Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:31:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166660 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #420 -: януари 24, 2013, 14:47:31 »

Напълно подкрепям и аз така се чувствах! Ние и затова само подписахме, дори една година ходихме без халки, защото аз не исках да ми ги сложат в гражданското, а в църквата  smile
И аз заставам зад това good И двамата имахме единодушно мнение по въпроса, че любовта е душевно състояние, чувство, като най-точното обвързване в случая е душевната връзка...това, което представлява венчавката - сливане на две души пред Бог. Другото просто си беше един подпис, както си го сложил, така може и да го махнеш...

П.П. И честно казано от гражданския брак единственото, което бих казала, че ме разчувства беше народния ритуал и то защото съм се занимавала дълги години с това, през останалото време едва се сдържах да не се разсмея, защото жената като заговореше с този монотонен глас и се сещах за Виктор Калев и Твърдица Ненкова blum blum blum
« Последна редакция: януари 24, 2013, 14:53:11 от casky » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #421 -: януари 24, 2013, 15:05:35 »

Casky, ти от Варна ли беше? Защото там съм виждала това съчетание преди години на една сватба като гост. Наистина е хубаво!
Да, от Варна и имахме много гости от различни градове и се оказа, че само тук го имало това, а аз не знаех. Така че и на тях им хареса smile

 Offtopic Ще си позволя да сложа линк към песента от въпросния ритуал и предварително се извинявам, че не е по темата, но наистина е уникална...а тази песен е съпровод точно като се влиза в самата зала и булката върви по бялото платно smile
http://www.youtube.com/watch?v=j2YnGTlIEaM
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #422 -: януари 25, 2013, 01:31:02 »


Ние все още не сме избрали църква, в която да се венчаем. Ще е в различен ден, само с кумовете и близки приятели. Искам да е на спокойно място,а не около цървата/манастира да има сергии, кебапчета и т.н. Приемам предложения за църква/манастир в радиус от 100км от Пловдив blum

 Мариелка, покрай другите разговори забравих да ти дам своето предложение за Калоферския манастир. Аз съм ходила там отдавна и днес се сетих за него. Природата наоколо е невероятна! Манастира е действащ в доста по-добро състояние, отколкото аз го помня ( ако е същия, защото мисля, че бяха два край Калофер - мъжки и женски, но се намират сравнително близо един до друг). Ето линк:

http://www.bulgariamonasteries.com/kaloferski_manastir.html  smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: януари 25, 2013, 08:15:03 »

Благодаря ти,Биляна. Март месец ще имаме ходене в Карлово да раздаваме покани и ще минем през манастира.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #424 -: януари 26, 2013, 12:05:09 »

Виж какво casky, не си вади отделни думи от контекста на постовете ми за да се заяждаш, честно да ти кажа смяташ че не съм единствената тука, която забелязва сплетноческото ти поведение, това което АЗ искам и на МЕН и любимия ми Човек ни ХАРЕСВА, точно това е което се БРОИ, абсолютно никакво намерение нямам да ти давам отчет! И за пореден път ще ти напомня, че форумите не са място за интриги и заяжданици, А за изказване на мнение, ЛИЧНО мнение, което ако не ти харесва присто подмини и не чети, както аз правя с теоите постове, сувсем културно те моля това да е последния път, в който ми цитираш постовете!
Форума е за изказване на мнение, лично мнение както казваш, и аз изказах моето по повод "театър" в църквата. Ако не ти харесва не го чети, както съветваш мен...
Хайде лек ти ден!
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #425 -: януари 26, 2013, 12:44:04 »

Благодаря ти,Биляна. Март месец ще имаме ходене в Карлово да раздаваме покани и ще минем през манастира.

 Good luck
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #426 -: януари 26, 2013, 13:00:52 »

Този манастир наистина изглежда доста добре на снимката good Ако имаме път натам задължително ще минем smile
Аз като цяло имам наблюдения, че по-известните манастири са се превърнали точно в такъв тип с кебапчетата за жалост sad Малко им се е поизгубил облика, а тези по-малките са си запазили визията и същността.
П.П. Кръстниците ни се венчаваха в Рилския манастир и бяха изключително недоволни точно по тази причина...сергии, набързо ги претупали заради многото хора, имало и много страничен народ дошъл да разгледа...
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #427 -: януари 26, 2013, 13:20:06 »

 Принципно почти във всеки храм гледат да претупат ритуала, особено в големите населени места. Но първенството държи "Св. Неделя" в София. Имам случай на точно 7 минутен църковен брак - влизане, обручение, венчавка, излизане. Ковейра работи на всеки 30 минути даваме началото на всеки нов църковен брак.
 Другият полюс е продължителен ритуал, 1 или 1 1/2 час. В провинцията имаме подобни постижения. На човек му се отщява да влезе втори път в църква.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #428 -: януари 26, 2013, 13:25:28 »

Ами да, то и това го има blush
Нашия беше 25-30 мин. Нямаше нищо излишно, наблягаше се само на важните неща и като цяло доста смислени неща каза свещеника, които от неговата уста звучаха наистина с още по-голяма сила...
Ние останахме доста доволни give_rose
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: януари 26, 2013, 18:08:45 »

на мен единственото ми притеснение за храма беше че вътре в самата църква не дават да се влиза със свещи и ние на излизане видяхме зала до църквата която беше украсена.като нищо може и да ни кажат че ще ни венчаят и там а не в самата църква.затова питам някой има ли впечатления от обрадовския манастир? sad
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #430 -: януари 26, 2013, 18:24:18 »

Принципно почти във всеки храм гледат да претупат ритуала, особено в големите населени места. Но първенството държи "Св. Неделя" в София. Имам случай на точно 7 минутен църковен брак - влизане, обручение, венчавка, излизане. Ковейра работи на всеки 30 минути даваме началото на всеки нов църковен брак.
 Другият полюс е продължителен ритуал, 1 или 1 1/2 час. В провинцията имаме подобни постижения. На човек му се отщява да влезе втори път в църква.

 В  св. Неделя и мен ме изумяват !!!  А пълната версия на църковния ритуал наистина е час и нещо. Свещениците се венчават по този начин задължително. Всеки може да го пожелае, но лично аз си спомням да съм присъствала на такъв само веднъж , в началото на 90 -те , като гостенче , разбира се  pleasantry Не знаех, че и другаде го правят още...Проблема, с който аз съм се сблъсквала извън София е по-възрастните свещеници, които просто така си карат... по-бавничко  smile Затова пък с хубаво чувство! good

Този манастир наистина изглежда доста добре на снимката good Ако имаме път натам задължително ще минем smile
Аз като цяло имам наблюдения, че по-известните манастири са се превърнали точно в такъв тип с кебапчетата за жалост sad Малко им се е поизгубил облика, а тези по-малките са си запазили визията и същността.
П.П. Кръстниците ни се венчаваха в Рилския манастир и бяха изключително недоволни точно по тази причина...сергии, набързо ги претупали заради многото хора, имало и много страничен народ дошъл да разгледа...

Калоферския Балкан като цяло е много красив! butterfly

Обичам много да ходя и до Рилския манастир, но също съм с резерви за тези обредите...Снимахме едно кръщене ...три бебета наведнъж, които не се познаваха, и като ревнаха едно след друго като не бяхме в главната църква, а в едно помещение отстрани...тясно... NO Не знам със сватбите как стои въпроса... huhhuh.gif
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #431 -: януари 26, 2013, 19:33:27 »

Ами и за сватби е същото... blush
Активен
murphy
Регистриран

Публикации: 6


Нашият Ден - 1-ви юни


« Отговор #432 -: януари 27, 2013, 11:06:41 »

Здравейте,Булки!
Можете ли да ми посочите актуални цени на църковния брак в Семинарията?
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #433 -: януари 28, 2013, 07:41:24 »

Здравейте,Булки!
Можете ли да ми посочите актуални цени на църковния брак в Семинарията?


230 лв + 5лв за фото и 15 лв за видео,
Цена към октомври 2011
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #434 -: януари 28, 2013, 07:49:52 »

Принципно почти във всеки храм гледат да претупат ритуала, особено в големите населени места. Но първенството държи "Св. Неделя" в София. Имам случай на точно 7 минутен църковен брак - влизане, обручение, венчавка, излизане. Ковейра работи на всеки 30 минути даваме началото на всеки нов църковен брак.
 Другият полюс е продължителен ритуал, 1 или 1 1/2 час. В провинцията имаме подобни постижения. На човек му се отщява да влезе втори път в църква.

Мисля че 30 мин са напълно достатъчни , всичко отгоре идва прекалено за търпението на гостите и младоженците,
Януари 2011 бяхме на сватба, църковния ритуал продължи точно 2 часа, след това почти всички гости настинаха или се разболяха още самата вечер! Мисля че ако предварително гостите знаехме, нямаше да отидем в църквата изобщо.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines