Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:14:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166628 пъти)
 
floral
Новак
*
Публикации: 8



« Отговор #270 -: април 13, 2012, 10:41:50 »

 Чак след 7 години граждански брак успях да навия съпруга ми за църковен. И така, записахме си дата, избрахме кумове, но няма да има гости и кой знае какви подготовки. Само церемония и почерпка с кумовете. Та сега съм в размисъл с какъв тоалет да бъда. Харесала съм си една рокля, но не знам до колко е подходяща, защото е с дантелен гръб и жълти цветенца с черни мотиви? Какво ще кажете за комбинацията и цветовете? Тръгнах на обиколка за свещи и чаша, но се разочаровах от страшния кич. Дали мога сама да украся чашата и свещите и от къде да си купя такива изчистени?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 13, 2012, 13:47:19 »

изчистени свещи можеш да си закупиш най-вероятно и от храма, който изберете. А чаша- от всеки магазин, може да вземеш чаша за червено вино, да си купиш боя за стъкло и четка от магазини тип Слънчоглед. чаши хубав избор има  в техномаркет, раздел Home.
за рокля- пиши в темата за булченски рокли, може би там ще намериш сред нашите линкове към сайтове с рокли това, което търсиш. Както и темата за шаферките.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #272 -: април 16, 2012, 16:45:02 »

Момичета, свещите за църквата вързани ли трябва да бъдат или само украсени?

В някои краища на България младоженците влизали в църквата на бяло платно украсено с цветенца. При вас има ли такова нещо и какво го правите после това платно?
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: април 16, 2012, 16:46:18 »

При нас платно няма...но искат свещите да са вързани с бяла панделка една за друга smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: април 16, 2012, 18:45:45 »

Момичета, свещите за църквата вързани ли трябва да бъдат или само украсени?

В някои краища на България младоженците влизали в църквата на бяло платно украсено с цветенца. При вас има ли такова нещо и какво го правите после това платно?

Да, на нас ни искат платно, но не знам после какво се прави-запазва ли се, подарява ли се.
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: април 16, 2012, 20:02:58 »

За платно не ни искат на нас (но бях чувала, че се сгъвало и се слагало някъде, май беше под леглото). А свещите трябва да са свързани с панделка - дълга, толкова, че да ти е удобно.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: април 19, 2012, 16:28:31 »

Момичета аз имам един по-сложен казус. Имам колежка гъркиня, тя и приятелят и са кръстени Православни християни, но са кръщавани в Гърция. Мислите ли, че е възможно те да ни бъдат кумове за църковният брак един ден живот и здраве?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: април 19, 2012, 16:37:27 »

Щом са православни християни, не мисля че има проблем, но питайте. В манастира в Поморие, направиха проблем на наши приятели да станат кръстници на детенце, защото са арменци.  Oh my ... В същото време те са си кръстници  на родителите на детето и в църквата в Бургас, това не беше проблем  pardon
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: април 19, 2012, 19:30:56 »

Момичета, свещите за църквата вързани ли трябва да бъдат или само украсени?

В някои краища на България младоженците влизали в църквата на бяло платно украсено с цветенца. При вас има ли такова нещо и какво го правите после това платно?

При нас свещите за църквата трябваше да бъдат свързани.Да и при нас го имаше това с платното.То се посипва с листа от рози и младоженците стъпват върху него по време на церемонията.След сватбата попа ни каза да пуснем листата от рози в течашта вода а платното да изперем и приберем в дома в който живеем  girl_wink
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: април 20, 2012, 10:07:01 »

Момичета аз имам един по-сложен казус. Имам колежка гъркиня, тя и приятелят и са кръстени Православни християни, но са кръщавани в Гърция. Мислите ли, че е възможно те да ни бъдат кумове за църковният брак един ден живот и здраве?

госпожица, не би трябвало да има никакъв проблем. Нашите кумове ще са гърци и единственото, което ме попита свещенника, беше дали са православни християни и дали имат кръщелни издадени от православна църква.

В манастира в Поморие, направиха проблем на наши приятели да станат кръстници на детенце, защото са арменци.  Oh my ... В същото време те са си кръстници  на родителите на детето и в църквата в Бургас, това не беше проблем  pardon

Арменците са с апостолическа православна църква, а не с източноправославна като нашата, може би за това са направили проблем. Не се отличават много, но знам че имат някои различия в каноните.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #280 -: август 05, 2012, 10:25:44 »

Гледам сега погачите и питките. Имате ли представа питката за църквата хлебна или козуначена (сладка) трябва да бъде?
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: август 05, 2012, 11:07:15 »

Момичета, искам да попитам задължително ли е свързващата панделка на свещите да е бяла? Може ли друг цвят?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: август 05, 2012, 19:58:40 »

Цветът е по избор. Важното е да са завързани. Нашата ще е лилава smile
Погачата също е по желание, поне в нашата църква нямат "предпочитания".
Активен
Mariquita
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Още малко до мечтаната ми сватба :)


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: август 06, 2012, 08:42:13 »

Да, аз съм виждала свещи с различни цветове. Какъвто е цвета на сватбата ви.
По темата - ние ще имаме църковен брак тук , но ще правим сватбата си в друг ден, защото не ни се иска да го изпуснем като идея. И двамата сме вярващи.
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #284 -: август 06, 2012, 16:35:10 »

Питите  ами  освен пита за кумът ако има  другите да са си нормални просто пита хляб...
Най важната питата за чупене  нормална пита с здрава еднородна основа  защото някой модерни пити
състоящи се от много  парчета   се разпадат  още  преди  кумувете да са я подали на младоженците при чупенето  и става много грозно....
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines