Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:53:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 124947 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: февруари 28, 2012, 21:10:01 »

съгласна съм с вас принципно, но както каза Theone, не мога да плащам overtime- просто не мога да си го позволя. иначе не бих го написала.
в крайна сметка, мисля че обслужването и отношението към гостите ще покрият този недостатък. не смятам да го крия от гостите, не съм богата, за да се правя на такава в сватбения си ден. Гостенката която ме попита защо съм посочила краен час, ѝ отговорих честно и мисля че ме разбра в крайна сметка. това е моето финално решение- мисля че с  хубавия ресторант, доброто обслужване и добрия ДЖ, сме допринесли достатъчно за настроението на гостите. По-добре така предупредени, отколкото да не мога да си платя и да се развали настроението на всички. Въпреки този минус на Холидей Инн, това бе единственото място, на което се почуствах ОК като отношение. затова и се спряхме на него.
аз не бих искала обяснение от младоженците ако съм гост- все пак ми се струва неудачно и да се бъркам в техните финансови сватбени аспекти.  give_rose
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 21:13:43 от emmmmmy » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #451 -: февруари 28, 2012, 21:17:55 »

Има въпроси, който трябва да се решават по деликатен начин. Упоменаването на краен час е малко грубо. Според мен въпроса може да се реши и без този елемент. Просто и без възможности за конфузни ситуации. Наистина просто - договаряте се с ДЖя, и в уречения час получавате финален поздрав с едно блусче и закривате партито. Това съм го виждал десетки пъти и никога не е имало кунфузни ситуации.
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 21:21:37 от Deliysky » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: февруари 28, 2012, 21:21:53 »

Говорих с диджея ни, уговорихме се  преди месец за точно този вариант. Все пак поканите до тези хора бяха пратени по-рано от другите, защото са в чужбина.
Щом като толкова хора го смятате за малко грубо, ще помислим още вкъщи. има време за промяна.
 Offtopic Делийски, страхотни кадри от сватбата ти, прегледах ги. Особено ми харесаха последните 5-6 снимки.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #453 -: февруари 28, 2012, 22:18:00 »

emmmmmmy, направи ги както искаш.  give_rose обикновенно на официални събития/вечери с диско или без след това има такъв краен час. тоест от - до. няма нищо лошо, грубо, срамно... на някои хора и дрес код им се вижда грубо, това не значи че всички го разбират така. на доста сватби се пуска такъв последен блус, но хората не очакват, че това е краят и не си тръгват. след 10 минути тишина и гости все още по масите ще си принудена да вземеш овъртайм...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: февруари 28, 2012, 22:23:11 »

Theone,  и аз съм виждала на френски покани  краен час. Ще помислим.
Предвидлива си- и аз се сетих за това, че след последния блус може да решат да си стоят още милите ми гости. ето защо помолих диджея да предвиди и поне 45 мин преди оувъртайма да пусне последна песен и да обяви края на празненството.
 Offtopic С нетърпение очаквам твоята сватба- смея да твърдя че си най-стриктната и подредената като план булка, която виждам. Сватбаааа
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: февруари 28, 2012, 22:30:10 »

Не трябва ли водещият да обяви, че предстои последния танц?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #456 -: февруари 28, 2012, 22:43:43 »

няма нищо лошо, грубо, срамно... на някои хора и дрес код им се вижда грубо, това не значи че всички го разбират така. на доста сватби се пуска такъв последен блус, но хората не очакват, че това е краят и не си тръгват. 

Всяка една нация си има манталитет и разбирания. Когато за нещо обясняваме, че не е прието у нас и не е нормално, трябва да се намери разумно решение.Когато от 10г живеете извън БГ и сте приели тамошните порядки, е възможно да се получи конфузна ситуация.  За ваше добро твърдя, че упоменаването на краен час  в БГ може да се приеме за неучтиво и хората ще се обидят. Ако въпросния ДЖ не завърши тържеството елегантно, пак никой няма да обърне внимание колко е часът ( особено след 200гр твърд алкохол). Ако ДЖ-ят знае как да ви изкара от ситуацията е излишно да си създавате тема по която да ви одумват близките. Относно Дрес кода, вече се обсъди. Аз съм за, но ще мине време докато хората сами изпитат такава потребност. Не може да им се налага насила, всяко нещо с времето си.
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 22:45:19 от Deliysky » Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: февруари 29, 2012, 01:24:34 »

Програмата твърдо ДА- отдавна съм на мнение, че трябва да има ред, а не всеки да се шляе като муха без глава и да не знае какво следва. Даже си мислех, че би било добре програмата да се раздава още с поканите. Трябва график - кога ще е времето за фотосесията, кога ще се правят снимки с гостите и т.н. За това на англичаните евала им правя.Там не видях такова шляене и не видях притичващи по време на менделсона или посрещането в ресторанта. Всички си бяха по местата.
Във вашия случай с изненадите, просто не ги упоменавайте, но по-добре е програмата да се раздаде заедно с поканите.


Мда, и ние ще сме с график в поканите.
За сега реда при нас ще е горе-долу така

Излизане на младоженеца
вземане на кумове
вземане на булка
изнесен ритуал
църковен ритуал
коктейл, на който ще приемем поздравления от гостите, ще направим снимки с тях и ние ще започнем с фото сесията, а до тогава гостите ще са на коктейл с програма и жива музика- това не повече от час и половина
малко преди да приключим с фото сесията гостите трябва да влязат в ресторанта и след това ние
посрещане в ресторанта
първо хоро
първи танц
втори танц с кумовете
реч на кума
танци, танци, танци, музика, програма и т.н
пиле и торта
хвърляне на букет
хвърляне на жартиер
а края ще бъде сложен със заря и огън под изпълнението на струнен оркестър

само подаръците на гостите не знам кога да ги вмъкна, но до тогава има още време


горе- долу така, ако не пропускам нещо
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: февруари 29, 2012, 09:45:59 »

Kalama ,това е прекалено  crazy . До посрещане в ресторанта -ок, особено съм съгласна с уточнението какво ще правят гостите по време на фотосесията  Bravo .Но след това първи танц,хоро и т.н  NO по часове ли ще ги упоменавате?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: февруари 29, 2012, 11:48:48 »

Kalama ,това е прекалено  crazy . До посрещане в ресторанта -ок, особено съм съгласна с уточнението какво ще правят гостите по време на фотосесията  Bravo .Но след това първи танц,хоро и т.н  NO по часове ли ще ги упоменавате?
good
Зарята може да я запазиш като изненада .
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: февруари 29, 2012, 12:22:51 »

Калама само съвет, но речта на кума би трябвало да открива сватбата и да е преди първото хоро.  give_rose
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #461 -: февруари 29, 2012, 12:35:19 »

струнният квартет е подходящ за посрещане, коктейлен час или вечеря. имай предвид, че зарята е шумна и тотално ще заглуши квартета... ако искаш звук и светлина шоу ще е по-подходящо дж да пусне песен, при нас зарята ще е на песен като съответно звукът ще се увеличи за да се чува добре.
обикновенно струнният квартет се наема за час-два, тоест трябва да ги съчетаеш не само със зарята. пък в този късен час, ако имаш час изпълнение на квартет гостите ще заспят...
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: февруари 29, 2012, 12:36:47 »

Kalama ,това е прекалено  crazy . До посрещане в ресторанта -ок, особено съм съгласна с уточнението какво ще правят гостите по време на фотосесията  Bravo .Но след това първи танц,хоро и т.н  NO по часове ли ще ги упоменавате?

не разбира се, може би не уточних
в поканата ще е даден графика до влизането в ресторанта
а долу-горе това ще са традициите, които ще спазим
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: февруари 29, 2012, 12:38:45 »

Калама само съвет, но речта на кума би трябвало да открива сватбата и да е преди първото хоро.  give_rose

Това дълго го мислихме и го видяхме на една друга сватба. Това първо хоро стоеше като добре дошли и след това вече водещия започва по програмата. Така ни хареса.
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: февруари 29, 2012, 12:39:49 »

good
Зарята може да я запазиш като изненада .


Е, тя че ще е изненада, изненада ще е. Само се чудя дали да пускаме от китайските фенери, но за тях се иска височина.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines