Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:50:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 160264 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: ноември 09, 2011, 17:22:07 »

Offtopic famille , все си мисля, че точно това исках да обясня, но май не ме разбраха Offtopic
А относно писмата, струва ми се, има известен проблем. Случвало ми се е да връщам отговор и да не е пристигнал или да е в спам, както и аз да вадя писма от спама (който не проверявам всеки ден).

 good
До тук от 11 ресторанта, 10 са ми върнали мейл с оферти. Говори за сериозността им, определено. Естествено, като отсея офертите, ще избера ресторанти, в които да отидем лично и да дегустираме и разговаряме...
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #181 -: ноември 09, 2011, 17:40:19 »

Стана ми любопитно за тези дегустации на сватбено меню. Безплатни ли са? Кога се правят, преди или след като дадете капарото? smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: ноември 09, 2011, 17:50:40 »

Доколкото разбрах, след капарото, води се дегустация на избраното меню  smile, но съм питала само на две места специално за този детайл, на другите просто пропуснах или не са го описали като екстра.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #183 -: ноември 09, 2011, 17:59:06 »

дегустацията на сватбеното меню е безплатна. ние имаме такава за четирима = младоженци + кумове. съответно се прави след като сте избрали ресторант+капаро. съмнявам се някъде да се предлага безплатна вечеря за четирима само защото може да ги изберете...
смятам да опитаме 4 различни менюта (за всеки по едно дегустационно) и след това да изберем финалното.
« Последна редакция: ноември 09, 2011, 18:27:06 от theone » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #184 -: ноември 09, 2011, 18:33:17 »

дегустацията на сватбеното меню е безплатна. ние имаме такава за четирима = младоженци + кумове. съответно се прави след като сте избрали ресторант+капаро. съмнявам се някъде да се предлага безплатна вечеря за четирима само защото може да ги изберете...
смятам да опитаме 4 различни менюта (за всеки по едно дегустационно) и след това да изберем финалното.
Така и предполагах.  smile Предишните постове по темата така бяха написани, че човек може наистина да си го помисли. Но ако беше така то всеки може да си хване гаджето под ръка и всяка вечер да обикалят ресторантите. funnytooth funnytooth funnytooth Докато ги минат всичките... danceg danceg danceg
Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #185 -: ноември 09, 2011, 22:03:29 »

Здравейте, само да кажа, че още си чакам офертата от Принцес Дедеман....  NO
За съжаление нямах възможност за други обикаляния тези дни. Никой ли не може да сподели за Ниагара? Каквото и да е?  pardon
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #186 -: ноември 09, 2011, 22:26:55 »

За ресторанта им на Дойран - става. Един път съм бил там, хареса ми обслужването и храната. Хареса ми и управителя.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #187 -: ноември 09, 2011, 23:48:19 »

 Не очаквах наистина някой на първо четене да събере оферти от повече от 10 ресторанта. Много се учудих на този факт. А до като избере колко ли ще са ..... ? Не предполагах, че по този начин се избира ресторант. Хич не им е лесно на ресторантьорите.
 И още нещо - добрият етикет изисква да върнете мейл, в който най-малкото да благодарите за безплатно отправената към вас оферта. И не на последно място - защо се отказвате от офертата ? В същност в 99 % от случаите е цената, но все пак е редно да напишете официален мейл.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #188 -: ноември 10, 2011, 00:16:26 »

Да, много важен въпрос. Аз не съм чувал някои да връща мейли с отказ и мотиви. Никой не го смята за свое задължение. А, всъщност ако претендирате за едно европейско и цивилизовано ниво на комуникация, редно е и вие да откликнете по подходящ начин. Хубаво е да искаме, а какво става когато ние трябва да дадем? Колко човека са си задавали този въпрос? А колко изобщо ги интересува? Или си мислите, че факта че сте клиент е достатъчен? Не мили хора, има много неща, който са по-ценни от парите. Отнасяйте се с хората, така, както и вие изисквате да се отнасят с вас, и животът ви ще е по-хубав.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #189 -: ноември 10, 2011, 00:25:03 »

Всъщност, не че ги оправдавам с нещо ресторантите, ако трябва да сме честни, много са назад милите, все още от нормалния европейски облик. За 20 години не се намери един да се бръкне по-дълбочко и да направи един супер луск ресторант, като например този:

http://www.turandotpalace.ru/interior.php

разгледайте му само сайта, хайде ресторант такъв нямаме, ама кой има такъв сайт? А после идва и момента , какви ще трябва да са цените на кувертите, за да си избие инвестицията.Но тези въпроси много се отклоняват от темата. По просто казано - за 25 евро куверт - толкова.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #190 -: ноември 10, 2011, 09:31:37 »

Всъщност, не че ги оправдавам с нещо ресторантите, ако трябва да сме честни, много са назад милите, все още от нормалния европейски облик. За 20 години не се намери един да се бръкне по-дълбочко и да направи един супер луск ресторант, като например този:

http://www.turandotpalace.ru/interior.php

разгледайте му само сайта, хайде ресторант такъв нямаме, ама кой има такъв сайт? А после идва и момента , какви ще трябва да са цените на кувертите, за да си избие инвестицията.Но тези въпроси много се отклоняват от темата. По просто казано - за 25 евро куверт - толкова.
Абе тия руснаците, парите ги немат за нищо..... smile То бива охолство....ама такава гъзария нема нигде по света.... Yes Аз отдавна съм ги признал... Делиски.... Там нема куверт бе братче. Ходи се с чековата книжка funnytooth  Тия нащте мутри (псевдомафиоти) дето ходат на сръбска скара не са за там. Колко ли размисъл ще падне - що има 5 вилици??? girl_impossible girl_impossible girl_impossible
« Последна редакция: ноември 10, 2011, 09:42:00 от AIVEN » Активен
diva4kata
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #191 -: ноември 10, 2011, 22:29:16 »

Аууу.... Сериозно ли????? И ти си направи профил специално за това???? Имайки в предвид че това ти е първият пост, не си ли закъсняла малко с този сайт???? Не му ли станаха малко множко похвалите на този ресторант? blum blum blum Поне го правете така, че да не си личи Yes Yes Yes
Ммм, разбрах това, което ми намекна, но целта ми хич не е такава. Исках наистина да благодаря на всички. Това, че сега съм се регистрирала, не значи, че не съм ви четяла и не съм взаимствала много идеи от вас.
 А специално за теб мила, за да се убедиш, че поста ми не е със задни мисли може да гледаш в сряда от 15:30 по Нова тв. pleasantry
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #192 -: ноември 11, 2011, 09:33:29 »

Deliysky,
Ресторантите са облик на това което се търси.
Страхотна находка, обаче тоя мутренски барок предполагам отдавна е писнал на повечето хора. Гледат го по спа хотели, по 70% от хотелите на морето и планината. Това просто е едно абсолютно преиграване и една такава обстановка със сигурност не може да създаде уют и настроение у повечето българи. Разбира се има и такива, които ще се чувстват в собствени води в подобен замък, но те както се казва - се броят на пръстите на ръцете. В никакъв случай подобно нещо не би било толкова търсено в Бг. В интерес на истината има доста места в България, които се доближават до подобен изглед, но въобще не са натоварени според капацитета си. Така че проблемът не е, че няма такива замъци за развлекателни нужди а просто нуждите са ограничени в по-голямата си степен, вид и бройка. Особено кагато става въпрос да се доближат до времето на "Мутруи" 14-ти. Сайтове има и по добри даже, ресторанти има - такива които не отстъпват на посочения и това с какво променя нещата ?!
Мога ли да те попитам защо 99% от хората не си правят сватбата в Шератън, Хилтън или в подобен род - суперлукс заведение, а в Люлин или в Панчарево въпреки че не са от този квартал?! Дали този факт би изяснил липсата на присъствие на масовия Българин в подобни постройки - паметници на ненадейно появил се пореден кич.

P.S. Нека не забравяме, че руснаците имат много повече хора, които
са много по-напред с материала от нас а и нямат танци съпътсвани с катерене по столове и маси, въпреки че не е сигурно smile
« Последна редакция: ноември 11, 2011, 10:28:09 от DjNick Mc » Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #193 -: ноември 14, 2011, 16:32:09 »

Здравейте. Не съм сигурна дали тук е правилният раздел, ако темата ви се стори излишна, може да я махнете. Но в момента това много ме вълнува...
Обиколихме 5-6 от най-популярните из форумите ресторанти и се спряхме на Лебед и Глория Палас. Освен ттях видяхме "Чепишев", "На върха", "Св Валентин", "Скай Уей". Всеки от тях има по нещо хубаво, но най-много ми харесаха и бяха по критериите ми споменатите в заглавието (причина: голям цял салон и градина за фотосесия; добра кухня и обслужване).

Сега обаче ми е много трудно да реша измежду двата. Иска ми се да ми помогнете, ако имате опит с поне един от тях. Ще ви разкажа какво на мен ми харесва и какво не, за да знаете кое намирам за важно.

1. За "Лебед" основен + ми е откритият ритуал. За софия, само община Панчарево го предлага с изнасяне на книгата. Точно над езерето може да е и ще е много красиво. Минус: по този начин не знам дали не се намалява емоцията- от нас директно в ресторанта и всичко там, няма да има тичане нахоре-надолу. (понеже сме и без църква). Но пък е много по-красиво и различно да е навън ритуалът.
Други плюсове на "Лебед"- добро обслужване, с нас се отнесоха много любезно, без да знаят, че сме за сватба (не че има гаранция, че на сватбата ще е същото). Възможност за внасяне на всякакъв алкохол, дори безалкохолни, без такса и дори на доставни цени. Красиво местоположение- над езерото, но това е и мунус- далеч от София, не знам как ще се придвижат хората..
Основен минус: няма хотел и нощувка за младоженците. С всички подаръци и цветя с такси няма да стане. Вариант е да си оставим там колата, пълна с подаръци, да се приберем с такси/приятели и на другия ден да идем да си вземем колата. Но си е неудобство.

2. За "Глория"- основен + е самата оферта. Цените са с поне 5 лв по-ниски, предлагат 7 часа тържество (в Лебед са 6 и след това са на безумни цени), както и безплатен младоженски апартмент и добри цени за останалите гости.
Минус- ритуалът няма да е изнесен. И самият ресторант е като че ли от по-ниска класа, макар че това няма кой знае какво значение. Иначе и там бяха много любезни с нас и ни предложиха да сме на "зимни" цени въпреки че сме напролет.

Не мога да преценя кой ресторант е по-просторен и удобен, като че ли "Глория". Аз искам да има голям дансинг и да сме в един салон (около 80-90 души ще сме). В "лебед" едни неприятни сапарета, малко изолирани, но не е кой знае какъв проблем...

Та, понеже много се колебая, ще ми помогнат всички мнения за един от или за и двата ресторанта...Мерси предварително!
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #194 -: ноември 14, 2011, 18:34:00 »

практика ли е да се подписват договори с ресторантите? от моят нищо не казаха по този въпрос, но аз искам да си подготвя такъв. какъв е вашият опит?
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines