Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 24, 2024, 01:09:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 126216 пъти)
 
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: февруари 23, 2012, 12:50:55 »

anna_karenina,
сватбата ще бъде вашия ден, така че няма как да не сте център на внимание-по-добре свикнете с тази мисъл, отколкото да си мислите, че избягвайки няколко ритуала няма да се набивате много на очи  girl_wink Аз съм сигурна, че когато започне сватбеният ви ден, няма да имате такива притеснения.  give_rose За ритуала с питката - при нас DJ-ят каза, че който отчупи по-голямото парче, не той ще командва, а той ще носи парите вкъщи и се получи много готино, защото аз също като Vivid не желаех да ми настъпват хубавите обувки, затова побързах аз да го направя, а при чупенето на питката мъжа ми счупи по-голямата половина, така че е ясно - аз ще командвам, а мъжа ми ще носи парите вкъщи - каква по-добра комбинация от това  yahoo  sarcastic Това, естествено нито аз, нито съпруга ми го приемаме на серизно, но е факт, че гостите страшно много се забавляват на ритуалите - настава страшна еуфория!  Eeager
А за спортните танци - аз лично мисля, че ще се получи по-добре, ако го направите след първоначалните ритуали(посрещане,кумова реч и т.н.). Защото ако е в самото начало гостите може би ще са по-разсеяни и има по-голяма вероятност да не обърнат голямо внимание. Докато ако се направи след ритуалите, когато водещият обяви, че купона може да започва, тогава всички се настройват за танци-манци и може дори с това изпълнение да започнете. Това е мое лично мнение и виждане, а вие си решавате как точно да протече всичко  girl_wink
А това за късметчетата много ми допада като идея, защото всеки си пази късметчетата от сватбите, на които е бил и когато има лично послание става още по-мил спомен LOVING
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #421 -: февруари 24, 2012, 21:55:28 »

относно листецата ритуалът е изнесен. след и преди няма други. мястото и денят са за нас.
питки, настъпвания и други няма да имаме. ритуал по влизането също. просто ще влезем в ресторантът на песента за първият ни танц, след това речи на кумът и кумата, поздрав за родителите и т.н.
Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #422 -: февруари 27, 2012, 11:02:46 »

А какво мислите само за граждански брак с подписи и нищо официално, от което се пестят доста финанси. Никакви гости и др. Добра алтернатива за силно ограничени средства?
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: февруари 27, 2012, 11:06:34 »

Lovelica, много хора правят така. Тържеството не е задължително. Всичко е въпрос на вашия избор и финанси.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #424 -: февруари 27, 2012, 14:06:30 »

А какво мислите само за граждански брак с подписи и нищо официално, от което се пестят доста финанси. Никакви гости и др. Добра алтернатива за силно ограничени средства?
Много по-добре е да направите Църковен брак а в гражданското само да се разпишете (без церемонии), за което няма да платите нищо. give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: февруари 27, 2012, 15:11:26 »

А какво мислите само за граждански брак с подписи и нищо официално, от което се пестят доста финанси. Никакви гости и др. Добра алтернатива за силно ограничени средства?

Мила, ако аз сега отново трябваше да правя сватба честно ти казвам, че май няма да я бъде. Да, хубава е подготовката и е хубаво в самия ден, но ако трябва да се върна назад във времето бих си ни записала в гражданското и после църква, на кафе и толкоз. Така че давайте смело!  smile
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #426 -: февруари 27, 2012, 15:37:41 »

Lovelica, важно е да се обичате и разбирате, всичко останало е суета... идеята ти е чудесна! сигурна съм, че денят ви ще е прекрасен!  give_rose
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: февруари 27, 2012, 15:45:50 »

А какво мислите само за граждански брак с подписи и нищо официално, от което се пестят доста финанси. Никакви гости и др. Добра алтернатива за силно ограничени средства?

Перфектна идея!   judges
Само един малък съвет. Заслужава да се инвестира в халки - ако имате възможност, вземете си.  good Те остават завинаги и носят много топли  и мили емоции.
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 15:48:13 от lunno momiche » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #428 -: февруари 27, 2012, 16:01:40 »

А какво мислите само за граждански брак с подписи и нищо официално, от което се пестят доста финанси. Никакви гости и др. Добра алтернатива за силно ограничени средства?
при всеки е различно-някои жени си представят големи сватби, рокли, цветя...като по филмите, а за други-това не са важни неща, само да са заедно и да се обичат...  pardon дори и подписа е в повече за някои хора  Wink щом не сте отишли вече само да подпишете значи все пак ти се иска да преживееш еуфорията на сватбата  smile ..според мен  smile
какво означава силно ограничени финанси? според теб може да са малко, но все пак да са достатъчни..  pardon най-вече зависи от твоята представа-какво точно искаш да има, къде и как. защото и с малко пари може да се направи нещо доста приятно и да си има всичко  good стига да знаеш как  Wink
ако все пак говорим за съвсем малко пари-по-добре не правете нищо, от колкото половинчати неща...  nea защото тръгнете ли да правите ще има: айде и това, не може без онова...и накаря - ще похарчите повече от предвиденото пари, а няма да сте направили нищо  nea
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: февруари 27, 2012, 17:14:06 »

Мила, ако аз сега отново трябваше да правя сватба честно ти казвам, че май няма да я бъде. Да, хубава е подготовката и е хубаво в самия ден, но ако трябва да се върна назад във времето бих си ни записала в гражданското и после църква, на кафе и толкоз. Така че давайте смело!  smile
good
аз много пъти вече заканвам така всички и сега , ако се върна назад, точно така бих направила.
църковният брак ми е много важна част, както и халките.
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: февруари 27, 2012, 18:01:16 »

Bulka88

По западния сватбен етикет всеки гост има меню пред себе си.
Ето такова например http://www.google.bg/imgres?q=wedding+menu&hl=bg&biw=1280&bih=881&tbm=isch&tbnid=0QVGc0kLv7hgxM:&imgrefurl=http://www.elizabethannedesigns.com/blog/2010/09/02/big-canyon-country-club-wedding-newport-beach/&docid=XzmSgqIqsWff9M&imgurl=http://cache.elizabethannedesigns.com/blog/wp-content/uploads/2010/08/Beaded-Wedding-Menu-500x332.jpg&w=500&h=332&ei=LKhLT8qeJYqWOsiqpf0N&zoom=1&iact=rc&dur=191&sig=113712926357486023740&page=5&tbnh=148&tbnw=202&start=131&ndsp=33&ved=1t:429,r:11,s:131&tx=132&ty=90

Това улеснява гостите какво да очакват и изглежда много стилно на масата, когато е в тона на цялото тържество.

Аз обаче реших да не давам още по 100-150лв, а да сложа по едно меню на маса.

Ще ги снимам и пратя.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: февруари 27, 2012, 18:08:17 »

Това с индивидуалното меню, мноооого ми хареса  Bravo Ние ще имаме платнени салфетки и тъкмо се чудех за акцент, може би това меню е страхотна идея  yahoo
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #432 -: февруари 28, 2012, 04:13:58 »

Това с индивидуалното меню, мноооого ми хареса  Bravo

Да това с менюто е задължително, но не копирайте всичко от запад. Техните сватби са прекалено постни, прекалено скучни и прекалено подредени. Почти липсват ритуали и традиции, повече приличат на рожден ден. Това което виждате по филмите е напудрена фасада или техните сънища и мечти. 50% от сватбата минава в тостове ( речи) и пожелания. След влизане в ресторанта, първо е вечерята ( обяда) и в това време няма никаква музика и никакъв купон. Точно затова всичко останало е много красиво, защото сватбата няма никакъв колорит. Поканете чужденци, направете българска сватба и ги питайте кое е по-красиво. give_rose
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: февруари 28, 2012, 10:09:35 »

Deliysky

Искам да кажа, че не съм съгласна.
Не знам на колко чужди сватби си ходил, но аз съм ходила на няколко в Испания и в Англия.
Наистина има практика първо да е вечерята, но това от една страна е добре, защото не ти изстива яденето и може да се подкрепиш и после са танците до зори, като винаги има мокър бар и леки хапки за тези, които огладняват. Ние изкарахме страхотни сватби, много весели и много красиви.

Тук за съжаление още нямаме култура на поведение, сватбите са много по-тържествени и много по-специални в чужбина. Няма да видиш някой облечен с дънки или тип фолкаджийка, а всичко даже и когато е леко екстравагантно е стилно и тържествено. Хората си имат етикет и няма да видиш на вечерна сватба никой с мини пола до под дупето (и това съм виждала на бг сватби)

За мен лично, няма нищо по-вълнуващо да чуеш Менделсон на орган и баща ти да те заведе пред олтара, в една красива пълна с цветя и свещи светла църква, даже като гост направо ми се разтуптя сърцето и без малко да се разрева.  А още по-малко да търчиш от гражданското до църквата, защото на някой му е хрумнало, че така могат да се изкарват пари.

Това са едни от нещата, за които най-съжалявам в нашия ритуал и в църковните ни догми и традиции.

НО всичко взето от чужбина трябва да е с мярка, защото  преди всичко сме си българи и някой от традициите аз си ги харесвам:)
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 10:22:51 от yara » Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: февруари 28, 2012, 10:18:02 »

А иначе за менюта.. видове колкото искаш

Тук има доста примерни http://imperatrizata.blogspot.com/search/label/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8%20%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8

Иначе в google като напишеш wedding menu излизат много.

Най-добре е да се питаш там, където сте поръчали поканите, да ви ги направят в същия стил.

До края на седмицата ще имам нашите и покани и менюта и ще ги снимам.
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 10:24:17 от yara » Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines