Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:27:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 6  (Прочетена 227445 пъти)
 
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: април 11, 2012, 09:01:30 »

За да са ядливи и цветята, някой тряба да се занимава с тортата ти дни наред...Според мен ще ти излезе златна тази торта.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: април 11, 2012, 09:13:19 »

За да са ядливи и цветята, някой тряба да се занимава с тортата ти дни наред...Според мен ще ти излезе златна тази торта.

Определено ще си е доста скъпичка , фина изработка си е .Аз за моята сватба реших че всичко ще си се яде освен панделките и за това така си я направих , но моята си беше всяко парче като мини тортичка и това  не е проблем на всеки като му се сервира да си махне панделката.Обаче на големите торти за да я разрежиш трябва да я отлепиш и се деформира фондана, така че ако успеят да ти направят ефектно панделките определено е по добре да са ядливи.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #407 -: април 11, 2012, 09:34:32 »

Както казах тежката дума ще имат сладкарите. Цветята могат да се направят от захар, може да не са точно същите, а панделките от захарен фондан, бялата част от бял шоколад. Ще докладвам какво е станало.  good
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: април 11, 2012, 11:04:45 »

Момичета, истинските ядливи цветя са по-малко работа, отколкото моделираните. Примерно ядливите се мажат с белтък и се поръсват със захар... Ето малко инфо за цветята...
http://margatyna.blogspot.de/2011/08/blog-post_18.html



Ето това имам в предвид за захаросанит цветове


И тук намерих нещо много интересно  smile
Активен
danon
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #409 -: април 11, 2012, 12:54:16 »

Мене ще ме чарджът за "внесен дизайн" вместо да ми плащат, че ще им давам идеи. sarcastic

Хахаха Чочко са големи гадове. Преди време имах идея тортата ми да е малка, а за гостите да има къпкейкчета. Видях, че Чочко правят хубави модели и ги продават по 2лв/бр в магазините си. Питах ги каква ще е цената за около 60 къпкейка за сватба, с мисълта, че ще има отстъпка за количество, и те ми казаха "3 лв". Попитах "Защо? Само защото е за сватба, нали?" и отговорът беше "Мииии...да". Еми аз няма да си купя торта от Чочко, ако ще и последната сладкарница в Пловдив да е...тарикати такива biggrin   
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: април 11, 2012, 13:34:32 »

Забелязвам че много булки държат на вкуса а не само на дизайна, но искам да ви споделя че аз досега вкусна сватбена торта не съм яла. Всичко е въпрос на вкус, но като цяло вкусните според мен торти са по сочни и с малко декорация/като цяло декорацията ми е ужасна на вкус/. Някой торти са леки, даже безвкусно, други пък са тежки с много тежък крем. Абе няма угодия...и за това реших да заложа на по-евтина торта, така или иначе и всеки гост е с различен вкус, за едни ще е супер, за други ще е суха, за трети ще тежка.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #411 -: април 11, 2012, 14:03:37 »

И това е вярно, да не говорим, че вече всички ще са преяли и препили  pleasantry
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: април 11, 2012, 14:38:23 »

данон, за вс. е така
в повечето пъти за букета-същите зветя но в булчински вариант букет са в пъти повече
прическа също...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: април 11, 2012, 15:27:08 »

ами да ви кажа аз обиколих всички сладкарници по 2 пъти и все опитвах, докато не харесах вкусна торта, не съм съгласна, че няма вкусни торти,има, просто повече търпение и обикаляне.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: април 11, 2012, 15:31:10 »

Идеята не е че на вкусни, а че всеки има различен вкус. Според теб може да е най-вкусната, а според мен да е подметка. Аз това имах предвид.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: април 11, 2012, 15:36:57 »

да, въпрос на вкус, затова поръчахме от това което ресторантът предлагаше, най-лекият вариант като блатове и крем. а на вид за щастие съвпада с нашите желания донякъде, само сменихме цветовете на лилаво, че бяха кафяви розите Torte
В крайна сметка е безплатна, така че не му мислих много- няма да се занимавам да внасям торта от друго място.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: април 12, 2012, 12:37:09 »

 punk_girl123  съгласна съм до някъде с теб, но все пак си има хубави утвърдени сладкарници, и там тортите се харесват на почти всички, като Неделя примерно или Бътрефлай, има и малки цехчета с по-евтини торти , с по-некачествени продукти, където се правят пасти. Няма как да сравниш едно парче за 1 лев и едно за 4лева.
аз честно казано исках да ми хареса на мен тортата, важно е да е с пресни продукти, не исках да е сметанова, избрах си крем брюле с фонданово покритие, защото е по-хубаво на външен вид и така. моят избор беше Сладък рай, за мен там е най-добро съотношение цена -вкус-външен вид.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: април 12, 2012, 12:43:33 »

Съгласна съм за утвърдените имена на сладкарници, но имам познати които не стъпват в неделя и техните торти хич не ги кефят, а пък си умират за чочко, които на мен пък не ми допадът
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: април 12, 2012, 12:50:05 »

punk_girl123 Аз също предпочитам чочко  smile Въобще май предпочитам всичко пред неделята  pardon
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: април 12, 2012, 12:53:20 »

И аз харесвам тортите на Чочко, Неделя-та са ми много тежки. Нашата торта я правят от ресторанта и влиза в куверта, така че този въпрос не стои пред мен.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines