Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 19, 2024, 21:43:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 166543 пъти)
 
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: януари 29, 2013, 21:17:07 »

За бокалите- на сватбата на сестра ми, те си носеха, но не им го взеха...На друга сватба- въобще не се бяха сетили да донесат, а този в църквата беше с отпечатък от червило...

                 
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: януари 29, 2013, 21:43:08 »

Имам и друг въпрос, попа днес каза, че някои свещи много капели и цапали роклята ва булката, затова ни препоръча да си купим от църквата по 2лв. Нали и те ще капят и ще цапат и то в жълто, има ли някакъв вариант да им се сложи нещо и да не капят? Бях чела и за безотпадъчни свещи-дали наистина вършат работа и изобщо некапе восък от тях?
Offtopic Ratatui, малко паникьосано звучиш smile Само спокойно, каквото и да се случи, това е вашият прекрасен ден, дребните неща са без значение, след като се омъжваш за сродната си душа, нали така? smile  Offtopic
Ето един лесен начин да се предпазиш от падане на восък, сигурно си го виждала на Великден:

Другият вариант е свещта да има голяма украса в основата, където я държиш, така ако случайно капне восък, няма да е върху роклята ти. Само ще ти кажа, че по време на венчавката ни изобщо даже не съм се сетила за свещта и дали ще капне восък. Ето снимка:


* свещи.jpg (23.31 KB, 244x493 - видяно 442 пъти.)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: януари 29, 2013, 21:57:13 »

Много благодаря! Наистина доста се поуплаших днес след срещата с попа. flyin, права си! Каквото трябва ще стане, така или иначе и небива един мръсен бокал или няколко икони с милион следи от устни да провалят празника. А и аз пак ще си питам за бокала да си го занесем (теса 2ма попа и другият ми се вижда по-разбран).
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: януари 29, 2013, 22:00:09 »

Много благодаря! Наистина доста се поуплаших днес след срещата с попа. flyin, права си! Каквото трябва ще стане, така или иначе и небива един мръсен бокал или няколко икони с милион следи от устни да провалят празника. А и аз пак ще си питам за бокала да си го занесем (теса 2ма попа и другият ми се вижда по-разбран).
Аз също като момичетата мисля, че попът е имал предвид, че не е необходимо да носите. Аз ви съветвам да си носите и да обясните тактично, че бихте искали с него да направи ритуала. Той не би имал абсолютно никакви причини да ви откаже, особено след като му плащате smile
За целуването на иконата - аз също не я целунах, а само се доближих максимално до стъклото.  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: януари 29, 2013, 22:41:40 »

и аз не забелязах да капят на роклята, щото стисках в шепа свещта, и да е падало нещо , падаше върху ръката ми.вярвай ми, тогава няма да ти пука дори да падат камъни от тавана. pardon
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: януари 29, 2013, 23:16:50 »

Аз също като момичетата мисля, че попът е имал предвид, че не е необходимо да носите. Аз ви съветвам да си носите и да обясните тактично, че бихте искали с него да направи ритуала. Той не би имал абсолютно никакви причини да ви откаже, особено след като му плащате smile
За целуването на иконата - аз също не я целунах, а само се доближих максимално до стъклото.  good
Ratatui въобще не се притеснявай за свещите, и на мен отецът ми предложи да си взема свещи от църковният магазин, но аз казах, че съм си избрала други и той каза ок няма проблем. Относно капането няма такова нещо ( не го мисли). Гледам , че Casky е споменала, че свещите са за кумовете, при нас нямаше такова нещо smilesmilesmile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #456 -: януари 29, 2013, 23:26:05 »

 crazy Ние до свещи не се докоснахме... даже сега си погледнах снимките, да не би аз да съм в грешка, но и на тях през цялото време са в кръстниците, а ние се държахме за ръцете  blum blum blum
Явно в различните краища е различно...
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: януари 29, 2013, 23:43:58 »

Casky най-вероятно е така. Ето при нас, дори и халките като ни разменяше кумата си държахме свещите smilesmilesmile


* 282326_451784414840744_1759682917_n.jpg (57.42 KB, 960x641 - видяно 374 пъти.)
Активен
jutka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #458 -: февруари 03, 2013, 15:45:13 »

Здравейте,
Моля за съвет...спряла съм се на 2 църкви - Църква „Свети Димитър” и Православен храм „Света Богородица” в р-н Подуене. Коя е по-подходяща за църковния брак? В коя могат да се направят по-хубави снимки...Сватбата ще е на 09.06, така че ще е топличко/или поне така се надявам и си го представям/, как са градините? Има ли достатъчно място за гости и паркинг?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: февруари 03, 2013, 17:27:40 »

За църквата "Свети Димитър" в квартал Хаджи Димитър ли става дума? Ако е тя, там няма много къде да се паркира, спират по улицата и отстране на паркинга на блоковете. Градината им не е лоша.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #460 -: февруари 03, 2013, 17:33:40 »


 
Здравейте,
Моля за съвет...спряла съм се на 2 църкви - Църква „Свети Димитър” и Православен храм „Света Богородица” в р-н Подуене. Коя е по-подходяща за църковния брак? В коя могат да се направят по-хубави снимки...Сватбата ще е на 09.06, така че ще е топличко/или поне така се надявам и си го представям/, как са градините? Има ли достатъчно място за гости и паркинг?

jutka, снимала съм в " Св. Богородица", но преди години ( юли, 2006). Тогава хората си пракираха колите отпред на улицата - не си спомням да е имало някакъв конкретен проблем с това. Останало ми е впечатлението за хубава църква/ритуал, вкл. и за снимки. Но ще е хубаво още някой да изкаже мнение...Ще ти пратя линк на ЛС с видео, където може да видиш няколко кадъра оттам smile
Активен
qgeorgieva
Любопитен
*
Публикации: 25



« Отговор #461 -: февруари 03, 2013, 19:23:20 »

Здравейте момичета, нашата сватба е на 13.07., много искахме църковният брак да се сключи в Руската църква, но след известни разочарования от там / цялата е в скеле и цитирам "не знаем до кога ще продължи ремонта, но имаме една малка стаичка отзад..."/ се спряхме на Храм Покров Богородичен на гърба на х-л Родина, стори ми се хубаво и вътре и около църквата. Тази седмица отивам да капарирам. Ако някой е присъствал на ритуал там, ще се радвам да сподели.
Активен
jutka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #462 -: февруари 04, 2013, 16:05:19 »

Най-добре на място за разгледам...това, което намерих в Интернет е малко и недостатъчно, за да добия представа...  "Свети Димитър" в квартал Хаджи Димитър ми изглежда по-нова като сграда, хубаво е да има градинка, за да направим някоя друга снимка и навън. За „Света Богородица” разбрах, че е семпла църква, а от видяното в клипа на ratatui, стигам до извода, че е малко ниска...дано да се бъркам, защото ще правим болейболна сватба и пространството е важно Wink Благодаря все пак...продължаваме с организацията на пълна пара  smile
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #463 -: февруари 04, 2013, 17:06:59 »

Най-добре на място за разгледам...това, което намерих в Интернет е малко и недостатъчно, за да добия представа...  "Свети Димитър" в квартал Хаджи Димитър ми изглежда по-нова като сграда, хубаво е да има градинка, за да направим някоя друга снимка и навън. За „Света Богородица” разбрах, че е семпла църква, а от видяното в клипа на ratatui, стигам до извода, че е малко ниска...дано да се бъркам, защото ще правим болейболна сватба и пространството е важно Wink Благодаря все пак...продължаваме с организацията на пълна пара  smile
Да, може да се каже, че св. Богородица е семпла, но за ниска ...не бих казала , но не и точно просторна pleasantry ...  smile

Здравейте момичета, нашата сватба е на 13.07., много искахме църковният брак да се сключи в Руската църква, но след известни разочарования от там / цялата е в скеле и цитирам "не знаем до кога ще продължи ремонта, но имаме една малка стаичка отзад..."/ се спряхме на Храм Покров Богородичен на гърба на х-л Родина, стори ми се хубаво и вътре и около църквата. Тази седмица отивам да капарирам. Ако някой е присъствал на ритуал там, ще се радвам да сподели.

Ами църквата не е лоша, сравнително голяма е - има място и за сядане на гостите...правят доста сватби заради близостта й с ритуалната зала в Красно село и т.н. ...преди снимах там по-често, последно през 2009, като се направиха някои подобрения, градинката стана по-хубава...Може би оттогава са направили още неща! Имам само малко резерви към свещениците в тази църква - не ми допадат особено, но това е лично мнение...Ако искаш ще ти пусна линк на ЛС?
Активен
qgeorgieva
Любопитен
*
Публикации: 25



« Отговор #464 -: февруари 04, 2013, 18:10:00 »

Цитат
Ако искаш ще ти пусна линк на ЛС?
Да, ще бъда много благодарна  Wink
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines