Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 19:22:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на ellimink - 16.07.2011  (Прочетена 23873 пъти)
 
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 26, 2011, 19:36:30 »

Момичета, вчера прекарах една незабравима вечер. Моите приятелки ми бяха организирали моминското парти. Те са най-добрите приятелки на света. give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Просто това беше незабравима нощ- за която аз нищо не знаех, докато не започна. Бяхме първо в 1 бар, където с много приказки и смях, една по една ми раздадоха, страхотни малки подаръци. получих-точилка( за хармоничен семеен живот), метличка, секси белъо, кама сутра( за да не са ни скучни нощите), обици,свещ( за да ни топли нощем), катинар ( за да заключим любовта си ) и много много други неща.
След това ме заведоха на дискотека- където още веднъж се бяха подготвили страхотно и цялото заведение ни очакваше с много балони. Това са най-добрите 15 момичета, които направиха такъв незабравим купон не само за мен, но мисля че и за всичко които бяха около нас.  LOVING LOVING LOVING LOVING LOVING LOVING
На мъжлето ми - ергенското парти не се е получило както трябва, защото на кумът ни организацията му куцаше яко, но все пак се забавляваха и те. Но аз ще му организирам повторение на партито, този път както си му е реда.
Ще кача снимки тези дни  danceg, но се прибрахме в 6.30 сутринта и вече сънят ме зове.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: юни 27, 2011, 08:49:02 »

Относно сценария, виж в темата на plesure, от там си "напасни" нещата към твоята сватба, а ние ще помагаме с предложения!
Чудесно моминско парти си имала, не се съмнявам, че и сватбата ще е такава!
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 28, 2011, 13:09:17 »

Оооо, мила най-благородно ти завидях за моминското парти! badgirl badgirl badgirl
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 30, 2011, 21:06:56 »

Момичета, готови са роклите на шаферките. Станали са страхотни  Bravo Сега трябва да измисля някакъв зелен акцент към лилавите рокли, имате ли идея за нещо?
Активен
malinka_a
Ентусиаст
**
Публикации: 144


Истински щастлива и обичана..


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 01, 2011, 08:36:42 »

Може ли снимчица на рокличките?
Ако модела позволява може да вмъкнеш някакви коланчета или ленти за коса.

Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 03, 2011, 08:00:15 »

Момичета, знаете ли дали родители на младоженеца трябва да идват в дома на булката, при нейното взимане- става въпрос за София. Защото по Търновският край от където е той, не идват, а на др места казват че идват и незнам сега как да подредя плана.
Може ли да ми кажете и какви са ритуалите вкъщи и в ресторанта? Всеки казва различно при мен и малко почнах да се пообърквам. blush
Украсявахте ли дома за взимането? crazy
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #36 -: юли 03, 2011, 08:25:09 »

ellimink при мен така беше дойдоха всички в нас да ме вземат (неговите родители и близки), а за украса на дома не е задължително, при мен нямаше украса но имаше маса с мезета, сладки, алкохол/ безалкохолно smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #37 -: юли 03, 2011, 08:40:21 »

Аз бих те посъветвала да спазиш традициите, които са типични за твоя край - те ще се знаят и очакват от гостите. Четейки форума, стигам до извода, че различните кътчета на България имат страшно различни обичаи и няма да можеш да съчетаеш абсолютно всички, а и не е необходимо. Мога да ти кажа какво е обичайно за пловдивския край - родителите на младоженеца, кумовете и всичките им приятели идват в дома на булката, за да я вземат. Вратата на дома й се "пази" от нейните роднини и приятели от мъжки пол, които не пускат да гостите да влезнат, докато не обещаят да се грижат за момичето, да го гледат и глезят и т.н. и докато младоженецът не даде някой лев biggrin След това гостите влизат, а едната обувка на булката е скрита и младоженецът трябва да я намери (честно казано, и аз не знам какъв е смисълът на тази традиция). След като я намери, булката съобщава, че й е голяма и младоженецът трябва да я "подплати" с банкноти - обикновено след четвъртата, булката съобщава, че вече й става biggrin След това започва закичването на бутониерите и жарданиерите и черпенето и наздравиците. Като тръгват, бащата я извежда от дома, а пред къщата й врътват всички едно хоро и тръгват към Гражданското. Това е в общи линии.
За украсата - ние ще поръчаме калъфи с панделки за столовете, че са ни малко старички и тъкмо ще се освежи, и ще има балони.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #38 -: юли 03, 2011, 08:52:38 »

once_upon_a_time по Софийско е по същия начин само дето обувката се пълни до горе с стотинки и се носи на булката и ние не играхме хоро защото не исках оркестър и т.н. Но според мен всеки си избира какво да има на своята сватба, както каза горе не може да се спазят всички традиции а пък ellimink до колкото помня пита в предния си пост за София smile но ако гостите наистина очакват традициите от онзи край значи тях изпълнете smile Но както казах вие си решавате какво ще има на вашата сватба smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #39 -: юли 03, 2011, 12:14:56 »

За да не пълня тази тема, написах малко в Сватбата- как протича всичко - Втора част http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,29532.0.html
Както казва once_upon_a_time, всичко зависи от очакванията на двете страни и е много важно всичко да е съгласувано предварително. Нека точно в тази част на организацията родителите на двете страни да разговарят и да изберат най- удачния вариант за вас. Често движението из софийските улици е трудно и се налага да се правят предварителни "прохождания" на маршрута и едва тогава се взема решение какво точно ще се прави в дома на булката. Кой ще присъства пък зависи и от броя коли и дали роднините пътуват. С две думи, няма задължителни традиции, всичко е въпрос на организация  smile и желание.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юли 05, 2011, 20:28:17 »

Момичета, да напиша и аз последно инфо- купихме риза и панталон за гражданското което ще е на 14.07, няма да сме строго елегантни, а по-скоро спортно елегантни  smile.Аз си имам и рокличка (ще кача снимки).
Украсата още не е сме я уточнили, нито пък сме избрали песен за първи танц. Приятелите сега ще ни учат на хора..голям смях ще е като се има предвид че и кума и младоженеца са в раздел дървета в тази част.
Купихме днес и рокля на кумата( ей камък ми падна от сърцетo- всички рокли и бяха огромни, 34 размер и е голям angry).
Намерихме и рокличка за малката ми шаферка, както и зелени цветя за акцент на лилавите рокли на шаферките.
Остана да поръчам бутониерите. (Имате ли някакви предложения за бутониера в лилаво и зелено?
Трябва да разтъпквам и обувките защото ми убиват  shok и ще мисля с какво да ги разширя, по обиколката.
« Последна редакция: юли 05, 2011, 20:31:24 от ellimink » Активен
fabolous
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 06, 2011, 08:58:47 »

Браво, добре напредвате  danceg  като идея за бутониера в лилаво и зелено в главата ми се появява лилаво цветенце или 3 цветчета със зелени листенца  и вързани с бяла панделка. По сватбените магазини съм виждала само тези стандартните във различните нюанси на бяло , ама лилави  huhhuh.gif ... и на мен ще ми трябват подобни, но май аз ще ги правя
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: юли 06, 2011, 09:13:55 »

Ако ще са от живи цветя - може да е зелена хризантема със засукана лилава панделка. Представям си ги като бутониерите на Дестини /не съм сигурна как точно и е името, ще погледна и ще го напиша пак./ Ще се върже добре с подаръчетата. Ако си купиш готови от магазините, можеш да им добавиш зелена и лилава панделка или тюл, каквото ти е останало от подаръчета и късметчета.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #43 -: юли 06, 2011, 09:18:54 »

Our Perfect Wedding, 14 May 2011.. the beginning
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150203071244632.317734.607589631&l=8b26ad705e
Даже е показано как ги прави  good
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 07, 2011, 21:14:27 »

Момичета, дайте някаква идея за подаръци за кумувете. Не са двойка, даже не са и приятели. Кумата ми е страхотна мацка, луда и дива. А кума е - има си дете и приятелка, интересува се от коли и разни подобни. Нищо не ни хрумва,което да бъде оригинално и запомнящо се??
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines