Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 10:13:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 176762 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: октомври 07, 2012, 20:28:56 »

Аничка е права за формулата. Въобще не се запасявай с такава, ако искаш успешно кърмене.
Анита , в САЩ ли жевееш? Аз я имам книгата и мога да ти я изпратя, ако исакш. Книгата наистина е лесна за четене и е най-добре да се прочете преди да родиш.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: октомври 08, 2012, 15:40:38 »

Мири, в Канада съм, но мерси за желанието да помогнеш  Wink

Аничка, хубаво е   че мъжът ти е имал време и желание да я прочете, така може да ти помогне със съсвети когато се колебаеш в нещо.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: октомври 08, 2012, 22:47:43 »

 Offtopic Щом си в Канда, ще пристигне бързо, ако я искаш ще ти я изпратя. Няма проблем.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: октомври 13, 2012, 21:48:56 »

Анита,щом искаш да научиш повече за кърменето,чети статии в сайтовете на НАПК и ЛЛЛ.Всяка двойка мама и бебе са различни и се изправят пред различни трудности.За това,на някой майки им се налага да цедят,а на други не.В тези статиите,ще намериш принципни позиции за най-често срещаните трудности.

Не чети твърде много из форумите,е може да попаднеш на крайно невярна информация.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: октомври 16, 2012, 13:38:01 »

Ето нещо полезно за всички мами, особено за все още очакващите http://www.purvite7.bg/articles/view/488/7te_nayrazpostraneni_mita__za_karmeneto.html?rc=34&photo_id=418&mode=#photo
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: октомври 16, 2012, 14:02:18 »

Мами с големи кърмачета,дайте едно рамо.
При всяко кърмене Дара иска да си играе с гърдата,от която не суче.През деня някак я разсейвам с играчка или с целуване на ръчичката и галене,но когато се приспиваме е ужас.Постоянно ме щипе,дере,натиска и изобщо причинява голям дискомфорт.Ако се опитам да махна ръката й от гърдата,започва да плаче,да се тръшка,изнервя се и заспиването става невъзможно.Обяснявам й,че ми причинява болка,но в такова състояние нито ме чува,нито разбира.
Освен това,през деня много често иска да суче.Сякаш имам новородено.Може би я мъчи зъб или ще се разболява или нещо друго,но не приме отказ.
Като отбиете детето,то не търси ли пак гърдата?Ако деколтето ми не е достатъчно голямо за да извади гърдата,Дара вдига блузата ми и рови,докато намери.Не си представям как това някой ден ще спре....
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: октомври 16, 2012, 14:16:44 »

Додо, дали няма да се съгласи да гушка някоя играчка докато суче. Например с идеята, че и мечето (примерно) ще го приспивате заедно с нея? Иначе аз честно не виждам решение. Може би заради това моето дете започна да си играе с ръкава на блузата ми. Все още докато заспива търси ръкав. За отказването, аз не съм имала проблем, но при нас беше останало само вечер едно дремещо кърмене. След това само веднъж, като беше болен беше поискал, но му казах, че вече млякото е свършило и няма повече и той се отказа. Аз го кърмих до 2г. и 4месеца и по-скоро приключихме на принципа не предлагам, ако не търси.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #412 -: октомври 16, 2012, 14:22:47 »

И ние преживяваме сьщите ситуации.

Вечер като почне да плаче и да се трьшка я оставям да го прави и й казвам, че разбирам, че е гневна, но няма да й дам гьрдата, защото и т.н обяснения, тя плаче, вика, понякога става от леглото. Оставям я да й мине гнева и хайде пак наново. Ако пак прави така на гьрдата, се повтаря всичко отначало, докато приеме, че ще цока и ще я пусне. Да минава много време и да, много е изнервящо и изморително, но сьм склонна да изживея това и да не отстьпя, отколкото да й дам да разбере, че с плач и трьшкане ще постигне това, което иска. Не всяка вечер е така, понякога приема веднага, но и кризите се случват редовно.




Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: октомври 16, 2012, 14:31:15 »

Диде, и моя човек си играе, но с косата- хваща кичур и мачка, така заспива:) Ако прибера косата почва един рев, иска да суче и да си държи кичур коса- това е. Няколко дни заспива сам в леглото, но пак иска "коси"- не е сукал- аз за това съм една крива....sad
Обикновено мамите искат да отбиват децата- имало е моменти, в които цял ден е висял и съм си казвала- "Ох, един ден да те отбия:)" Е да ама не е така- оказва се че това е по-трудно за мен- 2 вечери заспива без да суче и днес предложих сама, явно аз още не съм готова за този момент.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: октомври 16, 2012, 14:34:37 »

И на мен това ми беше много неприятно. Опитвах се да му отклоня вниманието, слагах си ръката на гърдата ми , за да не ме пипа той, покривах я с дрехата си и притисках, за да не успее да си мушне ръчичката....много се ядосваше и той.
Изминаха 6 месеца откакто не го кърмя, и все още като го нося и съм с по-отворена блуза си пъха ръката и ме хваща за гърдата  tease
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: октомври 16, 2012, 16:17:11 »

Успокоихте ме,че не е само в нашата кърмаческа двойка,това чудо.

И аз опитвам да крия гърдата-с ръка,с дреха,но тя си рови,докато не се добере.
Ина,стратегията ти е хубава,но е твърде уморителна за мен.Днес заспа следобеден сън два часа по-късно от обичайното,което бърка целия й режим.

Поли,не се натъжавай-радвай се,че кърменето върви към естествения си завършек.По-добре той сам да се откаже,отколкото да се налага принудително отбиване.Натрупахте прекрасен стаж give_rose

Сега ми е черно пред очите и сигурно за това мисля така,но май кърменето на по-голямо бебе ми носи повече отрицателни емоции,отколкото ползи. sad
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: октомври 17, 2012, 10:23:35 »

Поли, и при нас така беше, на края аз давах като почувствах гърдите си напрегнати и болезнени и то за мое облекчение. Това продължи може би две седмици и след това имаше една седмица, в която се наложи пак и толкова. Аз като че ли се чувствах виновна, когато приключвахме с кърменето. Истината е, че не знам защо. Определено имаше и силна нотка на носталгия. Все пак си даваш сметка, че детето пораства и тези мили моменти на близост, не че няма да ги има, но никога вече няма да е същото...
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: октомври 22, 2012, 17:07:37 »

dodo, и мен това с ровенето в сутиена и чопленето (особено с нокти) на другата гърда ме побърква. Засега не съм намерила решение, пристискам с ръка, казвам, че мама я боли, спира за няколко секунди, държа го за ръчичката и пак започва. Но това е единственият негативен момент за мен от кърменето на по-голямо дете (даже бебе не мога да го нарека вече). Иначе си го гушкам и си го милвам, колкото си искам, докато се кърмим, защото иначе дава една бърза целувка и "голямото гуш" за добро утро и дим да го няма при играчките. Пък и като каже миличко "мамо, дай мати (мляко)", за какво отбиване да си говорим.  Wink
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: октомври 22, 2012, 21:56:29 »

О, това, за което говорите ми е до болка познато. Аз крия друагата гърда задължително. Даже в списъка с покупки съм намислила да купя нощница с по-голямо и ако може ластично деколтe.
Макар и понякога да се ядосва и да иска на всяка цена да я открие, казвам, че ме боли и, че ако иска може да продължи да суче, но без да си играе с другата. Обикновено се разтройва ако е пред заспиване (критическия момент), но тъй като само с гърдата се успокоява, бързо разбира как трябва да действа. Тогава обикновено, за да компенсира започва да "менка" гърдите. Но за това съм подготвена с телефон в ръка, че иначе мога да се побъркам докато чакам да заспи сменяйки 100 пъти гърдите. С интеренет поне се разсейвам. pardon
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: октомври 22, 2012, 23:49:23 »

Сега прочетох за чопленето на другата гърда и ми стана гадно.  angry Аз все още използвам превръзки на гърдите и винаги съм с бюстие или сутиен за кърмене. Не зная дали това ме е спасило.
Ние сме като при Поли - суче и си играе/скубе косата ми. Обикновено след кърмене изглеждам в главата като изнасилена. Аз давам цялата коса, защото ако Леа си вземе само кичур, започва да къса. Също така къса косъм по косъм, ако е вързана косата ми на опашка. Отпред имам мини бретон  pardon

Аз след месец ще пусна Леа на градина и определено ми е много притеснено, че млякото ми може да спре и да няма достатъчно за сутрин и вечер. А тя си търси (гледа в деколтето, дърпа ми блузата) и си казва, както вашите дечица. Онази нощ ми каза: "Мами, ам ам ме"...
Зная, че е голяма и обяснявам. Но си има истерични моменти, когато преди да заспи е изцокала всичкото мляко и не е заспала, а и иска да цока още. Тогава сяда на леглото и започва да плаче ужасно жално. Направо не зная какво да правя. Казвам, че млякото е свършило и че ще има повече като стане светло, но тя си поплаква. Сега се научи да вдига рамене, че няма...Но пак си плаче. Единствено работи да викна Влади и тя се гушва в мен тогава и заспива.

Момичета, Вашите дечица сърдят ли се, когато няма мляко в гърдите Ви? И ако да - как ги успокоявате?
 Offtopic Леа обикновено пие по 200-300 мл айрян преди вечеря. Тоест тя е ОК откъм количество мляко. Имам и замразена кърма, но тя не я иска много много. Бута шишето. Пие по 50мл сутрин от нея (исках да й създам този навик - мляко за закуска в шише). Но вечер не иска.

« Последна редакция: октомври 23, 2012, 00:33:03 от Anichka » Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines