Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 04:27:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 6  (Прочетена 229835 пъти)
 
valtsvet
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


♣♣♣♣♣


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 14, 2011, 15:56:56 »

silvaki имат ли сайт, понеже чак август излизам отпуска и съм решила до тогава да си набелязвам местенцата, за да не губа излишно време, не ги откри чичо гугъл smile


Barborana искаме една малка торта за ритуала и отделна за гостите, предполагам, че я правят една голяма на готови парчета  Hmmm
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 14, 2011, 16:28:25 »

valtsvet, моята торта ще бъде на този принцип - една за рязане, не много голяма, а за всички гости ще бъде в тави. Режат парчета и сервират. Аз малко се стреснах като чух за тавите, но се сетих, че е нормално и няма смисъл да имат глазура отстрани парчетата. Важно е тортата за ритуала да има вид, а за гостите само отгоре и да бъдат вкусни!  smile
Моята торта ще ми я правят от ресторанта, в който ще бъдем. Това е много добро решение, защото отпада проблемът с транспорта и съхраняването! Попитайте и за този вариант! Сигурно ще има и преференциални цени. Нашата е включена в куверта.
Активен
valtsvet
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


♣♣♣♣♣


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 14, 2011, 16:32:29 »

ами ресторанта нямат такава услуга иначе аз исках да е от там, работят с едни млади момичета, които сами си правят украса, предлагат торти, букети и такива неща, но като няма да е от ресторанта искам поне да бъде вкусна и естествено да изглежда добре  pig
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #18 -: юли 14, 2011, 17:33:59 »

valtsvet аз не съм  от София ,не знам и ти от къде си за да ти дам сайт и да си набележиш местенца ,най-добре отваряй Гугъл и търси сладкарници от града ... girl_wink,в който си или попитай в тези,които знаеш  girl_wink
Активен
Sunnyday
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #19 -: юли 14, 2011, 18:50:32 »

Благодаря ви за отговорите, но аз имах в предивд цяла торта! В смисъл тази която се разрязва, като говоря за малка торта, т.е. за гостите ще са парчета!  give_rose
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 15, 2011, 03:04:51 »

Sunnyday, не съм сигурна, че разбрах много добре поста ти, но аз говоря точно за това - една малка торта за ритуала и парчета за всички гости.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 15, 2011, 09:03:25 »

Ние пък защото също бяхме с парче за всеки гост оформено като мъничка тортичка си разрязохме такова  и за ритуала.
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 15, 2011, 10:01:05 »

Ууу, точно така искам и аз! Можеш ли да ми кажеш откъде ги поръчахте. Дано да е  в Пловдив!  blum В Неделя искат 7лв на парче!  pardon
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 15, 2011, 10:12:30 »

Ууу, точно така искам и аз! Можеш ли да ми кажеш откъде ги поръчахте. Дано да е  в Пловдив!  blum В Неделя искат 7лв на парче!  pardon
Не са поръчка , аз си правих тортите.
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #24 -: юли 15, 2011, 11:18:05 »

Ууу, точно така искам и аз! Можеш ли да ми кажеш откъде ги поръчахте. Дано да е  в Пловдив!  blum В Неделя искат 7лв на парче!  pardon
По принцип би трябвало да правят във всяка сладкарница,в която правят и сватбени торти  :)Намерих няколко сайта на сладкарници в Пловдив  smilehttp://sladkarnicafancy.com/%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BA%D0%B0/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8http://zadecata.com/index.php?page=0_1_6_1Надявам се да са ти от полза girl_wink
Активен
valtsvet
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


♣♣♣♣♣


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 15, 2011, 13:45:14 »

мислех, че се вижда от кой град съм ама явно съм се заблудила  crazy от софия съм, а чичо гугъл освен неделя, чочко и още някаква беше друго не показва  girl_impossible
Активен
adelina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #26 -: юли 17, 2011, 23:48:20 »

Момичета искам да ви представя нашата сватбена торта, направена от "100 грама сладки", на които страшно много благодаря, освен че беше невероятно красива беше и страшно вкусна. Дано да ви хареса и даде идея на някого

На снимката изглежда доста червена но всъщност е бяло преливащо към цикламено, което беше и цвета на сватбата ни.
Активен
hahaha
Регистриран

Публикации: 4


11.11.11 ДА


« Отговор #27 -: юли 18, 2011, 10:38:44 »

тортата ти е страхотна но искам да те попитам  колко парчета е.
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #28 -: юли 18, 2011, 10:42:52 »

adelina тортата изглежда чудесно ,от къде избра модела  Bravo
Активен
adelina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #29 -: юли 18, 2011, 12:33:56 »

silvaki модела е от новата колекция(каталог) на "100г сладки", има я изложена в магазина им на Магърдич (ако си от София можеш да я видиш).
По принцип нашата торта беше 80 парчета, но може да се направи колкото парчета поиска булката. Обаче имаше една врътка при нас. Триетажни торти без метални стойки се правят само с пълнеж от шоколадов мус, който е доста твърд и много вкусен но не е залятото тъй като е тежък. Аз исках да е еклерова с малини. Казаха ми че не може да е триетажна понеже ще стане мека и няма да издържи на тежестта. Но аз настоях. Тогава с главната декораторка решихме така. Правим най долния етаж от стиропор украсен със захарно тесто, другите два етажа са си нормални. Третия най долен етаж се прави отделно и е апсолютно същия като стиропорения и се доставя заедно с тортата в ресторанта. Ние разрязваме само няколко парчета отгоре останалите хората от хотела разрязват в кухнята. Така хем имах мечтаната торта хем никой не разбра че долния етаж е бил от стиропор, хем имаше парчета за всички. Дано сте разбрали че как го обясних само..
« Последна редакция: юли 18, 2011, 12:38:07 от adelina » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines