Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 18:16:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 6  (Прочетена 230247 пъти)
 
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #60 -: август 22, 2011, 20:40:57 »

ето ме отново smile Днес бяхме до Athene и си поръчахме торта smile оказа се малко по-скъпа от първоначалната цена, но все пак е по-добре от останалите сладкарници smile Крайният резултат е торта за 70 човека (7 кг) за 189лв (с украса и доставка) smile
Активен
_InLoVe_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #61 -: август 23, 2011, 15:58:42 »

Здравейте! Да се запиша и аз.
Вече на две сватби бях на мой приятелки и двете от едно и също място са си поръчали тортите,бяха много красиви и вкусни.Сладкарницата се казва "Захарно Петле" в Пловдив.Разрових из нета и попаднах на тяхна страница във Фейсбук,големи красоти,но трябва да разпитам като цени как са.
Попитах в сладкарница "Неделя" и там си харесах една торта с рози ,но се оказа,че си заплащаш всяка розичка по тортата sad та маи ще отпаднат като варянт,защото искам водопат от рози.
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: август 24, 2011, 23:31:05 »

И аз вече  избрах  тортата. С  избора за  тортата като че  ли се затрудних най-много...ама как  няма с толкова много  красоти. Ето я  и  нея


* cake_73_m.jpg (34.05 KB, 333x450 - видяно 928 пъти.)
Активен
_InLoVe_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #63 -: август 25, 2011, 08:51:35 »

Тортата е много красива!!!Особенно,ако сватбата е краи морето!!!
Мен може би само избора на торта няма да ме затрудни,а кои знае още е рано да мисля и за нея smile.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #64 -: август 30, 2011, 08:31:15 »

Момичета, съсвем случайно попаднах на две странички във фейсбук, които биха могли да помогнат - направиха ми доста добро впечатление.

Не зная дали е удачно, но едната е на една дама от Варна - Мина Бакалова - и нещата са доста впечатлявящи.... поне на снимка /а всички снимки са идентични/

Другата е за тези от вас, които търсят мини тортички /София/ - Take a Cake Bakery. Потърсете ги, и дано съм помогнала на някой!  give_rose
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: август 30, 2011, 12:16:52 »

Момичета искам да ви дам малко информация за поръчка на торта, защото на нас ни го казаха, а не се бяхме замисляли за това :girl_wink:Харесахме торта от торти Чочко. Имат сайт, но е без цени. Само мога да ви кажа нещо "от кухнята", както се казва, защото не знам дали на другите места ти го казват - недейте да поръчвате парчета, точно колкото са ви гостите, а вземете по-малко. То всъщност си зависи от тортата, ама ние например решихме да има една малака във формата на сърце за ритуала и разрязването с кумовете и 2-3 двойки и останалото ще е две големи правоъгълни торти. Нашите гости ще са към 140 човека и братовчедката на майка ми, която е сладкарка там каза, че например ако една торта е направена за 60 парчета ( за правоъгълна говоря), то от нея излизат към 72 парчета. Това е така защото обикновено едно стандартно парче, ако е към 200-200 и нещо гр, то на сватба така или иначе не се яде кой знае колко и около 100-120 гр на парче е достатъчно. Така ни каза тя и например те ти я таксуват като 60 парчета, а после не я нарязват, а само леко я маркират отгоре така, че да излязат към 70-72 парчета. Това е само примерно, за 50 парчета май беше, че излизат 60 и така. Някъде около 20% повече излизат. Цените не си ги спомням точно какви бяха, май към 2-2,20 лв парчето, но като е за голяма торта те си правят някакъв "разкрой" и се смята като на едро и излиза по-евтино. Нние например като смятахме 2 торти по 60 парчета без допълнителна украса и една малка торта към 10 парчета, украсена с розички, перлички и листенца, всичко това излизаше към 200 лв, даже по-малко. Като разделя сумата на гостите се получава към 1,20 - 1, 40 парчето.Това си е доста добра цена, според мен  good good и ние ще поръчаме от там. Тортите са им хубави, от скоро са на пазара и още си държат на качеството. Тази, която ние избрахме се казва шах-мат. Можете да я видиш в сайта им!

Надявам се да съм била полезна! girl_wink
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: август 30, 2011, 23:18:24 »

Аз вече  имам цена за нашата  торта.За 150  парчета ми  казаха 450 лв. - по 3  лв на парче. Това е  във сладкарица "Захаро"- Бургас. Според  мен е  добре, тъй като тортите  им са невероятни на  вкус, а и със  визията  на всички  торти , които сме поръчвали  от там поне за сега се справят чудесно.
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #67 -: септември 01, 2011, 13:54:13 »

момичета мн съм доволна от нашата сватбена торта  yahoo :danceg:стана точно както на снимката ,беше страхотна и на вкус Bravo danceg и тортата на кръстницата стана едно към едно .... Bravo yahoo
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #68 -: септември 02, 2011, 09:43:21 »

Момичета, след горната ми публикация се разрових в интернет и открих неворятни торти на български домакини, които са превърнали своето в хоби в професия. В няколко блога видях наистина невероятни красоти. Дали някоя от вас е поръчвала сватбена торта от тях и какви са впечатленията, ако има такива? Благодаря ви много!  give_rose Ако не сте, аз може би ще бъда една от първите!
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: септември 02, 2011, 10:44:18 »

Дааа, и аз съм виждала такива! Направо са уникални!  Bravo Браво на тези ентусиастки! Кофтито е, че в повечето ресторанти искат сертификат за всяка храна, която се внася в ресторанта, а за съжаление те няма как да ти осигурят такъв.  pardon
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: септември 03, 2011, 12:49:18 »

Момичета, здравейте. Случайно попаднах на една страхотна торта на съфорумка. Стойката на тортата беше с вграден фонтан. Аз съм от Пловдив и сватбата ще е в Санкт Петербург. Тората ще ни я направят там, защото не разрешават внасяне на хранителни продукти отвън. Обадих се в сладкарница, която разполага с такава стойка, за да попитам дали биха ни я предоставили за ползване срещу определена сума, но отказаха. Знаете ли дали някъде ще се съгласят да ни отстъпят само стойка, без да поръчваме торта и къде? Слагам снимка на фонтана.


* c87d6f121730df78b8242c9c3e896a556e441c3b.jpg (9.32 KB, 454x340 - видяно 478 пъти.)
« Последна редакция: септември 03, 2011, 12:57:25 от sunset » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: септември 03, 2011, 12:55:27 »

Слагам още една снимка на стойката с фонтана, за да добиете по- ясна представа.


* 734832a09af0c263ff94fb74b25c2edcbd2f7092.jpg (24.77 KB, 454x340 - видяно 912 пъти.)
« Последна редакция: септември 03, 2011, 12:58:11 от sunset » Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #72 -: септември 04, 2011, 19:02:54 »

sunset, аз знам една сладкарница, която разполага с такава, но не знам дали я отдават под наем. Сладкарницата е в Стара Загора. Ако не говорим за едно и също място, ми пиши на лични да ти дам координати. smile
Активен
ferarra
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #73 -: септември 13, 2011, 09:06:41 »

Здравейте момичета. Искам да споделя горчивия си опит с вас, за да предпазя тези, които са решили да изберат търновската фирма "Лучия". Въпреки големия избор на добри сладкарски фирми в района, аз избрах тях, защото очаквах, че всичко ще е наред. Избрах малка торта за разрязване във формата на маргарита, защото цената на парчето е 4лв. За гостите поръчах малки кръгли пасти със същия вкус на тортата и със по една маргаритка отгоре. Първоначалната уговорка за пастите бе 2,20 + 0,15лв за маргаритката. В крайна сметка като дойде време за плащане цената на всяка паста се оказа 2,70лв/бр. В деня на сватбата точно преди влизане в ресторанта ми докараха тортата и познайте - нямаше пасти. Вместо пасти като мини тортички, сладкарите решили, че е по-естетично да направят долната част на тортата квадратна. Бях меко казано изумена! Имахме уговорка да доплатя остатъка за тортата в деня след сватбата /вчера/. Попитах служителите защо не получих, това което съм поръчала и отговора беше "те са решили така, за да е по-естетично". На въпроса ми как така те сами ще решават ми се отговори с иронично хихикане "ами ще им се скараме". Отказах се да споря, платих си солената цена от 290лв и си тръгнах разочарована. Това е моя горчив опит със сватбените торти на сладкарница "Лучия". По-късно ще кача снимки на тортата.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: септември 20, 2011, 12:45:43 »

Здравейте,момичета!
Чета тук коментарите и решихи аз да се включа.
Не знам дали е много добра идея да се поръчат по-малко парчета,а след това да се нарежат повече, защото много честа практика е в кухнята се реже една част за персонала(която не е предвидена) и след това за гостите се сервират мнооого тънички парчета. И ако заявите по-малко бройки,от които да излязат повече и в същия момент и в кухнята си отрежат и за тях и става ...  lac Друг е въпроса, че когато на гостите се сервират такива прозрачни парчета, те остават с лошо впечатление и в техните очи изглежда, че за да се спестят пари от 1 парче са нарязани 2 или 3 примерно.
Затова за нашата сватба(която беше точно преди месец) бяхме поръчали торта, която да разрежем и мини тортички за гостите, така че да не могат персонала да си заделят за тях(за тях бяха предвитени допълнителни парчета). Много сме доволни от нашата сладкарка - толкова е идейна и прави неща за каквито се сещате и сте гледали!!!  good  Bravo Много малко хора се захващат да правят неща,които не са правили и работят с готови модели по каталози! Ако търсите уникална,красива,вкусна торта----> Галина Христова е човекът!!!!!!!!  Wink
В моя сватбен албум може да видите сватбената ни торта,както и тортата футболна топка,която бях поръчала за рожденния ден на съпруга ми.
Галя има страница във фейсбук-можете сами да се убедите в страхотните й творения-аз лично преди това не бях виждала да се правят такива неща-торта череп,футболна топка,земното кълбо!!!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines