Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 17:31:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 191996 пъти)
 
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: май 16, 2012, 08:47:53 »

alben4ik , аз много страдах преди да пусна Никола на ясла. Но при мен се налагаше, защото трябваше да се върна на работа. Беше на годинка точно.
Преди си мислех, че детето трябва да се гледа от майката до 2 год, но сега съм на обратното мнение. Още повече, че при вас няма да е за цял ден (ако можех и аз така, щеше да ми е идеалния вариянт).
Всеки си има мнение по-въпроса и знам, че и друг път е коментирано тук как то на тази възраст няма нужда от социализиране, че психологически как влияе..... НО - аз съм изключително доволна от това, че детето ми ходи на ясла.
Ако мога да си изкажа мнението - бих казала да я пуснеш и да видиш как й влияе. Тя сама ще си покаже дали й харесва . Никола ходи с голямо удоволствие и е много щастлив там  smile
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #361 -: май 16, 2012, 16:41:56 »

Момичета, малкият е на 2 седмици само и нямам толкова свободно време за обстойно ровене из нета, затова се обръщам директно към вас за по-бързо: свекърва ми настоява като слагам памперса да му вдигам пилето нагоре (аз досега не го правех), без да може да ми даде логично обяснение за причината, а нито в АГО-то педиатрите ми го споменаха, нито на записването при личния лекар. Може въпросът да е от типа "кое е първо - кокошката или яйцето", но ми се иска да знам повече по темата, че на следващ преглед сме след 2 седмици. Правилно ли е или е някаква отживелица? И още нещо - бебокът пропуска съня поне след 3 хранения в денонощие, нормално ли е да бодърства толкова? Предварително благодаря за отговорите!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: май 16, 2012, 17:23:37 »

Щом е само на 2 седмици,наистина е много да не спи м/у 3-те хранения.Плаче ли или е спокоен?
За другото не мога да дам съвет.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #363 -: май 16, 2012, 18:52:18 »

carlyangel, не знам дали се изразих правилно - имам предвид, че като го нахраня например в 9 вместо да заспи - стои буден до следващото хранене в 12, после между 18 и 21 същото и през нощта пак, т.е. не между три последователни храненения, а разбъркано. И не е спокоен, мрънка, последните 2 дни плаче и не иска да лежи в легълцето, а все да е на ръце и да го люлее някой.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: май 16, 2012, 19:49:42 »

Най-вероятно са колики и за това е така.Аз помислих,че м/у 3-те хранения не спи.Ако са колики,е напълно нормално. good
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: май 16, 2012, 20:36:04 »

Аз на Никола не му го вдигам нагоре. Понякога, ако се сетя го вдигам, но в повечето случи не. То и да го вдигнеш след малко в памперса е паднал надолу, така че няма смисъл. И да го вдигаш и да не го вдигаш, все тая е smile За да не те тормози свекито и кажи че го вдигаш и готово.

За другото: Никола никога не е спал кой знае колко, горе долу с вашия режим беше от самото начало. За плача и неспокойствието най-вероятната причина и според мен са коликите. Звънни на личната и я питай какво да даваш. Аз мога да ти изброя една камара лекарства, които сме давали, но най-добре с нея се консултирай smile
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: май 16, 2012, 23:13:58 »

La_Fleur,и на мен свекърва ми в началото ми казваше да му го повдигам нагоре като сменям памперсите,но той се напишваше целия.В пампата нищо ,а детето мокро до подмишница. shok. Затова спрях да го повдигам.А за съня мисля,че е нормално.При нас имаше дни-седмици в които спеше чуствително повече, или по-малко.Ако видиш нещодруго обезпокоително,тогава се консултирай с лекар.Но това,че не заспива след всяко ядене е нормално и моя младеж около втората седмица имаше две бодърствания по час,два ,три.
alben4ik, аз пуснах дребния на ясла от 9 до 11:30 когато беше на 1,4-5 месеца.И не съжалявам.13 джуджета и 5 жени(възпитателки).Сега е от 9 до 14:30. В началото ходеше с голям мерак,сега 2-3 седмици пореваваше сутрин,но ние сме си виновни -бяхме1 месец в Бг и той позабрави.Но пък като отида да го прибирам понякога ми маха за чао иска да играе още.Едно,че има контакт с много деца,а в къщи е самичък.Второ,че денят ни е много по-подреден. Иначе заспива доста късно 22,а в Бг дори 23 и става към 9-10.А сега в 21 и в 8 го будим.Ето днес сам си прибра голяма част от играчките,без да съм му казвала.А и аз имам лекции,нямам много голям избор. pardon
Според мен детето ще си покаже,пробвай.Аз знам,че момченцата по-трудно се адаптират към яслите от момиченцата.Дори в една книга,която сега чета как да възпитаме добри момчета или нещо подобно пише,че препопъчват малките момченца да не се дават на ясла,защото в сравнение с момиченцата по-трудно се адаптирали и по-трудно приемали раздялата с майка си.
Аз много благодаря на всички,които се включиха с мнение  относно приспиването.От седмица заспиваме само с приказка.Но на обед пак с кенгуруто  pardon .А в градинката ми казаха,че го слагали в леглото и го милвали 5 мин по ръчичката и заспивал,а аз го нося поне 15 или 20 мин, за да го приспя.Е,как  е възможно едно и също дете!!Вярвам им напълно 5 жени са ,всяка трябва да приспи 2-3 деца.Няма как даги носи всички заедно.
Ние имаме малък проблем с агресията. Но незнам тук ли да пиша или в темата за контрола над детето.
« Последна редакция: май 16, 2012, 23:15:52 от matsinka » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: май 18, 2012, 06:06:34 »

Момичета, бихте ли ми дали съвет с какво да облекча ушна инфекция?

Днес бяхме на лекар, защото Леа вече 4-та седмица е с течащ нос, слаба температура, киха, променен глас. Тези симптоми за няколко дни отшумяват и после отново.. Днес е с постоянна 38 темп, повърна два пъти, отказва дори да суче, постоянно приплаква, горния десен зъб не се е показал, но венеца е синьо-червен и ужасно подут.
Докторът каза, че има малко течност зад тъпанчето, но тъй като температурата и е слаба, няма да предпише антибиотик. Даде съвет да я държа изправена, когато спи  pardon И ако вдигне по-висока темп да я заведем, за да и предпише антибиотика... Беше категоричен, че от никнене на зъби температура не се вдигало. Аз не съм съгласна с него, но си замълчах.

Поли, ние сме с тези четки и пасти за зъби:


matsinka, а пробвала ли си да му обясниш, да му говориш? Според мен е нормално, че в градината заспива сам - децата се държат по различен начин при различни обстановки и хора.

За градината - за мен е важно лелките да са по-млади, а не на 50+.
« Последна редакция: май 18, 2012, 06:08:55 от Anichka » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: май 18, 2012, 18:46:39 »

Anichka капки Отипакс са изписвали винаги на Дияна, когато е имала проблем с ушенцето, бързо се повлиява от тях Wink
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: май 18, 2012, 22:23:20 »

Gergancheto, много благодаря, че се включи. За съжаление не мога да й купя капките. Тук не са налични  cray От БГ да ми ги изпратят ще дойдат поне след 10 дни.

Момичета, а може ли да се дава хомеопатия и панадол например? Едва ли... но да попитам  pardon

Променям поста си - намерих инфо, че може да се комбинира hylands таблетки и панадол.

Сега се обадих до докторския кабинет и казах, че Леа е с 38.8, отново повърна след като и дадох 2-3 лъжички пюре; има и разстройство. Чакам обаждане...
Обадиха се и трябва да отидем към кабинета веднага. Най-вероятно ще бъде антибиотик...
Цяла сутрин се гуши и ми казва "мама, не". Много е жална. На горния десен зъб прозират 2 ръбчета, но още не е прорязал.
« Последна редакция: май 18, 2012, 22:47:12 от Anichka » Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: май 18, 2012, 22:40:37 »

Ооо, Ани, нашите малчугани са с еднаква съдба - и на нас ни расте горния десен. Но супер трудно пробива и това си е! Днес е захапал блузата на баба си и петно от кръв е оставил (дано поне да е пробил, не дава да проверяваме).
Всеки път що избива зъб сме с много силна температура поне 3 дни и само с течен Долипран я намалям (само че го мрази и е голяма борба докато го дам).
Има и още нещо, но за него засега си мисля, че само си въобразявам, че помага. И уж си го мисля, а продължавам да му го слагам - за кехлибарено герданче става въпрос. Няма майтап, тук е много на почит и е факт, че когато го носи няма температура и не е чак толкова кисел при избиване на зъбите.

За ушната инфекция знам само топло олио, но честно не знам дали бих се престрашила да сложа на такова малко дете.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: май 18, 2012, 22:52:31 »

миналина, много Ви съчувствам и на Вас!
Мен би ме било страх да й капна олио.
И мен Леа ми хапе брадата и се сърди, защото аз не й давам. Тя също не разрешава да и се доближи нищо до устата последните няколко дни. Моят трик да видя какво става е, като я обърна с главата надолу - тя започва да се смее и аз гледам smile Пробвай - не е страшно.

Аз й давам таблетки 2 вида на hylands, както и панадол, ако темп отива над 38С и е много раздразнителна. Научих я да си взема хапченцата от ръката ми и без да се противи си ги хапва. Но панадола е...лек ужас. Особено през нощта...
Ще гоогевам това герданче. Не бях чувала за подобно нещо, признавам си.
Ние отиваме отново на лекар...
« Последна редакция: май 18, 2012, 22:54:54 от Anichka » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: май 19, 2012, 13:07:57 »

Anichka , аз лекувам Никола вече само с хомеопатия. Едновременно с това ми се е налагало да давам и температуропонижаващи. Обикновено като вдигне над 39 (че и отгоре) , чак тогава давам. Опитавам се да овладявам положението с хладни компреси или направо вана. (Сигурно знаеш, но да кажа пак, че Т на водата ако правиш вана не трябва да е с повече от 1-2 гр. по-ниска от Т на детето).
И аз не съм съгласна, че от зъби не се вдига Т.
Дано скоро избият зъбките и всичко отмине  gu6
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #373 -: май 19, 2012, 13:31:53 »

Горките ви дечица. Много е гадно.

Мартеничка не е имала тежки зьбни проблеми освен нормалната раздразнителност и повишените децибели. На нея кехлибареното герданче не й се отрази по никакьв начин и накрая го махнах.

За ухото, Ани, може да капеш кьрма. Тя е антибактериална и ако не й помогне на Леа, сьс сигурност няма да й навреди, но в ЛЛЛ я препорьчват при отит (вьзпаление на ухото). Моят метод (за нос, но става и за ухо) е да изпразня флаконче от физиологичен разтвор, да го стисна и като го потопя в малко изцедена кьрма, то засмуква докато се напьлни. После като с пипета капя в сьответния отвор.

Дано ви минат бьрзо тези грижи, че са ужасно неприятни  sad
 Friend Friend Friend

ПП. Парацетамол давам над 39,5, но тя понася леко температурата. Ако се мьчи бих дала и на по-ниска (над 38,5)
ППП. Хомеопатията за зьбенето на Марта сьщо не даде никакьв ефект (давах ампулки Камилия)
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: май 19, 2012, 13:36:28 »

Момичета, благодаря за мненията за яслата  good Сиана ходи вече два дни. Първият ден я оставих за 1 час, втория ден за 2 часа, за колкото ще продължа да я оставям и занапред. Не е плакала въобще, дори вторият ден се е забавлявала страхотно. Яслата не е частна, държавна е, защото в нашия малък град няма частна ясла, но пък точно защото ни е малко градчето, си има предимства. Групата е малка, леличките са ни познати и така....

За ухото аз също щях да предложа кърма, както Ина е предложила, дори да не помогне пак не пречи да се пробва  good good
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines