Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 04:14:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166627 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #15 -: октомври 03, 2011, 10:20:32 »

записче  blush

и да не е съвсем голо...плануваме следващия септември да си спретнем сватбата smile
Четох доста назад в темите, но не видях да сте обсъждали петъчен църковен брак...има ли някакви пречки?
Сватба не може да се прави нито в петък нито в събота. Ако някой го прави то това си е за негова сметка. Петък е ден на който Господ Иисус Христос е разпънат на кръста. Събота е ден в който се почитат починалите, ходи се на гробище, панахиди и пр. Питайте сега, за да не питате после. Сватбите са по желание а разводите по принуда.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #16 -: октомври 03, 2011, 18:29:35 »

Сватба не може да се прави нито в петък нито в събота. Ако някой го прави то това си е за негова сметка. Петък е ден на който Господ Иисус Христос е разпънат на кръста. Събота е ден в който се почитат починалите, ходи се на гробище, панахиди и пр. Питайте сега, за да не питате после. Сватбите са по желание а разводите по принуда.

Моля те недей с лошо  diablo, всички са тук за да попитат, а на свещениците име работа да си знаят правилата и да не ги преиначават за сметка на някой друг лев за допълнителни ритуали.
Активен
daisyto
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #17 -: октомври 03, 2011, 19:37:20 »

Момичета чували ли сте нещо за увеличаване на таксите за църковен брак. Чух по телевизията, че мислели от Светия Синод да ги увеличават, но не разбрах дали няма да е само фиктивно, защото според техния ценоразпис венчавката струва 60 лв., а знаем реалните цени какви са? shok
Активен
Ireene
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #18 -: октомври 04, 2011, 14:37:07 »

Здравейте момичета,

Стягам сватба за догодина, но се сбъсках със следния казус, който въобще не бях предвидила.. кума ни е католик??! Сватбата ще е в Пловдив и вече проверих в една църква, но от там тотално ме отрязаха и казаха, че не е възможно да ни венчаят, освен ако не се прекръсти..което е малко вероятно. Сега тук чета, че на места е възможно дори един от младоженците да е католик и пак ги венчават... ако може някой, който е изпадал в подобна ситуация да сподели и дали изобщо е възможно да се направи изключение по този въпрос? Благодаря ви.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #19 -: октомври 04, 2011, 16:35:09 »

Моля те недей с лошо  diablo, всички са тук за да попитат, а на свещениците име работа да си знаят правилата и да не ги преиначават за сметка на някой друг лев за допълнителни ритуали.

Аз само казвам каква е истината. Понеже видях, че някой се интересува. А това, че вече за пари и свещениците си затварят очите... това е лошото, а не аз които го казвам. После да не се чудят "що така станало"??? еми така е ... каквото начало поставиш, така ще е и за напред. Поне да вземат да ни викат да им свирим и на разводите  danceg danceg danceg Като се женят, тумба лумба.....100 човека...а като се развеждат само двамата. funnytooth funnytooth funnytooth
« Последна редакция: октомври 04, 2011, 16:47:45 от AIVEN » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #20 -: октомври 04, 2011, 21:58:21 »

AIVEN  diablo стига де, на някои хора им се случва да се разведат, ама това не е щото не са питали или щото нямат ДиДжей за съдебната зала. Никой не е  застрахован, но пък момичетата които пишат в тази тема са последните, които искат лош край, нали за това толкова старателно изучават всичките канони, та ако свещеника не внимава да внимават те.

Има теми в този форум където други момичета откровено си оплюват половинките, може на тях да предложиш услугите си за развода.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #21 -: октомври 10, 2011, 10:32:29 »

Извинявам се, че бях малко циничен но се надявах този път да ме чуят. От доста време се пише тук за тези неща но никой не обърна сериозно внимание. Даже започват да спорят как не било вярно и т.н. Като искат да се женят по свой начин защо въобще ходят в църквата. Да си направят само граждански брак. sad Дали са наясно, че църквата не дава лесно развод, или поне не би трябвало. Сега ще кажете, че свещениците са виновни... вероятно е така но ние не сме тези който ще ги съдим. От нас зависи следното: Като знаем, че по канон не се полага венчавка в съботен ден да не ходим да питаме в църквата и да не изкушаваме по този начин свещеника. И той е човек като нас. Като си помисли че ако той не ви венчае в събота ще отидете при друг, в друга църква...и така се случват нещата.
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 10, 2011, 10:50:17 »

Ireene аз съм католичка а моят съпруг православен при нас нямаше проблем имахме църковен брак и когато питах отчето каза че това вече са отживелици за католици и православни попитай ако можеш на друго място .
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #23 -: октомври 12, 2011, 19:27:58 »

Ireene аз съм католичка а моят съпруг православен при нас нямаше проблем имахме църковен брак и когато питах отчето каза че това вече са отживелици за католици и православни попитай ако можеш на друго място .
Отживелици значи!!! GROAN GROAN GROAN Ето това имах в предвид в предишният си пост. Не се говори за църковен брак а за антицърковен. NO Редно ли е да се толерира подобно поведение. Не искам да повярвам, че това са думи на свещеник. В този ред на мисли не би трябвало да има проблем да се оженят православен с будист??? Проблеми определено има но да се върнем на брака с католик. Вероятно и привидно няма проблеми за хора които са далеч от религията и тя за тях е само един етикет който трябва да се спазва. Ако такива хора влизат в църква за пръв и последен път когато се женят вероятно няма да има видими проблеми. Но какво става ако редовно посещават православни храмове???  Единият се кръсти правилно а другият наобратно!!! Единият почита иконите а другият не. Католикът обаче почита статуи каквито няма в православните храмове. Жени "свещеници", гейски бракове. Символа на вярата е друг. Какво означава това ли??? Ами все едно за еиният изневярата да не е проблем а за другият това да е недопустимо. Как мислите, дали има проблем??? Разликите са толкова много че е невъзможно да бъдат изброени тук. Преди векове когато католическата църква се е отделила от православната такава в последствие от католицизма  за по-малко от 100г. са се пръкнали повече от 7000 секти, деноминации и т.н. Нямам нищо против решението на някой който е сключил такъв брак но не е редно тук да се толерират тези бракове. Може би ако се раздели темата. Православните  бракове да са в отделна тема. По този начин няма да стават недоразумения и погрешните съвети ще бъдат избегнати до известна степен.
« Последна редакция: октомври 12, 2011, 19:44:23 от AIVEN » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #24 -: октомври 25, 2011, 12:17:42 »

не съм особено наясно с църковните въпроси и смятам, че е редно да скючиш църковен брак, ако наистина посещаваш църква редовно, спазваш каноните и т.н. просто заради самата идея, че така се прави не мисля, че е редно... църковен брак няма да сключваме, но бих искала да имаме благословия. правят ли се такива в събота?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 25, 2011, 13:26:04 »

Моля ,дискутирайте брака между католици и източно православни тук .И преди да зададете въпроса си ,прочетете по-голяма част от форума ,а не първата тема ,която ви попадне.

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,25333.0.html
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #26 -: октомври 25, 2011, 15:42:56 »

Момичета, имам въпрос - възможно ли е според вас да сключим първо църковен брак и след това гражданския (изнесена церемония) в един ден? 
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #27 -: октомври 25, 2011, 15:50:37 »

според мен не. трябва да скючиш граждански и след това църковен.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 25, 2011, 16:32:08 »

Не може. На църковния ти искат акт за граждански брак.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #29 -: октомври 25, 2011, 16:36:18 »

Всъщност може, ако във вашата община изнесената церемония е само театър. Отивате си предишен ден до гражданското, оформяте документите и после за ваша радост и за умиление на гостите лелката идва в ресторанта, където подписвате празен лист пред публика.

Изнесените церемонии са точно театър на повечето места, а струват поне двойно  smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines