Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 01:23:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В РУСЕ - 3 част  (Прочетена 163892 пъти)
 
NaTom
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #150 -: май 03, 2012, 19:30:46 »

Благодаря за подробната информация, Мануела.
А украса на масите няма ли да имате?

Как са другите булки, много сте мълчаливи нещо?  smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: май 04, 2012, 07:44:37 »

Украсата по масите ще е от живи цветя, но още не съм се насочила към цветарка. Мисля, друго да не слагам, освен табелките с имената на гостите, които сама си правя и украсявам.
Активен
dani_ela87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: май 04, 2012, 08:16:23 »

Здравейте NaTom  ние сме на 25.08. за 16ч незма дали ще се засечем но в тоя ден всеки иска всичко да мине гладко без много излишни нерви .Да се похваля ние си имаме малка булка дащеря ни която е на 3и 7месеца месеца сега а тогава ще е на 3 и 11м ще тарся рокля и  за нея. smile Засега само при удобен момент ще ида да си тарся рокля ама много ми е трудно че всички магазини имат много рокли тип торти а аз искам по изчистена и сепла рокля ...но ще намеря сигурна съм..... smile
Активен
dani_ela87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: май 04, 2012, 08:19:33 »

Поканихме си кумовете и мисля да пускам поканите за печат..За да може като се видвя с някой от гостите да им давам по малко да ги раздам а не като наближи и остане месец два да ги карам по списък и да ги раздавам като призовки ...Вие имате ли покани?
Активен
zrukova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #154 -: май 11, 2012, 22:53:26 »

Здравейте, реших и аз да се включа и да ви разкажа за нашата сватба,която беше на 29.04.2012г в хотел Рига. До сега никога не съм писала по форуми, но този път реших да го направя, защото се чувствам ужасно заради преживяното, а чесно казано не знам какво да предприема за да ми олекне и да забравя. Ще съм много щастлива ако помогна с моя опит на поне една булка да не изпадне в нашето положение.
С мъжа ми живеем в София и сватбата я подготвяхме от разстояние по телефона. По принцип той е от Русе и родителите му ни помагаха за всичко. Спряхме се на х-л Рига, като освен ресторант Панорама,ползвахме и стаите им (за около 60 души ) за по голямо удобство на гостите (особено на семействата с деца). Още по телефона трудно вървяха преговорите, но някакси се разбрахме. Запазихме хотела за няколко нощувки, като от нас пожелаха да платим предварително. Съгласих се, показаха ни стая,която беше прилична и нямахме забележки. Екшъна дойде когато почнахме да си настаняваме гостите. Оказа се,че хората в хотела не знаят какво е хигиена - на кратко -ваните бяха с котлен камък,жълти вади по тях, паяжини,мухи, запушени (душа беше в тях и нямаше как да се къпи някой извън ваните), миризма в санитарните помещения,все едно си в тоалетните на БДЖ, прах по мебелите в стаите, а въздуха беше толкова застоял,че едва се дишаше и т.н. Гостите ни са ходели по други стаи да се къпят. За съжаление част от това го разбирам в 10 вечерта преди сватбата, както и след нея. Абсурдно беше да предприема нещо. На другия ден криво ляво преглътнахме всичко, купона си го направихме страхотен, всичко беше невероятно, докато след сватбата случайно не попитах една роднина какво е било сервирано на тяхната маса. И след разпит на всичките ми гости стана ясно,че не са ни сервирали половината пиене,което ни го и начислиха разбира се (имам предвид вода,безалкохолно и бира). Ракията, която беше наша ни я върнаха цялата, като обяснението беше,че я помислили за вино. Най-голямата мистерия за мен сега е от къде се взе ракията, която беше по чашите (отказали са да сложат бутилки по масите и са минавали да наливат), защото след ревизия на ресторанта се оказа,че не им липсва тяхна. Разбира се въпросната ревизия не показа много загуби за нас, но по снимките ясно си личи,че по масите освен вино и вода няма друго.
От всички останали бяхме много доволни DJ Данчо, Видео "Цанев", фотото беше наш роднина, "Росина"-фризьор, маникюр, грим; майка ми е цветар и ми направи украсата.
Дано не съм ви утекчила с дългия си разказ. Извинявам се ако не съм уцелила правилната тема,в която да публикувам историята си.
Аз бях една седмица преди сватбата в Русе и нямаше човек,който да не ми каже,че не сме добре да си правим сватбата в Рига. Съжалявам,че не ги послушах. По добре да смениш ресторанта в последния момент, колкото и да ти се струва невъзможно, да загубиш капарото (знам,как се събират пари и как се цепи стотинката, но тези 200лв, коити дадохме предварително щях да ги прежаля по бързо,отколко срама,който изпитваме в момента пред гостите ни) отколкото да имате нашите спомени.
Внимавайте, не се доверявайте и желая на всички много приятни емоции по това иначе прекрасно събитие.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: май 12, 2012, 15:13:29 »

zrukova, направо ме разби с този разказ  Oh my ... Ние сме в Рига - ресторанта и аз пък съм чувала само хубави отзиви, включително и от мн близки, които са правили сватби там. Дано при нас да няма такива гафове. Стаите наистина са старички, но и за тези цени няма какво друго да се желае, естествено дано са почистени поне, че и ние ще имаме няколко заети стаи с роднини от друг град.
Активен
zrukova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #156 -: май 13, 2012, 11:02:07 »

Здравей manuella. При нас избора на хотела беше заради моя свекър,който го беше харесал, от сватба,на която са били със свекърва ми преди четири -пет години. Аз четох коментари за Рига- бяха положителни и се успокоих. След сватбата ни казаха,че предната управителка държала стаите в много приличен вид,хигиената била на ниво. Но при тази не е така. Аз тук изобщо не споря за категорията им, а само за чистотата.  Моя съвет за Рига е да поискаш предварително,в деня на настаняването ключовете от стаите,които са ти запазили и лично да ги обиколиш и да се убедиш,че всичко е наред. Наблегни на санитарните помещения и пусни водата, провери дали има осветление. Не вярвай на стаята,която ще ти покаже преди да и платиш,защото тя е прилична. На нас стаите ни ги дадоха за 20лв на човек, само единичните бяха на30лв. Бях проучвала и други хотели за нощувките и да ти кажа получих същата цена от няколко. Ако те интересуват ще ти ги кажа. Освен това се бяхме разбрали да платим стаите предварително. Нейния довод е да не те гони след сватбата да не те безпокои. Допадна ми и се навих.И аз обичам всичко да ми е уредено предварително. Бих те посъветвала да не го правиш,за да можеш да си заведеш гостите в друг хотел ако изникне проблем.
Сигурно ти се струвам някаква манячка,но толкова ме е яд,че ни излъгаха,още не мога да спя спокойно.
За ресторанта бих те посъветвала да си определиш човек да ти следи какво се сервира. Не вярвай на приятели като ти разправят,че нямаш нужда от такова нещо.
Ако  те интересува нещо по хотела,цените, менюто и каквото и да е,питай. Ще се радвам да помогна.
Дано всичко мине гладко и накрая си спомняте само с добро за събитието.  good
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: май 13, 2012, 11:27:49 »

Аз не можах да разбера как така не са сервирали вода, безалкохолно и бира crazy Това не са ли точно напитките в куверта? Аз съм имала точно една среща с г-жа Петрова октомври месец, за да запазя ресторанта. Същата г-жа ли е уреждала сватбата? Началото на юни ще се видим, за да уточняваме менютата. Вие внасяхте ли някакъв друг алкохол, освен ракия? Ние ще внесем само ракия и то бутилирана в специални шишета с наши етикети и ще държа да е по-масите още в началото. Останалия алкохол ще е от тях на доставните им цени - вина и концентати.
Активен
zrukova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #158 -: май 13, 2012, 13:16:13 »

Първо за управитрлката - същата е Петрова. По отношение на пиенето те не позволяват да се внася нищо освен ДОПЪЛНИТЕЛНО ракия и вино. Успяхме да ги уговорим ракията да е изцяло то нас, като те държаха да се замести с друг алкохол, затова включихме по бира на човек, която не ни сервираха в нужното количество. Една бира се таксува на 2.20лв. Минералната вода,за да ми излезе по евтино (малката бутилка струваше 1.30 а ние искахме поне по две да поръчаме), решихме да е по половин бутилка голяма 1,5л/човек , която струва 3.50лв (цялата бутилка). Поръчахме и по две безалкохолни/човек, едното е за 1.50лв. Бутилката вино е 9лв, и там имахме по половин на човек и допълнително си внесохме. Предполагам,че тези цени ще важът и за вас. предварително ни бяха дали примерни менюта,които се оказа,че важът за механата им и на базата на тях ни таксуваха. Всичкия твърд алкохол ни го таксуваха на цените на ресторанта ( от сорта на 3,50 за водка обикновена- 50мл , и от 5лв за останалия алкохол за 50мл.) Затова се отказахме да поръчваме цели бутилки, тъй като едната излизаше мин. 100-150лв. С цел да не ни излъжат от ресторанта с начисляване на какво ли не към сметката се бяхме разбрали всичко над куверта да си го покриват гостите.
Виж, ако искаш за по лесно да си разменим някакви координати и да ти обясня всичко подробно. Къде мога да ти напиша телефона си или email-a. Както прецениш.
Активен
dolly
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #159 -: май 13, 2012, 18:11:43 »

Аз също се притесних от написаното, тъй като и нашето тържество е в "Рига". Чудя се какви мерки можем да вземем всички ние, които ни предстои да празнуваме там...
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: май 13, 2012, 20:01:34 »

dolly,и аз много се притесних. Ние не сме ходили да разговаряме подробно. Ти ходила ли си да уточняваш меню и питиета? Ние ще сме в основния ресторант, не знам дали това има значение.
« Последна редакция: май 13, 2012, 20:08:21 от manuella » Активен
dani_ela87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: май 13, 2012, 21:53:32 »

Здравейте и ние имаме запазена дата в Рига,много се притеснявам както всички които им престои сватбата да е точно Рига .Имам предложение как ние да се предпазим от евентуални лъжи от страна на Рига.Предложението ми е всички момичета със сватби в Рига да си напишем датите и в кое помещение са(ресторант Панорама,механа,ресторант 2ри етаж.)Кой къде за да обменим опит кой какво е преживял и да знаем кои с какво се е разочаровал.Моята позната на скоро ми каза че е била правила сватба в Рига 2010г и понеже торта не разрешават да се внася ,избраната и торта на 3етажа и цветя която е искала а в 12ч когато е дошъл момента да искарат тортата поднесли торта на 2етажа без цветя но понеже няма какво да направиш все си затваряме очите ...НЕМОГА ДА ПОВЯРВАМ че всеки гледа да ти вземе парите и после получаваш каквото и да е без значение искали ли сме такова или не заменят си с каквото решат.Аз след всичко реших и 100лв да дам но да имам сватбен агент който да следи всичко това....
Активен
dani_ela87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: май 13, 2012, 21:54:33 »

ние сме 25.08.Рига 2-ри етаж ресторанта
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: май 14, 2012, 07:51:09 »

dani_ela87, ние сме на 08.07 също в основния ресторант. Началото на юни ще ходя да разговарям с управителката за всички подробности и ще пиша след това. Срещнах се с една жена, на която и престои сватба на детето и в Рига юни месец. Тя ми каза много положителни неща за въпросната управителка и  че са се разбрали без проблем.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: май 14, 2012, 08:06:44 »

Прави ми впечатление, че на всеки казват абсолютно различни неща - явно всичко е въпрос на договорки и кой на кого е познат ...... нищо ново за България.
Ако ми таксуват малката водка или уиски на 4-5 лв. при положение, че ще им направим такъв оборот  diablo
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines