Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:29:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166655 пъти)
 
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #30 -: октомври 25, 2011, 21:33:46 »

Мерси, момичета, и аз мислех, че не може, но знам ли - не бях сигурна. Ще го умувам още   pardon. Най-вероятно просто ще подпишем няколко дена преди това само с няколко гости и вече в деня ще направим църковния брак и почерпката в ресторанта.  give_rose
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 25, 2011, 23:29:27 »

Не може. На църковния ти искат акт за граждански брак.

А вече не би трябвало да е така, това изискване отпадна тихомълком с новия Семеен кодекс, в сила от октомври 2009г. Изрично махнаха от текста на закона тази част. Просто третират църковния брак като такъв без правно значение. Би трябвало и църквата да актуализира изискванията си в тон със закона.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 26, 2011, 08:25:42 »

А вече не би трябвало да е така, това изискване отпадна тихомълком с новия Семеен кодекс, в сила от октомври 2009г. Изрично махнаха от текста на закона тази част. Просто третират църковния брак като такъв без правно значение. Би трябвало и църквата да актуализира изискванията си в тон със закона.
good

 В новия СК няма изискаване за поредност на гражданския и църковния брак. Вторият няма юридическа стойност. Аз съм от Пловдив и тук не те задължават да сключиш граждански брак преди църковния. Разрешено е изнасянето на книгата извън ритуалната зала за тези, които искат изнесена церемония по подписване.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #33 -: октомври 26, 2011, 10:10:42 »

sunset, и аз съм от Пловдив
Момичета, благодаря ви за разясненията значи все пак ще се пробвам да организирам нещата така - първо църква и после граждански брак. Всичко това заради силното ми желание да избегна - взимане на булката, младоженеца и свързаните с това ритуали(просто не ни подхождат   pardon). Прочетох идеята на едно момиче тук от форума младоженецът да чака пред църквата и страшно ми допадна yahoo и мисля и ние да направим така. Просто в представите ми е по-красиво да ме чака пред църквата отколкото пред гражданското и за това мисля за варианта - първо през църквата и от там вече всичко останало  blush
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #34 -: октомври 27, 2011, 15:02:31 »

   Здравейте ще се опитам да бъда по кратка. Ние ще сключваме брак на 7 януари 2012г. Предварително бяхме питали в църквата дали е проблем датата тъй като преди това е Богоявление и тогава попа ни каза че няма да има проблем защото забраната за брака е ДО 6  януари дори го пише и в календарчетата продавани в църквите. Уви днес като отидох да ни запишат ми казват че неможе ....  cray  ако сме искали можело след 10 януари. Моля ви ако някой е имал подобен проблем да сподели . Навсякъде другаде сме запазили необходимите неща  cray
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #35 -: октомври 27, 2011, 15:28:38 »

с един и същи човек ли разговаряхте и двата пъти?
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #36 -: октомври 27, 2011, 15:51:50 »

Да. Предния път като ходих беше само единия свещеник, а днес като ходих бяха няколко включително и този с когото говорих. Бяха единодушни че не може  nea
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #37 -: октомври 27, 2011, 15:52:58 »

Да. Предния път като ходих беше само единия свещеник, а днес като ходих бяха няколко включително и този с когото говорих. Бяха единодушни че не може  nea
Попитайте и в някоя друга църква,то е ясно че църковния канон не се спазва на 100%
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #38 -: октомври 27, 2011, 15:57:41 »

 преди малко говорих с моя близка ако може да ми свърши работа да попита в църквата до която тя е близо и са и казали че няма да има проблем за 7 януари  yahoo да се надявме че докато отида да ни запиша  няма да измислят друго   crazy
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #39 -: октомври 27, 2011, 16:01:31 »

преди малко говорих с моя близка ако може да ми свърши работа да попита в църквата до която тя е близо и са и казали че няма да има проблем за 7 януари  yahoo да се надявме че докато отида да ни запиша  няма да измислят друго   crazy

След записване /поне тук в Бургас/ в църква ти дават документ със записана дата и час на светото венчание.Би трябвало и на теб да ти дадът съшо някакъв документ.Успех
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #40 -: октомври 27, 2011, 16:05:46 »

Благодаря ви много  give_rose  тук става въпрос за Стара Загора ...  а кръщелните и заплащането кога стават?
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #41 -: октомври 27, 2011, 16:08:15 »

Благодаря ви много  give_rose  тук става въпрос за Стара Загора ...  а кръщелните и заплащането кога стават?

Обикновено е хубаво да платиш като се записваш ,да не би някой да ти отмъкне датичката
Кръщелните се носят в деня на сватбата!Документа за църковния брак се издава в деня на сватбата!
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #42 -: октомври 27, 2011, 16:41:51 »

радвам се, че си намерила друг вариант. най-добре капарирай/плати, каквото предпочитат за да е сигурно и да си спокойна. успех!  smile

п.с. ...и разбира се вземи документ за това
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #43 -: октомври 27, 2011, 17:07:52 »

   Разбира се   girl_wink Още веднъж много ви благодаря  hi
Активен
FREIA
Любопитен
*
Публикации: 29


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 03, 2011, 09:32:18 »

Момичета,каква е цената на църковния ритуал за гр.Пловдив.Може да препоръчате и някоя църква.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines