Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 00:38:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 6  (Прочетена 229162 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: март 01, 2012, 21:00:21 »

AIVEN, разбира се, че има хора, които се интересуват и от качеството и от вкуса, както и от продуктите. Точно малко по-нагоре писах и за 100 грама сладки и какво ни спря нас. Никак не съм фен на залагане на външност, а какво е отвътре няма значение...

miauka, тортата ви е уникално сладка!
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: март 01, 2012, 21:11:38 »

Мисля, че в днешни дни трудно можем да сме сигурни точно какво ядем, освен ако сами не си произвеждаме продуктите  NO Това е истината!!! Нито месото е месо,нито млечните продукти, нито зеленчуците и плодовете!Мои роднити имат вили където си гледат зенчуци и овощни дръвчета и те нямат нищо общо с тези които продават нито на вид нито на вкус  sad Тези по магазините имат един "перфектен" вид все едно са от пластмаса, а когато ги разрежеш...нито мириз нито вкус!
За сватбените торти също не можем да сме сигурни от какво са направени!На нас ни дадоха сертификат за качество!Колко той отговаря на продукта никой не може да бъде сигурен...но беше много вкусна!По магазините продават една торта за 25-30лв а аз си правя домашна за 10л-15лв с домашни яйца,крем,блатове и е 100 пъти по-вкусна  smile Не винаги високата цена означава качество  girl_wink

П.П. Благодаря ти Ariel kiss2
« Последна редакция: март 01, 2012, 21:16:46 от miauka » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #272 -: март 01, 2012, 22:51:05 »

Ако искате да знаете каква ще ви е тортата, пробвайте и тогава изберете пълнежа. Ние пробвахме няколко , преди да изберем нашата.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #273 -: март 01, 2012, 23:08:00 »

ние отидохме в сладкарският цех, забъркаха ни на място различни пълнежи няколко вида да опитаме. ако не си бяхме избрали щяха да направят други видове за проба. харесахме един и добавихме още карамелизирани ядки към него. след това уточнихме с какви блатове да е, подробности относно декорация и т.н. за следващият ден ни направиха пробна - най-горният и малък етаж на реалната.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #274 -: март 02, 2012, 13:24:24 »

Един от основните продукти за торти е сметаната. Мисля, че не е все едно дали ще е естествена, животинска сметана или от изкуствената такава, която няма нищо общо като вкус и като съдържание по отношение на здравето. Едната е от естествени животински мазнини и мляко (тоест сметаната е каймака на млякото). А другата е от хидрогенирани растителни мазнини, емулгатори, подсладители, оцветители, овкусители и какво ли още....??? Много от съвременните болести са от това безхаберие на хората и незаинтересоваността им от това с какво се хранят и какво им продават за храна. blum
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: март 02, 2012, 13:33:55 »

Ок AIVEN, разбрахме мниенито ти, но всички се съобразяват с вкус, разбирания, външен вид и цени. Всеки един от тези елементи е важен и булките си имат приоритет, ако не могат да изпълнят всички надделяват част от критериите. Няма нужда да се убеждаваме в неща, които всеки знае.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #276 -: март 02, 2012, 13:44:47 »

Ок AIVEN, разбрахме мниенито ти, но всички се съобразяват с вкус, разбирания, външен вид и цени. Всеки един от тези елементи е важен и булките си имат приоритет, ако не могат да изпълнят всички надделяват част от критериите. Няма нужда да се убеждаваме в неща, които всеки знае.
Никой не убеждавам в нищо. Просто виждам, че се коментират само цени и красоти. Никой не обръща внимание на съдържанието и реших да напомня, защото мисля че е достатъчно важен елемент. smile
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: март 02, 2012, 18:59:48 »

Ако тръгнем да задълбаваме, то млякото е реално погледнато също не толкова полезно, за колкото се взема... Хормони, антибиотици и какви ли не боклуци, яйцата също, рафинираната захар-според някои е утрова, а да не говорим за различните ароми които се ползват... Който е решил да следи какво яде, носи тежък кръст (аз го нося  smile ). Все пак става дума за празник и едва ли на някого ще му е до това. Естествено е важно какво се яде, но едва ли един единствен ден би променил с години трупаните всекидневни утрови  pardon. Така че момичета, мислете си за нещата които са важни за вас, в кухнята няма как да знате какво се използва  smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #278 -: март 02, 2012, 22:10:33 »

Зависи от ресторанта. Аз за моя проверих, всичко беше в границата на нормалното.Например прясно охладено месо , а не замразено и още много други. Но това не е за тази тема
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #279 -: март 03, 2012, 18:34:23 »

Специално за тортата и дете може да различи естествените от изкуствените продукти. За ястията също не е невъзможно. Отровите в изкуствените храни напоследък взимат много жертви, и не разбирам защо се пренебрегват тези опасности. Аз веднъж бях свидетел как на една сватба почина Фотографа. Беше близък на младоженците и вероятно беше прекалил с консумацията. Човека е имал 2 или 3 инфаркта (не помня) но е всеизвестно, че причината за инфарктите, инсултите и още много други заболявания са химикалите които поглъщаме с храните. Явно е поел "капката която е била необходима да прелее чашата"
Жертвите на химикалите в храните можеби вече надминават тези от тютюнопушенето и тези от големите епидемии като чума, холера и т.н.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: март 03, 2012, 18:38:47 »

Добре AIVEN, как предлагаш да проверим качеството на тортата? Може би преди да я нарежем на гостите, да носим парче в лаборатория, в която се изследват храните?! Не те разбирам, какво трябва да направят булките, дай конкретен съвет???
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #281 -: март 03, 2012, 18:52:50 »

Добре AIVEN, как предлагаш да проверим качеството на тортата? Може би преди да я нарежем на гостите, да носим парче в лаборатория, в която се изследват храните?! Не те разбирам, какво трябва да направят булките, дай конкретен съвет???
Никой сладкар няма да отрече че слага изкуствена сметана. Достатъчно е да кажете, че желаете естествени продукти. Както вече казах и децата различават тези неща. Предполагам и Вие ги различавате???Едно време като ядях торта и си облизвах чинията, а сега като видя сметана и я отбутвам с вилицата и ям само блата. Така наречената сметана е отвратителна. И не само тя. give_rose
« Последна редакция: март 03, 2012, 19:02:03 от AIVEN » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: март 03, 2012, 19:06:35 »

Ок, сметаната....а какво правим с боите, подсладителите, овкусителите, есенциите?? Накрая трябва да си печем бисквити с домашни яйца и брашно, да си правим крем с домашно мляко, да правим опити да си рафинираме захар вкъщи  crazy и да сервираме бисквитена торта на хората?? Просто не разбирам такива разговори, момичетата коментират украси, вкусове и видове торти и се почва една тъпа дискусия за вредните храни. Малко  Offtopic, но майка ми работи в РИОКОЗ и да ти кажа цял живот съм живяла с това е вредно, онова е лошо и т.н. Ако се съобразяваш с всичко, стоиш си гладен! Дори доматите на баба не са безвредни, защото семената им са обработвани, не са съвсем безвредни и домашните яйца, защото кокошките се хранят с разни глупави смески. Разводнява се темата супер много!!!
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #283 -: март 03, 2012, 19:20:34 »

Специално за тортата и дете може да различи естествените от изкуствените продукти. За ястията също не е невъзможно. Отровите в изкуствените храни напоследък взимат много жертви, и не разбирам защо се пренебрегват тези опасности. Аз веднъж бях свидетел как на една сватба почина Фотографа. Беше близък на младоженците и вероятно беше прекалил с консумацията. Човека е имал 2 или 3 инфаркта (не помня) но е всеизвестно, че причината за инфарктите, инсултите и още много други заболявания са химикалите които поглъщаме с храните. Явно е поел "капката която е била необходима да прелее чашата"
Жертвите на химикалите в храните можеби вече надминават тези от тютюнопушенето и тези от големите епидемии като чума, холера и т.н.

Нали осъзнаваш, че отрова да бяха сипвали нямаше да умре човека. Не се получава смъртоносен инфаркт от емулгатори или консерванти. Иначе съм съгласна, че естествените продукти са за предпочитане, но чак такива небивалици  Oh my ...
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #284 -: март 03, 2012, 20:09:06 »

Нали осъзнаваш, че отрова да бяха сипвали нямаше да умре човека. Не се получава смъртоносен инфаркт от емулгатори или консерванти. Иначе съм съгласна, че естествените продукти са за предпочитане, но чак такива небивалици  Oh my ...
За съжаление е истина!!! Както за този случай, така и за хилядите други подобни където кръвоносните съдове на човек са задръстени с неразградени остатъци от хидрогенирани мазнини при които инфаркт, инсулт или нещо друго е неизбежно. Не знам защо пренебрегвате този факт до такава степен, че дори усещам сърказъм. Може и да греша но много от тукашните съфорумки след известно време преминават към един друг сайт (БГ МАМА) където темата за болестите е основна и застъпена в голям брой от дискусиите там. Дано не Ви се случва да стигнете до там, но с този начин на мислене се съмнявам да Ви се размине. И Въпреки това не го пожелавам на никой. give_rose
« Последна редакция: март 03, 2012, 20:13:17 от AIVEN » Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines