Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:34:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 160334 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #165 -: ноември 04, 2011, 21:44:14 »

 Голямо обикаляне пада на новорегистрирани бъдещи булки, които с дни джиткат из софийските питейни заведения. И пишат ли пишат...интересно с някак си "професионален" поглед върху нещата... Аз мисля ,че за времето ,което обикаляте може или да увеличите с труда си стойността на куверта или печалбата на фирмата на шефа си.
 Като обикаляте минете и през нашия ресторант и напишете два-три реда. Луд умора няма ! И това за едно тържество в ресторанта ? Петко Бочаров ще даде правилния отговор !
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #166 -: ноември 04, 2011, 22:40:20 »

famille, здравей!

Бижу според мен не е подходящ за повече от 80 души.  Действително 120 могат да се съберат, но няма да е комфортно и няма да има нито място за танцуване, нито добра видимост. Ресторантът е прекрасен, но не е подходящ за големи сватби.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #167 -: ноември 05, 2011, 11:19:35 »

Нека да коментираме въпросните ресторанти вместо да се караме!!! Лично аз като видях цените в Хилтън и на другите ресторанти...Май е по добре да се правят сватбите само в Хилтън. Ако всичко това с цените е вярно разбира се. Не е трудно да си направиш сметката и да видиш че като ти сложат такса тирбушон, овертайм,  и др. подобни, Да не споменавам че и други игри има които ги разбираш накрая. Като грамажа на ястието и т.н.  Като че ли за една не много голяма сватба в х-л Хилтън е доста по-приемливо. Има много допълнителни екстри които са безплатни. За качеството на обслужване да не говорим. "Къде отиваш ти може би" Някакъв "сельо" до вчера сервитьор, онзи ден пасал кравите, днеска управител и ти казва 200лв. след 5ия час. На какво основание??? Питам аз??? Ако е след работното време на ресторанта може би има някакво основание... От кога за ресторантите се плаща наем на час??? Те нали са за това. Да идват хората и да консумират, да се веселят... ANGRY ANGRY ANGRY
« Последна редакция: ноември 05, 2011, 11:57:21 от AIVEN » Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #168 -: ноември 05, 2011, 17:56:55 »

Извинявам се на всички останали за отклоненията от темата, вече давам ignore...  smoke

Aiven, не мога да не се съглася с теб. Първо аз много харесвам Хилтън. Наистина, като теглиш чертата на разходите, за една по-малка сватба определно по-високият куверт се "избива". Аз направих такава сметка и за нашите 120 гости, обаче вече излиза друга поста. Но за бъдещите булки с по-малко гости и аз бих препоръчала да изберат по-скъп куверт, но на утвърдени места, където няма да те цакат с евтини номера. Мен също много ме дразнят тези такси и таксички. В крайна сметка, като даваш цена, за да направиш този единствен ден за младоженците, трябва да можеш да предложиш качество, отговарящо на значимостта на събитието. Иначе не я давай, пък после да спестиш от хиляди неща или да си докарваш реалната цена под формата на такси.

Много моля да споделите мнения за Ниагара на Дойран. Смятате ли, че за 120 гости е подходящ, имате ли лични впечатления от провели се там сватби?

Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: ноември 05, 2011, 19:35:33 »

Здравейте,

Аз вече избрах ресторант, но мога да дам своите впечатления за Face- Горна Баня, Бижу, Интерпред, Акорд, Скай Уей и Парк-хотел Москва, годеникът се разходи и до Панароамата на Дондуков. Ако някой иска информация - да се включи на лични smile
Иначе смятам, че това, което правят момичетата е полезно за много булки, но всяка от нас търси различно нещо и е хубаво да се види лично. Но все пак неща като такси, цени на куверт и техните лични впечатления са безценна информация, така че go girls! pardon
« Последна редакция: ноември 05, 2011, 22:33:45 от fiibi_bg » Активен
osobenoaz
Любопитен
*
Публикации: 42


« Отговор #170 -: ноември 05, 2011, 21:25:37 »

Здравейте! Извинявам се ако въпроса ми е на неправилното място, но при избор на ресторант менюто за сватбата задължително ли е да е от вече съществуващото? Интериорът се вижда с очи, можем да седнем да дегустираме,това, което предлагат в момента, но правят ли специално меню, специална дегустация за нещата такива, каквито ще бъдат на самото тържество? Има ли такава практика?
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #171 -: ноември 06, 2011, 00:30:13 »

Не, не е задължително. Зависи колко са гъвкави и колко са склонни да се съобразят с желанията ви.
По принцип може да отидеш за обяд или вечеря за да се ориентираш в уменията им.
Дегустация на конкретно сватбено меню (за нас беше за окончателен избор между 2 варианта) ни предложиха след като капарирахме ресторанта. Преди това просто бяхме обядвали в ресторанта веднъж и ни хареса.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #172 -: ноември 06, 2011, 13:50:27 »

от ресторанта, на който се спряхме ни изпратиха доста варианти на примерни менюта, както и бяха много любезни да ни предложат да изберем каквото ни харесва и да съставим наше меню. това и направихме. не виждам проблем да съставиш каквото меню ти харесва, съответно ако предлагат храните, който искаш.
Активен
izida85
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #173 -: ноември 06, 2011, 15:03:19 »

Здравейте на всички,

От известно време следя форума, тъй като ми предстои сватбено тържествто през м. Юни догодина. В момента обикаляме по хотели, за да си изберем ресторант. Държим да е с хотел, за да настаним гостите от страната smile За момента сме се спряли на хотел Берлин Парк, Хотел Аякс и Хотел Акорд. От тези фаворит ни е Аякс, заради чудесната градина. Бих искала да помоля, ако някой има впечатления от този хотел да ги сподели, притесняваме ме фактът, че не работи постоянно.
Благодаря предварително smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #174 -: ноември 06, 2011, 15:17:36 »

Аз имам добри впечатления от там от тази година.Ресторанта не е много голям, зависи колко ще са гостите.
Активен
rosaura
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #175 -: ноември 06, 2011, 19:16:17 »

Здравейте на всички,

От известно време следя форума, тъй като ми предстои сватбено тържествто през м. Юни догодина. В момента обикаляме по хотели, за да си изберем ресторант. Държим да е с хотел, за да настаним гостите от страната smile За момента сме се спряли на хотел Берлин Парк, Хотел Аякс и Хотел Акорд. От тези фаворит ни е Аякс, заради чудесната градина. Бих искала да помоля, ако някой има впечатления от този хотел да ги сподели, притесняваме ме фактът, че не работи постоянно.
Благодаря предварително smile

На коя дата планирате сватбата? На мен хотел Аякс много ми хареса, в Берлин не сме ходили най-вече заради 200-те лева, които искат след втория час. Акорд и аз го набелязах за посещение, там мисля че е добре ценово.

За Pacoran - занимавала съм се с организация на конгресни събития само в 5 звездните хотели в София и нямам преки наблюдения за другите, но нямам намерения да споря smile Аз съм тук да обменя информация със момичетата, за да мога да стигна до решение. Както и да е....

За ресторант Бижу мисля, че 120 човека ще са малко в повече, иначе ми хареса ресторанта, няма нужда и от много украса, защото е с изчистен и стилен дизайн в меки тонове.

Утре ще гледаме Панорама на Дондуков. smile Успех на всички!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #176 -: ноември 06, 2011, 19:41:33 »

 Сватбата е много специфично събитие в България . Опитът в организацията на събития като конгреси, конференции, симпозиуми или семинари е в плюс, но не е решаваш. На младоженците, техните роднини и гости не им трябва симултанен превод, дискусионна система ...... Младоженците не са като представителите на отделите на големите корпоративни фирми или държавни институции ангажирани с определено събитие. Младоженците са хора служители или работници най-често с определени финансови възможности и манталитет по отношение сватбата като събитие. Младоженците са хора , които бъркат в собствения си джоб и финансират празника си. В това е разликата....
Активен
diva4kata
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #177 -: ноември 08, 2011, 11:07:20 »

Аз искам да изкажа благодарността си към г-н Зафиров, управител на р-т Панорама в Парк Хотел Москва. Страхотен ресторант, страхотно обслужване, вкусна храна и обстановка, която те кара да се отпуснеш дори и в напрегнат ден като сватбения... Макар и сватбата ни да беше малка ни се обърна голямо внимание и всичко бе съобразено с нашите желания. Мога спокойно да кажа, че се чувствахме като у дома си.  pardon
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #178 -: ноември 09, 2011, 17:04:29 »

Аз искам да изкажа благодарността си към г-н Зафиров, управител на р-т Панорама в Парк Хотел Москва. Страхотен ресторант, страхотно обслужване, вкусна храна и обстановка, която те кара да се отпуснеш дори и в напрегнат ден като сватбения... Макар и сватбата ни да беше малка ни се обърна голямо внимание и всичко бе съобразено с нашите желания. Мога спокойно да кажа, че се чувствахме като у дома си.  pardon
Аууу.... Сериозно ли????? И ти си направи профил специално за това???? Имайки в предвид че това ти е първият пост, не си ли закъсняла малко с този сайт???? Не му ли станаха малко множко похвалите на този ресторант? blum blum blum Поне го правете така, че да не си личи Yes Yes Yes
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: ноември 09, 2011, 17:16:36 »

Извинявам се на всички останали за отклоненията от темата, вече давам ignore...  smoke

Aiven, не мога да не се съглася с теб. Първо аз много харесвам Хилтън. Наистина, като теглиш чертата на разходите, за една по-малка сватба определно по-високият куверт се "избива". Аз направих такава сметка и за нашите 120 гости, обаче вече излиза друга поста. Но за бъдещите булки с по-малко гости и аз бих препоръчала да изберат по-скъп куверт, но на утвърдени места, където няма да те цакат с евтини номера. Мен също много ме дразнят тези такси и таксички. В крайна сметка, като даваш цена, за да направиш този единствен ден за младоженците, трябва да можеш да предложиш качество, отговарящо на значимостта на събитието. Иначе не я давай, пък после да спестиш от хиляди неща или да си докарваш реалната цена под формата на такси.

Много моля да споделите мнения за Ниагара на Дойран. Смятате ли, че за 120 гости е подходящ, имате ли лични впечатления от провели се там сватби?



Абсолютно си права за дребните таксички- когато кувертът е 30 лв, но не ти се включва украса, торта,пиене на безалкохолни на корем  blum или апартамент за младоженци, то сумата,която ще дадеш се увеличава без да се усетиш.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines