Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:35:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166667 пъти)
 
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #105 -: декември 16, 2011, 13:51:38 »

AIVEN ,датата е сменена на 28.04,оказа се,че 21.04 е работен sad
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: декември 16, 2011, 14:19:18 »

Миме, само църковната церемония ли преместихте, нали другото вече беше ангажирано за 21ви ? shok
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #107 -: декември 16, 2011, 15:15:08 »

Еми,навсякъде сменихме датата ,по принцип ритуалната беше запазена" по телефона,но като отидох там,никои нищо не пазеше,затова се записах на 28.04.За ресторанта не беше проблем,защото и за 21 и за 28 нямаше сватби:)))Църква не съм ангажирала още,но чакам да ми преведът майчинството :'(Снощи сънувах църквата Света София,не знам защо,затова тези дни ще проверя за нея:))Някои знае ли какви пари струва венчавката там:))Еми в крайна сметка имам ритуална и ресторант за 28.04:))
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: декември 16, 2011, 15:52:13 »

Аз съм вярваща и смятам че не е случайно че си сънувала тази черква точно!
 А по практичната тема, виж с търсачката тук в форума колко е венчавката там или виж телефон ако имат им звънни да питаш, да не изпуснеш датата smile. Чела съм назад по темата че там струва 300 лв, но ти все пак свери инфото. give_rose
Активен
juliet
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #109 -: декември 16, 2011, 17:10:31 »

Септември месец се венчахме в Света София - 300 лева беше.
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #110 -: декември 17, 2011, 16:56:17 »

Жулиет благодаря за отговора Bravo
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: януари 01, 2012, 11:55:50 »

Здравейте, търсих из форума, но не намерих отговор на своя въпрос. Знам, че се иска младоженците да представят кръщелно свидетелство. Проблема идва, че годеникът ми не разполага с такова (кръстен е, но в друга държава, където по онова време не са издавали документ). Наистина ли е абсолютно задължително, или можем да се разберем със свещеника?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: януари 01, 2012, 16:07:05 »

Здравейте, търсих из форума, но не намерих отговор на своя въпрос. Знам, че се иска младоженците да представят кръщелно свидетелство. Проблема идва, че годеникът ми не разполага с такова (кръстен е, но в друга държава, където по онова време не са издавали документ). Наистина ли е абсолютно задължително, или можем да се разберем със свещеника?

Страшно е индивидуално според църквата, в която отидеш. В едната църква ще ти кажат, че не може, 50 метра по-надолу в другата ще ти кажат, че няма проблем, в третата ще ти кажат, че трябва да го помиропомажат и тогава няма да има проблем, в четвъртата ще поискат обещание (клетва) пред Бога, че наистина е кръстен и това ще им е достатъчно. Това е моят опит с църквите в София, понеже ние също имахме дилема преди сватбата ни. Просто въпрос на говорене със свещеника. И имай предвид, че в една църква има няколко свещеника, така че като говориш с някого питай за името му, за да не ти кажат после, че не може и поне да имаш име за референция. Успех!  give_rose
Активен
buburina
Новак
*
Публикации: 15



« Отговор #113 -: януари 04, 2012, 12:11:10 »

Сигурно наистина, както и с цените за венчавка, навсякъде е различно. Ние специално заради същия проблем бяхме питали в "Покров Богородичен", църквата при х. Родина, и там ни казаха, че е достатъчно въпросният човек да подпише декларация, че наистина е бил кръщаван...
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: януари 04, 2012, 16:53:56 »

Благодаря за отговорите. И аз предположих, че няма някакво строго правило, все пак не става въпрос за нарушаване на закони, а на някакви вътрешни правила на самата църква. Май в крайна сметка всичко зависи от конкретната църква: и продължителността и самата церемония и нещата, които трбява да се носят...
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: януари 05, 2012, 19:56:53 »

Момичета имам голям проблем.Баща ми е говорил със попа който ще ни венчае и той иска нашите кръщелни и тези на кумовете,иначе нямало да ни венчае.И тук идва проблема,не можем да намерим моето кръщелно,а милото едно време е кръщаван на Рилския Манастир и тогава било на Великден,имало много деца за кръщаване и не са им дали документ  huhhuh.gif
За кумовете не знаем дали и те разполагат със кръщелни.Ами, ако се кръстим на ново???? crazy
Не мога да разбера защо толкова държат на тези кръщелни.На дали някой ще отиде да лъже ,че  е кръщаван, а всъщност да не е .
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: януари 05, 2012, 20:48:24 »

О...това звучи доста неприятно. Или трябва да обясните на попа как стоят нещата и да го помолите да ви венчае все пак, а ако не се съгаси...ако не е късно може да потърсите друга църква. Варианта да се кръщавате специално, при условие, че сте кръстени ми се вижда граничещ с лудост...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #117 -: януари 05, 2012, 21:27:07 »

maianiki, ако не се пази кръщелното, може да се отиде на място в църквата/манастира, в който е извършено кръщенето и би трябвало като си кажете имената и датата, или поне приблизително кога сте кръщавани, да ви издадат дубликат. Поне така съм чувала от свещеник. Да се кръстите отново е напълно невъзможно след като се кръстени вече.
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: януари 06, 2012, 11:19:18 »

То хубаво,аз ще отида до черквата и ще потърся да ми издадат дубликат,но на милото въобще не са издавали тогава кръщелни,може дори да не съществува в архивите?.А Рилския Манастир е доста далече от нас......
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: януари 06, 2012, 14:57:18 »

То хубаво,аз ще отида до черквата и ще потърся да ми издадат дубликат,но на милото въобще не са издавали тогава кръщелни,може дори да не съществува в архивите?.А Рилския Манастир е доста далече от нас......

Опитай по телефона .Може да се получи и да ти го изпратят
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines