Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 21:21:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Църковен брак - 5 "  (Прочетена 163235 пъти)
 
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: януари 28, 2013, 10:47:48 »

Здравейте! Да Ви попитам знаете ли на 23 юни разрешават ли се църковни бракове? Пада се петдесетница , но така и не можах да разбера може или не може smile Благодаря!
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: януари 28, 2013, 10:57:01 »

най-добре ако си си избрала църква се разходи до там и питай.те ще ти кажат най-добре. smile
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: януари 28, 2013, 11:07:43 »

Мисля да избера ден, в който няма много ритуал, но църковния брак ще го сключим в ден отделно от сватбения...
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: януари 28, 2013, 11:27:44 »

въпрос на личен избор е дали и двете церемонии ще са в един ден или не.за мен е редно всичко да е в един ден.само не знам какво значение има колко церемонии ще има в дадения ден.аз когато записвах гражданския брак жените без да питам ми казаха че ще има голям наплив защото е последната неделя преди пости.плюс това брат ми и снаха ми ще си дойдат от лондон и няма как двете церемонии да са в два дни.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: януари 29, 2013, 11:18:06 »

Момечета, аз имам следният може би глупав въпрос, днес ходихме да си запазим час за църковен брак. Когато попитахме, какво трябва да си носим, попът каза да не носим бокал, защото там си имало, но аз искам да си купим само наш, който първо, само ние ще ползваме и второ ще ни остане за спомен, като сватбените чаши. Та въпросът ми е дали има смисъл по натам да попитам пак, дали може ние да си занесем?
Другото което попа каза е да не си купуваме скъпи свещи, а такива от 2лв., които се продават в църквата и просто да ги вържем с панделка. Но аз мисля да ги купя по-рано и да ги поукрася ако мога. А за кумовете ще ми трябват ли свещи?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #440 -: януари 29, 2013, 11:36:08 »

Те свещите са за кумовете, не за вас smile Т.е. не ви трябват втори smile За другото не знам какво да ти кажа...
Може да си направиш подвижна украса на свещите и да си ги вържеш на място. Може и предварително да си купиш свещите - от там ако настоява, и пак да си ги украсиш smile
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: януари 29, 2013, 11:39:01 »

По принцип съм говорила за църковен брак само на едно място и ми казаха същото за бокала и свещите.  cray
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #442 -: януари 29, 2013, 11:41:01 »

Зависи как сте го попитали. Може е искал да каже, че не е задължително да носите, а че те имат. Попитай пак дали може да си занесете ваш. Свещите може да ги купиш от църквата предварително и да си ги украсиш. Аз си мисля, че тяхните свещи са жълтеникави и по-къси. Аз лично държах на бели. За кумовете свещи не ви трябват, само за вас трябват.

Мрявка, какво стана с църквата?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: януари 29, 2013, 11:46:05 »

Свещите ще си ги взема по-рано и ще ги украся. Но това с бокала ми е много неприятно, неискам да говоря лошо за хора работещи в църквата, но незнам как и с какво го е измила възрастната жена, която работи там. А и ми се иска да си го купим и да си остане за нас, като спомен. Като наближи и отида да нося кръщелните пак ще питам!
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: януари 29, 2013, 11:48:37 »

И аз мисля по същия начин!  good
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #445 -: януари 29, 2013, 12:02:09 »

Но това с бокала ми е много неприятно, неискам да говоря лошо за хора работещи в църквата, но незнам как и с какво го е измила възрастната жена, която работи там.

Да ти кажа и аз така мислех, не бях сигурна дали след всяка сватба мият бокала /ние си имахме наш, не ни бяха казали да не носим/. Но това не е нищо, като трябваше да целуваме иконите, целите бяха в отпечатъци от устни и гланц за устни. Голямо търсене беше докато намерим „неупотребявано“ място. huhhuh.gif
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: януари 29, 2013, 15:28:15 »

Момечета, аз имам следният може би глупав въпрос, днес ходихме да си запазим час за църковен брак. Когато попитахме, какво трябва да си носим, попът каза да не носим бокал, защото там си имало, но аз искам да си купим само наш, който първо, само ние ще ползваме и второ ще ни остане за спомен, като сватбените чаши. Та въпросът ми е дали има смисъл по натам да попитам пак, дали може ние да си занесем?
Другото което попа каза е да не си купуваме скъпи свещи, а такива от 2лв., които се продават в църквата и просто да ги вържем с панделка. Но аз мисля да ги купя по-рано и да ги поукрася ако мога. А за кумовете ще ми трябват ли свещи?
така, зависи си от черквата за бокала. при нас- ние си го носихме и си е наш.
засвещите- при нас ние си държахме големите свещи, закупени от църквата, а кумовете и другите държаха нормални малки свещи. така че явно навсякъде е различно.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: януари 29, 2013, 18:38:17 »

Извинявам се отново за глупавия въпрос, но какво трябва да целуваме? Аз си мислех, че нищо няма да целуваме!
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #448 -: януари 29, 2013, 21:02:51 »

ratatui, не знам как ще е при вас, то май по различните краища и църкви са различни ритуали. При нас след обикалянето с кумовете ни накара с кумовете да целуваме иконите при олтара. И аз много се изненадах, но при нас беше така.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: януари 29, 2013, 21:15:18 »

Леле, дано при нас това го няма, че незнам какво ще правя! Аз мисля ако ни карат само да се направя, че целувам, но да недокосвам нищо с устни.
Имам и друг въпрос, попа днес каза, че някои свещи много капели и цапали роклята ва булката, затова ни препоръча да си купим от църквата по 2лв. Нали и те ще капят и ще цапат и то в жълто, има ли някакъв вариант да им се сложи нещо и да не капят? Бях чела и за безотпадъчни свещи-дали наистина вършат работа и изобщо некапе восък от тях?
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines