Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 05:42:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 12 -та част  (Прочетена 175879 пъти)
 
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #525 -: февруари 27, 2012, 10:37:40 »

Не се притеснявай, аз както казах вече, се изразявам доста двусмислено понякога, толкова мисли ми прехвърчат, че сигурно и тука оплитам пръстите върху клавиатурата...  give_rose
Наистина излиза другояче с по - малко гости. И то това са всички поканени, не се знае дали всички ще дойдат, но искрено се надявам да ни уважат!
Какво щях да правя без вас, щеше да ми гръмне главицата...
Благодаря!
Живи и здрави!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #526 -: февруари 27, 2012, 10:39:13 »

Сетих се за още нещо, което би намалило разходите, но не всеки би го приел. Моя приятелка направи сватба заедно с друга приятелка в един доста скъп ресторант по онова време. Беше забавно, то и мъжете им бяха приятели, и общите приятели също се познавахме. Ситуацията е почти филмова......
Преди година трябваше да взимаме решение, свързано с оптимизиране на разходите и една от мерките беше точно намаляне броя на гостите с 50%.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #527 -: февруари 27, 2012, 10:43:26 »

Сетих се за още нещо, което би намалило разходите, но не всеки би го приел. Моя приятелка направи сватба заедно с друга приятелка в един доста скъп ресторант по онова време. Беше забавно, то и мъжете им бяха приятели, и общите приятели също се познавахме. Ситуацията е почти филмова......
Преди година трябваше да взимаме решение, свързано с оптимизиране на разходите и една от мерките беше точно намаляне броя на гостите с 50%.
По принцип и това е решение,но лично за мен беше много трудно такова решение. Организирах на баща ми 50 годишнина и когато стигнахме до списъка с гостите стана страшно. Както и да го въртяхме гостите станаха 60 човека. И колкото и да искаш да ги намалиш не става. Същата случка се повтори и когато организирах на свекърва ми 60 годишнината. А за сватба нещата са още по страшни. Много е трудно да решиш кой да махнеш и кой да оставиш.  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #528 -: февруари 27, 2012, 11:18:33 »

Nina Style, несъмнено това е най- трудното. Но си има и добра страна - нека младоженецът оптимизира списъка, да види колко е трудно и белким склони  Wink, че щом се започне с даването на пари, ще се дава....Това в кръга на шегата.
BeautifulBride , няма нужда да те вразумяваме, ти си достатъчно разумна да си направиш сметка, че с 10 000 не става да правиш сватба, пътешествие, ремонт и бебе. Освен ако на сватбата не получите достатъчно голяма сума като подарък......Попитайте в Ленинград какво би се променило, ако отложите сватбата за по- късните месеци на годината. Може да имат някакво предложение, тогава се правят по- малко тържества. Горе главата, винаги има изход!
Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #529 -: февруари 27, 2012, 11:22:03 »

Аз искам с тези пари да се вместя само в празненството и пътешествието, тогава ще са ни предостатъчни, за всичко което искаме, младоженеца как го мисли не знам. Ама ще дойде на мойта. Рано или късно, няма как иначе.
Някой знае ли как върви менюто за деца, има ли изобщо такова, понеже ще има около 4 - 5 малчугана на по 2 - 3г. и те няма как да изядат 5-степенно меню сами?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #530 -: февруари 27, 2012, 11:50:34 »

beautifulbride имай предвид, че първоначалните сметки не винаги са правилини. Ние като смятъхме бюджета излезе около 8000 а сега вече надхвъря 12000. И аз бях разочарована че  ресторанта който си бях харесала беше зает но като се замисля това се случи по-добре! Все пак сега за същите пари хората ще ядът и пият на корем а не да си гонят хапките из чиниите  smile и много други плсове но това най-вече  good
Така че компромиса не винаги е за по лошо!
Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #531 -: февруари 27, 2012, 11:58:20 »

sunset ми даде един списък, по който си изчислявам всичко. Засега много добре се вписваме в бюджета, но е истина, че никога сметките не излизат, дето се вика... Да се надяваме, че поне няма да са много повече от планираното.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #532 -: февруари 27, 2012, 12:03:23 »

Ето линк към темата, в която го има този списък и за останалите, които се интересуват.
Активен
savage
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #533 -: февруари 27, 2012, 12:06:18 »

Да се включа и аз в майненската тема. BeautifulBride, виждам, че имате проблем с парите, както вероятно и още 97-98 % от младите хора в България. Няма да ти давам някакви високопарни съвети, просто ще ти споделя нашата ситуация. Ние сме средностатистическа двойка, не печелим много пари, имаме много разходи, общо взето като всички. Решихме сами да си платим сватбата и бяхме заделили бюджет около 5000-6000 лв. Обаче щом започнахме да навлизаме в нещата направо ни се изправиха косите - всичко е в пъти по-скъпо, отколкото сме си представяли  angry Затова направихме две неща: първо, съгласихме се родителите да ни помогнат с част от разходите (например дрехите за двамата, алкохола и безалкохолното) и второ, направихме си сметка от кои пера можем да спестим. Нашият ресторант изглежда е доста евтин на общия фон (24-26 лв. куверт ориентировъчно), аз сама си правя поканите, сигурно сама ще си правя и подаръчетата за гостите. Украсата ни ще бъде само предлаганата от ресторанта, без агенция и допълнителни неща. Ще си направим сребърни халки вместо златни. И като крайна мярка вероятно няма да имаме видеооператор, а само фотограф. Отделно мисля, че спестих доста пари и от облеклото си... Така че начин винаги има, стига да има желание. Горе главата, всичко ще се нареди!  give_rose И следващия път, когато те налегнат черни мисли, си припомни, че вие двамата сте невероятни късметлии дори само заради това, че сте се намерили - повечето хора цял живот така и не срещат правилния човек.  heart

Здравей, съгласна съм с теб. И при мен така се получи , нисък куверт, украса от заведението, сама направих поканите, но според мен не се лишавай от видеооператор, за да не съжеляваш, защото вес пак това е твоя ден и трябва да се заснеме. Аз си намерих фото и видео за 650 лв., на фона на останалите предложения 600 лв само за фото примерно,  ДиДжея ни е сравнително евтин само 200 лв. като изпълнява ролята на ДиДжей и водещ. Ако решиш мога да ти пратя кординатите и на л.с.
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 12:19:58 от savage » Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #534 -: февруари 27, 2012, 12:23:56 »

Абсолютно подкрепям, savage - не се лишавай от услугите на видеооператор. Това е едно от нещата, които остават и най-ярко съхраняват спомена. При мен например целия ден беше толкова шеметен и мина на един дъх, че ако не бяха снимките и видеото, едва ли щях да имам цялостна представа за това как всъщност е протекъл празника ни. Да, емоцията като усещане не се забравя, но повярвай ми, можеш да се лишиш от някои нюанс на панделките на столовете примерно, но от фото, видео и dj според мен, не бива.
Успех и ако имаш нужда от помощ и съвет, не се притеснявай, ще помагаме!!!  smile
Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #535 -: февруари 27, 2012, 12:27:11 »

Прави сте момичета, няма да се лиша, а пък и създава една атмосфера, като знаеш, че те снимат. Сега направих списък на всички разходи по сватбата и ми излиза 6300лв., което е хубаво, понеже ако има разхищения да стигнем най - много до 8 000лв., та да ни останат някакви и да не сме на нулата.
Младоженеца и той се поуспокои.
Благодаря на sunset за списъка!
Към него добавих и допълнителни разходи, за да е по - точна сметката. Хубавото е, че сватбената кола и халките ни излизат без пари, оттам доста ще спестим.
Благодаря и на Tonina и всички останали!
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 12:29:13 от BeautifulBride » Активен
savage
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #536 -: февруари 27, 2012, 12:50:37 »

Прави сте момичета, няма да се лиша, а пък и създава една атмосфера, като знаеш, че те снимат. Сега направих списък на всички разходи по сватбата и ми излиза 6300лв., което е хубаво, понеже ако има разхищения да стигнем най - много до 8 000лв., та да ни останат някакви и да не сме на нулата.
Младоженеца и той се поуспокои.
Благодаря на sunset за списъка!
Към него добавих и допълнителни разходи, за да е по - точна сметката. Хубавото е, че сватбената кола и халките ни излизат без пари, оттам доста ще спестим.
Благодаря и на Tonina и всички останали!

Браво, радвам се че си се вместила в бюджета  Bravo
Можеш ли да ми кажеш за каква сватба /като бр. гости/ е тази цена.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #537 -: февруари 27, 2012, 12:57:03 »

savage,на предишната страница пише-106 гости. Има си отчетна тема, там се пише кое,колко и т.н. Има и ЛС  Girl_hide
Мнения за ресторант Руж освен,че е под земята  blush ? Кухнята добра ли е?
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 13:00:43 от Мариелка » Активен
savage
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #538 -: февруари 27, 2012, 12:59:44 »

savage,на предишната страница пише-106 гости. Има си отчетна тема, там се пише кое,колко и т.н. Има и ЛС  Girl_hide
Мнения за ресторант Руж освен,че е под земята  blush ?
Извинявай, но съм нова  sad
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #539 -: февруари 27, 2012, 13:02:07 »

Да се похваля, вече имаме църква и ресторант. Изместихме гражданското малко по-рано, за да имаме час за фото сесия.  danceg Спряхме се на р-т Диана в с. Труд и църквата в с. Труд. Младият свещеник ми направи много добро впечетление, скромен, разбран човек. Много мило се отнесе с нас и даже много ни се зарадва. Явно все още не правят там много сватби. Църквата е много голяма, но все още бедно украсена ( с изключение на олтара). Нова е и още не е изографисана ( по канон се изографисва след година - две ако не бъркам). Като отидохме да се запишем и да говорим с отчето имаше служба и слънцето нахлуаше през прозорците. Много ми хареса - просторна, светла и бедна. Точно каквото търсех. Таксата е 60 лв. ( за разлика от другите, където е по 200 лв.) и ми стана хубаво, че ще мога да помогна за храма.
От управителката на ресторанта съм много доволна - страшно любезна жена. Разбраха много добре цялата идея.
Искам да се оплача от р-т Мегдана - като бяхме там ресторанта е много хубав и добре украсен. Ама не става са сватби - не дават да украсяваш, да местиш маси и т.н. Управителката хич не и пукаше, казани 10 приказки на прав крак и даже ни пита дали ще се женим наистина или само си обикаляме по ресторантите.
Сега остават DJ, фото, видео. Колебая се между няколко хора, всички ми направиха много добро впечетление и сега се чудя кои да избера. Ще мислим и тази седмица и действаме.
Това е за сега - успех на всички бъдещи булки.  Bravo give_rose Сватбаааа
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines