Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:38:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 6  (Прочетена 227449 пъти)
 
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: март 03, 2012, 20:12:23 »

Ето още една тема в сайта започва да се пълни с негативизъм и неща, които не са нея...
За да върна нещата към заглавието поствам това...

Мислим това да е тортата за кумата  girl_wink
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #286 -: март 03, 2012, 20:24:37 »

Така или иначе тортите вече са на половина пластмасови, поне да ги направят изцяло - само като подарък. И без това вече никой не ги яде. До там я докарахме. Аз мисля, че една торта трябва първо да става за ядене а след това да е красива до колкото е възможно. Виждам, че заради комерсиалните си цели  някой сладкари отдавна са пренебрегнали практичността, а именно че тортата преди всичко е за ядене. Вярно че постът ми е негативно настроен но смятам, че това е една градивна критика, върху която си заслужава да се помисли, от колкото да се отхвърли с "лека ръка" и сърказъм. smile
« Последна редакция: март 03, 2012, 20:33:00 от AIVEN » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #287 -: март 03, 2012, 20:37:14 »

Ми добре за критиката, но до сладкарите няма да стигне, пък и те не четат тука.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #288 -: март 03, 2012, 20:50:39 »

Ми добре за критиката, но до сладкарите няма да стигне, пък и те не четат тука.
Все се надявам, че търсенето определя предлагането. Обаче в нашата държава май всеки се задоволява с това което му предлагат, без много да се интересува от качеството - щом на вид е хубаво, значи е качествено. Което обаче при тортите не е точно така. Тоест исках да кажа, че ако повече хора се интересуват от това с което е направена тортата вероятно ще се появят и торти които стават за ядене. smile
« Последна редакция: март 03, 2012, 20:54:22 от AIVEN » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: март 05, 2012, 09:06:33 »

AIVEN моля те прекрати дискусията за вредните храни.Ако толкова искаш да разискваш темата направи го в отделна тема.Така се разводнява излишно тази тема.
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #290 -: март 05, 2012, 18:50:58 »

Днес бях в сладкарница Ни-кай в Надежда и реших за попитам за сватбени торти. Цените бяха много ниски- момичето сметна за торта 100 парчета по 94 стотинки за парче  shok Включена е и украсата. Имате ли някакви отзиви за сватбените торти от там?
Проверих и в Маркрит и парчето е 3 лева, като се добавя  украса, която за цялата торта е около 50 лева.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #291 -: март 05, 2012, 21:06:57 »

Днес бях в сладкарница Ни-кай в Надежда и реших за попитам за сватбени торти. Цените бяха много ниски- момичето сметна за торта 100 парчета по 94 стотинки за парче  shok Включена е и украсата. Имате ли някакви отзиви за сватбените торти от там?
Проверих и в Маркрит и парчето е 3 лева, като се добавя  украса, която за цялата торта е около 50 лева.
Ето това е темата която исках да обсъдим. На тая цена дали ще става за ядене - питам аз. Останалите поне са красиви. Идеята на темата не е някой да генерира постове като пуска красиви картинки които не стават за ядене и се правят само на няколко места в страната. По-голямата част от тези торти които се показват тук нямат нищо общо с действителността и тортите които гледам по сватбите.  Нека да дискутираме по-реални неща. Като, торта която е вкусна и се яде цялата, включително и украсата. Защото има случай на счупени зъби от разни перли върху крема. Да си нараниш небцето част от клечка за зъби с която е забивано някакво цвете в тортата, пластмасови ленти заради които не може да се отреже нормално парче и младоженците се мъчат по време на официалната част и т.н.
Тези картинки които се постват в повечето случай са безполезни поради факта че всяка сладкарница си има собствен каталог изготвен от техния майстор. Гледайки торта, която е правена в някоя Бургаска сладкарница, няма как да я занеса във вид на снимка на някой Софийски сладкар и да му кажа - Искам такава.
В този случай информацията е безполезна освен, че някой може да се изфука с красивата торта или просто картинка.
« Последна редакция: март 05, 2012, 21:32:48 от AIVEN » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: март 05, 2012, 21:19:31 »

AIVEN айде сприи деее....еее имах друго мнение за теб, като професионалист  Offtopic
Тортата, която съм постнала по-нагоре е абсолютно реална, вече сме поръчвали ТОЧНО същата и я получихме едно към едно. Не са малко местата, където ги правят!!! Напротив, избор и сладкарници бол. Тортата беше вкусна и се яде ЦЯЛАТА! Така че, стига вече! Всеки пуска това, което му харесва и търси мнение. Ти нито предлагаш нещо, даже напротив! Съжалявам за тона, но последния пост ми дойде леко в повече  Offtopic
Това е тема за тортите и всеки може да си поства каквото иска! За всеки град си има тема и там си се дискутират конкретни сладкарници.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #293 -: март 05, 2012, 21:38:05 »

AIVEN айде сприи деее....еее имах друго мнение за теб, като професионалист  Offtopic
Тортата, която съм постнала по-нагоре е абсолютно реална, вече сме поръчвали ТОЧНО същата и я получихме едно към едно. Не са малко местата, където ги правят!!! Напротив, избор и сладкарници бол. Тортата беше вкусна и се яде ЦЯЛАТА! Така че, стига вече! Всеки пуска това, което му харесва и търси мнение. Ти нито предлагаш нещо, даже напротив! Съжалявам за тона, но последния пост ми дойде леко в повече  Offtopic
Това е тема за тортите и всеки може да си поства каквото иска! За всеки град си има тема и там си се дискутират конкретни сладкарници.
Благодаря за любезния начин по който изразяваш несъгласието си с мен. give_rose
За съжаление това което казвам е вярно и си заслужава да се помисли. Алтернатива ще дам. Само че ще ми трябва време понеже някой от снимките са на хартиен носител. Ще помисля и върху варианта за рецептите с безвредни и естествени продукти. ОБЕЩАВАМ give_rose give_rose give_rose

P.S. Само не знам после модераторите каква титла ще трябва да ми дадат. pleasantry pleasantry blum blum danceg danceg
« Последна редакция: март 05, 2012, 21:51:12 от AIVEN » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #294 -: март 05, 2012, 22:07:52 »

Между другото InLove_Girl малко се унесох в критиката и пропуснах да спомена, че тортата която си избрала за кумата е МНООГО ЯКА и е една от най-красивите торти които съм виждал. give_rose  А повярвай аз съм виждал мноого торти. Бях на последното изложение iba в Дюселдорф. Жалко че един ден изтрих снимките защото реших, че само ми пълнят компютъра. ГОЛЯААМА ГРЕШКААА.  Но пък разполагам с много други които ще покажа скоро. good
« Последна редакция: март 05, 2012, 22:10:21 от AIVEN » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: март 05, 2012, 22:10:03 »

AIVEN...не съм искала да звуча толкова грубо, колкотоо излезе написано...за което  blush и се извинявам, но доста се подразних... give_rose
Много ще се радвам да качиш снимки на хубави торти, все пак ти наистина си виждал много  Girl_hide
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #296 -: март 05, 2012, 22:17:22 »

AIVEN...не съм искала да звуча толкова грубо, колкотоо излезе написано...за което  blush и се извинявам, но доста се подразних... give_rose
Много ще се радвам да качиш снимки на хубави торти, все пак ти наистина си виждал много  Girl_hide
Като чета своите постове и аз се дразня. funnytooth но нямаше как да го кажа по друг начин.
Като любител на добрата кухня и доброто вино - много съм видял. Но крайно време е да спра само да говоря а да покажа нещо. Wink Wink Wink
Активен
Mystique
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: март 05, 2012, 22:30:18 »

Нормално е да има дразнене след като имате коренно различни мнения и гледни точки. Аз пък ще се радвам да видя снимките на тортите.  give_rose
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #298 -: март 06, 2012, 03:08:29 »

За да прекратите препирнята, ще ви споделя какво видях в Англия на една сватба. Там има много красиви торти, но явно са много скъпи. Тортата беше бутафорна, само последните 2 етажа бяха истински. Младоженците рязаха само от тях, всичко за гостите беше във вид на пастички. Това за момента не се предлага никъде в БГ, защото не мисля, че ще излезе по евтино. Но пък е известен вариант, да направите торта каквато си искате на вид и да поръчате за гостите , каквото си искате на вкус.
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: март 06, 2012, 09:07:42 »

Deliysky Не е вярно, че не се предлагат бутафорни торти. Моите задачи са доста преди събитието и доста след него, но след една наистина голяма сватба (в София, не в Англия) видяхме долните 2 етажа от тортата - нещо, като стериопор обвит с фондан и украса smile Е, предполагам, че е трудничко да се направи N-етажна истинска торта за 300 човека  smile
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines