Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 18:32:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 126783 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: февруари 28, 2012, 10:48:24 »

 Spam
И аз обмислям дали да имаме меню, но ще преценявам в движение,защото поне в нашия ресторант салата ще бъде сервирана и няма как да го сложим в салфетка и в чинията. А ще има и тейбълкартички, номера на масите (където може би ще използвам бутилките за вино ) и ме притеснява да не стане много претрупано. Сега ми хрумва, че може да е табелка с номера и отзад на гърба да е напечатано менюто- 2 в 1. и отзад
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: февруари 28, 2012, 12:47:11 »

И аз съм забелязала, че повечето мислят така  smile Аз съм си мислела за една хубава почивка може и повече от седмица вместо партито, само да подпишем; но въпреки това не мисля че ще съжаля - искам да имаме сватба с Моят човек  yahoo и да й се насладим двамата -той също иска  yahoo Няма да хабим безкрайно мн. пари, но все пак благодарение на нас и на родителите ни ще имаме възможност да я направим `средна хубост` -не мн. постна и евтина, не и безкрайно скъпа  Wink
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #437 -: февруари 28, 2012, 13:42:33 »

ние ще направим менюта, както и програма на денят, която ще се дава на гостите при посрещането. всичко това заедно с поканите ще е в един стил и мотив.
 
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 16:05:50 от gucci » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: февруари 28, 2012, 15:23:23 »

В началото на връзката ми с милото, само като чуех "сватба" и ми призляваше. Никога не съм искала, не съм мечтала от малка и т.н., но.....от миналата година насаммммм....съм луднала по темата. Всичко може би е валидно за определен момент. Както казва милото "Всяка жена иска да се види в бяло"  yahoo
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: февруари 28, 2012, 16:12:11 »

надявам се да не съм объркала темата, но каква песен сте избрали при влизането на младоженците (въпросът ми е към всички, не към някой конкретно  Wink ), защото ние се чудим; днес слушах тез менделсони, но не ми допадат мн., от Сто каба гайди ми трепва сърцето, но няма да се върже мн. с ресторанта...
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #440 -: февруари 28, 2012, 16:23:38 »

програмата се състои в следното:
как - самата програма може да се направи както на вас ви харесва - като картичка, свитък, малък формат картонена хартия и т.н. при нас ще е формат а6, тоест а5 сгънат. отпред логото на сватбата, дата, имената ни. от вътрешната страна е програмата. на гърба ще има своеобразна скица на хотела, залите, цел лесно ориентиране
кога - ще се раздава на гостите при пристигането им. другият вариант е да се изпратят с поканите. и двата варианта имат предимства и недостатъци. при нас има 2 часа фотосесия, като на гостите са осигурени забавления за това време. именно за това няма да се раздадат предварително, за да не си направявт гостите планове за разходки и т.н.
съдържание - основните моменти по часове и място. например 16:30 посрещане; 16:50 заемане на местата за церемонията; 17:00 начало на церемонията; 17:20 приемане на поздравления; 17:30 - 19:00 - коктайлен час, на разположение са следните забавления а,б,ц...; 19:00 настаняване в ресторанта; 19:30 посрещане на младоженците.... и т.н. по часове вечеря, разрязване на торта...
надявам се че го обясних добре и ще е от полза на някого...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #441 -: февруари 28, 2012, 16:53:03 »

Програмата твърдо ДА- отдавна съм на мнение, че трябва да има ред, а не всеки да се шляе като муха без глава и да не знае какво следва. Даже си мислех, че би било добре програмата да се раздава още с поканите. Трябва график - кога ще е времето за фотосесията, кога ще се правят снимки с гостите и т.н. За това на англичаните евала им правя.Там не видях такова шляене и не видях притичващи по време на менделсона или посрещането в ресторанта. Всички си бяха по местата.
Във вашия случай с изненадите, просто не ги упоменавайте, но по-добре е програмата да се раздаде заедно с поканите.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: февруари 28, 2012, 17:01:24 »

чудесни идеи- аз се сетих  това за точния график на сватбеното събитие- кое, кога и с каква продължителност ще бъде, е указано в поканите ми.
 но ме разочарова и ми направи неприятно впечатление, че уж хора ( мои гости ), които са с възможности и не живеят тук, тоест трябва да са поприхванали и от чуждата етнопсихология малко, ми направиха приятелски коментар   angry , че не било любезно разпределението по часове в поканата, било все едно водя гостите на училище или се опитвам да ги прогоня или контролирам   pleasantry.
 Аз няма да съм тази, която ще промени поканите. Те да му мислят дали ще се развиват или ще си стоят коне с капаци.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: февруари 28, 2012, 17:12:34 »

Еми, не знам приятелите ти къде живеят, но е нормално да има часове в поканата. Все пак в гражданското ще влезете точно в 12:30(+/- 5-10 мин) и ако те не са информирани в колко часа е ритуала няма как да налучкат и да седят цял ден пред гражданското. А и те имат право на избор дали да присъстват на ритуалите или да отидат направо в ресторанта. Не се ядосвай  girl_wink
Накарахте ме да се замисля за програма, понеже мен ще ме вземат от един град,а сватбата ще е в друг и  ще е хубаво гостите да знаят къде в колко часа и да преценят дали да дойдат направо пред гражданското или вкъщи. Но нещо ми се струват много неща в поканата, понеже и карта мисля да им сложа,защото 50% от гостите не познават града,може на гърба на картата да има програма blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: февруари 28, 2012, 17:16:45 »

Мис, аз хич не се ядосвам , а се чудя. не то въпросите бяха защо празненството в ресторанта има посочен начален и краен час.
както и защо съм помолила ( не съм задължавала) да не ни се носят в 300 градуса жега бонбони и цвета.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: февруари 28, 2012, 19:36:53 »

Аз мисля, че гостите трябва да са запознати с часовете на основните ритуали. Но посочването на час за фотосесия е излишен текст в поканите според мен.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #446 -: февруари 28, 2012, 19:42:14 »

И посочването на краен час за празненството в ресторанта ми се струва неудачно. Все едно гоните хората. Относно фотосесията, не е необходимо с такива подробности. Нужно е да бъде указано на гостите какво да правят през това време, защото те няма да присъстват на фотосесията.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: февруари 28, 2012, 20:15:58 »

Това с крайния час и на мен ми се вижда ненужно. В моята покана мисля да има стандартните:
  • час за гражданския ритуал
  • час за църковния
  • час в които би трябвало да започне тържеството в ресторанта
Ако на гърба на картата, се спра на програма, смятам да посоча
  • час на тръгване от младоженеца
  • час на тръгване от кумовете
  • времето през което ще сме при нашите и тръгване
  • граждански ритуал
  • църковен
  • ресторант

Като първите часове ще са посочени защото взимането ще е от друг град и ако има желаещи да присъстват вкъщи (при нашите), да знаят горе долу в какъв час ще се случват нещата. Но краен час в ресторанта и кога ще е фотосесията няма да споменавам. Гостите ще имат един час да се придвижат от църквата до ресторанта,да пият едно бързо кафе и да се настанят .
Емммммми, ти най-вероятно си посочила краен час понеже самият ресторант така да се каже "ще ви изгони" в точно определен час, но това не е нещо което трябва да знаят гостите.  girl_wink
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 20:44:05 от miss™ » Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: февруари 28, 2012, 20:40:17 »

То затова варианта кратка фотосесия и отделна такава (в различен ден) за мен са оптималния вариант  good И много се радвам, че се спряхме на този вариант, защото имам идея да направим и нещо от рода на "trash the dress", макар и в по-лека степен (ако може роклята ми да остане, макар и поизцапана  blum).

Просто не искам да оставя гостите да чакат 3 часа между ритуалите, ние да бързаме и накрая я се получи, я не... Разгледах доста снимки на чуждестранни фотографи и още веднъж се убедих, че сме намерили нашия човек. Гледайте какво се предлага на чуждия пазар и след това ще видите колко лесно ще отсеете качествените и талантливи фотографи - ще се учудите от неголемия им брой и колко от най-често спряганите имена няма да влязат в класацията ви  Wink
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #449 -: февруари 28, 2012, 20:58:59 »

върнах се назад да прочета, но не разбрах кой казва, че ще посочи час на фотосесия в поканата. както каза делииски, за гостите няма да е фотосесия... за тях е свободно време, коктейл т.н.
ако някои има ограничение във времето в ресторанта или не желае да заплаща овъртайм не виждам проблем да се напише краен час...
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines