Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:51:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166680 пъти)
 
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #45 -: ноември 03, 2011, 09:48:56 »

Цената е различна - всяка църква обявява различна такава. Добре е църквата да е близо до мястото, където ще е подписването - т.е. дали ще е в Гражданското или с изнесен ритуал. Според мен Св. Богородица и Св. Константин и Елена са сред най-често избираните. Нашата беше в Св. Димитър, много сме доволни - чистичка, реставрирана и попът беше много мил, шегуваше се, не ни претупа и ни предразположи да сме спокойни и усмихнати. Другото, което трябва да вземеш предвид е, че в събота църквите не правят венчавки преди 17.00 - всяка църква решава от колко часа ще е най-ранната венчавка - в някои е от 17.10 (както беше при нас), а в някои - чак от 18.00 (мисля, че в св. Богородица беше така). Това трябва да го обмислиш, ако ще правите фотосесия след венчавката - да имате време за всичко.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: ноември 03, 2011, 09:53:01 »

Моля да ми препоръчате хубава църква в района на Красно село София или нещо възможно най-близо.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: ноември 03, 2011, 10:07:01 »

FREIA, в различните църкви цените са различни. Ние сме в Света Богородица и платихме 200 лв. В случай, че искаме украса- още 50 или 100 лв. отгоре. Първият час, в който могат да венчават в събота е 17.45. В Света Петка сумата е 150 лв. с включена украса. Наясно съм с цените само в тези две църкви.
« Последна редакция: ноември 03, 2011, 10:11:21 от sunset » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #48 -: ноември 03, 2011, 10:31:29 »

Моля да ми препоръчате хубава църква в района на Красно село София или нещо възможно най-близо.
може да погледнеш списъка с храмове на територията на София: http://bg-patriarshia.bg/index.php?file=sofia_diocese_temples.xml
в кой ресторант избрахте? защото църквата може да бъде и близо до ресторанта, или по средата на пътя (между обредния дом и ресторанта).
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: ноември 03, 2011, 10:52:42 »

И аз това мислех. Ресторанта ще е Свети Валентин. Поне за сега, защото подробностите ще се учотняват чак през януари. И още нещо - трябва така да организираме нещата, че да не си пресичаме пътя като тръгнем от нас. smile Поне така прочетох де, че не трябва да се движим по един и същи път между ритуалната зала, църквата и ресторанта и не трябва да се връщаме. smile
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #50 -: ноември 03, 2011, 11:00:17 »

поне за сега имаш преддив, че не сте го запазили  huhhuh.gif
ако ще е той, мога да ти препоръчам "Преображение Господне" - 1421 ул. "Ралица" № 2, тел. 865 69 26.
мъничка църква, но вътре е като след ремонт, свежо и приятно, без опушени стени (за мен това е основен критерии при избора, защото снимките иначе не се получават добре nea а и гостите не им е комфортно.. някои църкви да доста неподдържани). Друг вариант е семинарията. и на двете места има приятна градинка, в която стават красиви снимки.  good
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: ноември 03, 2011, 11:05:04 »

Ами и аз не знам как да го нарека. говорихме няколко пъти с управителя, записал ни е за 12 май, но каза, че ще уточняваме нещата януари. Не се притеснявам де, защото имам и други варианти. Аз мислих за Покров Богородичен до Руски паметник. Казаха ми, че там също ставали много хубави снимки.
« Последна редакция: ноември 03, 2011, 11:07:40 от veseto_87 » Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #52 -: ноември 03, 2011, 11:30:07 »

Покров Богородичен има градинка и там се правят много снимки.  Църквата е хубава и отвътре, свещенниците са приятни.
Активен
FREIA
Любопитен
*
Публикации: 29


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: ноември 03, 2011, 11:35:30 »

Аз май се насочвам към "Св.Иван Рилски".Тези дни ще отида да проверя как стоят нещата.Нашата сватба е в неделя и ще е по-лесно с часовете.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #54 -: ноември 03, 2011, 11:39:12 »

Ами и аз не знам как да го нарека. говорихме няколко пъти с управителя, записал ни е за 12 май, но каза, че ще уточняваме нещата януари. Не се притеснявам де, защото имам и други варианти.
това ми звучи доста..несериозно? huhhuh.gif платили ли сте капаро? ако не сте-има голяма вероятност някоя по-голяма сватба или младоженци с капаро да ви вземат ресторанта.. beating Това, че ще "уточнявате януари" по-скоро ми говори, че искат да ви вземат повече пари с новите си куревти за 2012  beating да, по принцип при ангажирането на ресторанта има доста неща, които се уточняват, но това става след капаро и запазване на датата... не е нормално да ви държат в несесугурност  crazy дори и да имаш други варианти, все пак имай предвид, че ресторантите лека-полека се пълнят вече. за януари не знам какво ще е останало.. да не се озовете в неприятна ситуация  nea
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: ноември 03, 2011, 11:54:22 »

Знам, че е така, но за момента изчаквам. Там едва ли може да се направи по-голяма сватба от нашата, просто няма как да се съберат повече хора. Просто за момента там условията най ме устройват и като цени - и на кувертите и на спането. А и ресторанта много ми харесва.
Приемам предложения за ресторанти в темата за ресторантите и на лични, че все пак това е тамата за църковния брак. smile
« Последна редакция: ноември 03, 2011, 14:21:39 от veseto_87 » Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #56 -: ноември 04, 2011, 15:06:12 »

     Момичета можете ли да ми кажете по какво трябва да познавам свещите като ги купувам дали няма да се стопят много бързо като се запалят или да клюмнат    crazy  Извинявам се ако въпроса ми е глупав, но вчера видях едни, които много ми харесаха бяха на цена 10лв. двете. Моята братовчедка ми каза, че щом били толкова ефтини значи нямало да са хубави  cray а на мен толкова много ми харесаха... Тя ми каза, че добрите били около 20-ина лева.
Активен
juliet
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #57 -: ноември 04, 2011, 17:08:33 »

На нас от църквата, в която бяхме, ни казаха да си купим свещите директно от тях (не че го уважавам като практика, ама сега това няма да го коментирам) Факт, че свещите си бяха от църковен восък (бяха си с цвета на църковните свещи, а не бели) и нямахме абсолютно никакъв проблем с тях - нито прокапаха нито се огънаха. Цената им беше 32 лева като си ги купуваш директно украсени.
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #58 -: ноември 04, 2011, 17:53:17 »

   На мен не са ми казвали такова нещо  crazy Иначе има ли вариант, в който да се разбере дали восъка е качествен?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #59 -: ноември 04, 2011, 18:19:20 »

         Има, да, по цвета най-вече. В БГ истинските са малко по-тъмни. Виждал съм обаче и гръцки, който са от чист восък , и са  бели. Всъщност проблема е, че восъка се смесва с парафин и други разни неща.Като резултат свещите стават по-прозрачни и по лесно се топят и огъват.Восъчните са по-плътни и сместа изглежда по непрозрачна и нехомогенна. Едва ли ще се ориентирате по моето неясно обяснение, затова просто попитайте свещеника в най-близката  църква. Без да пипнеш едни истински, трудно ще направиш разликата.
« Последна редакция: ноември 04, 2011, 18:21:10 от Deliysky » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines