Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 07:28:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 12 -та част  (Прочетена 175965 пъти)
 
petia___88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: февруари 25, 2012, 11:18:18 »

Ами вече имаме ресторант,ДЖ,певица,оркестър за извеждане,фотофраф,видеооператор и час за изнесения ритуал  yahoo yahoo yahoo
  Браво ,вие почти сте готови
smile
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: февруари 25, 2012, 11:22:48 »

Ами почти ,но още нямаме агенция,в момента сме много заети и двамата и нямаме много време  smile
Но има и чаши,шампанско,рокля,костюм,покани и ощееееее много дребни неща,които също искат време и избиране  smile smile дано да се оправим на врем  girl_impossible

Ами вече имаме ресторант,ДЖ,певица,оркестър за извеждане,фотофраф,видеооператор и час за изнесения ритуал  yahoo yahoo yahoo
Забравих да напиша и църквата,вече сме си я запазили  yahoo yahoo yahoo
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #512 -: февруари 25, 2012, 18:46:11 »

Елика съм ги гледала по заведения в града , докато Етноритъм не съм , за това не знам какво да очаквам от тях и за това се чудя , но има време , ще го измисля smile
Етноритъм танцуват в Мегдана и доста други заведения! Също така можеш да ги видиш в почти всички Пайнерски клипове.  good
Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #513 -: февруари 26, 2012, 18:26:37 »

Жанет, вие доста неща сте организирали вече, браво!

Моят младоженец нещо не му се дават пари за сватба...
Сякаш не знае, че като се прави такова празненство се харчат и пари...
Отиде ми и настроението и всичко.  cray
« Последна редакция: февруари 26, 2012, 20:07:41 от BeautifulBride » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #514 -: февруари 26, 2012, 18:34:02 »

BeautifulBride не се отчайвай! Важното е да има любов и компромиси и всичко си идва на мястото. Малко е странно,че заради един ресторант нещата се обръщат така,но пък може нещо моментно да не е бил в настроение. Не го мисли толкова. Аз преди години,когато поискам нещо го исках на момента и на секундата,но с времето разбрах,че нещо ако ще се случи то ще се случи не когато аз се тръшкам,а когато му дойде времето.  good Просто се научих да не насилвам нещата!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #515 -: февруари 26, 2012, 18:37:46 »

BeautifulBride, случват се такива неща! Седнете и поговорете отново след време, остави го сега....сигурно има нещо, което го притеснява. Да сте живи и здрави, всичко ще се нареди, не се свършва света точно с една дата. Може наистина да си по- щастлива с едно хубаво пътешествие, вместо сватбено тържество. Не си хаби очите да плачеш, простете си, днес е Сирни Заговезни и смело напред в живота!
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #516 -: февруари 26, 2012, 18:44:22 »

BeautifulBride ,успокой се сега. На повечето мъже първата им реакция е "НЕ", ама после склоняват. Вие сами ли ще си плащате сватбата? Може да не е очаквал толкова голям разход. Защото все пак куверт 37лв, 100+ гости и той човека е ахнал колко пари ще отидат  pardon
След известно време поговорете, за да си изясните какъв е проблема. И един съвет- сватбата е за двама ви, така че може и ти да направиш компромис- било за датата,било за ресторанта...
Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #517 -: февруари 26, 2012, 20:07:18 »

Май има надежда...
...дава ми знаци, даже като видя, че ми е зле е готов дори да определя аз датата...
Май го е подхванала някаква предсватбена треска.... знам ли.
Мерси за подкрепата момичета!

Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #518 -: февруари 26, 2012, 22:09:18 »

Красива булка не се притеснявай ,всичко ще се нареди  smile Винаги трябва да има компромиси от едната и от другата страна,за да има и разбирателство  smile
Другото ти го писах на лични вчера,не се тревожи  girl_wink
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: февруари 26, 2012, 23:01:16 »

Да се включа и аз в майненската тема. BeautifulBride, виждам, че имате проблем с парите, както вероятно и още 97-98 % от младите хора в България. Няма да ти давам някакви високопарни съвети, просто ще ти споделя нашата ситуация. Ние сме средностатистическа двойка, не печелим много пари, имаме много разходи, общо взето като всички. Решихме сами да си платим сватбата и бяхме заделили бюджет около 5000-6000 лв. Обаче щом започнахме да навлизаме в нещата направо ни се изправиха косите - всичко е в пъти по-скъпо, отколкото сме си представяли  angry Затова направихме две неща: първо, съгласихме се родителите да ни помогнат с част от разходите (например дрехите за двамата, алкохола и безалкохолното) и второ, направихме си сметка от кои пера можем да спестим. Нашият ресторант изглежда е доста евтин на общия фон (24-26 лв. куверт ориентировъчно), аз сама си правя поканите, сигурно сама ще си правя и подаръчетата за гостите. Украсата ни ще бъде само предлаганата от ресторанта, без агенция и допълнителни неща. Ще си направим сребърни халки вместо златни. И като крайна мярка вероятно няма да имаме видеооператор, а само фотограф. Отделно мисля, че спестих доста пари и от облеклото си... Така че начин винаги има, стига да има желание. Горе главата, всичко ще се нареди!  give_rose И следващия път, когато те налегнат черни мисли, си припомни, че вие двамата сте невероятни късметлии дори само заради това, че сте се намерили - повечето хора цял живот така и не срещат правилния човек.  heart
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #520 -: февруари 26, 2012, 23:58:41 »

Напълно подкрепям последния пост   good good good . Не губи надежда, за всеки проблем се намира решение!
Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #521 -: февруари 27, 2012, 10:03:17 »

Няма да крия, че за почти всеки в днешно време е трудно. На нас също ни е много трудно. Благодаря искрено за съветите, аз по принцип видеото мислех да го пропусна, защото ми се стори безсмислено, но майка ми настоя, понеже било хубаво след години да се гледаш и да видиш на него хора, които вече ги няма, примерно, и прецених, че е права. За жалост, парички за ресторанта, за украса и другите неща имаме, но младоженеца не иска да харчи много, за да може да отидем на пътешествие и да имаме и заделени за бебче по - натам, живот и здраве! Разбирам го, но като се прави сватба пари се дават, няма как да минеш с малко. Аз съм перфекционист и държа всичко да е изпипано до най - малкия детайл, от там ми идват и много проблеми, защото не съм от хората, които могат и да подкрепят тази черта с бюджета си... Затова държах единствено на ресторанта - поне мястото, на което ще прекараме вечерта да ни е приятно и да ни създаде атмосферата за хубав спомен.
Нашият бюджет е около 10 000лв. + - и не знам от тези пари как ще се заделят за ремонт, бебе и пътешествие... просто никак... а не ми се иска да намаляме качеството на всичко в името на количеството.
Може и да греша, тук е момента да ме вразумите...
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #522 -: февруари 27, 2012, 10:23:53 »

BeautifulBride, ако наистина искате да спестите, насочете се към друг ресторант. В Санкт Петербург за 160 души кувертът ще ви излезе над 5000, дори и да е минимален, добави повече от 1000лв. за алкохол, overtime, такса на куверт за внесен алкохол и сумата идва към 7000лв. само за ресторанта. Някой по- горе те беше посъветвал да намалите гостите, ако много държиш на Санкт Петербург. Това е разумно решение, освен ако всичките 160 души не са ви много близки.
Искам да посъветвам теб и всички бъдещи булки да се оглеждат за промоции на алкохол в големите вериги магазини. Ние купихме уиски Grant's от Кауфланд с 39% намаление. Само от уискито спестихме 280лв. Не че е много на фона на всичките разходи, но все пак е нещо.
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 10:29:27 от sunset » Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #523 -: февруари 27, 2012, 10:28:57 »

sunset, сватбата ни ще бъде от 106 души. По - горе бях писала за друга сватба, че е била от 160 души, наши познати, но може да се е получила двусмислица. Днес ще го мислим. Благодаря за вниманието и съветите!  smile
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #524 -: февруари 27, 2012, 10:33:42 »

BeautifulBride, извинявам се за недоглеждането. give_rose За 106 души нещата добиват друг облик.
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines