научи да не пипа там където не трябва. Аз също повишавам тон, за да разбере, че не трябва да го прави, но не мисля, че пляскането е мярка за възпитание.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: март 14, 2012, 11:03:09 »

tweety bird , ако нослето е запушено недей да й капиш Коларгол. Той изсушава лигавицата и се ползва при много течащо носле. Аз бих пръскала физ. разтвор или морска вода .Прави промивки често и ако няма Т или кашлица не я води, че да не си прихване нещо докато чакате с болните деца пред кабинета. Може и да избиват зъбки, да й е спаднал имунитета и затова пак да се е разсополивила
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: март 14, 2012, 11:23:22 »

При нас никога не е имало такова чудо като запушен нос,но преди да избие долното зъбче,2-3 вечери беше постоянно със сополи и не даваше да й ги изкарам.До такава степен се запушваше нослето,че не искаше и биберон- дишаше само през  устата и той й пречеше.Не съм капала физ. р-р,защото след появата на зъбчето и сополките изчезнаха,но в този случай бих го направила. good
По повод забраните-аз й казвам "не",ако се запъти към забранена територия или предмет и сега постоянно повтаря "не-не-не".Много е смешна. blum
« Последна редакция: март 14, 2012, 11:25:19 от carlyangel » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: март 14, 2012, 11:40:55 »

Туийти, да не би въздухът в стаята да е по-сух? Трябва влажността да е минимум 40%. Аз поддържам около 50% с овлажнител. Досега не ни се е случвало. Ако имаш опасения за разболяване, освен физиологичен разтвор, може би можеш да капнеш и вит.С crazy А защо не и капки отвара от лайка, поне няма да вреди, предвид че има бебешки чай от лайка.

Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: март 14, 2012, 11:51:50 »

Благодаря ви момичета.
Влажността нямам и на идея колко е. Ние сме на парно - газ. Трябва да си вземем да измерим.
Аз не се изразих точно, за мен не е запушено нослето. То тече, като кихне и потича, а понякога и без да кихне пак си тече. Сополките са прозрачни и течни. Т.е. няма как да е запушен, просто през нощта се пълни и затова казах, че е запушено. Много плаче днеска, никога не е била така sad Все пак поръчах капките, ако е за течащо носле става нали?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #335 -: март 14, 2012, 12:56:21 »

tweety bird,  cray  и моето момче е така. През нощта спа неспокойно и плака, а днес вече и същите сополки които описваш. Не мисля, че мога да се успокоявам със зъбки при все че на него почти всички са му избили (има 16). Ще капя вит. Ц днес да видя как ще. Дано да се оправят бързичко  heart
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: март 14, 2012, 15:54:49 »

Malinkata,  дано се оправят бързо, явно доста деца има болнички, една приятелка ми се обади със същите оплаквания. Капнах й от капките. Май е добре, сега спи по-спокойно. Тя досега не беше боледувала, за разлика от нейните връстници и накрая взе, че и тя настина.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: март 15, 2012, 09:59:27 »

И ние сме със същите оплаквания. Снощи и потече носът и започна да киха и и дадох витамин Ц и Нукс Вомика но при нас си има и фактора зъби че от един месец ни избива първият кътник. sad
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #338 -: март 15, 2012, 13:25:34 »

tweety bird, да наистина дано се оправят бързо (така както се и разболяват бързо).  heart
m_eleva19, надявам се, че Раличка ще го изкара леко и бързо give_rose. Щом зъбче и расте е ясно, наистина се разболяват по-лесно. Влади и той изкара кътниците на 1 и 6м. и малко след това. Аз също давам вит. Ц, даже и в нослето капех вчера и днес, но ще минем на капки, защото при него е силно.
Нукс Вомика - това предполагам е хомеопатично(поне така ми звучи, но не ми е познато). 
« Последна редакция: март 15, 2012, 13:27:29 от malinkata » Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: март 16, 2012, 14:10:45 »

Здравейте мамчета и бебешоци. Дано да се оправят бърво всички бебчета, че много лошо  sad
Искам само да кажа нещо за витавим Ц-то .... Преди месец Дани беше много зле, запушен- отпушен нос, разтройство и т.н. Един от пътите когато бяхме на доктор, жената ме попита какво съм давала (слагала) за нослето. Аз й избройх сумати неща, но тя като чу за витамин Ц и реагира. Каза, че в никакъв случай не се дава на разранен нос витамиц Ц. А такъв се води винаги когато детето има сополки, защото лигавицата му била разранена, а витамина Ц било киселина и се дразнело и боляло повече нослето. Това ми каза доктора - педиатър. Успех!
ПП:Каза също, че бебешкото носле не минава с никакви такива капки. То само си минавало, и колкото и да мъчим различни капки ефекта бил един и същ. Една хрема при бебе била от 2 до 5 дни. Аз продължавам да капя какпи, но явно са за мое успокоение. ААааа каза, че физиологичел р-р било задължително, всяка вечер след баня когато се чистело нослето. Това помагало много.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #340 -: март 16, 2012, 15:15:22 »

За капките в нослето,моят педиатър също както при мама Eли, ми е казвал само физ. разтвор. Kолкото пъти до сега и се е разтичал носа само с това сме се оправяли,никога не ми е изписвал капки.
И ние от вчера сме с течащ нос и малко темература, аз съм почти сигурна че е от зъбче,защото венеца е ужaсно подут. Дано скоро всички са здрави.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #341 -: март 16, 2012, 15:49:27 »

 smile Една приказка, която знам от майка ми, в превод (относно хремата и капките при малките деца) - Без капки хремата минава за седем дена, а с капки за седмичка smilegirl_wink Напълно вярно си е  good
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: март 16, 2012, 17:43:57 »

Малинката, Prety, m_eleva19, дано са ви по-добре бебетата smile
На моята бебка й слагах 2 дни по 2 пъти, а не по 3 от коларгола. Спряха й сополките, явно ги е изсушил. Аз й капя предимно физиологичен р-р , голям рев е като й пипна носа. Но като хвана днес тя аспиратора за нос, голям кеф й бе.  Витамнин Ц никога не съм капала. Давам й 1 ампула дневно тези 2 дни. В шишето.
smile
Голяма разходка днес си направихме и тя и аз много доволни.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: март 16, 2012, 18:29:33 »

*mama Eli*,благодаря за полезната информация относно вит.Ц.Честно казано,никога не ми е и хрумвало да се капе в носа.Тук прочетох за пръв път.Има логика в това,което казваш по повод дразненето на лигавицата-то си е киселина. smile
Туити,браво за оправянето!И Лора не обича да й пипам и бърникам из носа.Голяма борба пада понякога-хем едвам диша,хем не ми дава да го почистя. tease
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: март 23, 2012, 00:07:41 »

Не знам къде да пусна нещо за пренаталното развитие и затова го поствам тук.  smile В този сайт има много полезно инфо. Има и клипчета за всяка гестационна седмица, чрез които бъдещите мами да следят развитието на бебчето. Тъй като е международен проект има и български субтитири на клипчетата.
http://www.ehd.org/
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines