Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:13:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166626 пъти)
 
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: ноември 21, 2012, 23:07:10 »

След църковен брак, нали трябва да ми издадат някакво свитедетелство? Че минаха 10 дни, а никой не ме е потърсил от църквата, а аз се сетих преди малко и се чудя дали да звънна утре до църквата или им трябват повече от десет дни да го издадат.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #331 -: ноември 21, 2012, 23:15:02 »

сv, на нас попа ни го даде веднага след венчавката като ни извеждаше от църквата/даже май 2 свидетелства ни дадоха/. Поздрави ни, каза няколко мили думи и ни даде свидетелството. Те мисля, че трябва да са подготвени предварително. Така че най-добре се обади и попитай  good
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #332 -: ноември 21, 2012, 23:22:12 »

За всяка църква е различно, нас в Семинарията ни предупредиха че поне една седмица им трябва.
Само ми стана неприятно,че плащайки на църковния брак на свекърва ми и бяха поискали 20 лв отгоре,без смислено обяснение, на мен ми казаха че е за такса "видео", да ама ние такова нямахме и административния човечец ни ги върна със скоростта на светлината.
Защо и църквата го е почнала " ден година храни"? Не им ли стига че всяка сама си определя таксите?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #333 -: ноември 22, 2012, 10:31:17 »

Изготвят две свидетелства - едно, че мъжът ти се е венчал за теб и още едно - ти си се венчала за мъжа ти  Wink
По принцип се изчаква и по-късно ги дават, но нас ни изненадаха, като вече бяха готови в деня на сватбата
Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: ноември 22, 2012, 12:25:55 »

При мен може би ще се забавят понеже аз доплатих и казах имената на кумовете предния ден, те ги записаха на една бланка и ми я върнаха и я носех на другия ден на сватбата, тогава им я оставих. Може и за това да не са ми дали нищо на самия ден. Ще изчакам малко и след седмица ще им се обадя.
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: ноември 22, 2012, 16:13:11 »

Мдааааа от сирни заговезни чак до чистата седмица мисля че се нарича, тоест от 17.03.2013 до 06.05.2013- първата събота за сватби е 11.05.2013 г.

благодаря ти, и мойте сметки бяха същите, за сега дата нямаме още на мен ми се иска да е в неделя, пък май месец са и баловете, та остават като добри варианти 12 или 26 smile
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: ноември 22, 2012, 16:14:40 »

благодаря ти, и мойте сметки бяха същите, за сега дата нямаме още на мен ми се иска да е в неделя, пък май месец са и баловете, та остават като добри варианти 12 или 26 smile
И 19.05.2013 - моята е тогава  danceg
Активен
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #337 -: ноември 22, 2012, 17:13:10 »

24 25 26  от години са най силни дати в баловете ...Разбира се това не пречи изобщо на сватбите -само и единствено ако предпочетеният от вас ресторант  не е  вече резервиран за аб.бал  и  респективно "професионалистите" ДЖ,,Видео и Фото не са вече заети покрай баловете
Активен
teeri
Гост
« Отговор #338 -: ноември 23, 2012, 13:48:00 »

 good Така е, при мен за съжаление вече се случи за 25.05.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #339 -: ноември 24, 2012, 20:50:14 »

Споко бре... Няма нужда от толко стрес smile smile smile
Какво се притеснявате? В София има поне 150-200 ресторанта в които може да се направи сватба.
DJ-и също има достатъчно, за фото и Видео да не говорим...има колкото искаш.
Все пак вече ги няма ония времена 2007- 2008г. когато на тези култови дати се правеха по 300 сватби на ден. Кой мислите че ги обслужваше? Тогава от нямане се правеха сватби по пицарии и кафенета, или в някое ресторантче, което по-скоро прилича на бистро от колкото на ресторант.
Веднага се сещам за поне 20 хубави ресторанта които стават за сватби и по край тази криза и забраната за пушене са пред фалит и се чудят как да свалят цените. В София има най-много кръчми на глава от населението от който и да било друг град. give_rose
Гледайте да намерите хубавите църкви и свещеници, понеже те са повече кът от колкото ресторантите. give_rose

P.S. Само да добавя, че по информация от едни младоженци, тази година за 12.12.12г. има регистрирани около 30тина сватби до момента. За разлика от 07.07.07г. когато бяха в пъти повече и някой ресторанти правеха по 2 Сватби на ден. Така че до лятото не се очаква някакъв бум на сватби. По скоро обратното.
« Последна редакция: ноември 24, 2012, 21:10:43 от AIVEN » Активен
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #340 -: ноември 25, 2012, 10:51:07 »

300 сватби на ден -ех мечта.Приемам го като пожелание към нас професионалистите ,но ако сме точни тази цифра никога не е достигана -Националният статитичеси институт ежегодно публикува статистика  на брой сключени бракове по градове,обалсти ,и изобщо за България .Та специално за София през последните 10-12 години пикът не е бил 2007-2008 а много по рано и говориме за 7000-7200 сключени бракове годишно -но да вметна ,че тогава сме били наемани дори за всякакви дати /дори през дълбока зима/ Пример:  дори 05.01/беше първата възможна дата след новогодишни празници/  както и др.
И да несъм многословен -ако сте се спряли на рит.зала и църква в широк център и датата ви е от 19 до 28 май -няма начин удобните и подходящи ресторанти в центъра дори и не там да не са на вълна балове
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #341 -: декември 02, 2012, 22:02:38 »

 
 Според мен е забавно да се жениш по време на баловете! danceg Може би е по-трудно откъм организация, трафика и т.н , но празничната атмосфера е страхотна!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #342 -: декември 03, 2012, 13:57:25 »

300 сватби на ден -ех мечта.Приемам го като пожелание към нас професионалистите ,но ако сме точни тази цифра никога не е достигана -Националният статитичеси институт ежегодно публикува статистика  на брой сключени бракове по градове,обалсти ,и изобщо за България .Та специално за София през последните 10-12 години пикът не е бил 2007-2008 а много по рано и говориме за 7000-7200 сключени бракове годишно -но да вметна ,че тогава сме били наемани дори за всякакви дати /дори през дълбока зима/ Пример:  дори 05.01/беше първата възможна дата след новогодишни празници/  както и др.
И да несъм многословен -ако сте се спряли на рит.зала и църква в широк център и датата ви е от 19 до 28 май -няма начин удобните и подходящи ресторанти в центъра дори и не там да не са на вълна балове
Националния статистически институт доказва това което и аз казах. От 54 седмици в годината спокойно може да извадиш половината защото са пости или не се правят венчавки по различни други причини. Примерно защото е Нова Година или ВеликДен, или пък е Задушница която е три пъти в годината. Радели 7200 на 25-30 Уикенда и ще видиш че се пада по около 250 на уикенд. И като прибавиш към това, че почти 2/3 от младоженците държат да се оженят лятото. В същото време до 15 април са великденски пости, следващата седмица до 22ри е Светлата седмица през която също не се венчава, Юни има две седмици Петрови пости, Август са Богородичните пости, (както беше тази и миналата година) и какво става??? Лятото има някакви промеждутъци от по няколко уикенда когато трябва да ги оженим. Сигурен съм че 2006,2007,2008 година имаше поне по 200-300 сватби на ден особено Май месец. Специално пък тази година както 4,5 и 6 Май - ГергьовДен, бяха почивни дни. Беше егати лудницата щото и абитуриентите от рано започноха. give_rose give_rose give_rose
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #343 -: декември 15, 2012, 00:32:32 »

 :offtopic:Колеги, не заблуждавайте хората, сватби има! 2012 беше по-силна от 2011, 2013 ще е по силна от 2012. Записванията за бъдещия сезон вървят доста от рано. Говорих с доста колеги, имат повече резервации за 2013 от колкото са имали за 2012 по същото време на миналата година! Ние също имаме повече заявки досега. Който няма работа да търси причината не в спада на браковете, а на друго място ( предимно в качеството). Защото в момента най-много резервации имат тези който работят най-скъпо, а най-малко - най-евтините. И това е за всички и ДЖ, и ресторантите и т.н
Активен
Dark_ButterFly
Ентусиаст
**
Публикации: 132



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: декември 15, 2012, 01:19:15 »

good Така е, при мен за съжаление вече се случи за 25.05.
И ние ще сме на 25.05.2013 и изобщо не съжалявам. Само се надявам да не вали. Иначе вече сме капарирали всичко - ресторант, дж, оператор... А църквата сме я запазили още септември заради часа, който искахме smile
Нас не ни питаха дали ще се снима или не в църквата, направо си казаха, че цената е със снимки вътре, 15 за камера и 5 фотоапарат. Плащаме ги понеделника преди сватбата.
На вас искали ли са да носите медицинските в църквата? 
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines