Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:40:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 176089 пъти)
 
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: декември 08, 2011, 18:10:29 »

Напълно съм съгласна с matsinka. Имаш ли желание, има и начини. Важното е да преодолееш първоначалните трудности, после всичко става песен.
Активен
niksha
Сватбар
***
Публикации: 271



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: декември 10, 2011, 17:28:17 »

Момичета искам да ви питам, възможно ли е чак сега да ми тръгне кърмата. На мен така и не ми тръгна, от исписването ни от болницата и до сега , най-много от гърда мога да изцедя по 5мл. . Слагах бебо на гърда, но уви нищо. Той си е изцяло на АМ, но продължава да си търси гърда и като му дам веднага засуква, но пуска само капчици. Мога ли да направя нещо, или да пия нещо, което да я стимулира да тръгне вече, че много искам да се кърмиме, без това сме толкова злояди и ни е мъка храненето с това АМ.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #212 -: декември 10, 2011, 17:52:33 »

Щом има капчици, пробвай да слагаш на гьрда всеки пьт, когато отвори уста и го дрьж докато не пусне сам. Предлагай гьрдата преди шишето.

Тук много пьти се каза вече, ама пак да повторя - цеденето не е показател за това колко кьрма имаш. Аз сьм пробвала да цедя и това, което изкарах беше капки-дори не можа да слезе в шишето, толкова беше малко - остана в трьбичката на помпата (рьчна на авент). А кьрмя десети месец вече и детето ми вьрви голямо.

Давай му гьрда на горкото дете, щом иска да суче, че него няма такьв рай като гьрдата на мама.

Боже, дано успееш !!!!

Иначе за стимулиране - много почивка, много бебешко сукане  и силна храна - овесени ядки, бирена мая...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: декември 10, 2011, 18:59:01 »

niksha,има много неща,които можеш да пиеш,ядеш и правиш за да засилиш лактацията.
Най-доброто средство е да слагаш бебчето често на гърда,да му даваш възможност да суче и през нощта.
Използвай често помпата-дори да не изцеждаш нищо,самия процес провокира производството на кърма.
Както Ина е писала-много почивка,силна храна,течности.
Можеш да си вземеш лактогонен чай на Хип или от билковата аптека.

Ето ти линк към страницата на Националната асоциация "Подкрепа за кърмене"-http://www.podkrepazakarmene.com/consulting.Потърси консултант от твоя град или звънни на националния телефон.
Ще получиш много информация и практически съвети.

Жени,които не са раждали,успяват да кърмят.
Ти имаш предимствата,че в тялото ти бушуват нужните хормони,а бебето ти е благосклонно към гърдата.
Успех!
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: декември 10, 2011, 20:03:31 »

Според мен, ако слагаш бебето често на гърда и то се опитва да суче, рано или късно кърмата ще се върне и то в нужното количество. Ако имаш физическата възможност и сили, слагай бебето на гърда постоянно, когато му се суче, особено нощем - между 3 и 8 часа е най-важно. Дори да те ползва вместо биберон. Има една книжка на проф. Лиляна Трифонова - Хранене на бебето. Та в нея пише, че в такъв случай като твоя кърмата може да се възстанови до десет дни и бебето да продължи да си е на кърма.
Стискам палци!  Good luck
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #215 -: декември 14, 2011, 13:12:52 »


Тук много пьти се каза вече, ама пак да повторя - цеденето не е показател за това колко кьрма имаш. Аз сьм пробвала да цедя и това, което изкарах беше капки-дори не можа да слезе в шишето, толкова беше малко - остана в трьбичката на помпата (рьчна на авент). А кьрмя десети месец вече и детето ми вьрви голямо.

Има нещо такова. Първите дни така се травмирах с това цедене, голяма мъка беше да изцедя 10-20 мл, стигнах до там да си взема и електрическа на авент, защото останах без ръце с ръчната (пак на авент) резултатът беше още по-отчайващ. Нашата педиатърка и тази в болницата ми казаха да не цедя, цеди се при хиперлактация. Отделно съм разговаряла и с конултанти по кърмене и те са на същото мнение. Като се слага детето често на гърда, не разбирам защо трябва да се цеди. Всеки ще ти изкаже различно мнение, следвай майчиния си инстинкт, по-вярно от това няма.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: декември 14, 2011, 13:35:53 »

Принципно е така - най-вече се цеди при хиперлактация, но може и при желание да се стимулира лактацията. Аз, например, се цедях, защото Ели си поспиваше добре и не исках да я будя. Цедях по малко, за да не предизвикам точно хиперлактация. Кърмихме се 8 месеца и спрях поради други причини, а не поради липса на кърма good
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #217 -: декември 16, 2011, 16:49:53 »

От вчера дъщеря ми повръща почти при всяко хранене, но не на фонтан, а изтича от устата като я повдигна или докато я кърмя и количеството е доста , не е само една чаена лъжичка. След хранене реве от глад и търси да суче, а аз нямам тъй като и давам и двете гърди и ги изправа. Вчера сме били така 5 часа докато заспи. Звънях на д-р, тя мисли, че преяжда, да й махна едното нощно кърмене, но според мен детето не е преяло, предвид че прави паузи по 3-4 часа между храненията. Много съм притеснена, за мен не е нормално такова повръщане.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: декември 16, 2011, 18:06:26 »

uliaulia, ще изкажа и моето мнение.
Първо браво за упоритостта с кърменето!
Момиче, обаче ти губиш много бързо вяра в себе си и тялото ти, че можеш да прозиведеш мляко. Да можеш! Това, че детето ти 4-5 часа ти е висяло на гърдите може и да е от колики, може да иска да се успокоява, може да има скок в растежа.
Ти имаш мляко - ако искаш си го напиши на един лист и си го повтаряй. Докато даваш от едната гърда, другата се пълни...Няма такива филми кърмене на поискване и 'млякото свърши ей така'.

Друго, което искам да ти напиша е, че покдрепям Сънрай с поста й, че цеденето както се използва за облекчение, така и за получаване на хиперлактация/увеличаване на кърмата. Аз съм пример за това. Колкото и да 'имам мляко', никой не може да ме убеди, че мога да произвеждам по 600мл отгоре постоянно без да цедя постоянно. До сега 4.5 месеца кърмя детето си, както и цедя (буквално помпата я нося в дамската си чанта) - имам над 400 пликчета по 150мл във фризера.
Пробвай отново да цедиш, за да увеличиш лактацията.
Леа също ми е висяла по гърдите по 4 часа, както и повръща като преяде (и снощи повръща) - някой път на тепсия, никога на фонтан. За протокола - тя е 'пухкава' - 7.500 на 4.5 месеца - изключително на кърма и понякога на вода от душа, докато се къпе girl_wink.

Вярвай в себе си и дерзай!
п.п аз лично спирам да предлагам гърда, след като Леа ми повърне. Ако предложа - тя яде и повръща след това отново NO
« Последна редакция: декември 16, 2011, 18:52:46 от Anichka » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #219 -: декември 16, 2011, 19:50:33 »

Пробвай да спреш за една седмица всички млечни продукти, включително и маслото. Млечния протеин минава в кьрмата и може да бьде причина за това, което си описала. Можеш да разбереш дали е от него или не, като го спреш напьлно и видиш дали има подобрение.

Подкрепям Ани в това, че щом даваш гьрда на поискване, сьс сигурност произвеждаш нужното количество за детето си  good Вярвай в себе си !!!!

Какво те кара да мислиш, че от глад реве след хранене? Има хиляди причини, които да я карат да плаче.

Пишка ли колкото трябва? Ака ли нормално? Ако да, значи е нахранена.

Непременно се обади на консултант по кьрмене да ти даде малко увереност и психическа подкрепа, по-кьсно ще си благодариш за това.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: декември 16, 2011, 22:02:11 »

Аз съм пример за това. Колкото и да 'имам мляко', никой не може да ме убеди, че мога да произвеждам по 600мл отгоре постоянно без да цедя постоянно. До сега 4.5 месеца кърмя детето си, както и цедя (буквално помпата я нося в дамската си чанта) - имам над 400 пликчета по 150мл във фризера.
Anichka  с това ме шокира Ти нали знаешр че хипер-лактацията или произвеждането на много повече кърма от необходимото за изхранването на бебчо крие риск за твоето здраве а именно голям шанс да се разболееш от остеопороза Защо са ти тези торбички с кърма при положение че въобще няма да допреш до тях Ние все още се кърмим но аз съм се изцеждала само първите 2 месеца докато ми се урегулира кърмата и после при нужда когато ми се е запушвал някой канал Калция се изсмуква от нашите кости по време на кърменето и е доказано че майките които носят кърма на банката или произвеждат повече кърма имат много висок процент на заболяваемост
И при мен когато бебка беше на около 20 дена започна в един следобед да ми реве и колкото повече ревеше толкова аз се притеснявах че е гладна и нямам кърма и и давах да суче Всичко приключи в 12 вечерта в неонтологичното отделение след няколко часа неспирен рев  гърчове и се оказа че малкта преяжда сериозно и беше качила 1 кг за 20 дена Оставих я 2 часа безз ядене като и предлагах водичка без захар и след този случай започнах да я храня на 2 часа но ако ми суче качествено Ако заспи бързо и предлагах и по-рано Вода съм давала от тогава и не съм имала проблеми с кърменето АКо имаш възможност я изтегли и ще прециниш дали преяжда
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #221 -: декември 20, 2011, 17:31:22 »

Благодаря за отгоеорите. Да ви кажа не се притеснявам, че нямам кърма, затова не цедя, защото мисля, че е достатъчна за детето. Притеснявах се за повръщането. Иначе денем плаче и будува по-често, явно прави разлика вече между ден и нощ. Ползва ме като успокоение с часове, не знам колко е в реда на нещата така, но нищо друго не я успокоява.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: декември 21, 2011, 18:39:34 »

m_eleva19, благодаря за загрижеността give_rose

Две са причините, които ме накараха да поема рискования път към хиперлактация:
  • върнах се на работа, когато Леа беше на 10 седмици
  • детето ми висеше на гърдите нонстоп няколко дни
Връщането на работа само 10 седмици след раждането си е стрес. Много се притеснявах, че кърмата ще намалее драстично. По принцип намаля, но не драстично за моя радост. Моето дете яде замразена кърма всеки ден - нямам друг избор, щом ходя на работа. Тоест аз не трупам ей така във фризера запаси. В момента за съжаление съм на много силни лекарства (за няколко дни само) и не мога да я кърмя и отново тя яде само кърма от 'запасите' във фризера. Аз цедя и изхвърлям в мивката.
Постепенно намалявам цеденето - това е процес и отнема време. Не мога за 1 ден да намаля лактацията. Вече съм на 300-450 екстра на ден, а не 600, както преди.
Дали има опастност да се разболея от остеопороза? Хм, аз може би съм голям оптимист, но смятам, че тази вероятност е малка. Имам доста балансирана диета, не съм спирала да приемам витамини + в която и да е книга да прочета пише, че точно кърменето помага да не се разболееш от остеопороза. Времето ще покаже.
« Последна редакция: декември 21, 2011, 18:49:04 от Anichka » Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: декември 21, 2011, 21:57:49 »

Anichka явно съм те засегнала с изказването си но останах с впечатление че кърмиш и цедиш едновременно по толкова много Не нзаех че си се върнала на работа и обстоятелствата те принуждават Аз го споделих тъй като в началото имах мноого кърма и гърдите ми бяха на камък и всичката кърма която изцедих и замразих просто я изхвърлих И аз съм чела че кърменето предпазвало от остеопороза но съм и чела че когато жената кърми плътността на костите изтънява Но при теб случая е съвсем различен защото аз подозирам че и в момента малката ми изсуква около литър за денонощие ососбенно сега когато не яде нищо друго заради зъбите
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: януари 04, 2012, 19:01:15 »

искам да попитам тези от вас дето дават замразена кърма, струва ли ви се по-различна от прясно изцедената( според мен има по-различна миризма)?
Аничка, като размразиш кърмата само притопляш ли или я кипваш?
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines