Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 12:32:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 126774 пъти)
 
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: януари 12, 2012, 17:09:11 »

Ами да Ви кажа честно, нямам никаква представа колко време трябва да отделим в нас (за булката)  pardon ще съкратим малко време от там и от кумовете, и ще започне сватбата малко по - късно. Но за поздравленията след ритуалната зала, просто нз как ще се сместим в този 1 час.Първоначално мислих да направим фотосесията в парка Заимов, но вчера ми дойде гениалната идея да отидем до президентството smile като споделих на младоженеца направо се опули "че няма да ни стигне времето" нещо ми стана притеснено с тази сесия ....sad Но ще го измисля. Благодаря за съветите  give_rose
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #256 -: януари 12, 2012, 17:13:06 »

Аз ходих да гледам Ритуална зала Оборище, главно заради парка, в който има фонтан  Wink  Според мен е много зле наистина там. Малко и мизерно...
Не съм гледала Красно село- направо отидохме да си запазим час, защото като видях Оборище и ми се изправи косата  shok  И в крайна сметка запазихме за желаната дата в Красно село за 16,40 часа за 18,08,2012. Това сме направили за сега. Оттам ще нагласяме ресторанта.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #257 -: януари 12, 2012, 17:14:00 »

Ами да Ви кажа честно, нямам никаква представа колко време трябва да отделим в нас (за булката)  pardon ще съкратим малко време от там и от кумовете, и ще започне сватбата малко по - късно. Но за поздравленията след ритуалната зала, просто нз как ще се сместим в този 1 час.Първоначално мислих да направим фотосесията в парка Заимов, но вчера ми дойде гениалната идея да отидем до президентството smile като споделих на младоженеца направо се опули "че няма да ни стигне времето" нещо ми стана притеснено с тази сесия ....sad Но ще го измисля. Благодаря за съветите  give_rose

Когато мен ме вземаха отделленото време беше 40 минутки- с откупване,със закичване ,с извеждане ,с хоро .... 40 мин са напълно достатъчни ,но пак се повтарям вие си знаете най добре Wink....,
Но пак те съветвам да се уточниш часовете с оператора на  видеото - тя или той ще ти помогнат smile Успех
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #258 -: януари 12, 2012, 17:15:39 »

irena_popova ако не планирате нещо специално за взимане на булката реално не ви трябва много време. младоженеца идва, застават на вратата да те "крадат", след това се чуквате с кумовете, закичване с бутониери, малко суетня - около 30-45 мин нааай-много.  good
президнеството ако ви е на път-ок, но ако трябва да се отклонявате... или ще имате малко време, или ще се забавите за ресторанта.  nea
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #259 -: януари 12, 2012, 17:19:02 »

irena_popova ако не планирате нещо специално за взимане на булката реално не ви трябва много време. младоженеца идва, застават на вратата да те "крадат", след това се чуквате с кумовете, закичване с бутониери, малко суетня - около 30-45 мин нааай-много.  good
президнеството ако ви е на път-ок, но ако трябва да се отклонявате... или ще имате малко време, или ще се забавите за ресторанта.  nea

Мале сега като каза "чуквате" с кумовете - ние го пропуснахме и   това Wink но пъ кбеше забавно
Сори за  Offtopic
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: януари 12, 2012, 19:26:02 »

хихи мерси момичета, а това с "Чукването" какво е ? Аз мислех само откупване (не много време, трябва малко инструктаж преди пазаренето) smile и закичване, след това снимки, хоро и хайде към ритуала... smile
goldish ние сме в залата на Кракра sad не сме ходили там, но и ние я избрахме заради парка smile другия вариант ни беше на Витошка, но пък там изобщо няма къде да се направят снимки и за това от двата компромисни варианта избрахме тази. 
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #261 -: януари 12, 2012, 21:29:19 »

Е по една наздравица трябва да има в домът на булката .Това се визира "чукването"
Не може сега през зимата да се добие представа  за дадено място -ами Президенството хич не е далече от
зала Оборище,или залата на Кракра или бивша Лиляна Димитрова или както и да я знаете .1 час си е напълно нормално време за снимки
Паркът срещу залата пролетно лятно време също си става и е предпочитан от доста двойки сключили брак в залата.Има си всичко -алея,дървета,пейки и прочие  имайте в предвид че парка по дължина си е доста дълъг -не разглеждайте нещата на 5 метра от пътя където започва паркът.
Президенството  имът избор-фонтанче или пред Археологическият това е там е доста по малко.....
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #262 -: януари 12, 2012, 21:32:12 »

Е по една наздравица трябва да има в домът на булката .Това се визира "чукването"
Не може сега през зимата да се добие представа  за дадено място -ами Президенството хич не е далече от
зала Оборище,или залата на Кракра или бивша Лиляна Димитрова или както и да я знаете .1 час си е напълно нормално време за снимки
Паркът срещу залата пролетно лятно време също си става и е предпочитан от доста двойки сключили брак в залата.Има си всичко -алея,дървета,пейки и прочие  имайте в предвид че парка по дължина си е доста дълъг -не разглеждайте нещата на 5 метра от пътя където започва паркът.
Президенството  имът избор-фонтанче или пред Археологическият това е там е доста по малко.....

А защо не помислите вариант площадът на Ал.Невски -визирам гърбът на Света София и лице на Ал.Невски -всички двойки венчали се в Св.София там си правят фотосесията
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: януари 13, 2012, 07:04:42 »

А защо не помислите вариант площадът на Ал.Невски -визирам гърбът на Света София и лице на Ал.Невски -всички двойки венчали се в Св.София там си правят фотосесията
  там  ни беше първата идея след като запазихме часа в Оборище, ще си аправим снимки в парка, но ако имаме време да се снимаме и на друго място, все още не сме говорили с фотографа, но исках да си нахвърлям близките места около залата. Другия вариант ни беше ботаническата градина, но нз дали не се плаща за снимки там...
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #264 -: януари 13, 2012, 10:17:07 »

Е по една наздравица трябва да има в домът на булката .Това се визира "чукването"

ПОнякога традициите не са това което бяха  girl_wink
И под чукване ,много добре разбирам ,че това е наздравица !!
За сметка на това пък гостите са се "чукнали " доста ....
« Последна редакция: януари 13, 2012, 10:19:09 от Bibsi8792 » Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: януари 16, 2012, 00:00:10 »

Здравейте момичета, предстои ми изготвяне на график за сватбения ден, тъй като мисля скоро да запазя часове в църквата и гражданското. Колебая се между два варианта и знам, че има и 3ти вариант, който обаче не мога да измисля. Моля за помощ!!! Гражданския брак ще е с изнесена церемония в градината на ресторант до р. Дунав.  Искам гражданският брак да започва в 16ч., а ресторанта в 18:30, но не мога да намеря точната комбинация между тези часове. Също така сватбата ще е юли месец и не знам кои са подходящите часове за фотосесията.

Вариант 1
Граждански брак, фотосесия, църковен брак



Вземане на булката, хоро – 40 минути
Час 14:30 – 15:10

Граждански ритуал, поздравления, снимки с гости – 40 минути
Час 15:30 – 16:10

Пускане на венец – 10 минути
Час 15:10 – 16:20

Фотосесия – 60 минути
Час 16:20 – 17:20

Църковен ритуал, поздрави, гълъби, късметчета – 40 минути
Час: 17:30 – 18:10

Ресторант
Час: 18:30


Вариант 2
Граждански брак, църковен брак, фотосесия


Вземане на булката, хоро – 40 минути
Час 15:00 – 15:40

Граждански ритуал, поздравления, снимки с гости – 40 минути
Час 16:00 – 16:40

Пускане на венец – 10 минути
Час 16:40 – 16:50

Църковен ритуал, поздрави, гълъби, късметчета – 40 минути
Час: 17:00 – 17:40

Фотосесия – 60 минути
Час 17:40 – 18:40

Ресторант
Час: 19:00


 

 
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: януари 21, 2012, 11:28:56 »

Никой не помага, а е трудно да изготвиш графика за ГОЛЕМИЯ ДЕН!!!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: януари 21, 2012, 11:31:41 »

Никой не помага, а е трудно да изготвиш графика за ГОЛЕМИЯ ДЕН!!!
На мен лично по ме грабва първият вариант, заради това че фотосесията ще е по-рано. аз поне така бих била по-свежа и по-малко уморена за фотосесията, а това при мен се отразява и на самите снимки Girl drink
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: януари 21, 2012, 11:34:39 »

Здравейте момичета, предстои ми изготвяне на график за сватбения ден, тъй като мисля скоро да запазя часове в църквата и гражданското. Колебая се между два варианта и знам, че има и 3ти вариант, който обаче не мога да измисля. Моля за помощ!!! Гражданския брак ще е с изнесена церемония в градината на ресторант до р. Дунав.  Искам гражданският брак да започва в 16ч., а ресторанта в 18:30, но не мога да намеря точната комбинация между тези часове. Също така сватбата ще е юли месец и не знам кои са подходящите часове за фотосесията.

Вариант 1
Граждански брак, фотосесия, църковен брак



Вземане на булката, хоро – 40 минути
Час 14:30 – 15:10

Граждански ритуал, поздравления, снимки с гости – 40 минути
Час 15:30 – 16:10

Пускане на венец – 10 минути
Час 15:10 – 16:20

Фотосесия – 60 минути
Час 16:20 – 17:20

Църковен ритуал, поздрави, гълъби, късметчета – 40 минути
Час: 17:30 – 18:10

Ресторант
Час: 18:30


Вариант 2
Граждански брак, църковен брак, фотосесия


Вземане на булката, хоро – 40 минути
Час 15:00 – 15:40

Граждански ритуал, поздравления, снимки с гости – 40 минути
Час 16:00 – 16:40

Пускане на венец – 10 минути
Час 16:40 – 16:50

Църковен ритуал, поздрави, гълъби, късметчета – 40 минути
Час: 17:00 – 17:40

Фотосесия – 60 минути
Час 17:40 – 18:40

Ресторант
Час: 19:00


 

 


manuella, и двата варианта са много добри. Единственото, за което се чудя е дали ще ви стигнат 60 минути за фотосесията. На нас самият фотограф ни каза, че няма шанс да се справим за 60 минути, но ние искаме да се снимаме на различни места. На твое място бих избрала първия вариант, но ресторанта бих го изместила за 19.00 часа, за да може след венчавката да се направят още снимки.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: януари 21, 2012, 11:41:28 »

Благодаря за отговорите! При консултация с няколко гости се установи, че не приемат с охота сватбата да започне в 19ч.-късно било, какво ще правели гостите толкова много време.... Не може да се угоди на всички, затова написах да започва в 18:30. А за снимките 60 мин. даже ми се виждат много, защото мисля да се снимаме на Дунава, после до някое дърво/ зеленина в крайбрежната алея, след това да минем по уличките на центъра с прекрасна архитектура, за да станат малко старинни снимки.
Скоро се сетих,че е хубаво да си оставя 15-20 мин. преди влизането в ресторанта да си отидем в стаята в хотела за малка почивка.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines