Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:16:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166632 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: януари 08, 2012, 19:18:59 »

Момичета когато запазвате час за църковен брак изискват ли ви някакви документи  ?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: януари 08, 2012, 20:01:02 »

Момичета когато запазвате час за църковен брак изискват ли ви някакви документи  ?

На нас не ни искаха нищичко - само ни попитаха за имената, датата, часа и толкоз. Казаха ни да носим парите до някакъв срок, който вече не си спомням, но ние пожелахме да платим веднага. Това беше в Света Неделя, София.
Активен
Didka27
Новак
*
Публикации: 14



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: януари 08, 2012, 20:15:13 »

ние бяхме в св.Неделя и когато отидохме да се записваме ни искаха имената и  капаро (може и цялата сума) Една седмица преди сватбата трябваше да занесем кръщелните, останалата част от парите и едно листче с имената ни, като това листче ви го дават като се записвате.  smile. В деня на сватбата носите документа, че сте сключили граждански брак, бокал, пита, вино и бонбони - мисля, че това беше,но това го пише на същото листче
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: януари 08, 2012, 20:16:05 »

Благодаря за информацията  Flower
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: януари 11, 2012, 10:17:33 »

Знаете ли дали може да се сключи църковен брак в делничен ден? В събота знам, че не може (не е прието, то с плащане всичко може)  huhhuh.gif
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: януари 11, 2012, 10:23:16 »

Понеделник и неделя са разрешените дни според Българската православна църква. Назад някъде бях дала и линк към конкретното инфо.
Активен
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: януари 11, 2012, 10:27:33 »

Знаете ли дали може да се сключи църковен брак в делничен ден? В събота знам, че не може (не е прието, то с плащане всичко може)  huhhuh.gif

Здравей,виж тук http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/11/07/989190_trud_prez_2011_g_sinodut_otpusna_poveche_dni_za_svatbi/
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #127 -: януари 11, 2012, 23:56:14 »

Може и в делничен ден, сряда и петък е ден за пост според църквата, но май пак разрешават в България. Важно е да не е срещу голям религиозен празник, защото тогава има ограничение.

Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: януари 14, 2012, 17:18:18 »

Знаете ли дали може да се сключи църковен брак в делничен ден? В събота знам, че не може (не е прието, то с плащане всичко може)  huhhuh.gif
Mоже в събота, ние днес запазихме дата . Няма ограничения в деня, стига да не е по време на пости .
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: януари 14, 2012, 17:29:49 »

И аз знам, че може в събота. Друг въпрос е доколко това е съобразено с църковните канони. Според църквата е най-добре в неделя или петък, но се оравят във всеки ден от седмицата, стига да не е срещу голям празник или да се пада по време на пости, но и това е според самия църковен служител.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #130 -: януари 14, 2012, 20:32:15 »

Помолих шаферката да ни запази църквата за събота, каза, че не е имало проблеми.
Активен
mu_ry
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #131 -: януари 16, 2012, 11:54:05 »

здравейте, момичета,
имам въпрос , четох че за църковен брак ни трябват и кръщелни свидетелства на кумовете. Само че нашия кум не е българин, кръстен е, но няма идея къде му е кръщелното.Дали това е задължително изискване, няма ли нещо което се прави при такъв случай ? Много ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне
Активен
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: януари 16, 2012, 11:56:30 »

здравейте, момичета,
имам въпрос , четох че за църковен брак ни трябват и кръщелни свидетелства на кумовете. Само че нашия кум не е българин, кръстен е, но няма идея къде му е кръщелното.Дали това е задължително изискване, няма ли нещо което се прави при такъв случай ? Много ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне

Най-добре попитайте в църквата, където сте решили да бъде церемонията
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 16, 2012, 16:32:31 »

здравейте, момичета,
имам въпрос , четох че за църковен брак ни трябват и кръщелни свидетелства на кумовете. Само че нашия кум не е българин, кръстен е, но няма идея къде му е кръщелното.Дали това е задължително изискване, няма ли нещо което се прави при такъв случай ? Много ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне

Нашият кум не беше българин, християнин, но не православен - не му изискаха нищо, не трябваше да е кръстен, дори не искаха да е миропомазан. Така че наистина зависи от църквата - в Света София например са много по-стриктни. Ходете и питайте и си записвайте имената на кой какво ви е казал, за да няма обърквания.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 16, 2012, 16:37:49 »

В нашата църква държат да е кръстен , но и аз като Ариел те съветвам на място да попитал, но не поповете, а жената която води регистъра и записва .
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines