Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:01:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник!  (Прочетена 130753 пъти)
 
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« -: септември 04, 2007, 17:41:08 »

Мили съфорумки,
туко що възмутена от новините реших да вмъкна една темичка, която ако модетераторите преценят да махнат.
Възмутена съм от това, което се случва с цените на хранителните продукти в момента. За една седмица кашкавала поскъпна със 7лв. В момента цената му за килограм варира от 8-18 лв. Oh my ... P-(Цената от 18лв. видях преди малко по Канал1  Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Какво се случва, не мога да доумея...... освен това всичко останало се увеличи...... само нашите заплати-НЕ! Какво си мислят нашите управляващи...? Аз съм в Испания, на гости на родителите си.... и всеки ден пазаруваме..., но такива нечовешки цени няма! Цената на натуралния сок е 50 цента, хляба е 1 евро, прясното мляко 55цента..... и всичко е на цени по-ниски като цяло.. да не изпадам в подробности..., а заплатите им са къде, къде по-високи от нашите.... Ужас и безумие!
Ако това продължава така, трябва да се вдигнем всички ние-на които ни пука... и да се възпротивим на това..... дори и да е безуспешно....
Може би тези горе не ни смятат за хора... аз наистина незная как се оправят хорта с по 200лв. заплата--не, не, не и не това направо е гейм аулт за много хора........
 

Поскъпването на храните направи невъзможно здравословното хранене!
По-високите цени на храните оставят повечето българи без възможност да се хранят здравословно. В последните месеци сериозно е спаднала консумацията на млечни продукти, а те са много важна част от менюто, твърдят диетолозите.

За здравословното хранене най-важно е разнообразното меню. Как обаче да разнообразим менюто си, като цените на пилешкото месо, сиренето, кашкавала и яйцата се покачват. Зеленчуците, на които разчитаме през лятото, също не са по джоба на много българи.

Лекарите вече се притесняват да назначават диети. "Аз се интересувам първо какви са възможностите – материалните - на пациента и тогава му казвам: "Толкова месо, толкова риба, толкова домати, толкова краставици, мляко и т.н", пояснява доц. Светослав Ханджиев – Европейска академия на науките по хранене.

Преди две седмици доц. Ханджиев бил на конференция във Венеция. След като пазарувал там той си направил важни изводи: "И във Венеция си купих два килограма домати за 2 евро и половина, значи смятайте около 2.50 лева килограм домати. Виждам по нашите пазари, че ние гоним тези цени, а техните заплати са в пъти по-големи".

Тенденцията, според специалистите, е хората масово да наблягат на хляба, което е първи признак на бедността. Насъщният обаче също поскъпна.

А Станишев........казва...По думите на премиера Сергей Станишев, казани в неделя, не може да се говори за истински ценови шок, "въпреки че инфлацията за юни е по-висока от обичайната". Според Станишев търговците съзнателно повишават цените след увеличението на заплатите от 1 юли, за да тестват покупателната способност на населението. Егати тестването..... crazy

На целият български народ днес е ясно, че в момента Държавата умишлено задържа заплатите на унизително ниско ниво, защитавайки собствените си политически интереси, които тясно са се преплели с интересите на хората извършили приватизацията на банките и големите предприятия в България .  beating


Моля споделете и вашето мнение по въпроса......

Моля не използвайте 4 и 6 вместо букви!!!
« Последна редакция: декември 25, 2007, 23:24:53 от fiibi_bg » Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #1 -: септември 11, 2007, 15:17:32 »

Не намерих по-подходящо място за тази тема,но искам да я пусна,защото можем да обменим опит,а все по-често ми се случва да ми трябва такъв в кофти ситуации  mega_chok.Освен това можем да си излеем душата,когато имаме нужда,и да получим приятелско рамо  Friend.
Със сигурност ви се е случвало да трябва да се борите с негативни емоции и злобни нападки,насочени срещу вас  hunter-зла колежка в работата,досадни роднини,ревниви и завистливи приятелки.Как се спрявяте с негативното им отношение към вас?За по-лесно ще направя няколко въпроса.И така,как се справяте с:
1.Завист,провокирана у близък човек от нещо,което вие имате,а той-не(тези,които вече са били булки,със сигурност знаят какво е да ти завиждат за бъдещата или вече отнимала сватба).
2.Злоба,провокирана у колега от ваше постижение,номера,които ви е правил,клюки,които е пускал.
3.Роднини,които не си поплюват,неприятни неща,които коментират пред вас(колко пари имате,какво работите,как еди-кой-си имал по-хубава кола,защото не знам-какво-си,кога смятате и смятате ли да се жените изобщо...).
4.Случайната злоба-непровокирана с нищо.Комплексите на другите,изсипали се върху собствения ви гръб.
5.Манията на някои хора да се състезават с вас.Какво правите,ако този някой е приятел/ка?

Засега е това,разказвайте,съветвайте,бъдете изобретателни срещу нахалството,допълвайте ме,ако съм пропуснала нещо.Дано темата ви хареса и послужи наистина за отдушник!
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #2 -: септември 11, 2007, 15:21:45 »

Ето,веднага се сетих за нещо,което съм забравила-любовните терзания.От всякакъв произход.Дано да няма какво да споделяме по тази точка  shok!
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #3 -: септември 11, 2007, 15:35:54 »

Темичката ти е мн хубава и винаги е актуална.
Зависта,злобата и лицемерието са качества които всички ние притежаваме ,но старателно отричаме.Всяка от нас поне веднъж е завидяла или пък се е държала лицемерно.Това разбира се, е неизбежно в този свят изпълнен с провокации под всякакви форми.Но ние всички по отделно трябва да се борим сре6ту тези ло6и качества.

 Аз от както се помня,все някой за не6то ми е завиждал....като се почне от вън6ния вид ,минава се през облеклото и се стига до парите.Всеки малко или много е по-богат от другия или по-красив или по-таланлив и така нататък,но хората без да искат прекаляват с коментарите  и поведението си. И дорикогато попита6 най-добрата си приятелка "Какво става за6то се държи6 така"-когато няма причина за нейното държание...-дори  и тя не признава че за момент ти е завидяла...е от това изход няма,единствения е ако всеки от нас се опита да бъде малко по-добър от преди! good
 Нека ние сме сред първите по-добри.....
« Последна редакция: септември 11, 2007, 15:38:20 от bibsi » Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #4 -: септември 11, 2007, 19:48:31 »

Да,така е.Аз затова пуснах темата-защото ми дойде до гуша от завистници.Днес разбрах,че пак са ми говорили зад гърба.Била съм много надута,правела съм се на интересна.Е не мога повече!!!!
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 11, 2007, 20:43:30 »

Хич не им обръщай внимание!!! До колкото знам данък обществено мнение не се плаща, така че бъди себе си и нека другите си говорят.
Аз лично не им обръщам внимание - в университета сред групата се носеше слух, че съм била много рязка, че съм се правела на велика и т.н. В момента, в който разбрах кой ги е говорил започнах нарочно да се държа така - поне да има за какво да ме говорят.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 12, 2007, 20:48:42 »

аз лично не обращам внимание на такива злобни изказвания,клюки и зебележки.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #7 -: септември 13, 2007, 11:29:04 »

Хич не им обръщай внимание!!! До колкото знам данък обществено мнение не се плаща, така че бъди себе си и нека другите си говорят.
Аз лично не им обръщам внимание - в университета сред групата се носеше слух, че съм била много рязка, че съм се правела на велика и т.н. В момента, в който разбрах кой ги е говорил започнах нарочно да се държа така - поне да има за какво да ме говорят.

Много добре си се справила с тях  Bravo .Поне да има за какво да се оплакват  pardon
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 14, 2007, 14:19:00 »

За съжаление има хора, които се занимават само с клюки, интриги и какви ли не приказки. Може би не могат по друг начин да си разнообразят ежедневието. Макар че това няма да ги направи по-добри или да се издигнат в очите на някой. Аз мисля, че ако им се връзваш това ги прави по-горди че са успяли да те наранят. За това дори и да не ти стане приятно, не им показвай че тези приказки те интересуват. И аз като маслинка не обръщам внимание на подобни изказвания.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 14, 2007, 16:16:02 »

Когато почнах сегашната си работа колежките постоянно измисляха какво ли не по мой адрес, дори съм чувала шушукания от рода на:"Дошла на работа по ц.ц." (а иначе деколтенцето ми не беше прекалено) laugh еми кой каквото няма за него завижда!!!! аз лично мн се забавлявам с такива неща и въобще не им обръщам внимание!!!! Абе да ви кажа няма смисъл да си тровим живота, защото оня горе вижда всичко!!!! сега всички онези "колежки" ги няма, напуснаха една след друга!!! pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 30, 2008, 10:21:23 »

темата е да си изливаме мъката и това което ни ядосва в момента и ако можем взаимно да си даваме кураж когато ни е  Плачещо момиче lacnl8 battle bqsnasym gthouh
вие сте danceg









:offtopic:ако ви ядосват свекитата-има си отделна темичка,тук е за всичко останало което ви ядосва и ви мъчи blush
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 30, 2008, 10:24:44 »

Ядосва ме Ивееееееттттт diablo diablo diablo diablo
Не слуша , беля след беля и е ужас , нямам сили понякога...сега се е качила на масата , ако пак направи като вчерашния опит да полети ...незнам  angry
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 30, 2008, 10:29:18 »

Ядосва ме Ивееееееттттт diablo diablo diablo diablo
Не слуша , беля след беля и е ужас , нямам сили понякога...сега се е качила на масата , ако пак направи като вчерашния опит да полети ...
не знам  angry
не я слушайте много и е мило и кротко детето blush и е една малка принцеса,нищо че понякога прави щуротии като за 4 момчета,решението е-детска градина мила,там ще си изразходва енергията и покрай децата няма толкова да дивее,а до тогава сутрин по един валериан и така...друго спасение няма pardon
аз съм бясна на учебника,ама вече по-малко,бясна съм и защото май оценката на изпита е 4,а заслужавах повече,една приятелка като разбра нейната и ревна,ще си кажете 4 е добра оценка,обаче темата беше една ,а някои са писали такива глупости,че не ми се говори и не по темата и имат повече-просто оценяването е майко мила bad bad bad bad bad bad
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #13 -: януари 30, 2008, 22:03:33 »

аз съм бясна на учебника,ама вече по-малко,бясна съм и защото май оценката на изпита е 4,а заслужавах повече,една приятелка като разбра нейната и ревна,ще си кажете 4 е добра оценка,обаче темата беше една ,а някои са писали такива глупости,че не ми се говори и не по темата и имат повече-просто оценяването е майко мила bad bad bad bad bad bad

Наде ,разбирам те много добре!Не знам как оценяват някои хора,но със сигурност не е обективно  huhhuh.gif За съжаление няма много какво да направим по въпроса  cray Знам,че е много гадно да трябва да пиеш една студена вода,когато си учил и си искаш заслужената оценка,но единственото,което можем да направим е да им пратим много здраве на оценяващите  shok Знам,че това няма да ти прозвучи успокоително,защото и аз като съм бясна за несправедлива оценка не се успокоявам от такива неща,но откакто влязох в гимназията та досега се убеждавам,че само това можем да направим  cray И следващия път да се потрудим още по-здраво,надявайки се,че ще има справедливост  pardon
Аз си спомням колко ме беше яд миналата година.Първия семестър по един предмет отидох на изпита с много посни знания(3 теми от конспект 20 теми),защото нямах никакво време да уча за него.Освен това и домашни не бях пращала,защото имах проблем с компютъра.Писа ми 4 и бях спокойна,че поне съм го взела.И си обещах втория семестър да се потготвя много добре.Така и направих:пращах домашни по 40 стр word-овски файл,бях изяла темите от конспекта,на изпита му говорих един час без да ме прекъсне и после още половин му отговарях на въпросите.Познай колко ми писа...4!!!Направо бях откачила  Oh my ... И кажи ми как я измисли тая оценка?!Същата работа като при вас,абсолютно измислени и неориентирани оценки  crazy
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 30, 2008, 22:56:28 »

ето къде мога да се оплача  huhhuh.gif
абе хора от 2ва дни компютара ми забива САМО на този сайт и антивирусната ми казва че има троянски конник   Плачещо момиче
ядосвам се много защото ми го прави този проблем само на този сайт- любимият ми - и не само в къщи ами и в работата??? какво да правя  diablo ? вие имате ли такъв проблем
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines