Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 09:27:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 124951 пъти)
 
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #15 -: август 05, 2011, 14:05:09 »

важно е когато планирате деня да оставите достатъчно време. при взимането на булката предвидете освен "краденето" още време за наздравица, оставете си няколко минути, в които да обърнете внимание на младоженеца, гостите, да сте сигурни, че сте взели всичко необходимо (документи, пръстени и тн) и изобщо да не бързате и да се притеснявате. от ритуалния дом до църквата, от църквата до ресторанта-предвидете време за снимки с гостите, и винаги оставяйте 10-15 мин. в аванс, просто за да сте спокойни  good нали това е Големия Ден  smile трябва да имате възможност да му се насладите, а не само да тичате и да ви е притеснено  angry
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 17, 2011, 07:20:46 »

На нашата сватба аз бях предвидила по 1 час за младоженица кумовете и за вкъщи и времето стигна перфектно за всичко но ако младоженеца и кумовете са подготвили нещо по път предвидете още 20-30 минути допълнително .
Активен
Marie_Anet
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #17 -: октомври 23, 2011, 17:48:09 »

Здравейте момичета! smile
Нека поговорим как точно опреденихте да протече деня на вашата сватба. Колко време отделихте между подписването и църквата? Кога направихте снимките, сватбената фотосесия?  pardon
Аз в момента се опитвам точно това да измисля. Не ми се иска да претупаме нещата, а ако има много време между ритуалите ще трябва гостите да чакат.  nea
Сватбата сте е вечерна, та ако има по-опитни от мен и с някакви идеи, сте  радвам да споделите! Благодаря ви!  give_rose
Активен
daisyto
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #18 -: октомври 23, 2011, 18:23:30 »

И аз това мисля сега...Предвиждам един час за фотосесия между църквата и ресторанта, а какво ще правят гостите в това време - не знам crazy
Програмата, която мисля е следната:

15.30 - ритуална зала
около 16ч. до 16.30ч. - снимки пред ритуална зала
17 - 17.30 - църковен брак
18 - 19ч. - фотосесия
19ч. - ресторант

Само ресторанта сме резервирали, така че има още време за промени. Приемам идеи smile
Активен
Marie_Anet
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #19 -: октомври 23, 2011, 18:30:54 »

И аз имам същия проблем. Какво ще правят гостите един час?  crazy
Не знам дали ще ви помогне, но доста хора си правят фотосесията преди подписването. Аз не съм много съгласна, но и това е вариант  huhhuh.gif
Активен
daisyto
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #20 -: октомври 23, 2011, 18:48:25 »

Ами ако изтеглим фотосесията по-рано отново всички родители, роднини и приятели, които са били при откупуването удома ще седят някъде отстрани и ще се чудят какво да правят angry С фотосесията става малко неудобно за гостите, но все пак това си е нашия ден и трябва с нас да се съобразяват.
А иначе да споделя за програмата на една сватба, на която бях наскоро - от 16.40 - ритуална, от 18ч. църква и от 19 ресторант. много стегната програма, но почти нямаха фотосесия и снимки пред ритуалната зала sad Някак трябва да намерим златната среда. Дано се включат минали по този път smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #21 -: октомври 23, 2011, 20:23:17 »

Аз, като минала неотдавна по този път и като гостенка на 12 сватби в последните 3 години, да ви кажа, че на всяка една сватба, на която съм присъствала, е имало поне 1, а понякога и повече часа за фотосесия. Гостите не се смущават, приема се за в реда на нещата - отиват да пият кафе през това време, да купят букети и т.н. Нека изобщо не ви притеснява. Имаше някъде подобна тема, потърсете и я прочетете smile
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #22 -: октомври 24, 2011, 01:13:05 »

И аз това мисля сега...Предвиждам един час за фотосесия между църквата и ресторанта, а какво ще правят гостите в това време - не знам crazy
Програмата, която мисля е следната:

15.30 - ритуална зала
около 16ч. до 16.30ч. - снимки пред ритуална зала
17 - 17.30 - църковен брак
18 - 19ч. - фотосесия
19ч. - ресторант

Само ресторанта сме резервирали, така че има още време за промени. Приемам идеи smile
Уважаема daisyto, програмата ви е много добра във времето,светлината е подходяща в тези часове, а във фотосесията са най-хубавите ви художествени снимки (...е зависи от фотографа).Договорете се с управителя на ресторанта да имат готовност за залата за 18.45.
Активен
sladkata2
Ентусиаст
**
Публикации: 138


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 24, 2011, 14:01:04 »

Момиче и проблема при мен е за изчакването на гостите повреме на фотосесията. Не мога да намеря такава тема ако знаете за такава тема моля ви дайте линк
Активен
Marie_Anet
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #24 -: октомври 24, 2011, 18:04:55 »

Ами и аз не намерих друга тема по този въпрос.  huhhuh.gif
По кое време ще е фотосесията?
Аз се сетих и за друго нещо...колко време трае реално подписването и колко време отделихте за снимки с гостите и роднини след това? pardon
До скоро!  smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #25 -: октомври 24, 2011, 20:01:56 »

Момичета, ето: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,29532.0.html
При нас беше така: 16:00 - подписване в Гражданското, 17:00 - Църковен брак, 19:00 - Уелкъм дринк в ресторанта и започване на купона. Времето беше предостатъчно както за снимки с роднини и приятели, така и за фотосесия, но имахме удобството църквата да е много близо до Гражданското.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 25, 2011, 10:31:26 »

Момичета, бихте ли ми казали колко време горе-долу да си предвидя за гражданския брак и църквата + фотосесия. Скоро ще запазваме дата и се чудя как да подбера часовете.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 25, 2011, 11:33:10 »

veseto_87, ние сме предвидили общо 45 минути за подписването и венчавката. За фотосесията е нужен минимум един час. Много зависи от това на колко места искате да се снимате, както и разстоянието до тях. Ние сме си оставили час и половина, но пак ми се струва малко.
Активен
Marie_Anet
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #28 -: октомври 25, 2011, 18:21:51 »

Благодаря много за линка!
А гостите какво правеха по време на фотосерията и преди ресторанта? Може би в това време те трбва да се придвижат от църквата до ресторанта?  pardon
А по време на уелкъм дринка ли приемате поздравленията и колко време трябва да се отдели за това?
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #29 -: октомври 25, 2011, 19:07:15 »

Аз, като минала неотдавна по този път и като гостенка на 12 сватби в последните 3 години, да ви кажа, че на всяка една сватба, на която съм присъствала, е имало поне 1, а понякога и повече часа за фотосесия. Гостите не се смущават, приема се за в реда на нещата - отиват да пият кафе през това време, да купят букети и т.н. Нека изобщо не ви притеснява. Имаше някъде подобна тема, потърсете и я прочетете smile
Ето какво правят Wink
Поздравленията са по време на уелкъм дринка, да, ние подарявахме и подаръчетата на гостите тогава - всеки минава през нас, връчва подарък и букет, казва ни Наздраве, и ние му връчваме подаръчето. Времето зависи от броя на гостите, обикновено 1/2 час е достатъчен.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines