Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:50:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166678 пъти)
 
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #75 -: ноември 07, 2011, 20:22:37 »

Благодаря за отговорите на всички  smile Ще взема най вероятно тия от 10лева понеже наистина ми харесаха много апък каквото сабя покаже, дано всичко да бъде наред   pleasantry
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: ноември 10, 2011, 08:21:12 »

Препоръчайте ми хубава църква с места за паркиране. Гражданския брак ще е в Красно село, а ресторанта - Панорама на Парк-хотел Москва. Трябва ми нещо или близо до някое от двете места или нещо по път.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #77 -: ноември 10, 2011, 18:07:12 »

Точно срещу залата в красно село, в квартала има една много хубава църква, наскоро основно обновена. Мисля , че се казваше Рождество Богородично или нещо подобно (да не бъркам). Църквата на пл. Ручей ти е в района( на бул България до Шел), а попътя най-добрия вариант е Семинарията.В Семинарията има и градина, фотографът може да се изяви там. Абе хора, тези консултации ги дават видео и фото екипа, вие не питате ли, или редовно ги наемате като последна дупка на кавала?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #78 -: ноември 10, 2011, 19:36:31 »

Църквата на площад Ручей е много красива от вътре, дори ми харесва повече от семинарията, но пък е на едно никакво място sad В най-големия прах и трафик. По добре семинарията.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: ноември 10, 2011, 19:45:17 »

Все си мисля, че фото мога да наема и догодина, докато църква мисля да запазя по-скоро. Смятам, че форумът е за да се пита и не съм засегнала никого по този начин.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #80 -: ноември 10, 2011, 20:08:16 »

Срещу х-л Хилтън в градинката зад спирката на автобусите на бул. Евлоги Геортиев. Се намира Свето Преображение Господне. Много красива църква. Няма специален паркинг но място за паркиране има. smile
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #81 -: ноември 10, 2011, 22:51:48 »

Точно срещу залата в красно село, в квартала има една много хубава църква, наскоро основно обновена. Мисля , че се казваше Рождество Богородично или нещо подобно (да не бъркам). Църквата на пл. Ручей ти е в района( на бул България до Шел), а попътя най-добрия вариант е Семинарията.В Семинарията има и градина, фотографът може да се изяви там. Абе хора, тези консултации ги дават видео и фото екипа, вие не питате ли, или редовно ги наемате като последна дупка на кавала?

Струва ми се странно да попитам фотограф за църква. Най-логично е да се избере църква, съответно поп, който е свързан по някакъв начин с хората. Фотографът ми може да не е религиозен, да е от друга религия и т.н. и определено не му влиза в задълженията да препоръчва църкви.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #82 -: ноември 11, 2011, 00:11:31 »

Да, не му влиза, но Той влиза в много църкви. Предполага  се, че е доста по осведомен от вас, може да помогне при добро желание.Същото важи и за видеото. Религиозни или не, посещават въпросните заведения служебно.Наблюдават какво поръчват хората, забелязват къде бъркат и какви грешки правят. Всичкото това, пак при добро желание.А може и да не ви помогнат, тях какво ги интересуват вашите проблеми? Грей, дали схвана, за какво ти говоря? За 2 вида професионалисти, различно съпричастни с вас. Имаше една друга тема, май беше съвети към професионалистите, в която Вие изисквате , човек да е съпричастен с вашия най-важен ден. А когато човек е съпричастен, вече се дразните, пишете, че не му влиза в работата.

За Весето87 - знаеш ли, може другата година да си наемеш фотограф, а може и да не можеш, да са останали само щтракачите. Може да отидеш при него, когато всичко вече си направила, включително програмата за деня. И случайно да се окаже, че човека иска да те снима на Луната. А може да се окаже, че няма никакви буфери време за фотосесия, или те не стигат. Пък ти вече си си организирала сватбата, без да попиташ човека какви са му условията, за да ти даде гаранция за това което искаш.ОООО, всъщност , забравих, за какви условия става въпрос, та той е професионалист, да се оправя както си знае.Много ни подценявате, ние първи отиваме на една сватба и последни си тръгваме.Кой може да ти каже повече - булка била на 1,2 - 5 сватби или ние дето ходим на по 30 и повече годишно. Щом ти се предлага, защо да не попиташ? Ами ето ти добро решение за теб - Семинарията с чудесната си градина. Но може твоя фотограф да не иска да те снима там, да иска например на жълтите павета.Тогава избора на Семинарията не е добър. Естествено изключваме възможността в които имаш други мотиви за избор( църква или свещенник на който държиш).
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: ноември 11, 2011, 07:47:48 »

Делийски, не си прав, с най-добри чувства. Имам уговорка с фотограф, просто не сме уточнявали нещата. Никога не съм си и помисляла да питам него за църква, не съм се сещала. Разбирам, че като професионалист, може би се чувстваш засегнат от това, че не се търси вашето мнение по тези въпроси. Но пак казвам - едва ли много булки искат съвет от фотографа при избора на църква. Не казвам, че така е правилно, а просто такива са фактите. Не смятам, че има нужда от нападателен тон. Всеки сам решева за себе си.
Активен
juliet
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #84 -: ноември 11, 2011, 09:33:01 »

Ами ето ти добро решение за теб - Семинарията с чудесната си градина. Но може твоя фотограф да не иска да те снима там, да иска например на жълтите павета.Тогава избора на Семинарията не е добър.

Добре де, извинявайте, че се хващам за думите, ама какво значи фотографът ти да не иска да те снима еди къде си? Това е човек, който младоженците наемат да заснеме сватбеното им тържество. Съответно младоженците са клиента и те поставят някакви условия все пак. Или не ние трябва да сме благодарни, че съответния фотограф е благоволил да ни вземе парите и да ни снима...еми извинявайте ама ми се струва, че нещата нещо са се пообъркали. Включително скоро на една сватба, на която бях, фотографът заяви, че без него няма да има сватба, така че няма нужда да бърза (нещо закъсняваше)...а дали е така?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #85 -: ноември 11, 2011, 14:06:58 »

 :offtopic:Джулиет, не се ми прочела  поста правилно, чети между редовете. Когато отидеш при фотографа, първо ти си поставяш условията, какво точно искаш от него. После обаче, за да си гарантирано доволна, е редно да чуеш и неговите условия. И те трябва да са съобразени с конкретната обстановка. Аз също се жених наскоро. Фотографа ми беше чужденец и си съобразих точно църквата с това което искам да получа(и естествено църква която харесвам). Всъщност, аз може би не съм се изказал съвсем правилно - никой и нищо не ви налага. Вие може да попитате, човекът може да препоръча , и пак вие сами си избирате. Например - искате хубава сесия в парк, искате църква да ви влиза в района, една бърза консултация с изпълнителя на снимките няма да ви е от вреда. Обаче другия вариант е - не искате снимки в парка, искате да се снимате на вода(шадраван) и архитектура. Но искате църквата , пак да ви е на път. Ами с маршрута на Весето, семинарията не става, защото шадравани и архитектура има в центъра. Значи избира си една от другите 2 църкви или една от многото в центъра.И работата става без да има сърдити. И като човек ви даде съвет, много нападате. Обаче не си правите сметка за някои неща - идвате при нас последно, всичко свършен факт. Оставили 30мин за фотосесия, и поставяме условия - искаме това и това. Ама никои не попитал, че това което сте го харесали е станало за 2 часа например. Сега се надявам да стана малко по ясно. От питане глава не боли, голяма грешка е, че пренебрегвате хората които знаят най-много. Между другото забелязах, че много се дразните на професионалното мнение. Пиша доста последните 2 седмици, защото имам малко свободно време. А и защото както казах, и аз бях от другата страна на камерата. И защото, макар от 10г да съветвам хората, и аз допуснах почти същите грешки като много от моите клиенти при организацията на сватбения ден. Друг е факта, че аз пиша с истинското си име, а половината тука са лъжебулки ( най-вече сватбени агенти). Такива хора, дават нереалистични съвети, само за да ви се харесат с мнението си. Но добре, мисля да спра със съветите си, щом няма кой знае каква полза.Останете си със здраве.
« Последна редакция: ноември 11, 2011, 14:09:14 от Deliysky » Активен
juliet
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #86 -: ноември 11, 2011, 14:30:18 »

Оспамихме темата...Така както го разказваш вече съм съвсем съгласна. Може би аз забравям, че има и булки, които имат милион и едно желания и сами взимат решение, че ще станат без да попитат всъщност човека, който ще трябва да ги реализира. Може би се сблъсках с прекалено много "професионалисти", които упорито се опитваха да ми обяснят, че снимките са най-важната част от събитието, с което пък аз не съм съгласна. Истината е, че двете страни трябва да се изслушат кой какво иска и кой какво предлага.
Специално в моя случай, знаех, че си избирам по-тъмна църква, но това си беше мое осъзнато решение, защото държах точно и конкретно на тази църква и съответно не съм очаквала шедьоври от снимките.
« Последна редакция: ноември 11, 2011, 14:32:45 от juliet » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: ноември 15, 2011, 14:26:08 »

Вече имаме и църква. Съобщавам актуална информация.  Wink За храма в семинарията венчавката струва 230 лв. Най - късният час, които дават е 17.15, защото в 18.00 имат някаква служба.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #88 -: ноември 15, 2011, 14:50:41 »

съгласна съм с Deliysky  good
когато се изисква от фотографа нещо конкретно, задължително трябва да се обсъдят всички детайли. Обикновено хората, които не са запознати с работата на тези професионалисти нямат представа как точно протича всичко, колко време е необходимо, други някакви условия..  pardon Представят си нещо, което обаче не винаги отговаря на реалността - като време, възможности и тн.  nea Затова - говорете! обсъдете всичко с фотографа, който сте си харесали! Не се притеснявайте да го питате за всичко, което не ви е ясно, което ви притеснява(за неговата работа или за протичането на сватбата).  good Deliysky е прав - фотографите непрекъснато снимат сватби и са били свидетели на всякакви ситуации, посещавали са всякакви места... Могат чисто човешки да ви кажат мнението си дори и за църквата  Wink ако страшно много сте си харесали някакво място, но не сте предвидили нещо, просто защото не сте били там, и не ви се е наложило...но на тях им се е случвало вече, ставали са свидетели и може да ви помогнат със съвет и да ви спестят неприятна ситуация  Wink факт е, че те са се нагледали на всякакви неща, за разлика от повечето булки, които са организирали само собствената си сватба  pardon тяхното мнение не бива да се подценява, а да ви помага, да ви накара да погледнете нещата от по-друг ъгъл..  good
но, в крайна сметка, всеки сам преценява кой източник му е достоверен  pardon
Активен
kartichka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: ноември 15, 2011, 15:13:18 »

и ние имаме вече църква "Света София"   danceg
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines