Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:41:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 176823 пъти)
 
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: март 21, 2012, 13:58:39 »

 inaxastra , като съм на работа - сутрин, понякога като го взема от ясла, вечер за заспиване и от скоро само 1 нощно (даже и го пропуска понякога) . Като почивам- когато поиска през деня smile
Аз още ноември месец речих да взема мерки с нощните кърмения, защото се будеше по 100 пъти. Ами ревовете, крясъците и неспането по 2-3 часа хич не бяха първите 1, 2 или 3 нощи. Моя син ли е голям цицоман , не знам, но от скоро започна да не се буди или да се буди само по 1 път през ноща. Сутрин в 6 иначе си знае , че трябва да си цокне  blum
Значи, ако има какво и ако още иска, сигурно ще си продължа да го кърмя  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #271 -: март 21, 2012, 14:06:34 »

Aз още ноември месец речих да взема мерки с нощните кърмения, защото се будеше по 100 пъти. Ами ревовете, крясъците и неспането по 2-3 часа хич не бяха първите 1, 2 или 3 нощи. Моя син ли е голям цицоман , не знам, но от скоро започна да не се буди или да се буди само по 1 път през ноща.

Ама какво стана? Отказа се и продьлжихте както преди, та доскоро ли?

Питам щото и при нас са ревове, крясьци и неспане, ако не се цока по 100 пьти (всичко е заради зьбите, венците я "ядат" яко и само с гьрда в уста я облекчава явно).

Иначе той при вас ли спи? Ние ще купуваме легло (остава в нашата стая де) и се чудя как да се организирам.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: март 21, 2012, 14:32:26 »

Не, не се отказах. Но беше на "приливи и отливи" . След това изкара един чревен вирус и беше цяла седмица само на кърма и пак всичко отначало  sad
Спи при нас, да. Понякога го слагам в кошарата , но се буди по-често. Скоро не съм го пробвала, тази вечер може да опитам  Wink
Активен
three m
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #273 -: март 21, 2012, 15:00:30 »

здравейте, момичета  smile моят син сам се отказана на 10 месеца от кърменето. в един момент започна категорично да не иска да суче  pardon ноооо продължава да се буди през ноща поне по 3-4 пъти, а вече е  на 1г. и 7м.  girl_impossible давам му малко бебешки чай и така заспива веднага, но не мога да го отуча да се буди. спи си в отделно легло и не знам защо продължава.... много е изморително това нощно ставане по няколко пъти, дори и за кратко, вече толкова дълго време.  ако някой има съвети и опит как да се справя с нощното будене  ще ви бъда много благодарна  give_rose
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: март 21, 2012, 15:06:39 »

Лени,и аз като другите не съм чела нищо подкрепено с факти,според което да не можеш да продължиш да кърмиш!Ако искаш,се допитай и до консултант,но мисля,че ако Никола продължи да си иска,всичко ще е както е било.Можеш да стимулираш с чай,хомеопатия и каквото друго ти действа.

Ина,преди,когато Дара засучеше,усещах как млякото тече/слиза като едно гъделичкане.Ако преди това усещане е било 5мин,сега е 2мин.За мен това е показателя за намалената лактация.Гърдите ми са по-малки от известно време.Преди няколко дни така се случи,че не я бях кърмила близо 12 часа и не почувствах никакво напрежение или дискомфорт.Обиайно след сутрешното кърмене,търсеше закуска след около 2 часа,после след 1 час,сега още по-скоро.
100-те сукания на нощ ги има и при нас,заради зъбите.За мен е много неприятно,защото в един момент не се отделя никакво мляко,а тя се настървява повече.
Ако мога аз да съм ти база-кърмя нощем,и за заспиване на обяд и вечер.Рядко през деня,когато е нервна или неспокойна.Нито едно кърмене за мен не е пълноценно нейно хранене.

Светле,за спирането на кърмата можеш да ползваш хомеопатия,но не знам колко дълго трябва да се приема и как действа.Най-добре се допитай до консултант по кърмене или лекар.
echy,m_eleva,prety,благодаря ви за мненията.Не знам как да постъпя.Не искам да стимулирам лакацията,не искам и от веднъж да я спирам.Искам да се спре това постоянно събуждане и цокане.Таткото не ми е много от полза,защото тя като е кисела все мен търси,при него реве още повече.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: март 22, 2012, 07:50:18 »

Лени, и аз не виждам причина да не можеш да кърмиш после. Моя позната отсъства 3 дни, през които цедеше и след това си продължи да си кърми.
Диди, относно отбиването и аз като Ина не бих могла да дам кой знае какъв съвет-при нас това нещо ми се вижда толкова далеч, че не знам и ние как ще се справим един ден.
Аз от скоро почти не кърмя през деня- по цял ден сме по разходки и много много не се сеща. Учудващо за мен, след дългата зима затворени у дома, често сучене денем и спане в неговото легло-сега спи навън в количката и то без да суче преди това. Вечер задължително в 9ч се кърмим и заспива. През нощта 3 пъти -12, 3 и 6ч. Това е всяка нощ:) Покрай зъбките, които вече са 14 smile се будеше по-често.
Никога не е спал при нас-спи си в легълцето. Една нощ реших да го взема при мен и като се събуди само да го полюшкам да видя дали без сучене ще заспи, но той просто отказа на нашето легло. Свикнал е в неговото и това е:)
Аз имам друг въпрос- вие как приемате реакциите на околните за това че децата са големи, а все още кърмени? От скоро всяка втора майка в парка  Oh my ... когато разбере, че още кърмя и аз направо откачам, гледам съвсем нормално да им обясня защо съм направила този избор да кърмя до късно, но честно казано вече толкова ме дразнят подобен род реакции, че......не знам.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: март 22, 2012, 09:35:23 »

Поли, и мен ме гледат странно, но аз обяснения не давам. Казвам гордо и с усмивка, че още кърмя и те  Oh my ... и толкоз. Преди време сякаш повече давах обяснения, но сега вече не виждам смисъл. Майките , които са кърмели с удоволствие-  ме поздравяват, а тези, които не са кърмели или са отбили защото нещо си там да не станело на нея или детето, на тях какво да им казвам....така или иначе няма да ме разберат  pardon
Снощи майка ми каза, като се върна от командировката да не почвам пак да кърмя. Ставало нещо с кърмата- стипцване ли как го каза, и не била хубава  crazy . Което според мен е глупост някаква
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #277 -: март 22, 2012, 10:17:56 »

leni_beni_ аз трябаше да пия антибиотици 5 дена,през това време се цедих и след 7 дни започнах отново с кърменето. Не мисля че нещо ще стане на кърмата, ако се цедиш през времемто,когато не си с детето. good

Inaxtra за намаляването на кърмата се ориентирах,по това след колко време тръсеше храна отново, както Додо23 е описала, също и по това, че суче доста дълго време докато слезе кърмата,после глътне няколко глътки и се опитва още да издърпа ама няма. pardon
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: март 22, 2012, 14:25:10 »

Мислех да не пиша, защото проблеми с отбиването не съм имала и не мога да бъда особено полезна, но ме провокира въпросът на Поли
Ние приключихме с кърменето съвсем скоро - кърмих 2г и 4м - може би понякога ми е дотежавало това, че трябва да съм винаги наблизо и на разположение, но като цяло нямам отрицателни чувства спрямо кърменето и когато имам второ дете, нямам намерение също да бързам да го отбивам. Единственото, което ме тормозеше бяха въпросите и "доброжелателните" съвети как така много ще му навредя на моето дете с това дълго кърмене и даже ще го повредя психологически. За това в един момент започнах да заобикалям темата или отговарях уклончиво. Писна ми да обяснявам и знам, че отсреща никой няма да разбере за какво му говоря така или иначе и пуснах капаците - да си мислят и да си говорят каквото си искат - аз така съм решила и съм сигурна, че решението ми е най-доброто. Така че Поли - не се давай на предразсъдъци и мъдреци!
leni_beni_ Аз съм чела, че към края на кърменето, когато кърмата много намалее, тя започва да прилича на вид и състав на коластрата. Целта е да зареди детето с необходимите му антитела и елементи в концентриран вид за бъдеще време, когато вече няма да е кърмено. Та може би майка ти за това си мисли, че не е хубава. Според мен, ако искаш да кърмиш, не бързай да отбиваш само заради няколко дни.
И последно за отбиването - при нас се получи повече от естествено. Човекът си загуби интерес и нужда може би. Но тук уточнявам, че ние ползваме биберон залъгалка. Та в този смисъл няма нужда от гърда за успокоение. Без залъгалката съм сигурна, че щеше да е страшно у нас. То не са нерви, не са кривотии, но така си ги изкарва на биберона и просто редовно го сменям като го нагризе. С тези зъби не мисля, че бих се справила иначе. Та за отбиването - аз просто разредих кърменията и той не протестира и не ме търсеше и така. Дори на края го кърмих няколко пъти без да е поискал сам, само защото чувствах болки в гърдите.
Още нещо за количеството - на голямата възраст количествата се променят - едно и също количество малкото бебе и детето над годинка изсукват за различно време. Според мен при големите кърмачета количеството не бива да ви притеснява - така или иначе това не е основната храна, която приемат. Ако все пак искате да увеличите количество - истината е в нощното кърмене.
Извинявам се за дългия пост и дано съм била полезна на някого  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #279 -: март 22, 2012, 14:28:15 »

Аз имам друг въпрос- вие как приемате реакциите на околните за това че децата са големи, а все още кърмени? От скоро всяка втора майка в парка  Oh my ... когато разбере, че още кърмя и аз направо откачам, гледам съвсем нормално да им обясня защо съм направила този избор да кърмя до късно, но честно казано вече толкова ме дразнят подобен род реакции, че......не знам.

Игнорирам ги. Знам, че е супер дразнещо  good Вьтрешно и мен ме дразни, но не мога да се занимавам да обяснявам. Точно както е казала Лени - няма да ме разберат.

Най-много ме дразни това отношение от близки (майка) и коментари като "Детето проходи, айде сега и да го отбиеш и всичко ще е наред".

Аз да казвам на някой да спре да пуши? Вредно и скьпо удоволствие... Кьрменето е безплатно, неимоверно полезно и доставя огромно удоволствие на детето ми, което няма да продьлжи през целия му живот и няма да се вьрне никога вече. Ще давам цица до дупка, ако ще папата да слезе да ме уверява...

Лени, мен майка ми обясняваше миналата година да не стоя на сльнце, за да не ми заври кьрмата и да вземе да се пресече. Мани ги тия приказки основани на чуто и предадено през поколенията (то ти си ги манала де, ама аз да си кажа)  Wink

Сьщо и свекьрвата дето ми вика, че не била вече хранителна кьрмата след годинката  girl_impossible Е как аджеба до вчера беше хранителна, а от днес ХРАС! детето е на годинка и край вече не е хранителна. Да, бедна е на желязо и преди, и сега, но кьрмата е жива биологична храна, която се нагажда кьм вьзрастта на детето, нуждите му и климата. Кьрмата е персонализирана, сьздадена специфично и специално за всяко дете.
Пьлна е с хормони на растежа и ензими, които отникьде другаде не може да си набави детето. И няма да спра да й давам човешко мляко, за да й давам краве такова. Кравето мляко е за кравите.

Разбира се никой от вас не е казал противното де, ама да споделя тука малко хьс  Eeager Eeager Eeager

Питам за намаляването, защото се чудя дали и на мен ми е намаляла. Имам сьщите признаци като вас, меки гьрди, не се чувства "тока" като слиза, вече не тече от другата гьрда по време на кьрмене, но тя почти не яде друга храна и не пие вода, а а.а и пишка достатьчно, така че явно произвеждам още необходимото (успокоявам се себе си).

ПП. Поли, лиспваш ни  gu6

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Прочетох поста на Светли и се присетох да ви кажа най-голямата дивотия, която някога бях чувала (след това, че една не кьрми, за да се чувства мьжа й на равни начала с нея, иначе нямало равенство (??!!) ).

Та една моя приятелка е бременна, скоро ще ражда и иска да кьрми, но не е много информирана. Говорехме си оня ден и ми каза, че са я посьветвали в никакьв случай да не дава гьрдата пьрвите няколко дни, защото било супер вредно за бебето това не-истинско мляко (французойка й дала тоя сьвет).  Oh my ... Oh my ... Oh my ...

Няма да коментирам.
« Последна редакция: март 22, 2012, 14:32:15 от inaxastra » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: март 22, 2012, 14:50:28 »

Ох, вече какви ли неща не съм чувала и аз за това кърмене  girl_impossible
За намаляването на кърмата щях да пиша- аз никога не съм пила нещо за засилването й , защото си имах. Сигурно има година, откакто не ми капе от другата гърда като суче едната. Напрежение пък не знам от кога не съм изпитвала. 2 пъти помня- единия път като се върнах на работа и другия беше предния месец като ходихме на сватба и оставих Никола при свекърите. "Слизането" на кърмата и него не съм го усещала от година сигурно  pardon
Мисля, че е нормално тези неща да не се усещат вече, ама не знам  pardon
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 22, 2012, 16:42:01 »

Ина, чета и си се хиля, особено това с пресичането на кърмата  funnytooth . А това ,че кърмата била вредна първите 3 дни е най-голямата глупост , която бях чувала. При нас отбиването се получи малко насилствено, защото се наложи да взимам лекарства за щитовидната жлеза, ако бях по-добре осведомена, щях да почна веднага с билките и хранителния режим и нямаше дасе налага да взимам хапчета 4 месеца без да има някаква промяна и съм сигурна ,че все още щях да кърмя. Когато се наложи да отбивам, имах замразена кърма за около 2 седмици. Започнах да давам от нея, през това време изцеждах и хвърлях. Кърмата постепенно намаля, докато съвсем не спря. Отне може би около месец. Но въпреки това , когато доктор ме прегледа, от зърната пак излизаше малко коластра, което ми даде надежда за релактация, но пак поради здравословни причини и приемане на медикаменти не успях да я осъществя. Както и да е , аз лично не бих взимала лекарства  за спиране, а бих оставила нещата на природата. Хич не им обръщайте внимание , на тези които реагират по този начин, когато им кажете, че все още кърмите. Много от майките имат това старо , закостеняло мислене, суеверия и т.н. Кърменето е най-доброто , което можеше да дадеш на детето си.
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #282 -: март 22, 2012, 18:31:15 »

Ина  Victory,
И при мен може би има известно намаляване. Малкият цока, цока и като явно не пуска вече такава струя като в началото - цока и пуска,цока и пуска и така много пъти, докато не му предложа другата гърда. На нея цокането си върви глатко.
За "мъдрите" нежелани съвети и мен ме влудяват diablo. Колкото и да се опитвам да не им обръщам внимание ме дразнят. На майка, която е записала детето си от 6 месеца на детска кухня и го е кърмила иама няма 3 месеца или никак - каквото и да й обясня никога няма да ме разбере. Тя просто има друга прдстава за нещата и говорим на различни езици. Както Ина е писала мен най-ме засягат коментарите на близките. Майка ми пита редовно още ли го кърмя, но не ми дава съвти /аз съм кърмена само 40 дена и все пак ми се радва. /Но в семейството на мъжа ми всеки си има мнения и редовно ми го навират в носа. Майка му и сестра ми, които също доста дълго са кърмили /между 9 месеца и 1г. и 2м. всяка по 2 деца/ ми дават зор. Особено сетра му. Не ило нормално да се кърми след годинка, а по-голямо дете "тия са луди!!!" shok- това е коментарът. А майка му не мога да я разбера защо ме пришпорва като сама ми е признавала , че и двете си деца би кърмила и по-дълго. Но най-безумни и най-чести са приказките на свекър ми. Трябвало да яде от "общия казан". Аз не виждам смисъл да споря с него, но не  мога да разбера на него пък какъв му е проблемът crazy
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: март 27, 2012, 09:55:15 »

Момичета, благодаря ви give_rose Както вече ви казах, гледам нормално да обясня решението си да кърмя колкото се може по-дълго, но в един момент ми идва малко в повече. Хубавото е, че имам подкрепата на близките и те не ме карат да го отбивам, но някои майки малко попрекаляват. И може би ми идва малко в повече, тъй като коментарите от този род не са само за кърменето а за ред др неща- използваме многократни пелени, не сме записани на кухня, в парка не носим Слънчо, Зрънчо и подобни junk food.Ох отидох малко  Offtopic, моля да ме извините.

 

ПП. Поли, лиспваш ни  gu6


Инка, пращам много целувки на теб и Марта и на всички мъничета и мами, обещавам по-често да влизам, покрай нас много нови и интересни неща-винаги когато мога да съм от полза съм насреща girl_in_love
« Последна редакция: март 27, 2012, 16:09:25 от Поли » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: март 27, 2012, 15:28:02 »

Поли,относно това,че детето ти е вече голямо,а още го кърмиш-това е твое решение и не позволявай на никой да те кара да се чувстваш зле!
Когато е възможно не давай обяснения!Аз казвам,че ако всеки,който ми дава непоискан съвет за кърменето ми даваше и по 1лв,щях да си плащам с тях сметката за тока.
Относно junk food,и аз не нося и не искам детето ми да яде подобни неща,но мамите са "услужливи" и й предлагат от техните пакети.Чудно как моето дете всяка минута иска да бъде занимавано с нещо,а чуждите ръбат снакс и стоят мирно в количките си.

За многократните пелени,аз ти се възхищавам!

Светли,моите адмирации за дългото ти и успешно кърмене!
И въпросче-колко време след като спря да кърмиш,още се образуваше кърма?
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines