Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 00:52:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 132697 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 26, 2011, 12:27:34 »

Час и половина за гражданското и църквата ли? Аз мисля гражданския брак да е в 15.00ч., после снимки след него. Защото ще сключваме брак в залата в Красно село, а там има паркче. Църквата я мислех за 17,00 и ресторанта за 18,30. Като от църквата до ресторанта има 10-15 мин. път. Така дали ще е добре?
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 26, 2011, 12:47:03 »

veseto_87, час и половина сме предвидили само за фотосесията. За венчавката и подписването- 45 минути. На нас свещеникът ни каза, че за църквата ще са ни нужни 20- 30 минути. Отделно за ритуалния дом ще отделим около 15 минути. Според мен много добре сте планирали нещата като часове, но предудпредете в ресторанта, че гостите може да пристигнат преди 18.30.  good

Трябва да разгледаме дали няма тема, в която се дискутират тези неща, понеже ми се струва, че вече сме доста  Offtopic, за което се извинявам.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 26, 2011, 13:33:00 »

Marie_Anet,
Мога да ти споделя как беше при нас:
Дойдоха да ме вземат в 15 часа, постояхме вкъщи да се почерпят гостите (също така и кумът имаше изненадки, които точно се вмъкнаха в часовия график), след което към 16 часа тръгнахме към ресторанта (тук трябва да се предвиди малко повече време за придвижване заради колоната все пак се кара по-бавничко)
В 17 часа ни беше изнесения ритуал в градината на ресторанта.
Следват поздравления от гостите.
В 18 часа започна welcome drink-а за гостите ни, а през това време ние бяхме на фотосесия. Освен това при нас имаше сватбена книга, в която всеки имаше възможност да отправи сватбените си пожелания към нас  heart . Тъй като мястото където се снимахме не беше много далеч от ресторанта, един час ни беше напълно достатъчен за цялата фотосесия.
В 19 часа беше посрещането ни в ресторанта.
И след това вече започна големия купон и така до 3 часа
Получи се много удобно, защото ние държахме да бъде хотел с ресторант, за има има къде да нощуват гостите ни (тъй като голяма част от тях не бяха от града). Много сме доволни, защото ни предложиха толкова символични цени на нощувките, които всеки би могъл да си позволи.
На сутринта ни бяха организирали безплатна закуска (за която ние не знаехме) и всички останаха очаровани от отношението и вниманието към всеки един  give_rose
Активен
Marie_Anet
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #33 -: октомври 26, 2011, 17:37:54 »

Благодаря ти Moonlight!
Звучи чудесно, дай Боже всеки да е толкова доволен от хотела, празненството и организацията  give_rose
Като каза за закуската на сутринта се сетих...ние младоженците трябва ли да се появим или може и да си закусим по-късно в стаята  pleasantry Чудя се просто как е по-добре  girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 26, 2011, 21:08:10 »

Благодаря ти Moonlight!
Звучи чудесно, дай Боже всеки да е толкова доволен от хотела, празненството и организацията  give_rose
Като каза за закуската на сутринта се сетих...ние младоженците трябва ли да се появим или може и да си закусим по-късно в стаята  pleasantry Чудя се просто как е по-добре  girl_wink
Етикета изисква да се появите пред гостите си .Тва все пак е признак на уважение.Единствената причина ,поради която сте извинени от отсъствие на закуска е ако сте вече на сватбено пътешествие:)
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 27, 2011, 08:49:28 »

Marie_Anet,
Ще имате възможност да си закусвате по-късно в стаята на медения месец  Love
Все пак вие сте били главните герои на снощното събитие и всички ще очакват да ви видят на закуска. А и да ти кажа ние като слязохме и видяхме как всички гости бяха на закуска и чакаха нас толкова мило ни стана!  air_kiss
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: октомври 30, 2011, 09:06:07 »

Здравейте, искам да споделя какво решихме с приятеля ми. Понеже се притесняваме, че няма да ни стигне времето за фотосесията и много ще закъснеем за ресторанта, смятаме да направим следното:

14.30- 15.30- вземане на булката
15.30- 17.00- фотосесия
17.00- 17.15- подписване
17.45- 18.15- венчавка
18.15- 19.45- фотосесия
 
Опасяваме се, че ако оставим снимките единствено във времето между последния ритуал и ресторанта, ще се забавим. Вкъщи ще поканим само определени хора, които, след като ние тръгнем за фотосесията, или ще останат у нас, или ще се разходят някъде. Не искаме да има голяма дупка между подписването и венчавката и затова се спряхме на този вариант. В понеделник ще разговаряме с фотографа и оператора, за да се посъветваме и с тях, но ми се струва, че това е най- удачното решение. Освен това някъде между ритуалите обикновено се получава забавяне. Силно се съмнявам да сме приключили в 17.15ч. в гражданското.
« Последна редакция: октомври 30, 2011, 10:44:55 от sunset » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #37 -: октомври 30, 2011, 14:56:29 »

според мен времето, което си отделила за подписване-венчавка е малко. предполагам, че подписването ти е в ритуална зала, ако е изнесен ритуал и църква в непосредствена близост може и да проработи. ако е в ритуална зала дори часът ви да е 5 се съмняван да започне точно в толкова и да продължи само 15мин. след това ще има поздравления, целувки, букети и т.н тоест общо минимум 30мин. след това гостите трябва да стигнат до църквата, да влязат и т.н. според мен отдели повече време за да няма бързане и нерви в денят(особено, ако има сватби преди или след вас в този ден на същите места)
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 30, 2011, 21:08:41 »

theone, църквата и ритуалната зала са една срещу друга. Нашето подписване ще е в 17.00ч., а венчавката ще е в 17.45ч., тоест между подписването и венчавката ще има 45 минути. На нас ни бяха казали да си предвидим максимум 15 мин. за подписването, но така или иначе в църквата не можем да влезем преди 17.45ч.
« Последна редакция: октомври 30, 2011, 21:10:23 от sunset » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: октомври 30, 2011, 21:50:40 »

И аз имам нужда от съвет. Бях планувала нещата така: граждански брак - 15.00ч., после снимки след него. Църквата я мислех за 17,00 и ресторанта за 18,30. Като от църквата до ресторанта има 10-15 мин. път. Обаче сега си мисля, че е рано. Освен това от църквата до ресторанта май времето е много. Колко време горе-долу продължава църковния брак? Дали няма да е по-добре да изместя нещата с половин час напред?
Активен
svetla_petrova
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #40 -: ноември 02, 2011, 03:35:32 »

здравейте
моля за помощ
наскоро решихме да се оженим и незнам от къде да започна и какво точно се прави, а и не съм ходила на сватба от години и нямам спомени.
Какво е първото, което трябва да направя и къде трябва да отида? Може ли подписването да е преди самото тържество и колко най-много може да е преди него?
Имало някакви заявления,които се подавали, ???
Когато отида да запазвам час за подписването там ли трябва да уговарям изнесения ритуал и трябва ли да знам точната дата на сватбата и кумувете
Ако сега отида да запазвам час да речем за май месец рано ли?
Кога се вадят досадните медицински и т.н бюрократски глупости?
И най-важното да ви питам - аз искам сватбата ми малко да бъде съкратена, т.е. ако мога да поканя хората направо в ресторанта, без разни хора и ръченици пред дома ми - възможно ли е? Можем ли да се появим младоженците в ресторанта в такъв случай направо заедно, ние ли трябва да посрещнем гостите...нищо не ми е ясно.
Моля да ме извините, наистина нищо не разбирам и много се притеснявам. Надявам се на вашата помощ и съвети
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 02, 2011, 08:23:39 »

Здравей. Първо  - за кой град става дума, за да ,ожем да ти дадем точни указания с адреси и всичко друго необходимо?
« Последна редакция: ноември 02, 2011, 11:38:37 от veseto_87 » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 02, 2011, 11:13:08 »

Здравей, svetla_petrova, добре дошла !
По обърканите ти въпроси виждам, че вече си се шашнала - като за начало успокой се и си поеми дълбоко дъх! И аз съм минала през периода на паника "Ами сега кое къде кога?!"  girl_impossible
 Направи си свой собствен, защото всички младоженци си имат свой сценарий на сватбеното събитие и някои основни неща или подробности може да отпаднат.
За да ти бъдем полезни ни трябва малко повече информация за теб, за събитието, за кой град става въпрос...
 give_rose
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #43 -: ноември 02, 2011, 13:14:27 »

Здравей, svetla_petrova, добре дошла !
  good

сватбата е твоят ден и всичко е възможно както ти го пожелаеш. аз също не харесвам цялата история около вземане на кумове, булка, разбиване на врати, хора по улиците и т.н. като за начало определете дата, провери офертите в няколко ресторанта, които харесваш и си помисли как точно искаш да протече денят. нашата примерно всичко ще е на едно място - посрещане на гостите, изнесен ритуал, тържество и т.н.
знам, че в началото има много въпроси и малко отговори, но след седмица-две ще ти се изясни и ще имаш по-добра представа какво точно искаш.  smile
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #44 -: ноември 02, 2011, 15:13:58 »

здравей, svetla_petrova  welcome-2 напълно съм съгласна с theone
традициите не са това, което бяха. да, все още има хора, които се съобразяват, но в крайна сметка сватбата е вашия празник - трябва да бъде по начина, по който искате вие.  smile Помислете какво искате, как си го представяте. Като почнете да обикаляте и да гледате различните варианти и предложения концепцията ще се избистри  Wink
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines