Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:48:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166676 пъти)
 
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: ноември 02, 2012, 08:23:43 »

Здравейте. Някой ми впечатление о храм св. Димитър в Хаджи Димитър.
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: ноември 02, 2012, 12:22:44 »

Здравейте. Някой ми впечатление о храм св. Димитър в Хаджи Димитър.

Вече аз самата имам впечатление- звънях по телефона и една изключително зла женица ми се разкрещя два пъти и два пъти ми затвори телефона с думите че нямало време да се занимава с мен независимо че попитах всъщност кога е удобно да и се обадя за информация. Естествено реших че няма да сключа брак там не и при това отношение. Все си мислех че църквата е в полза на своите енориаши, но отношението на такива прости същества без елементарна култура може да те откаже да се жениш

Коренно различно е отношението на иконома от църква Св Богородица кв. Подуене. Препоръчвам с две ръце :-))
« Последна редакция: ноември 02, 2012, 12:24:26 от ELCHOOOOOOO » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #317 -: ноември 16, 2012, 16:13:47 »

Да се включа в темата. Църковният ни брак беше в Храм "Свети Атанасий", Варна. Останахме много доволни. Имат страхотна градина, в която се снимахме с гостите след ритуала, а самия ритуал беше компресиран, без много излишни глупости. Продължи около 25мин., а съм чувала за такива над час... Питката не беше задължителна и я даваха след това. Т.е само се освещаваше там, без да я чупят и си я вземаш. Ние осветихме тази за захранването в ресторанта smile
Забравих да спомена, че изнасят нещо като лекция, няколко дни преди това и в нея обясняват какво точно се случва на деня и значението на църковния брак като цяло, което много ни изненада smile Но беше доста смислено smile
Градината:


* P8190236-2.jpg (64.9 KB, 308x231 - видяно 2669 пъти.)
« Последна редакция: ноември 16, 2012, 16:25:47 от casky » Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: ноември 16, 2012, 18:38:07 »

Нашата сватба е в събота и решихме църковният брак да е в друга седмица в неделя. Първо исках да е в Бачковския манастир, но след като бяхме там и поисках информация за църковния брак жената, която продаваше свещи (ако не се лъжа) само ми посочи един лист на стъклото и ми каза грубо "Ей това е ценоразписа, чети"! Еми не мерси, няма да е там!

Сега обмислям други манастири около Пловдив, Асеновград.
Някой да има впчетления от Араповския манастир?
Активен
teeri
Гост
« Отговор #319 -: ноември 16, 2012, 23:55:40 »

casky-какво освен питка се изисква за църквата като документи, свещите от там ли са или задължително ние трябва да си ги занесем?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #320 -: ноември 17, 2012, 10:58:29 »

teeri до колкото помня искаха червено вино, свещи (ние си взехме от друго място и ги украсих), копие от кръщелни свидетелства - кръстници и вие и в деня на сватбата удостоверение за граждански брак и халки. Както казах питката е пожелание, ако искаш да освещаваш там и мисля, че се плащаше, но не съм много сигурна.
Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: ноември 17, 2012, 22:54:32 »

Нашата сватба беше миналата неделя в Света София. Ритуалът беше наистина прекрасен и много тържествен. Гостите бяха очаровани от атмосферата и свещениците. Имахме и хор. Свещениците бяха наистина много добри и усмихнати и за първи път разбирах какво говорят.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #322 -: ноември 19, 2012, 11:00:36 »

casky-какво освен питка се изисква за църквата като документи, свещите от там ли са или задължително ние трябва да си ги занесем?
обикновено в църквата искат да си носите в самия ден:
-акт за граждански брак;
- халките;
- кръщелни сведетелства (на вас и на кумовете);
- бутилка червено вино (може да е украсена, понякога остава в църквата);
- бокал (украсен);
- погача (понякога остава в църквата);
- мед и купичка (взимате си ги);
- свещи (украсени);
- шоколадови бонбони (остават за тях);
- жито и дребни монети за хвърляне на поднос (като излизате от църквата кумата хвърля).

обикновено искат тези неща, но най-добре е да се обадиш и да ги питаш - навсякъде е различно  pardon
добре е да ги питаш точно каква е таксата - включва ли хор (колко човека), такси за фото и видео... кога точно се плаща (най-добре си платете предварително, защото иначе трябва да ангажираш някой да плаща в самия ден).
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #323 -: ноември 19, 2012, 13:53:32 »

обикновено в църквата искат да си носите в самия ден:
- погача (понякога остава в църквата);
- мед и купичка (взимате си ги);
- свещи (украсени);
- шоколадови бонбони (остават за тях);
- жито и дребни монети за хвърляне на поднос (като излизате от църквата кумата хвърля).

При нас не искаха тези неща...явно на всякъде е различно. Само пита пожелание, както казах. Затова наистина най-добре да се пита в самия храм.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: ноември 19, 2012, 13:56:17 »

ELCHOOOOOOO Света Параскева на Раковса също е много красива и ви устройва...доколкото разбрах, ще бъдете в хотел Акорд  give_rose
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #325 -: ноември 20, 2012, 16:30:05 »

[quote
При нас не искаха тези неща...явно на всякъде е различно. Само пита пожелание, както казах. Затова наистина най-добре да се пита в самия храм.
[/quote]
 pardon навсякъде е различно
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: ноември 21, 2012, 11:39:51 »

Здравейте. Нещо съвсем се омотах от четене кога може и кога не да се венчаем- едни казват че на подвижните празници може други не - въпросът ми е можем ли да се венчаем през април 2013 при положение че Възкресение е на 5 май- тоест по време на постите.Ще полудея с тази дата - таман натъкмим нещата и нещо изкочи- пък за това въобще не съобразих. И ако съм права това значи че може да се оженим най-рано на 10 май. Ох омотах се помощщщщщщщщ

и аз много исках април, но навсякъде пише, че повреме на великия пост не се правят църковни бракове та май месец ще е живот и здраве.
Активен
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #327 -: ноември 21, 2012, 11:45:46 »

Просто отделете време и отидете до църква и там нещата ще ви бъдат разяснени
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #328 -: ноември 21, 2012, 12:34:30 »

и аз много исках април, но навсякъде пише, че повреме на великия пост не се правят църковни бракове та май месец ще е живот и здраве.

През Великите пости не може да се венчаете!!! Това, дали някой свещеник ще се съгласи да го направи не бива да е от значение.  give_rose
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: ноември 21, 2012, 20:47:05 »


През Великите пости не може да се венчаете!!! Това, дали някой свещеник ще се съгласи да го направи не бива да е от значение.  give_rose

Мдааааа от сирни заговезни чак до чистата седмица мисля че се нарича, тоест от 17.03.2013 до 06.05.2013- първата събота за сватби е 11.05.2013 г.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines