Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 00:22:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 117832 пъти)
 
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #135 -: януари 11, 2012, 18:46:15 »

На мен са ми казвали че е най добре между 20 - 26 седмица да се отиде на 4Д, защото бебчо все още се виждал целия и повече можеш да видиш от самия бебчо,аз ще хода мисля на 22-рата седмица.
Много се радвам за Боби че бебчо се развива добре, аз сега трябва да чакам до 10 февроари за следващото ( как му викате вие ФМ )
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: януари 11, 2012, 20:20:39 »

Аз доколкото знам, за пръв път може да се отиде между 11-та и 13-та г.с., но ще питам и моя гинеколог за повече сведение, защото той има 4Д и ще докладвам smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: януари 11, 2012, 21:23:00 »

Здравейте и от нас!  blum
Днес бях на ФМ, за която опявам от не знам кога. Да ви кажа нещо не съм доволна!  sad Много малко неща ни показа лекарката. Бебо го виждахме едвам-едвам, за разлика от първата ФМ, на която се виждаше цял-целеничък и много ясно. Но най-важното е, че е здравичък и се развива добре. Потвърдиха ни, че е момченце!  baby_boy Развива се с 4 дена назад, но това си е в рамките на нормалното. Сърчицето само не можа да го огледа, защото се криеше и ни препоръча да си запишем нов час. Това малко ме ядоса, защото ни взеха 130 лв.!!! Взехме и диск, но като прочетох, че Боби е дала 40 и просто... И сега трябва нови 80лв. по думите на лекарката.  angry Просто 210лв. за дефакто един преглед малко ми идват в повече! Но няма значение - най-щастлива съм, че той си е добре. Прегледаха ме и мен като Боби на доплер - всичко е ок (е, откри ми някакви екстрасистоли, когато слушаше моя сърдечен ритъм, ама аз си ги имам отдавна, така че не ги отразявам) . Плацентата е добре, с две думи - всичко в норма!  yahoo
lawyer, моята първа фетална морфология, и съответно 4D, беше в 13та седмица. Иначе, според документите ми, се прави м/у 11та и 14та седмица. Да ти кажа там аз видях много повече неща. Сега вече на бебо му е по-тясно и не можеш да го видиш така целия, защото се свива и просто е по-притиснат сякаш. Има ли повод да ти честитим вече или да изчакаме още малко? Wink
bobi123, радвам се, че всичко е минало супер, че всичко си му е наред на твоя хубавец и ще си гледаме здрави и щастливи принцове, живот и здраве!  yahoo

П.П. Забравих да се похваля, че си имаме две страхотни снимки на физиономийката, като на едната си смучем пръстчето!

П.П.П. Още нещо се сетих - ето ви схема на препоръчителните изследвания по седмици според МЦ "Фемина": http://zareklama.com/femina/calendar/femina_tablica.jpg]http://zareklama.com/femina/calendar/femina_tablica.jpg]http://zareklama.com/femina/calendar/femina_tablica.jpg
« Последна редакция: януари 11, 2012, 21:28:32 от Monikamaria » Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: януари 11, 2012, 21:32:51 »

Mного хубави новини Monikamaria, чудесно е, че всичко е наред при вас smile значи правилно съм се ориентирала с тези седмици smile иначе цената за 4Д е доста висока... аз за Пловдив мога да споделя, че е 80 лв., пак с диск, като се има предвид, че ходя при най-добрия гинеколог в частна клиника и си плащам за всеки преглед по 40 лв., но все пак 4Д не е чак толкова скъпо.
Иначе, избягвам да говоря за новината около мен, първо защото още не съм излязла от третия месец (в 11-та г.с. съм), и второ, защото тук няма тема за юлски и августовски мами, а на мен термина ми е 29.07, та няма къде да пиша  sarcastic
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: януари 11, 2012, 22:07:17 »

Много  се  радвам, че всичко  с  вас  и  малките  бебки  е  нормално yahoo
Мони, след  като  прочетох поста  на Боби  разбирам, че  и  на  нас  много  малко  неща  са  ни казали huhhuh.gif
Дори по- голямата  част  от  прегледа протече  на 2Д, тъй  като нещо  бебо  не  с е виждаше  добре. Дали  това се  дължеше на ,това че по  време на  прегледа  бях 19г. с. и 3 дена.... scratch one-s head  На  нас  ни  гледаха  костичките, гръбнака, стомаха и  сърцето....общо  взето  смао  това...Не  са  ми  гледали  плацентата нито  бъбречетата... А  за доплера... мен всеки  път  май ме  гледат  на такова  чудо..
Прегледа  ми  струваше 50  лв. ...Мен  лично ми стана чудно  защо  толкова  малко  пари, ама ... колкото  толкова. Това  в Бургас.
Мони тези  130  лв. за кой  град  е. А  за  сърчицето в 28г.с. нали  има  някакъв  преглед  специално за  сърцето. Поне  така  ми  обясни докторката ми. Така че  направо  изчакайте да  го  видите  тогава... Според  мен и  без  друго са  ви  взели повечко парички  и  още  да давате...
lawyer честито, мила. Bravo Пожелавам  ти  една  лека бременост, за  да  можеш  максимално да  се  насладиш на бебчо  още  преди  да  се  роди Wink
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: януари 11, 2012, 22:12:27 »

Благодаря ти lola_bunny, но засега не ми е много лека, толкова ми е лошо и ми се гади, че просто откачам sad да не говорим, че съм и постоянно на работа и това допълнително ме натоварва, но няма начин, стискам зъби и това е. Още малко и се надявам в 4 месец да спре това неразположение.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: януари 11, 2012, 23:15:29 »

lawyer, едно мноооого тихичко "честито" от мен и пожелание за здраво и пухкаво бебче!  secret
lola_bunny, на нас всички неща ни ги каза, които вие изредихте, но не ни каза например колко сантиметра сме високи, защото не се било включвало в прегледа това!  sad И като цяло не ми се стори толкова обстоен този преглед, освен че самите ние почти нищо не видяхме. А на вас сигурно са ви погледнали всичко, но не си е направила труда да ви спомене, защото имат този навик лекарите. Не се притеснявай, явно всичко е наред и това за нея е било достатъчен повод да не си прави труд даго споменава.  Wink
Относно 130-те лв., това е за София - МЦ "Фемина". Ядосана съм, защото миналият път там ни взеха 70лв. без диск, а сега не вярвам дискът да струва 60лв.!
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #142 -: януари 12, 2012, 00:34:10 »

Леле, Monikamaria, тази цифромания на прегледите в София направо ме изуми! girl_impossible Та поне цената да си заслужаваше и да сте удовлетворени. Макар че всъщност какво се чудя като и на мен ми одраха кожата там за изследвания и един преглед, който и по-рано казах, беше най-претупаният в живота ми, почти нищо не успях да видя и почти нищо не ми беше обяснено за бебето, плюс объркан пол. Докато от феталната морфология в Пловдив при д-р Троянчев (70 лв.) останах изключително доволна. Но да са здрави бебетата е най-важно, ще си ги гледаме повече като се родят. girl_wink Ти питаше за музиката, аз също много слушам с малкия, само че предимно бърза и танцувална музика, та сигурно затова и е толкова активен blum. Даже скоро ми предстои да го правя кандидат-студент и да се готвим заедно за изпит, защото реших, че по време на майчинството няма да е зле и да взема нова специалност. lawyer, честито и на теб, не се притеснявай и моята бременност в началото беше кошмарна, гаденето и повръщанията ми съвпаднаха с предизборната кампания и изборите, когато ми е най-тежко на работата (че и работих извънредно на друго място) и един месец беше ад! Даже мъжът ми започна да говори, че няма да иска второ дете, като вижда какво търпя! Но всичко неусетно мина и избледня. На мен ми бяха предписали "Деган" за прилошаването и всяка сутрин след събуждане пиех чай или айрян (или и двете), защото от тези течности ми преминаваше леко, така че виж на теб какво ти действа, за да се облекчаваш и дано всичко ти отмине скоро!bobi123, поздрави на твоето бургаско бебе, ех, много го обичам този Бургас smile, даже в близките седмици май ще отскоча до моренцето за една командировка, стига всичко да е наред, че в последните дни започна доста да ми тежи бебето и нали ми е ниско долу, много силно ме притиска и чак се събуждам от болка нощем като се въртя от едната страна на другата.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: януари 12, 2012, 21:56:18 »

La_Fleur, аз точно за това се бях ядосала, а ФМ-то имай предвид, че ми я прави една от най-известните лекари в тази област - доцент Димитрова - много е популярна тук. Но...това е. А и наистина е най-важно да са здрави мъниците, пък другото....
Относно Деган-а - внимавайте с приемането му! На мен понеже ми беше също много лошо, но без да повръщам, ми го предписаха. Пих го известно време и реших със закъснение да прочета листовката - пише, че не се препоръчва за бременни поне до 6тия месец на бременността! Аптекарката също се учуди защо него го купувам, но аз не се усъмних в решението на лекаря си, а май не трябваше! Така че преценявайте дали да го пиете - аз лично го спрях!
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: януари 13, 2012, 10:59:16 »

Monikamaria, и на мен ми го предписаха, но при мен имаше действие, което лекарят каза, че е типично за 4-годишни деца lol Когато изпих първото хапче нищо ми нямаше, но след второто, което трябваше да изпия сутринта в 5 часа, след това нямаше заспиване и цял ден бях като навита на пружина, такава енергия, такова чудо, ужас, бях като надрусана! И след това реших да прочета листовката, където видях същото обяснение, което и ти. Отидох на преглед, обясних всичко на лекаря, но той каза, че няма нищо страшно, просто на повечето лекарства го пишат това, за да се застраховат. По принцип му имам доверие и то голямо, но реших, че ще го спра, защото не ми действаше добре. А и плюс това, мисля, че Деган е по-добре да се пие, когато наистина повръща бременната и може да се стигне до обезводняване, в случай само на гадене е по-добре да се стиснат зъби и да се изтърпи smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 13, 2012, 17:00:06 »

lawyer, аз също мисля, че щом толкова лекари го предписват не е толкова страшно (макар, че фармацевтката беше очудена), но наистина е по-добре да се взима само при сериозно повръщане може би. Аз например нито един път не съм повърнала. За сметка на това ми беше толкова зле, че..... angry Но така или иначе нямаше да ми помогне особено, затова го спрях и си карах без лекарства. А в началото на четвъртия месец, както и ми казаха, всичко изчезна като с магия. И се появи друго, де.  sarcastic
Активен
tedy87dani
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #146 -: януари 14, 2012, 17:55:00 »

Здравейте бъдещи мами, и аз се записвам в темата. Нашата сватба беше това лято, но не съм писала във форума преди това, включвам се в бебешките теми. Бременна съм от 2 месеца, но коремче още няма, то има време де, живот и здраве. С интерес ще следя всичко тук.
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #147 -: януари 15, 2012, 13:47:26 »

Добре дошла elitza84,радвам се,че се допълваме с още едно мамче good Желая ти много лека и успешна бременност,а що се отнася до коремчета чакай,много бързаш,има време на мен чак сега взе да си ми личи добре-22 седмица,пък то при всеки е различно blum
Това за дегана го чувам от вас,но на мен не ми се е налагало,хубавото е,че след 3 месец всичко отшумява
Monikamaria не се ядосвай миличка,наистина са много парите и не разбирам защо толкова ,но както казваш ти най-важното е бебчовците да са добре,аз сега тъкмо четох че в мойта седмица почват да се образуват истинската коса и веждите,колко вълнуващо heart Много се радвам ,че поне си имате снимки на бебчо.А,знаеш ли едно не ми е ясно,как така няма да се включва в прегледа височината на бебето,макар,че и на мен не ми го казаха това,само килограмите,и аз не попитах,но следващия път ще се интересувам give_rose
Мисля и в 28ГС да отида на 4д и край,ще си ходя само при мойта гинеколожка,макар,че то е много тъпо измислено да имаш право само на 3 видеозона за цялата бременност NO
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: януари 15, 2012, 18:18:11 »

Как само три видеозона  crazy мен на всеки преглед ме гледат с видеозон, три пъти е много малко!
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: януари 15, 2012, 18:45:02 »

Как само три видеозона  crazy мен на всеки преглед ме гледат с видеозон, три пъти е много малко!
три видеозана за цялата бременност по здравна каса good
Иначе ако си плащаш при всяко посещение при лекаря, може и всяка седмица да те гледат smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines