Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:21:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 6  (Прочетена 227543 пъти)
 
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: декември 04, 2011, 22:52:01 »

И аз да се включа... Имам особено мнение за мини тортичките, което не се основава на опит, а само на наблюдения. Според мен ще се яви проблем украсата на мини тортичките, захарното тесто, цветчетата. От друга страна, аз съм твърдо ЗА за следния вариант (както и ние направихме). Винаги съм се ядосвала на сватби, на които ми сервират парче торта от някъде си, а не ми отрежат от сватбената (лично изживяване). Затова решихме да уважим гостите си, като поръчахме голяма торта (100 парчета), разрязахме я, мацахме се, и след "шоуто" малко встрани от центъра на събитията излезе мъж с бяла престилка и голяма готварска шапка, който отряза на всеки по парче и с помощта на няколко сервитьора за нула време тортата беше сервирана. За мен това е най-удачния вариант. Тортата ни се хвана по 3,20 лв/парче, поръчахме я от "Скайлайн". Вида й беше зашеметяващ, имаше избор за различни вкусови варианти. Както вече отбелязах в друга тема, хубаво е когато се обмислят всички детайли и всички техни страни. Ето и самата торта:
http://album.svatbata.bg/podgotovka/bg/photos/245029.html (естествено, беше продължение на темата на сватбата в кафяво-розовата гама)
« Последна редакция: декември 04, 2011, 22:54:43 от heruvimche » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: декември 05, 2011, 21:10:28 »

При нас избора на торта е далеч, но аз също съм за мини тортички. На последните сватби на които бях, парчетата по масите варираха от 1см до 10см широки,без да преувеличавам. Някои от парчетата спокойно можеха да се разделят на 3,а др бяха тънички като вестник. Затова ние ще заложим на мини тортички.
Имах идея и за нещо подобно (тортата е дело на Буболинка, http://bubolinkata.blogspot.com ) . Но пак не мога да съм сигурна,че ще бъде нарязана правилно.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 06, 2011, 18:58:16 »

Така напревени  тортичките,меко казано  този който  ги реже  трябва д а е мега  тъп  ,за  да не се  сети как  да  ги отреже.Идеята  много ми  допада,много  е  сладка с  тези лалета
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: декември 10, 2011, 11:07:40 »

Аз си мисля че удачен вариант да не се тревожим за захарното тесто на минитортичките, е те да са тип мини кексчета като тези  girl_wink


Активен
juliscake
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


Да ви е сладко!


« Отговор #124 -: декември 13, 2011, 00:48:59 »

Освен това мини кексчета и са по-евтин вариант  Wink А ето ви е от мен една идея как да направете обикновенни кексчета много красиви: дантелени украси за кексчета.
А за случая ако има една главна и няколко по-изчистени торти за гости - ако не се поръчва от самия ресторант, можете да помолете майстора да ги разреже предварително на равен брой парчета. Това е вариантът за тези торти, които не показват на пуликата.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: декември 13, 2011, 10:08:48 »

Според мен гостите на една сватба очакват да си хапнат от сватбената торта, а не кексчета с кремче отгоре ... мое мнение  Wink
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: декември 13, 2011, 10:27:14 »

Нашата торта беше така - една основна за ритуала: Благодарности на "Торти Чочко" give_rose и най-вече Дианка kiss2 kiss2 Тортата беше ужасно вкусна, макар че я пробвах само от лицето на мъжа ми  sarcastic laugh, но всички гости казаха, че е много вкусна и лека. Даже сме се наканили с мъжа ми да отидем и да си хапнем по едно парченце Torte Torte, защото така и не ядохме от нея тогава blush  Отделно за гостите имаше същия вкус торта, но не нарязана предварително, а само леко маркирани парчетата - така ни препоръчаха от сладкарницата, че по-добре good Общо всичко ни излезе 200 лв за 110 парчета.

Колкото до  това дали ще си хапнеш от сватбената торта или от "някаква скрита в кухнята", аз лично за себе си нямам проблем с това да ям от "скритата", а и от моите познати не съм чула до сега някой да е изказал подобно мнение. Не искам да осъждам някой за собственото му мнение give_rose, но ние лично преценихме, че няма смисъл да дадем 2 пъти повече пари за украса на същата торта, щом може да си я поръчаме същия вкус, но без излишно оскъпяваща украса.
« Последна редакция: декември 13, 2011, 10:40:11 от V_e_S_i » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: декември 13, 2011, 10:42:40 »

V_e_S_i,
и аз толкова опитах от нашата  :laugh:И точно вчера си говорихме с мъжа ми, че трябва да си поръчаме по една мини тортичка скоро време, че са много вкусни, а не можахме да ги опитаме на сватбата  blum
Активен
cvetina84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: декември 14, 2011, 13:57:10 »

И аз се включвам в тази тема. Аз се омъжих в началото на месец юни и тортата се оказа голям проблем: от гледна точка на това, че  разгледах милиони предложения, все исках някаква украса, която в крайна сметка не мойеше да се направи. Накрая ми писна и оставих всичко в ръцете на родителите ми. Седмица преди сватбата баща ми ме заведе при един негов познат (човекът се занимава с направата на торти от 15 години). Та въпросният сладкар ме попита каква торта искам и аз казах "ХУБАВА", 90 парчета. И това по-долу е резултата. Тортата беше с баварски крем, супер пухкава и наистина ХУБАВА  yahoo . Имахме гости от Германия, които не спряха да я снимат. На снимката са 4 етажа, а в кухнята остана непокътната допълнителната торта, която с удоволствие хапнахме у дома след сватбата. Цялото това удоволствие ни струваше 100лв. торта+ 80лв. украса на тортата. Евтино и стилно.  blum


* rsz_torta.jpg (33.36 KB, 480x360 - видяно 446 пъти.)
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #129 -: декември 27, 2011, 18:51:57 »

може би от ровенето ми тук реших да имаме и за нашата сватба отделни тортички.. явно в бургас не беше особено разпространено, защото всичките ни гости останаха очаровани и от вкуса, и от вида и от хрумването ни.. на следващите две сватби бяха прекопирали идеята ни, но с различни цветове естествено.. имахме една нормална торта с мини вариант отгоре, която също не беше с фондан (ей тка малко ме ядосаха, че се 'поразтече'..) за рязане и останалото беше в малки тортички smile нямаше фондан беше си стандартната глазура на тортата, като бяха хванати самите тортички с .. мм как да го кажа - опаковъчна пандела за цветя smile ето снимка:


забравих да спомена, че и на мен не ми пречи да ям от 'скрита' торта, стига парчето ми да не е прозрачно ...
« Последна редакция: декември 27, 2011, 18:57:36 от karamelche_ » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: декември 27, 2011, 23:32:36 »

Винаги съм се ядосвала на сватби, на които ми сервират парче торта от някъде си, а не ми отрежат от сватбената (лично изживяване). Затова решихме да уважим гостите си, като поръчахме голяма торта

Аз имам същото изживяване - някак си не ми се нрави като ми сервират от отделна торта или тортички, а не от "младоженската", не виждам смисъл в това разделение. А и като цена не е задължително да е много по-евтино.

Нашата торта е от Лагуна (за София) и ми я направиха точно както исках, по снимка. Там имат няколко пълнежа, които са божествени!  diner За нас специално купиха квадратна стойка. Мога с ръка на сърце да ги препоръчам.  smile

Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: декември 29, 2011, 09:46:21 »

ARIEL, ПРЕКРАСНА ТОРТА!!!
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #132 -: декември 29, 2011, 11:15:56 »

ariel, тортата е чудесна! сватбата в шератон ли беше?
Активен
tabakera
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: декември 29, 2011, 11:33:38 »

Здравейте момичета,да се вкюча и аз в темата. Ето това беше и нашата торта, в Плевен я поръчахме и стана много вкусна, но поръчахме 110 пърчета, които трябваше да са по 2,5 см. а излязоха много по-тънки,дали имаше и по 1см, но пък вкуса беше невероятен. Късмет с тортите smile  blum


* torta_684633765_8240666_1463492021_n.jpg (23.86 KB, 256x384 - видяно 4877 пъти.)
Активен
bambi83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #134 -: декември 29, 2011, 13:26:29 »

Нашата торта също беше избрана след  разглеждането на много сватбени торти. Бяхме се спрели на 3-4 варианта, като накрая се получи много красива и вкусна торта. Парчетата стигнаха за всички гости (около 130), дори останаха и допълнително.


* thecake.jpg (61.46 KB, 300x420 - видяно 5854 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines